Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok,

Már kicsit végső kétéségbeesésemben írok, hátha valaki tud segíteni (bízom benne :)

Van egy 2001-es C Corsa z14xe 90 Le, Sport, 132.000 km, szervízkönyves, megmérték, tehát tuti ennyi.

A hiba:

- gázadásra fulladni/hörögni kezd, egészen 2000-es fordulatig, erőtlen. Eléri a 2000-et, erőre kap, és megy.

- voltam szerelőnél, EGR kitakarítva, lambda bemérve (sőt cserével kizárta a hibáját), AC cserélve-nyomás ok, benzinszűrő cserélve stb.

- ECu nem jelez semmit....

- a fordulat is leesett, 700-650

- a fogyasztásom, meg egy kicsit felment... nagyon

- rapszódikus, mert pl. ma reggel egy ideig ment, és nem is hőfoktól függ, tehát nem csak melegen csinálja.

A folytószelepnél, már gyanakodtam, hogy falsot szívhat, hideg fújkáltam féktisztítóval, de semmi... Viszont utánna, mintha valami folyás lett volna az oldalán... Hiba elhárítva, de csaknem.

EGR szelep, szépen körbetömítve, hogy nehogy onnan szívja a falsot... de az sem...

Folytószelep, tiszta...

Várom a tamácsokat, ötleteket, mindenre nyitott vagyok, mert húsvétra szeretnék menni vele, de ha ezt csinálja, a gatyámat leeszi hosszú úton...

Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már kicsit végső kétéségbeesésemben írok, hátha valaki tud segíteni (bízom benne :)

Van egy 2001-es C Corsa z14xe 90 Le, Sport, 132.000 km, szervízkönyves, megmérték, tehát tuti ennyi.

A hiba:

- gázadásra fulladni/hörögni kezd, egészen 2000-es fordulatig, erőtlen. Eléri a 2000-et, erőre kap, és megy.

- voltam szerelőnél, EGR kitakarítva, lambda bemérve (sőt cserével kizárta a hibáját), AC cserélve-nyomás ok, benzinszűrő cserélve stb.

- ECu nem jelez semmit....

- a fordulat is leesett, 700-650

- a fogyasztásom, meg egy kicsit felment... nagyon

- rapszódikus, mert pl. ma reggel egy ideig ment, és nem is hőfoktól függ, tehát nem csak melegen csinálja.

A folytószelepnél, már gyanakodtam, hogy falsot szívhat, hideg fújkáltam féktisztítóval, de semmi... Viszont utánna, mintha valami folyás lett volna az oldalán... Hiba elhárítva, de csaknem.

EGR szelep, szépen körbetömítve, hogy nehogy onnan szívja a falsot... de az sem...

Folytószelep, tiszta...

Várom a tamácsokat, ötleteket, mindenre nyitott vagyok, mert húsvétra szeretnék menni vele, de ha ezt csinálja, a gatyámat leeszi hosszú úton...

Előre is köszönöm!!!

Szia!

Vedd meg az enyémet. 1/3 km van benne és tökéletes állapotban van. :)

Amúgy tényleg eladó.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, meg van a HIBA OKA. Egy nagyon banális, és már csak nevetni tudok rajta.

GM olaj van benne, ami egy kicsit megfáradt 12.000 km után... és egy kicsit fogyott is belőle:

- tehát a kettő együtt (minimális szinten az olaj + fáradt GM), szorultak a szelepek.

Ma lesz kicserélve, de előtte rátöltöttem.... és láss csodát.... 20 km után, húz, megy, szaggat....

-80.000 Ft, és idegeskedés....

Szia!

Vedd meg az enyémet. 1/3 km van benne és tökéletes állapotban van. :)

Amúgy tényleg eladó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Gyári fejegység cserében szeretnék segítséget kérni.

Lehet hogy már volt erről a témáról szó, bevallom nem olvastam át elejétől a végéig a fórumot...

A helyzet a következő:

Adott egy 2005-ös 1,2-es twinportos C Corsa CD30-as Balupunkt fejegységgel.

Bár így egységes a műszerfal de haladni kell a korral, így berendeltem egy Kenwood fejegységet. :)

Kis rohangálás után sikerült színben passzoló beépítő keretet találni, és beszereztem a szükséges opel -iso csatlakozó adaptert a hozzá tartozó antenna adapterrel.

Miután mindent összeszedtem, kiszedtem a gyári fejegységet összedugdostam a csatlakozókat hogy kiderüljön fel kell e cserélni a kenwood iso csatin a sárga és piros kábeleket. (opeleknél általában kell).

Ekkor jött a gond.. Az új fejegység meg sem moccan. (se így se úgy) Illetve a lemezkiadó motor beindul de semmi egyéb nem működik. (kijelző-hang stb...)

Ekkor tüzetesebben megnéztem a kábeleket és ekkor láttam h a gyári kábel és az iso adapteres kábel lábkiosztásai nem stimmelnek. Gondoltam oké a srácok a hifisnél összekeverték a kábeleket, úgyhogy visszavittem.

Elmondásuk szerint a kábellel minden okés, ez a "standard" opel-iso adapter.

Azt mondták az lehet a gond hogy a kenwood fejegység 2 tápot akar használni(akku illetve gyújtás), a gyári meg csak egyet. Na most én ezt nem hiszem mert ha így lenne akkor vagy gyújtás nélkül vagy gyújtással de működnie kellene...

Ezek a lábkiosztások...

Pic061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Pic084_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Pic085_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Pic086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

a 2x4 az egyértelmű, első-hátsó +/-.

Az opel-iso adapteren a kábeleken rajta van a mi micsoda, így már vágom hogy az adapteren a sárga az akku a fekete a föld a piros a gyújtás de ez nincs bekötve a nagy kockán, a narancs pedig a világítás (szintén nincs bekötve).

mivel az adapterről hiányzik 2 láb ami a gyárin rajta van feltételezem ez a probléma.

a cd30-as tetején van lábkiosztás de nem jövök rá hogy mi az a 2 kimaradt láb.

CAN-H és CAN-L néven futnak.

Pic056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Most ez hülye kérdés de felteszem...

Lehet h ez a corsa már CAN-BUS rendszerű? esetleg fel kell programozni előbb a gépet h ne a cd30at keresse? vagy mi a szösz?

találtam egy német csávót aki elég részletesen magyarázza a szerelést, de nem beszélem ezt a szép nyelvet így csak tippelek, de ő valami olyat emleget h a sima csati nem jó csak valami kiegészítő kütyüs kábel a jó (rajta is van a videón).

Egy szó mint száz... valaki aki cserélt már cd30-at kenwoodra megosztaná velem a tapasztalatokat?

ps.: esetleg kössem rá az opel-iso adapter sárga kábelére a be nem kötött pirosat? (így mint két tápkábel élne...)

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét. Haver C Corsajról lenne szó ismét, keresek neki jobb első lámpát, motoros magasságállítós, 2000/12 havi autó. Ha netán valakinek van elfekvőben, vagy netán épp bontásközelben van, akkor írjon bátran. Vagy ha van esetleg valami bejáratott állandó bontó, ahol érdemes érdeklődni, is jó jönne. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Estét.

gondoltam megosztom a rádió história fejleményeit...

Konzultáltam sokat látott ismerőssel... arra jutottunk h egy próbát megér a madzagok összekötése... és láss csodát tényleg annyi a baja hogy a kenwood akkuról és gyújtásról is vár tápot...

Most ugyan mind két kábel az akkun lóg de muuuukodik! sajna így kézzel kell kikapcsolni h ne merítse le de legalább működik.

Majd egyszer hétvégén az cimbim ráköti a másik madzagot a gyújtásra vagy pl a műszerfal világításra és teljes lesz a boldogság.

Illetve még annyi a bajom h a beépítő keretet bárhogy erőltetem nem tudom teljesen bepattintani a helyére, kb 3mm kilóg a műszerfalból. így is stabil csak így kicsit kacat kinézete van... ha lesz időm felhajtok egy másik keretet hátha az jobban illeszkedik.

ha esetleg valaki ilyenen gondolkodik íme a matek:

új fegyeség: igénynek megfelelően....

opel-iso adapter: 1300-1500

antenna adapter (kenwoodhoz) 1400-1600

beépítő keret: 1800-3500

utána rohangálás / idegeskedés / elkeseredés / majd a pillanat amikor felvillant a kijelző --> PRICELESS :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es C Corsám 1,4-es 16 szelepes sport változat és olyan problémám merült fel már egy ideje,hogy hirtelen-erőteljes fékezéskor leáll az autó és csak nagyon nehezen-vagy egyáltalán nem is indul!Volt,hogy elmentem vele 300km-t nyugisan szinte csak motorféket használva és semmi baja,de,ha felgyorsulok mondjuk 80km/órára és csontra lefékezek,akkor leáll a motor!!!Amíg nyomom a gázt semmi baj,de,ha hirtelen magas fordulatszámról alapjáratra kell visszaállnia azt már nem bírja és megfullad!!!Voltam már 3 szerelőnél volt már számítógépes hibalekérdezésen,de minden hiába semmi hibát nem találtak és a számítógép is mindent rendben talált:( :(:(!!!

Légyszíves,ha valaki találkozott már ilyennel,segítsen!!!

S.O.S!!!

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Nekem jelenleg egy B corsám van...és le szeretném cserélni...most ki néztem magamnak egy 2006-os 1.2-es 80LE C Corsát! Esetleg valaki tudna egy kis felvilágosítást adni a tapasztalatairól negatív , pozitívról is:)

Link to comment
Megosztás:

hali

van egy 2001-es 1.7di c corsám. az a problémám hogy néha megszűnik a szervó. egy hosszabb kanyarban megkeményedik és ha ellentétesen mozdítom el a kanyarodással akkor visszatér bele az élet. ha valakinek lenne ötlete azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lecseréltem a b vectrámat a héten egy Combo-ra.

Pontosabban: 2005-ös 1,3CDTI, 238e km, kitűnő külső és belső állapot (még új szaga is van, nagyon vigyáztak rá) 1 tulajos.

Kérdéseim:

Olaj + szűrő + üzemanyag szűrő + váltó, szervo és fék olaj cserén kívül csináljak még valamit?

- Picit füstől. Nem brutálisan de azért ha oda lépek akkor küld füstöt. Ismi szerint az üzemanyagszűrő majd segít rajta valamennyit. Más véleméy ezzel kapcsolatban?

- A szervo álló helyzetben teljes áttekerésnél pici hangot ad, de amúgy semmi gond nincs vele. Ez mitől lehet?

- Bal elöl picit zörög valami. Kicsit olyan a hangja, mint ha a stabilizátor rúd tört volna el. Mi más kopohat még itt? (a felfüggesztés látszatra teljesen rendben van)

- A váltónál ha 4.be húzom simán bemegy, de olyan mint ha picit tovább menne a bekattanási pontnál és van egy pici hangja. Simán lehet, hogy gyárilag is ilyen, mert hát az opel váltó sose volt csúcs minőségű, de ki tudja hátha gond lehet.

-Ha megállok vele várjak 1-2percet alapjáraton a turbó hűtésre vagy ennél nem szükséges?

- Létezik hozzá gyári könyöklő vagy mit javasoltok beszerelésre?

- A sima cd30-as hifire rá lehet kötni aux-ot és lejátszik mp3-as cd-ket?

Egyenlőre kb ennyi, előre is köszönöm a segítségeteket :)

Link to comment
Megosztás:

Csak az utolsó háromhoz tudok hozzászólni:

- Minden turbós autónak jót tesz ha hagyod lehűlni a turbót abban az esetben ha előtte hajtva volt. Ha viszont az utolsó 10 km-en 2000-es fordulattal közlekedtél leállítás előtt, akkor nem szükséges.

- Nem tudom hogy gyári van-e, de még az Irmscher oldalán is Armster könyöklőt hoz hozzá...

- Mivel van olyan hogy CD30MP3, meg olyan is hogy CD30, így gondolom az utóbbi nem játszik mp3-as lemezeket, az előbbi viszont értelemszerűen igen. A CD30MP3-nak elvileg van gyári AUX bemenete, amelyiknek meg nincs, annak itt a megoldás hogy hogyan kell csinálni: http://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=DPPzuus1TS

Link to comment
Megosztás:

Csak az utolsó háromhoz tudok hozzászólni:

- Minden turbós autónak jót tesz ha hagyod lehűlni a turbót abban az esetben ha előtte hajtva volt. Ha viszont az utolsó 10 km-en 2000-es fordulattal közlekedtél leállítás előtt, akkor nem szükséges.

- Nem tudom hogy gyári van-e, de még az Irmscher oldalán is Armster könyöklőt hoz hozzá...

- Mivel van olyan hogy CD30MP3, meg olyan is hogy CD30, így gondolom az utóbbi nem játszik mp3-as lemezeket, az előbbi viszont értelemszerűen igen. A CD30MP3-nak elvileg van gyári AUX bemenete, amelyiknek meg nincs, annak itt a megoldás hogy hogyan kell csinálni: http://carradio.5mp....io&o=DPPzuus1TS

Armster könyöklőt vettem hozzá, teljesen jó (nem gagyi homasita típusú...)

Megtudtam hogy bal elöl a belső kormány összekötő tört el, épp most cserélik rajta.

A váltó és szervo olaj cserét nem végeztem el, kollégák lebeszéltek róla.

Amúgy faja gép, lassan kiderül a fogyasztása is.

Vettem hozzá amúgy egy elm327-es odb olvasót és azt bt-on rákötöttem a tab-omra, így minden infót kiír a kocsiról. A szerint az erős városi fogyasztás jelenleg 5,7l. Számomra nem rossz, az eddigi vectra 12-13l-hez képest :)

Remélem autópályán 4-4,5l-ig le tudom tolni

Ja és a héten mennek rá a pirelli p1 gumik, mert a mostani michlein téliknek nincs sok tapadása...

Link to comment
Megosztás:

z17dth-ra gondolsz?

szerintem az igen ,de nem vagyok biztos benne :)

Igen az van benne.

Köszi a válaszokat.

Az 1.3 cdti-re gondoltam, mert azt szemeltük ki, ha elkél az f astra.

Mik a tapasztalatok ezekkel (kettöstömegü lendkerekkel szerelt) motorokkal?

Vegyesek az infóim róla...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Az 1.3 cdti-re gondoltam, mert azt szemeltük ki, ha elkél az f astra.

Mik a tapasztalatok ezekkel (kettöstömegü lendkerekkel szerelt) motorokkal?

Vegyesek az infóim róla...

Az 1.3-asba is az van. Nekem tapasztalat nincs vele, de én amiket olvasgattam róla, hogy állítólag a motor által keltett rezgéseket csillapítja, és állítólag hogy vigyázni kell rá nagyon, mert hamar megadhatja magát, és elég drága a cseréje. Állítólag van olyan autó márka, amihez van helyettesítője, vagyis a kettős tömegű helyett csinálnak hozzá hagyományosat.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.3-asba is az van. Nekem tapasztalat nincs vele, de én amiket olvasgattam róla, hogy állítólag a motor által keltett rezgéseket csillapítja, és állítólag hogy vigyázni kell rá nagyon, mert hamar megadhatja magát, és elég drága a cseréje. Állítólag van olyan autó márka, amihez van helyettesítője, vagyis a kettős tömegű helyett csinálnak hozzá hagyományosat.

Én is olvastam róla hasonló dolgot, meg hogy az inditás/leállitás tesz be nekik, Ez ami miatt nagyon megfontolandó, hogy ilyet vegyünk.

Pedig a fogyasztása, az nagyon mellette szól.

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/opel_astra_classic_ii_1_7_cdti_2006_-_hasznaltteszt-6727?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo ugyan nem corsa, de ez is kettös tömegü lendkerékkel szerelt, és 300 ezret futott...

Link to comment
Megosztás:

Én is olvastam róla hasonló dolgot, meg hogy az inditás/leállitás tesz be nekik, Ez ami miatt nagyon megfontolandó, hogy ilyet vegyünk.

Pedig a fogyasztása, az nagyon mellette szól.

http://www.autonavig...=magazin_ajanlo ugyan nem corsa, de ez is kettös tömegü lendkerékkel szerelt, és 300 ezret futott...

Csak nem lehet tudni, hogy volt-e már cserélve benne a lendkerék. Lehet, hogy már volt 2x is csere. A másik baj, hogy fiatalabb dizel autó már nem nagyon van sima lendkerékkel. De sajnos már a benzinesekbe is rakják bele. És az ára elég horribilis. Néztem a Láng autó honlapján, hogy a corsa c 1.3 cdti kettős tömegű lendkerék 253373Ft. És akkor még azt nem cserélte ki senki, feltéve ha nem magadnak cseréled. De amúgy érthetetlen számomra, hogy mi kerülhet ennyibe ezen a lendkereken. Jól körbe kell járni a témát, hogy mennyire tartósak ezek. És hogy mennyi a cseréje. És hogy van-e ehhez a márkához helyettesítő.

Link to comment
Megosztás:

Én is olvastam róla hasonló dolgot, meg hogy az inditás/leállitás tesz be nekik, Ez ami miatt nagyon megfontolandó, hogy ilyet vegyünk.

Pedig a fogyasztása, az nagyon mellette szól.

http://www.autonavig...=magazin_ajanlo ugyan nem corsa, de ez is kettös tömegü lendkerékkel szerelt, és 300 ezret futott...

Bárdinál ahogy néztem 157e ft a sachs kuplung hozzá. Kedvezménnyel 110e-ért elhozható, hát nem olcsó (transitra 30e ft volt tavaly...) remélem nem lesz gondom vele a jövőben. Amit én vettem főleg autópályán volt használva, ott nincs nagy igénybevétele a kuplungnak szerencsére.

Első fogyasztásom 5,5L lett csak város használattal. Egész jó, 5l-ig simán letolom városban, remélem autópályán a 4l is menni fog.

Kérdéseim: Volt itt téma a tempomat, hogy könnyű utólag beszerelni. Hol és mennyiért lehet ezt kivitelezni?

Kutyahálót hol találok hozzá? Bontókat végighívtam, egy helyen voltak ilyen hálók de az összes kicsi volt hozzá :( Gyári új 60e ft. hehe, viccnek is rossz...

Egyébként a népitéleten az 1.3-as dieselt javasolja mindenki és jókat írnak csak róla, remélem nekem is ilyen tapasztalataim lesznek a jövőben is

Link to comment
Megosztás:

Bárdinál ahogy néztem 157e ft a sachs kuplung hozzá. Kedvezménnyel 110e-ért elhozható, hát nem olcsó (transitra 30e ft volt tavaly...) remélem nem lesz gondom vele a jövőben. Amit én vettem főleg autópályán volt használva, ott nincs nagy igénybevétele a kuplungnak szerencsére.

Első fogyasztásom 5,5L lett csak város használattal. Egész jó, 5l-ig simán letolom városban, remélem autópályán a 4l is menni fog.

Kérdéseim: Volt itt téma a tempomat, hogy könnyű utólag beszerelni. Hol és mennyiért lehet ezt kivitelezni?

Kutyahálót hol találok hozzá? Bontókat végighívtam, egy helyen voltak ilyen hálók de az összes kicsi volt hozzá :( Gyári új 60e ft. hehe, viccnek is rossz...

Egyébként a népitéleten az 1.3-as dieselt javasolja mindenki és jókat írnak csak róla, remélem nekem is ilyen tapasztalataim lesznek a jövőben is

A népitéletet olvastam én is, és ez alapján gondoltunk a c corsára, de ez a lendkerék téma, ha cserélni kell, húzós, ugye nem tudod mennyi lehet a valós futása egy autónak, amit kiszemelsz.

Neked c corsad van?

Link to comment
Megosztás:

A népitéletet olvastam én is, és ez alapján gondoltunk a c corsára, de ez a lendkerék téma, ha cserélni kell, húzós, ugye nem tudod mennyi lehet a valós futása egy autónak, amit kiszemelsz.

Neked c corsad van?

Nekem C combo-m van, ami ugye c corsa csak nagyban :)

2005-6 körüli diesel autókban 200e biztos van. Ha nincs akkor tekertek általában és kb 5% az esély hogy csak tényleg keveset futtott.

Én 238-e-rel vettem, csodálom hogy nem tekerték vissza, mivel tökéletes állapotban van kívül belül, simán hihető lett volna a 120e is ha visszapörgetik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.