Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

De fentebb írta hogy max. 4-6 évest akar. Ebbe nem fér bele sem ez, sem pedig a VW féle 1.9TDi-k.

A 206-os HDi meg lehet hogy jó motorikusan, de inkább hátizsák mint autó, nagyon kicsi a hely benne, még egy Corsához viszonyítva is. Bár női sofőrnek elég lehet.

Igen tudom,hogy nincs hely a 206-ban,az első ülések támlája nyomta a hátamat. De női tulajról van szó,ott meg számottevő tényező az, hogy jaaj,de cuuuki. :)

Meg egy motorgenerál belefér az 1.4 hdi és az 1.3cdti árkülönbözetébe. De puntóban is megveheti az 1.3cdti-t,mivel ugyanaz,de gondolom olcsóbb.

Meg azt nem értem,hogy minek kell a női tulajnak a 100lovas 1.7cdti egy corsa méretű kasztniban..miért nem elég közlekedni a corsában 68ló sok nyomatékkal,mert 1.4 hdi-ben ültem és az egészen jól megy,ha meg figyelembe vesszük,hogy 4.5litert eszik akkor pazar. :D

Link to comment
Megosztás:

Cső mindenkinek én ma egy meglepő eseményröl hallottam szerintem elég szégyen gáz ez az Opelra nézve de hát lehet hogy azért volt ez így mert csak corsa.Na mindegy egyik ismerösöm corsája 1.2-es 37000 km-nél teljesen tönkrement a sebváltója 2006-os évjáratú egyébként és azóta mérges is a kocsijára lehet hogy ez azért volt mert már ezt a tipust is a lengyeleknél gyártották nem pedig nyugaton.Hála istennek hogy az én Astrámat Belgiumban gyártották és most már tartok a lengyel szrabb minöségtöl én is!

Link to comment
Megosztás:

1. Mivel nem hallani tömeges váltószéthullásról ennél a típusnál, én kétlem hogy ez típushiba lenne, ezért aztán nem a gyárat, de még csak nem is az autót hibáztatnám...

2. Egyetlen előfordulási eset alagha számít relevánsnak, ezért elítélni egy egész sorozatot kissé elhamarkodott döntésnek tűnik nekem.

3. Mintha a C Corsára lett volna visszahívás a váltórudazatra, biztos nem az hullott szét benne?

Link to comment
Megosztás:

Cső mindenkinek én ma egy meglepő eseményröl hallottam szerintem elég szégyen gáz ez az Opelra nézve de hát lehet hogy azért volt ez így mert csak corsa.Na mindegy egyik ismerösöm corsája 1.2-es 37000 km-nél teljesen tönkrement a sebváltója 2006-os évjáratú egyébként és azóta mérges is a kocsijára lehet hogy ez azért volt mert már ezt a tipust is a lengyeleknél gyártották nem pedig nyugaton.Hála istennek hogy az én Astrámat Belgiumban gyártották és most már tartok a lengyel szrabb minöségtöl én is!

Azt hiszem nem kevésszer szóltam már a helyesírásod és a fogalmazási készséged miatt...legalább egyszer olvasd végig mit írsz, mielőtt hozzászólsz...

Ez az általánosító szemlélet pedig leginkább röhejes...

Link to comment
Megosztás:

...ráadásul most nézem hogy alaptalan állításokat tartalmaz, ugyanis a Corsa C-t sosem gyártották Lengyelországban, csak Spanyolországban, Indiában, Brazíliában, Dél-Afrikában, Egyiptomban, Argentínában és Ecuadorban. Az európai példányok Spanyolországból származnak.

Nem hiszem, hogy ezt tovább kellene ragozni.

A sony tv is elromolhat...bármennyire is drága.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy ezt tovább kellene ragozni.

A sony tv is elromolhat...bármennyire is drága.

Az új cuccoknál már nem a minőségre mennek hanem a mennyiségre, sajnos ez ilyen. Merci BMW ferrari és audi is romlik el? Akkor most mind szar? Ez van ilyen a mostani technika el kell fogadni :) Tehát j0hnny jó hasonlatot írt. Ha nem esne szét semmi meg profin meg lenne minden tervezve minőségi anyagokból akkor mindenki venne 1 kocsit életében és kész. :D Abba meg nincs biznisz az autógyártó-autóalkatrész iparnak.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Opel Combo 1.3 cdti 1996os evjaratu automnal iranyjelzo problemam van, a jobb oldalon kb 3 honapig szabalytalanul gyorsan jart az iranzjelzo elol es hatul egyarant, bal oldalon jo minden.

2 napja a jobb oldalon teljesen nem mukodik az index, bent a muszerfalon ,gzorsan villog.

valaki tudja mi a problema?

elore is koszonom.

Udv.

Laci

ha lehet emailben is ird meg, koszi

tothlaszlo76@vipmail.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Combo 1.3 cdti 1996os evjaratu automnal iranyjelzo problemam van, a jobb oldalon kb 3 honapig szabalytalanul gyorsan jart az iranzjelzo elol es hatul egyarant, bal oldalon jo minden.

2 napja a jobb oldalon teljesen nem mukodik az index, bent a muszerfalon ,gzorsan villog.

valaki tudja mi a problema?

elore is koszonom.

Udv.

Laci

ha lehet emailben is ird meg, koszi

tothlaszlo76@vipmail.hu

Izzók & relé rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Hello

Valaki megtudná mondani, hogy 1.2 ecotec c corsába mennyi km után kell vezérműláncot cserélni? Előre is köszönöm

nincs meghatározva ...

ha itt az ideje :lol:

fogod hallani :lol:

láncosoknál volt aki 60e nél cserélt ,de van olyan is aki 190e nél még nem kellet :D

Mennyinél tartasz? És mennyire valós az óra állás?

Link to comment
Megosztás:

nincs meghatározva ...

ha itt az ideje :lol:

fogod hallani :lol:

láncosoknál volt aki 60e nél cserélt ,de van olyan is aki 190e nél még nem kellet :D

Mennyinél tartasz? És mennyire valós az óra állás?

Hello

Hát most lett véve 124e km van benne most, még talán valós is de valami csörög csak nem tudom, hogy hidrotőke-e vagy a lánc

Link to comment
Megosztás:

Hello Corsások!

Szeretnék egy Corsát venni, annyi lé van rá hogy vagy még éppen egy 1.2 16v lesz 75 pacival, vagy már twp 80nal. Olyanok írjanak, akiknek van esetleg tapasztalatuk, vagy infójuk, vagy esetleg mind2t vezették. Van valami más különbség is a kocsik (16v és twp 16v) között? Lehet hogy Németországból hozok egyet az állapot miatt.

Amúgy gondolom a C Corsa palettáról ez a legideálisabb nekem, mert országúton járok 80%-ban és ált. egyedül. Szóval aki okos ossza az észt! köszi.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello Corsások!

Szeretnék egy Corsát venni, annyi lé van rá hogy vagy még éppen egy 1.2 16v lesz 75 pacival, vagy már twp 80nal. Olyanok írjanak, akiknek van esetleg tapasztalatuk, vagy infójuk, vagy esetleg mind2t vezették. Van valami más különbség is a kocsik (16v és twp 16v) között? Lehet hogy Németországból hozok egyet az állapot miatt.

Amúgy gondolom a C Corsa palettáról ez a legideálisabb nekem, mert országúton járok 80%-ban és ált. egyedül. Szóval aki okos ossza az észt! köszi.... :lol:

ha belefér a keretbe akkor twp-set vegyél :lol:

Link to comment
Megosztás:

valóban a legjobb benzines megoldás 1.4 twp lenne :D

vagy 1.8 gsi inkább :lol: az már vmi. :lol: Amúgy vezettem már c corsa 1.4et asszem 90le. Tiszta vicc ahogy megy az a kocsi sokkal jobban megy a 82le-s b corsám, így nem hiszem, hogy a twin sokat dob. :D Mondjuk a c corsa nehezebb is 200kg-al. Mindenre csak ráírják, hogy 1.2 148le azt alig megy semmi értelme és még mindig ezeket az ócska 1.2-1.4 motorokat erőltetik. Arról nem is beszélve, hogy alig mennek és sokat esznek.

Link to comment
Megosztás:

valóban a legjobb benzines megoldás 1.4 twp lenne :lol:

2 gond van. Vannak nagyobb autóink, és kell egy takarékos is, az 1.4es meg egyáltalán nem az a 10 literes városi fogyasztásával(2003ig). Másrészt ha 1.4est akarok azt tényleg be kell hoznom mert itthon alig van. Olyanok írjanak, akiknek van 1.2esből valamelyik, hogy milyen, megy-e. OFF Punto 1.2 van még versenyben.

Link to comment
Megosztás:

2 gond van. Vannak nagyobb autóink, és kell egy takarékos is, az 1.4es meg egyáltalán nem az a 10 literes városi fogyasztásával(2003ig). Másrészt ha 1.4est akarok azt tényleg be kell hoznom mert itthon alig van. Olyanok írjanak, akiknek van 1.2esből valamelyik, hogy milyen, megy-e. OFF Punto 1.2 van még versenyben.

szerinted az 1.2 takarékos ? :lol: Ne vicceljünk már. Városba araszolva az is eszik 10et. 16 szelepes kocsik mióta takarékosak alapból? Sok szelep több üzemanyag ráadásul fel vannak húzva 1.2 75LE miről beszélünk. Vegyél puntot jól jársz azzal akkora hulladék mint az állat az összes. :lol: A corsa mindig is drágább volt mint egy astra. Takarékos az szívó dízel vagy TDI esetleg. Ja és értelmes embernek sose jut eszébe Francia autót venni. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.