Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki ezzel a hibával: "P0400 , kipufogógáz visszavezetés, hiba az alapbeállításban". C Corsa 1.7 DTI, 2002. évj. Konkrétan mi ez a hiba? Az EGR szelepet működtető vákuumnak "utat engedő" mágnesszelep hibájára utal? És ha igen, akkor mennyibe kerül egy ilyen mágnesszelep, (mert webáruházakban nem találom)?

Előre is kössz a segítséget!

Nekem ugyanez a hibakódom, csak 1.3 CDTI-nél és a műszer ismeretlen hibát jelez. :lol: Valaki találkozott már hasonlóval vagy ez is EGR lehet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Köszi! Ezen javíthat az EGR takarítása vagy mindenképpen cserélni kell? :rolleyes:

ha még az AGR müködik, akkor van rá egy AGR módositó program, ami segit rendesen müködni...

vagy kiiktatható... de azt csak az ügyesek tudják megcsinálni a megfelelő szervizben <_< ( nem csak magamra gondoltam, hanem azokra akik ismerk a trükköt )

Link to comment
Megosztás:

ha még az AGR müködik, akkor van rá egy AGR módositó program, ami segit rendesen müködni...

vagy kiiktatható... de azt csak az ügyesek tudják megcsinálni a megfelelő szervizben -_- ( nem csak magamra gondoltam, hanem azokra akik ismerk a trükköt )

Hát a szerelőm szétszedte, pontosabban az EGR-t mozgató mechanizmushoz tudott hozzáférni (épp időhiányban szenvedtünk), előtte hibakódolt az autó, miután újra összerakta a dolgokat a hiba eltűnt. :D Előtte rángatott eléggé az autó bizonyos fordulatokon, ez nagyjából megszűnt (egyedül olyan 1500-as fordulatnál érezhető egy apró rántás ha visszarakom a lábam a gázra és gyorsítok, illetve 2000 környékén ha gázt adok akkor olyan fél-egy másodperc késlekedés után indul meg az autó), de szeretném teljesen kiiktatni. <_< Erre van valami gyógyír?

Ez a módosító program mit takar? Márkaszervizbe már nem merem már bevinni, a múltkor is félreprogramozták a porlasztóimat... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A kis corsám (2001-es, C corsa 1.2) 2 hibakódot dob ki:

P0560 - Valami feszültségprobléma

P1616 - Wrong Vehicle ID from Instrument Control Module C-40

Az immobilizer néha megbolondul, és nem hagyja hogy elíntítsam a kocsit, ilyenkor

ha kiveszem a kulcsot, és várok egy kicsit, újra engedi.

Mi lehet a hiba / mit kéne cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Ismét használt Corsát keresek egy ismerősömnek.

Sorra látom megint a sok szerencsétlent (köztük kereskedőt is) akik a nyomorult szervó visszajelzőt menetstabilizátornak látják.

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy sok ember még olvasni sem tud!

Felhívom az egyiket, elég jónak tűnt, sajnos kereskedő volt, de mondom akkor már csak rákérdezek az ESP-re.

Persze, naná, van benne!

Mondom 1.2-es korzában?

Persze!

Mondom és ezt honnan veszi? :)

Hát kiírja indításkor!

Mondom olvasni tud?

Miért?

Mondjuk elég nagy köcsögség az opel részéről, hogy így jelöli a szervót, a sok szerencsétlen meg beszopja :)

(na, kidühöngtem magam, megyek dolgomra:))

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ismét használt Corsát keresek egy ismerősömnek.

Sorra látom megint a sok szerencsétlent (köztük kereskedőt is) akik a nyomorult szervó visszajelzőt menetstabilizátornak látják.

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy sok ember még olvasni sem tud!

Felhívom az egyiket, elég jónak tűnt, sajnos kereskedő volt, de mondom akkor már csak rákérdezek az ESP-re.

Persze, naná, van benne!

Mondom 1.2-es korzában?

Persze!

Mondom és ezt honnan veszi? :lol:

Hát kiírja indításkor!

Mondom olvasni tud?

Miért?

Mondjuk elég nagy köcsögség az opel részéről, hogy így jelöli a szervót, a sok szerencsétlen meg beszopja :lol:

(na, kidühöngtem magam, megyek dolgomra:))

:huh: ezen jót mulattam.

szóval az a bizonyos szervó az nem ESP, hanem EPS :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok

Szerintetek ha 195/ 15"ös felniket teszek az 1.0 c corsámra az mennyit vesz vissza a teljesítményböl? A szervó bírná?

195/50R15-ösre gondoltál nem?

szerintem nem sokat vesz vissza a teljesítményből tekintettel arra, hogy a kerület nem változik

"A szervó bírná?"

mivel gyárilag is szereltek corsat 185/55r15 - ös gumival (egyébként ez váltómérete a 195/50R15-nek) és a szervó mindegyikben ugyan az, akkor erre egyértelműen igen a válasz. jómagam is ilyen kerék mérettel járok. (gyári alufelnin)

egy biztos: hamarabb tönkre vágja a futóművet (kutyacsont, kormánygömbfej, kormánymű, ez saját tapasztalatom)

175/65r14 es gyári méret a téli gumim, ezt komfortosabbnak érzem, de hogy néz ki :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A Corsa B topicból néztem át ide, mert segítséget(ill. tanácsot) szeretnék kérni tőletek. Apósomnak van egy 2003-as 1.2-es alap Corsája. Ha jól tudom, akkor a jobban felszerelt modellekben volt fedcomp. A kérdés az lenne, hogy ha beszereznénk egy bontott fedcompos műszeregységet, akkor azt simán(csak "rádugva") bele lehetne tenni, vagy valami mást is kell cserélni, ill. átalakítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Corsa B topicból néztem át ide, mert segítséget(ill. tanácsot) szeretnék kérni tőletek. Apósomnak van egy 2003-as 1.2-es alap Corsája. Ha jól tudom, akkor a jobban felszerelt modellekben volt fedcomp. A kérdés az lenne, hogy ha beszereznénk egy bontott fedcompos műszeregységet, akkor azt simán(csak "rádugva") bele lehetne tenni, vagy valami mást is kell cserélni, ill. átalakítani?

Szerintem opel16v-nek írj pü-t ő foglalkozik ilyen BC.-kel is.Biztos tudja!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.