Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Opel Corsa C comfort típusú autóm, amiben a a gyári rádió azt írja ki, hogy "SAFE". Ilyenkor mi a teendő?

Előre is kössz a segítséget.

Először is szükséged van a rádiód kódjára. Másodszor a kocsid műszaki könyvében részletesen le van írva, hogy hogyan kell beírnod a kódot. Én már csináltam párszor. Nem nehéz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok

tud valaki c corsahoz bontót ahol bal oldali féltengelyt külső belső darabját lehetne venni?

Igen hiányos a kérdésed. Ne várj választ úgy, hogy azt sem határozod meg honnan írsz. Nyíregyháza? Győr? Pécs? Szeged?

Ha alkatrészt szeretnél, akkor minimum a típust tudnod kell! 1.0? 1.2? 1.4? vagy dízelből valamelyik????

ABS van??? nincs???? merthogy az sem mindegy a féltengely szempontjából.

Egyébként a "hasznaltauto" tele van bontósok hirdetéseivel.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Mostanában ha lezárom a távirányítóval a kocsim (Corsa C 1.2 NJoy) akkor az eddigi egy indexvillanás helyett néha kettőt villan, a középkonzolon pedig az elakadásjelző kapcsoló közepe a lezárás után pirosan világít. Ez mi? Valami hiba van? Az ajtó ugyanúgy zárva van.

Még valami: mekkora méretű felni rakható rá? Tapasztalat valakinek? Hol érdemes pl neten körülnézni?

Köszi a válaszolóknak!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Mostanában ha lezárom a távirányítóval a kocsim (Corsa C 1.2 NJoy) akkor az eddigi egy indexvillanás helyett néha kettőt villan, a középkonzolon pedig az elakadásjelző kapcsoló közepe a lezárás után pirosan világít. Ez mi? Valami hiba van? Az ajtó ugyanúgy zárva van.

Még valami: mekkora méretű felni rakható rá? Tapasztalat valakinek? Hol érdemes pl neten körülnézni?

Köszi a válaszolóknak!

Szeva!

Az hogy kettőt villan, az azért van, mert akkor kapcsolod be a riasztót,(ez miatt világít az elakadás jelzőben a piros fény) és az ajtók akkor vannak "reteszelve". Vagyis, ha kipróbálod, akkor nem lehet abban az állapotban belülről sem kinyitni az ajtókat... az feltörés esetére alkalmas...

Amúgy érdekes, hogy eddig nem tudtál erről az opciójáról... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nemtud valaki Opel Corsa C-hez középső központi kijelzőt? Az enyém ugyan is pixel hibás lett. :D . 2005-ös évjáratú az enyém. CC20 kazettás rádióm van. A szélesebb csoki csatlakozásúra lenne szükségem.

Köszi: Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtud valaki Opel Corsa C-hez középső központi kijelzőt? Az enyém ugyan is pixel hibás lett. :D . 2005-ös évjáratú az enyém. CC20 kazettás rádióm van. A szélesebb csoki csatlakozásúra lenne szükségem.

Köszi: Sziasztok!

rengeteg corsa van bontva:

http://www.autoalkatresz.hu/talalatilista/...3G638RP8JPH415F

2005-ben kazettás rádió ????

Link to comment
Megosztás:

Valamiért nem kapcsol be a riasztóm a Corsában. Központi zár bezár és utána nem reteszel még egyet ha rányomok így a riasztót sem aktiválja. A riasztó pedig jó mert kipróbáltuk adtunk neki áramot és működik... Valaki nem találkozott ilyennel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ÉN MA REGIZTEM AZ OLDALRA ÉS LEHET H NEM IDE KELLEN IRNOM DE EGY OLYAN KÉRDÉSEM LENNE OPEL CORSA C 2003.06.-OS GYÁRTMÁNYÚ AUTOM VAN ÉS SAJNA MIKOR MEGVETTEM NEM KAPTAM HOZZÁ HASZNÁLATI KÉZIKÖNYVET-MAGYAR NYELVŰT-.HA VALAKI TUDNA NEKEM SEGÍTENI HOGY HOL TUDNÁK SZEREZNI PERSZE KP-ÉRT AKKOR KÉREM ÍRJON ERRE AZ EMIL CÍMRE: jungwirth78@freemail.hu

Elöre is köszönöm!

Szisztok

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

ÉN MA REGIZTEM AZ OLDALRA ÉS LEHET H NEM IDE KELLEN IRNOM DE EGY OLYAN KÉRDÉSEM LENNE OPEL CORSA C 2003.06.-OS GYÁRTMÁNYÚ AUTOM VAN ÉS SAJNA MIKOR MEGVETTEM NEM KAPTAM HOZZÁ HASZNÁLATI KÉZIKÖNYVET-MAGYAR NYELVŰT-.HA VALAKI TUDNA NEKEM SEGÍTENI HOGY HOL TUDNÁK SZEREZNI PERSZE KP-ÉRT AKKOR KÉREM ÍRJON ERRE AZ EMIL CÍMRE: jungwirth78@freemail.hu

Elöre is köszönöm!

Szisztok

szia!

http://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe...H_model_9.0.pdf

Itt van pdf-ben használati utasítás ugyan nem corsa hanem combo, de végül is ugyan az :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

Adott egy Combo 1.7D, amiben egy Grundig CAR 2002 szolgál. Nos egy nagy szerviz után a rádió elfelejtett mindent, a kódot be is adtam neki, de a külső hőmérséklet kijelzővel nem tudunk megbékülni a MÁV-nál. Ugyanis Fahrenheitben mutat. Miképp lehet Celsius fokra állítani? Könyve nincs meg. köszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Adott egy Combo 1.7D, amiben egy Grundig CAR 2002 szolgál. Nos egy nagy szerviz után a rádió elfelejtett mindent, a kódot be is adtam neki, de a külső hőmérséklet kijelzővel nem tudunk megbékülni a MÁV-nál. Ugyanis Fahrenheitben mutat. Miképp lehet Celsius fokra állítani? Könyve nincs meg. köszi. :lol:

Szvsz Tech műszerrel kell programozni, kódtábla alapján.

Sajna pont Combohoz nem találtam ilyen kódtáblát, de itt van az Astráé, ebben is van X17DTL meg Y17DT, hátha segít:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

Az előbbiek műszer kódok voltak, nem tudom az segít-e, de ha nem akkor itt vannak TID kódok is (gondolom angolra van állítva, azért mér Fahrenheitben, ha németre állítod sztem Celsius lesz):

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_display.pdf

Link to comment
Megosztás:

Szvsz Tech műszerrel kell programozni, kódtábla alapján.

Sajna pont Combohoz nem találtam ilyen kódtáblát, de itt van az Astráé, ebben is van X17DTL meg Y17DT, hátha segít:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

Az előbbiek műszer kódok voltak, nem tudom az segít-e, de ha nem akkor itt vannak TID kódok is (gondolom angolra van állítva, azért mér Fahrenheitben, ha németre állítod sztem Celsius lesz):

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_display.pdf

Köszi! Reménykedtem, hogy állítható, mert asszem F Astra TID-je is állítható kézzel a gombok segítségével, de akkor mindegy, majd talán szólva lesz Opel Di-Fer-nél. :lol: Bár az is igaz, hogy a kijelzőnél nem láttam semmi extra gombot, csak a rádióé vannak ott. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

2004-es corsa friss tulaja vagyok.

Olyan problémám lenne hogy nem működik a napi és össz. kilométer számláló. Nem is világít ha megy a kocsi sem. Így vettük a kocsit. Kérdés hogy ilyenkor mi a teendő? Kiment a biztosíték benne vagy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

2004-es corsa friss tulaja vagyok.

Olyan problémám lenne hogy nem működik a napi és össz. kilométer számláló. Nem is világít ha megy a kocsi sem. Így vettük a kocsit. Kérdés hogy ilyenkor mi a teendő? Kiment a biztosíték benne vagy mi lehet a probléma?

:D

Már bocsi, de hogy lehet így megvenni 1 autót? Azt sem tudod akkor ezek szerint, hogy mennyi km van benne? :D

Amúgy, meg a kérdésedre, vagy biztosíték, vagy a megvilágító izzó ment ki...

Gyakorlatilag, már akkor látnod kéne a számlálót, ha gyújtásra rakod, vagy felkapcsolod a világítást.

Szerintem.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Németországba vettük, amikor lefoglalóztuk akkor még működött, aztán pár nappal később amikor már a megvételre került a sor akkor már nem működött! Én sem vagyok hülye hogy megvenném úgy hogy nem tudom mennyi van benne... Azóta voltam már szervizbe megnézetni azt mondták hogy amúgy számolja a kilométereket, ezért ki kell cserélni a komplett műszerfalat mert valami a kijelzővel lehet!

Link to comment
Megosztás:

Németországba vettük, amikor lefoglalóztuk akkor még működött, aztán pár nappal később amikor már a megvételre került a sor akkor már nem működött! Én sem vagyok hülye hogy megvenném úgy hogy nem tudom mennyi van benne... Azóta voltam már szervizbe megnézetni azt mondták hogy amúgy számolja a kilométereket, ezért ki kell cserélni a komplett műszerfalat mert valami a kijelzővel lehet!

Értelek, és bocsi, nem néztelek hülyének. <_<

Mielőtt komplett műszer falat cserélsz, előtte azért próbáld meg, hogy a műszerfal csatit valamivel rögzíteni.. lehet, hogy csak a csatival lesz a gond... :D

Nekem anno kimozdult, és akkor nem volt km órám...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 5 éves Combo Tour 1.3.cdti-m. Egész eddig "gyári jellegü" navi és dvdlejátszó volt bennt, most teszek bele egy cd30 MP3-at, a navisat eladom, mert nincs kihasználva (van külön GPS). A kocsi már az új csatival van ellátva. A kérdésem a következő:

-ha tudnék szerezni GID kijelzőt (Corsa C vagy Meriva A) akkor elvileg a fedélzeti müködik? természetesen Tech2-s manöver után...

előre is köszi a véleményeteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.