Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

BUÉK mindenkinek! :blink:

2006 második napján elővettem kis autómat, belepattanatam és meglepődtem, hogy a valós 1-2 fok helyett a külső hőmérő 18 (!) fokot jelzett ki. Hol van ez a hőmérő az autóban? Mit érdemes megnéznem otthon? Vagy inkább nézzek be a szervízbe?

A hőmérő egész eddig normálisan működött, de most mintha 10-15 fokkal többbet mutatna, mint a valós érték. Valamilyen érték biztosan jön vissza a hőmérőtől, mert a mért hőmérséklet változik, de nem felel meg a valóságnak.

Gyújtáskapcsoló ki/be "varázslat" nem segít. :)

Az első lökös mögött van a szenzor. :)

Link to comment
Megosztás:

Az első lökös mögött van a szenzor. :blink:

Köszi! Mennyire látható? Szét kell szednem valamit ahhoz, hogy lecsekkoljam, vagy a motortérből alulról/felülről láthatom?

Egy német nyelvű oldalon olvastam, hogy B Corsán többször beázott a szenzor. Asszem' meg kellene nézni a szenzort és ha a C Corsán sem vízbiztos, akkor valahogy szigetelnem kellene. Vizet pedig kaphatott bőven, volt épp elég hó, jég és ma szakadó esőben autóztam vele kb. 100 km-t.

Módosítva : Fodijabba
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Mennyire látható? Szét kell szednem valamit ahhoz, hogy lecsekkoljam, vagy a motortérből alulról/felülről láthatom?

Nézz be előlről a szellőzőrácsok környékén. szemből nézve a jobb oldalon.

A lökhárító merevítőhöz szokták patentolni.

Küldj egy e-mailt a: tomi@opelklub.hu -ra és a válaszban küldök róla képet. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nézz be előlről a szellőzőrácsok környékén. szemből nézve a jobb oldalon.

A lökhárító merevítőhöz szokták patentolni.

Küldj egy e-mailt a: tomi@opelklub.hu -ra és a válaszban küldök róla képet. :)

Vagy én vagyok láma, vagy a jómunkásemberek nagyon eldugták. :blink: Az adott helyen (értelmezésem szerint a vezetőoldalon, a lökhárító mögött) egyetlen elektromos kütyüt találtam, a dudát. Legalábbis szerintem azt. :) Megpróbáltam minden szögből megnézni, de nem sok mindent láttam. Lehet, hogy a klímahűtő elé rakták? Mert az volt egyetlen terület, ahova nem láttam be.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez segít, akkor a külső hőmérséklet érzékelő a Caliban valóban a lökhárítóban van, de annak az alján a bal első lámpa belső szélével kb. egy vonalban. Nemtom a Corsában hová rakták és hogy néz ki, de ha gondolod (és addig nem lesz meg) akkor hétvégén lefotózom a Caliét és belinkelem ide hogy lásd mit kéne keresned.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez segít, akkor a külső hőmérséklet érzékelő a Caliban valóban a lökhárítóban van, de annak az alján a bal első lámpa belső szélével kb. egy vonalban. Nemtom a Corsában hová rakták és hogy néz ki, de ha gondolod (és addig nem lesz meg) akkor hétvégén lefotózom a Caliét és belinkelem ide hogy lásd mit kéne keresned.

Közsi, de ne fáradj a fotózással. Opeltomi tegnap már küldött mailben képet, az alapján keresgéltem tegnap és ma, de nem látom a kis szemetet... :blink: Én is hasonló infókat kaptam az érzékelő helyéről mint amit te írtál, valahol bal oldalon a ködfényszóró környékén kellene keresgélnem....

Link to comment
Megosztás:

BUÉK mindenkinek! :blink:

2006 második napján elővettem kis autómat, belepattanatam és meglepődtem, hogy a valós 1-2 fok helyett a külső hőmérő 18 (!) fokot jelzett ki. Hol van ez a hőmérő az autóban? Mit érdemes megnéznem otthon? Vagy inkább nézzek be a szervízbe?

A hőmérő egész eddig normálisan működött, de most mintha 10-15 fokkal többbet mutatna, mint a valós érték. Valamilyen érték biztosan jön vissza a hőmérőtől, mert a mért hőmérséklet változik, de nem felel meg a valóságnak.

Gyújtáskapcsoló ki/be "varázslat" nem segít. :)

Helló,

Az én C Corsám is szokott ilyesmit csinálni! Még csak 1 hónapos, de általában max 2-3 fokot téved!

Szerintem az még belefér! Vagy nem?

A.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam 2 éves kötelezőn.

Azon kívűl, hogy 3 órán át nem szóltak, hogy már készen van, hogy állítólag centírozták a kerekeket (bár a felni ütését nem vették észre, és továbbra is ráz), hogy 50-el száguldoztak az autóval a kereskedésben, hogy a vitt olajból kevesebb maradt meg, mint kéne, valamint elrontották a csomagtartó zárját, és megkarcolták a fényezést, szóval mindezeket leszámítva, rendben ment minden...

Bruttó árak:

olajszűrő 1426 ft. (olajat vittem)

fékolaj 1212 ft. cseréje 2376 ft.

levegőszűrő 3457 ft.

pollenszűrő 8299 ft.

ECO szervíz ellenőrzés 10296 ft.

kerekek centírozása 5300 ft.

(gumisnál teljes komplett gumi átszerelést is tartalmaz ez az ár...)

Össz: 33.000 ft.

Link to comment
Megosztás:

Akkor téged most egy kicsit lehúztak. :blink:

Egyszerűbb lesz ha ezentúl megcsináltatod ezeket okosba a szervízkönyvbe meg veszel 5 ezerért egy pecsétet.

És még itt volt a legolcsóbb ajánlat (36-38000), emiatt vittem ide.

Máshol 40-45000... (Budapest centrumához közelebb :-))

Link to comment
Megosztás:

szerintem inkább az a csunya, hogy az emberfia sajnál az autótól évi 40.000 ft szervizköltséget, és 2 ezer forint különbségért képes elautókázni, telefonálgatni többórát is...

nekem 2.000 ft megér annyit, hogy nyugodtan , gyorsa, szépen, jól, megcsinálják az autómat.

főképp hogy éves revizióról van szó.

de jaszkarizni meg jó az autó, meg a 17 es felni, de futózott gumival. mert az ócsó..... sajnos láttam ilyet... vót is hányingerem rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért tegyük hozzá, hogy jövőben azért ez az ÉVES átvizsgálás lényegesen kevesebbe kerül majd, az alkatrészek árából kifolyólag! :blink:

De azért szükséges a megfelelően hozzáértő helyre vinni, a biztonság ,és a kókányolások elkerülése érdekében.Mert ez egy igen szép autó.S, ha jó helyen van szervizelve, jó is.

Link to comment
Megosztás:

szerintem inkább az a csunya, hogy az emberfia sajnál az autótól évi 40.000 ft szervizköltséget, és 2 ezer forint különbségért képes elautókázni, telefonálgatni többórát is...

nekem 2.000 ft megér annyit, hogy nyugodtan , gyorsa, szépen, jól, megcsinálják az autómat.

főképp hogy éves revizióról van szó.

de jaszkarizni meg jó az autó, meg a 17 es felni, de futózott gumival. mert az ócsó..... sajnos láttam ilyet... vót is hányingerem rendesen.

38 és 45 között (két max. ár összehasonlítás), azért már van 7000 Ft. különbség. (4 liter jó olaj ára)

20 %-os megtakarítás.

A 38 - 40 összehasonlítás a fentiek miatt sántit.

2000 nekem sem összeg 1 év alatt, illetve 40000 forintnál +/-.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly novemberben voltam a 2 évesen az egyik Debreceni Opel szervízben,meg vagyok elégedve velük,nekem 22000 ft-ba került (csak a kötelező dolgok semmi plussz)kb 3 óra alatt meg volt,hibát nem találtam utána :blink:

Az valóban olcsóbb :)

Link to comment
Megosztás:

Itt a fórumon nem kérdezted,hogy hova lenne érdemes vinni a verdát szervízbe? :blink:

Biztos tudtak volna Pesten olyan helyet ajánlani,ami tuti.Én úgy tudom,nem kötelező odavinni a gépet ahol vásárolva lett.(vagy te sem odavitted?)Minden esetre ez nem jött össze!

Más.http://www.auto-motor-und-sport.de/d/56783/d_ams_erlkoenig_detail?skip=0

Az uj Corsa várható nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.