Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

hétvégén összeszedem a gyári adatokat minek mennyinek kell lenni... gép rádug és állít.. közben csinál resetet.. arra kell figyelni hogy ha csinálva van egy reset akkor gyújtás le majd vissza és figyelni az értékeket.. más ötletem nincs :)

Rendben nagyon köszönöm a fáradozásod remélem meglesz végre a hiba oka bár most jön majd a hó de legalább lesz időm nézelődni a kocsiba

Link to comment
Megosztás:

Rendben nagyon köszönöm a fáradozásod remélem meglesz végre a hiba oka bár most jön majd a hó de legalább lesz időm nézelődni a kocsiba

fojtó szelepszög alapban 4-10fok lenyomva a pedált 70-80fok

alapjárati helyzetkapcsoló alapban zárt 0V kissé lenyomva és teljesen lenyomva nyitva 12V

TPS jel 0.7-1V teljesen lenyomva a pedál 3.9-4.8V

ezek az értékek nem járó motornál érvényesek ,csak gyújtás legyen ráadva..

az "alapban" arra gondolok hogy nem kell a gáz pedált lenyomni

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

fojtó szelepszög alapban 4-10fok lenyomva a pedált 70-80fok

alapjárati helyzetkapcsoló alapban zárt 0V kissé lenyomva és teljesen lenyomva nyitva 12V

TPS jel 0.7-1V teljesen lenyomva a pedál 3.9-4.8V

ezek az értékek nem járó motornál érvényesek ,csak gyújtás legyen ráadva..

az "alapban" arra gondolok hogy nem kell a gáz pedált lenyomni

sok sikert

Rendben ezer köszike az adatokat :D

Link to comment
Megosztás:

Szia ezeknek az értékeknek hogy kell meglenni hideg vagy üzemmeleg motornál mert hidegen nem engedi 13fok alá állítani sehogy az érzékelő fokot mindig utánnállít a motor

ha jól emlékszek akkor nincsen ilyen megadva..

de majd ránézek ... nem , vagyok otthon most

Link to comment
Megosztás:

Nyomd össze a felül és alul lévő krómszínű valamit a golfban úgy működött ja meg a feliciaban is

Az a krómszínű valami egy "drót" a csatlakozó körül(?). Elég megtévesztő így az egész csatlakozás, hogy hogy is jön szét, de megpróbálom az összenyomással.

Köszönöm a tippet!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni, mert lassan egy éve küzdök ezzel a problémával és gyakorlatilag hosszabb távra nem is merem használni a kocsit.

Első hibaként a motor rángatózása volt a probléma, alapjárati motor csere történt, de az hiba ami a mai napig is fenn áll nem szünt meg. 50-60 km , 90-110 km között olyan, mintha beragadna a gázpedál hiába nyomom, lha visszaveszem a gázadást, magához tér, és ismét megy, vagy vissza kell váltani. Ez az egyik hibajelenség, amivel még tudnék élni, de ilyenkor ki is villan a sárgalámpa.

Miután az alapjárati motor cserélve lett (nem gyári utángyártott), kb. 1-2 hónapra rá, a Tátrából lefelé önálló életre kelt a kocsi, és magától ment, akkor valami besült rajta egy panelen, (állítólag kicserélték 70ezerért-később kiderült, csak megforrasztották).

Ez a hiba, hogy önálló életet élt a kocsi, megszünt. A fenti hiba (km-es) nem.

Majd egyszercsak piros lámpánál leállt a kocsi, 10 perc várakozás után beindult, ment kb. 1-2 km-t ismét leállt ismét várakozás, majd 5x-i próbálkozásánál végképp megadta magát.

A hibakód olvasónál mindig alapjárati motor hibát jelzett ki, így nem tudtak vele mit kezdeni,de most végre kijelezte, hogy jeladó hiba.

Ok. gondoltam, na végre megszűnik a hiba, 36ezerét csere. Tegnap elhoztam szervízből. Hiba ismét fenn áll. Beragad a bizonyos km-nél, és fékezésnél ismét sárga lámpa kigyullad, visszaesik a fordulat, és le akar állni. Ha gyorsan benyomom a kuplungot és váltok egyet vissza életre kel.

Szervíz vissza, benzinszűrő tisztítás, és ne tankoljak, csak.....

Eltelt pár hét, és még mindig fenn áll a hiba, sőt ma reggel ismét felpörög a motor.

Nem, hogy külföldre, de még vidékre se merek elindulni fél éve, amióta elkezdődtek a hiba sorozatok.

Valakinek akinek sikerült hasonló hibát megoldani írjon légy szíves, mert lassan megőrülök. 60ezer km van a kocsiban, anyumtól kaptam, garázsban tartotta, csak vásárolni járt vele, tehát nem egy agyonstrapált autó.

Vagy, ha valaki tudna ajánlani valami profi szerelőt Bp-en aki nem azzal kezdi hogy nem ég a hátsó lámpám....(15ezerért)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni, mert lassan egy éve küzdök ezzel a problémával és gyakorlatilag hosszabb távra nem is merem használni a kocsit.

Első hibaként a motor rángatózása volt a probléma, alapjárati motor csere történt, de az hiba ami a mai napig is fenn áll nem szünt meg. 50-60 km , 90-110 km között olyan, mintha beragadna a gázpedál hiába nyomom, lha visszaveszem a gázadást, magához tér, és ismét megy, vagy vissza kell váltani. Ez az egyik hibajelenség, amivel még tudnék élni, de ilyenkor ki is villan a sárgalámpa.

Miután az alapjárati motor cserélve lett (nem gyári utángyártott), kb. 1-2 hónapra rá, a Tátrából lefelé önálló életre kelt a kocsi, és magától ment, akkor valami besült rajta egy panelen, (állítólag kicserélték 70ezerért-később kiderült, csak megforrasztották).

Ez a hiba, hogy önálló életet élt a kocsi, megszünt. A fenti hiba (km-es) nem.

Majd egyszercsak piros lámpánál leállt a kocsi, 10 perc várakozás után beindult, ment kb. 1-2 km-t ismét leállt ismét várakozás, majd 5x-i próbálkozásánál végképp megadta magát.

A hibakód olvasónál mindig alapjárati motor hibát jelzett ki, így nem tudtak vele mit kezdeni,de most végre kijelezte, hogy jeladó hiba.

Ok. gondoltam, na végre megszűnik a hiba, 36ezerét csere. Tegnap elhoztam szervízből. Hiba ismét fenn áll. Beragad a bizonyos km-nél, és fékezésnél ismét sárga lámpa kigyullad, visszaesik a fordulat, és le akar állni. Ha gyorsan benyomom a kuplungot és váltok egyet vissza életre kel.

Szervíz vissza, benzinszűrő tisztítás, és ne tankoljak, csak.....

Eltelt pár hét, és még mindig fenn áll a hiba, sőt ma reggel ismét felpörög a motor.

Nem, hogy külföldre, de még vidékre se merek elindulni fél éve, amióta elkezdődtek a hiba sorozatok.

Valakinek akinek sikerült hasonló hibát megoldani írjon légy szíves, mert lassan megőrülök. 60ezer km van a kocsiban, anyumtól kaptam, garázsban tartotta, csak vásárolni járt vele, tehát nem egy agyonstrapált autó.

Vagy, ha valaki tudna ajánlani valami profi szerelőt Bp-en aki nem azzal kezdi hogy nem ég a hátsó lámpám....(15ezerért)

háj

milyen autó ?

mi a motor kód? (c12nz, c14se ,x12xe vagy valami hasonlót keres :) )

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Opel Corsa 1.2

a motor kód: X12XE

Tegnap visszamentem a szervízbe, ahol eddig cserélgettek ezt-azt, (suzuki szervíz), hogy olvassa ki a hibakódot. Kb mióta törölték, legalább 30x jelzett a kis sárga lámpa, és azt mondták hogy egy hibakód volt benne, "alapjárati motor kapcsoló". De nagyon finoman közölte, hogy többet ne menjek oda, mert ők nem opel szervíz és fél év után halvány fogalmuk sincs mi a baja az autónak. Magyarul hagyjam őket békén a kocsimmal együtt:)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Opel Corsa 1.2

a motor kód: X12XE

Tegnap visszamentem a szervízbe, ahol eddig cserélgettek ezt-azt, (suzuki szervíz), hogy olvassa ki a hibakódot. Kb mióta törölték, legalább 30x jelzett a kis sárga lámpa, és azt mondták hogy egy hibakód volt benne, "alapjárati motor kapcsoló". De nagyon finoman közölte, hogy többet ne menjek oda, mert ők nem opel szervíz és fél év után halvány fogalmuk sincs mi a baja az autónak. Magyarul hagyjam őket békén a kocsimmal együtt:)

írtam üzenetet :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
háj milyen autó ? mi a motor kód? (c12nz, c14se ,x12xe vagy valami hasonlót keres :) )

Ez a felpörgés nekem is megvan hidegen csak nekem meg meleg motornál 70-100-ig gyújtogatja a lámpát és o2 open circuit-ot jelez hiába nyomom a gázt alig akar gyorsulni hidegen meg megy rendesen mondjuk kajál is szépen már a 4. légtömeg van benne de nem jó a lambda szonta ki lett mérve tökéletesen működik már ott tartok hogy inkább lecserélem egy 1.4-es 8v-s re mert egy év szopás után már kicsit kezd elegem lenni

Link to comment
Megosztás:

Ez a felpörgés nekem is megvan hidegen csak nekem meg meleg motornál 70-100-ig gyújtogatja a lámpát és o2 open circuit-ot jelez hiába nyomom a gázt alig akar gyorsulni hidegen meg megy rendesen mondjuk kajál is szépen már a 4. légtömeg van benne de nem jó a lambda szonta ki lett mérve tökéletesen működik már ott tartok hogy inkább lecserélem egy 1.4-es 8v-s re mert egy év szopás után már kicsit kezd elegem lenni

Megoldódott a problémámmmm, hurrráá:)

Elvittem Opel Pucheléhez, és végre jóóó. Ki kellett cserélni az alapjárati motrot eredeti Boschra, és a légtömegmérőt. (utángyártottat vettem). És működik és nem torpan, és nincs sárgalámpa, és és és, minden jó:) És szeretem újra a kis kocsimat:

Azért hozzá tenném, hogy alapjárati motrot 38ért akartak venni, én 22-ért vettem, légtömegmérőt 98ezerért akartad adni, azt pedig 9!!!! ezerért vettem. Persze rögtön mondták, hogy így nem lesz jó a légtömegmérő, meg úgy nem... és a CO és a fogyasztás. De tökéletes lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.