Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Még mindig keresek gyári, ezüst színű cd-s rádiót megvételre 2005-ös Corsa c-hez! Ha tudtok bontót, boltot, stb...ahol occsóért hozzájutok jelezzétek légyszi!

Valamint még mindig az első olajcserén vergődöm, hogy cseréljem le most 3000-nél, vagy ráérek 10000-nél??? 2 szerelőt kérdeztem a témában egyik azt mondta, hogy ráérek a másik azt, hogy illik lecserélni...mitévő legyek? Nem az anyagi oldallal van gondom, hiszen 3 liter olaj még nem a világ vége. Csak hogy melyik jobb a motornak...Help, hilfe, segííítség!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valamint még mindig az első olajcserén vergődöm, hogy cseréljem le most 3000-nél, vagy ráérek 10000-nél??? 2 szerelőt kérdeztem a témában egyik azt mondta, hogy ráérek a másik azt, hogy illik lecserélni...mitévő legyek? Nem az anyagi oldallal van gondom, hiszen 3 liter olaj még nem a világ vége. Csak hogy melyik jobb a motornak...Help, hilfe, segííítség!

Köszi!

Mivel az autód bjáratás alatt van, ezért a motor "összekopásából" adódan lehetnek, belekerülhetnek az olajba olyan szennyeződések, apró fémbakfüttyök, amik koptathatják a motor, összekopásban lévő fémfelületeit.

Ezért a "bejáratós olajat" célszerű 3000km-nél lecserélni.Szóval ne tessék várni 10e.-ig.Ez a szabály.

Link to comment
Megosztás:

Tetőcsomagtartót és tetőboxot szeretnék venni a Corsára.

Szerintetek mi a jobb döntés: használt gyári, vagy gagyi nagyáruházi? Azonkívül, hogy leverődik, mi használódhat ezeken el? Mit nézzek meg egy használton?

Milyen hosszú tetőbox szerelhető fel a Corsára?

Link to comment
Megosztás:

Tetőcsomagtartót és tetőboxot szeretnék venni a Corsára.

Szerintetek mi a jobb döntés: használt gyári, vagy gagyi nagyáruházi? Azonkívül, hogy leverődik, mi használódhat ezeken el? Mit nézzek meg egy használton?

Milyen hosszú tetőbox szerelhető fel a Corsára?

Hali

Szerintem gyárit vegyél. Nekem az van. semmi idegeskedés nincs vele, kulcsal zárható, fél perc alatt felteszem - leveszem. Biztosan tart! Ami elég fontos ha nagy dobozokat teszel rá!

Németben láttam egy Volvon, utközben kiszakadt a tetőcsomagtartoja a sínből . Majdnem tömegkarambolt okozott vele(Siboxal). Igaz elötte előzött meg 150-el . Csak arra nem gondolt, hogy a szél ellenállása 150-nél már nem piskota!

Gyári előnye még pluszban, hogy egyrész jobban néz ki , másrészt nem hallassz süvítő, cincogo hangokat a csavaroktol amik a gagyin vannak. Meg a kocsid fényezését sem teszed tönkre ha kicsit bénábban teszed fel vagy le .

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy újabb kérdésem lenne!

Az olajcserét általában meg lehet várni, vagy ott kell hagyni a kocsit? Vagy ez teljes mértékben szervízfüggő? A kövesdánról van valakinek jó/rossz tapasztalata?

Köszi!

Ugyan nem járok márkaszervízbe, de egy jó szerelőnek az olajcsere csak alig több idő, mint amíg te megiszol egy kávét. Persze ha nagyon forró a kávé, akkor lehet a szerelő előbb végez :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem járok márkaszervízbe, de egy jó szerelőnek az olajcsere csak alig több idő, mint amíg te megiszol egy kávét. Persze ha nagyon forró a kávé, akkor lehet a szerelő előbb végez :D

Az igazán jó szerelö meg vár vagy tizpercig,had csepegjen csak az az olaj ki.Söt a fötengelyt is megforgatja,stb szvsz az a lényeg minél jobban kijöjjön a régi olaj nem kell azt elsietni,persze olajszüröt is illik cserélni.

Villamosrajz és kezelési könyv

http://www.corsacsarsz.fw.hu

Mért nem tudom letölteni?????!!!!!!!

Pedig jó lenne... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig keresek gyári, ezüst színű cd-s rádiót megvételre 2005-ös Corsa c-hez! Ha tudtok bontót, boltot, stb...ahol occsóért hozzájutok jelezzétek légyszi!

Valamint még mindig az első olajcserén vergődöm, hogy cseréljem le most 3000-nél, vagy ráérek 10000-nél??? 2 szerelőt kérdeztem a témában egyik azt mondta, hogy ráérek a másik azt, hogy illik lecserélni...mitévő legyek? Nem az anyagi oldallal van gondom, hiszen 3 liter olaj még nem a világ vége. Csak hogy melyik jobb a motornak...Help, hilfe, segííítség!

Köszi!

Én meg még mindíg árulok egy gyári C corsához való CDs rádiót...

Hali

Szerintem gyárit vegyél. Nekem az van. semmi idegeskedés nincs vele, kulcsal zárható, fél perc alatt felteszem - leveszem. Biztosan tart! Ami elég fontos ha nagy dobozokat teszel rá!

Németben láttam egy Volvon, utközben kiszakadt a tetőcsomagtartoja a sínből . Majdnem tömegkarambolt okozott vele(Siboxal). Igaz elötte előzött meg 150-el . Csak arra nem gondolt, hogy a szél ellenállása 150-nél már nem piskota!

Gyári előnye még pluszban, hogy egyrész jobban néz ki , másrészt nem hallassz süvítő, cincogo hangokat a csavaroktol amik a gagyin vannak. Meg a kocsid fényezését sem teszed tönkre ha kicsit bénábban teszed fel vagy le .

Hümm nekem az Altera (vagy hogy írják) sin a Thule boxal még 180 körül is tartott... fogyasztást ne kérdezzetek.. igaz ez csak egy előzésnél volt. :)

Szóval egy Kamei vagy Thule boxal kezdj. a tecsós meg madaras boxokat feljetsd el...

Link to comment
Megosztás:

CD30-at? Mert a 2005-ös modell évhez, a régebbiek nem lesznek jók. (Másként kezeli a kijelzőt, más a csatlakozó stb.)

Az én Corsám 2002-es Comfort, baráti áron engem érdekelne a Cd-s rádió, privátban beszéljük meg.

Most kaptam meg a csom. tartómat. Használt, gyári, Opel, kulcsos, gyakorlatilag új állapotban. Tud valaki segíteni, hogy kell felszerelni? Addig jutottam, hogy a kulccsal kinyitottam a fedelet.

Link to comment
Megosztás:

Az én Corsám 2002-es Comfort, baráti áron engem érdekelne a Cd-s rádió, privátban beszéljük meg.

Most kaptam meg a csom. tartómat. Használt, gyári, Opel, kulcsos, gyakorlatilag új állapotban. Tud valaki segíteni, hogy kell felszerelni? Addig jutottam, hogy a kulccsal kinyitottam a fedelet.

Az Astra G-re és a Corsa C-re ugyanaz a csomtartó való? (Erre Astra G van írva, de elvileg Corsa C-n használták.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.