Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Opel Corsa C 2004-es évjárat, műszerfal világítás megszűnt, feleségem meg aggódik, mert nem látja, hogy mennyivel megy 50 fölött. Még sosem szereltem autót, nagy kunszt égőt cserélni? (gondolom az ment ki, mert minden más tökéletesen működik). Hogyan kezdjek hozzá, vagy vigyem szervízbe, ők nem fogják jobban elrontani, mint ahogyan én tenném?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa C 2004-es évjárat, műszerfal világítás megszűnt, feleségem meg aggódik, mert nem látja, hogy mennyivel megy 50 fölött. Még sosem szereltem autót, nagy kunszt égőt cserélni? (gondolom az ment ki, mert minden más tökéletesen működik). Hogyan kezdjek hozzá, vagy vigyem szervízbe, ők nem fogják jobban elrontani, mint ahogyan én tenném?

Helló!

Nem valószínű, hogy az izzók mentek ki, mert van benne 4 db, és valszeg, az összes nem ég ki egyszerre... :)

Javasolnám, először is a biztosítékot megnézni... :)

Ha mégsem az a hibás, akkor ha gondolod elmondom, hogy kell szétszedni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínű, hogy a családi F astra mellé jön egy újonc csemete, egy c 1.3 cdti személyében 2006.07.-havi 3 ajtós a kicsike és egy kicsit sok van benne 64000, de majdnem full extrás. A kérdésem az lenne, hogy akinek ilyen van mire kell ügyelni, bemelegítésen lehűtésen kívül? Továbbá mivel másfél éves de németből érkezett (ott rendszeresen szervízelt), van rá még garancia ithhon is, és mennyi? Úgy tudom ezeknél a dízeleknél már gyárilag fém a kulissza, és nem kell cserélni ugye? A vezérműlánc ezekben is nyúlós, mint a twinportokban? Bocs a sok kérdésért, de ugye.....

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nem valószínű, hogy az izzók mentek ki, mert van benne 4 db, és valszeg, az összes nem ég ki egyszerre... :)

Javasolnám, először is a biztosítékot megnézni... :)

Ha mégsem az a hibás, akkor ha gondolod elmondom, hogy kell szétszedni...

Oszd meg légyszíves velünk a szétszedés menetét, engem érdekelne.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínű, hogy a családi F astra mellé jön egy újonc csemete, egy c 1.3 cdti személyében 2006.07.-havi 3 ajtós a kicsike és egy kicsit sok van benne 64000, de majdnem full extrás. A kérdésem az lenne, hogy akinek ilyen van mire kell ügyelni, bemelegítésen lehűtésen kívül? Továbbá mivel másfél éves de németből érkezett (ott rendszeresen szervízelt), van rá még garancia ithhon is, és mennyi? Úgy tudom ezeknél a dízeleknél már gyárilag fém a kulissza, és nem kell cserélni ugye? A vezérműlánc ezekben is nyúlós, mint a twinportokban? Bocs a sok kérdésért, de ugye.....

Nincs "nyúlós vagy nem nyúlós lánc"....

Hő hatására a fémek tágulnak általában, tehát evidens a térfogatváltozása.... :)

Link to comment
Megosztás:

Szép Estét. Ma Nekiálltam szétszedni a Szalagkábelt a kormányban. Először Levettem az akksiról a sarut, vártam 10percet, aztán kicsavartam a kormány mögött lévő két 30as torx csavart, ennek következtében ki lehetett emelni a légzsák egységet a kormányból,de mivel a légzsákról nem lehet leszedni a vezeték csatlakozót ezért, próbáltam kihúzni azt amelyik csatlakozóban találkoznak a légzsáknak a két vezetéke a dudának kettő és a gomboknak kettő. Akármennyire is próbáltam nem birtam kihúzni,aztán gondoltam egy nagyot és kicsavartam a 40-es középső nagy torx-ot ezáltal le birtam húzni a kormányt,De a csatlakozó aminek az egyik végébe belefutnak a vezetékek a kormányból és a másikvégére pedig maga a szalagkábel van rásütve még mindig nem akart kijönni, ezért szét kelett szedni a szalagkábel tartójának a fedelét,és akkor láttam,h bizony tényleg le van szakadva már az első 10centin. De azt nem tudom, hogyha bontóba veszek egy ilyen egységet, akkor ugye az a bizonyos csati aminek az egyik végébe a kábelek a másikbe pedig a szalagk. megy bele azt hogy oldják meg? hiszen nem lehet szétszedni mert össze van sütve. Valaki már találkozott ilyennel testközeből? linkelek pár képet hátha segít megérteni a problémámat. Corsa Kormány

Link to comment
Megosztás:

Nincs "nyúlós vagy nem nyúlós lánc"....

Hő hatására a fémek tágulnak általában, tehát evidens a térfogatváltozása.... :)

Most ugye ez vicc volt? Nem felvágás de mérnök vagyok, hidd el értek a fémekhez. És ha a gyár garanciában cseréli a megnyúlt láncokat akkor ott valami bibi van...

Újabb kérdés, az autó átvételekor kiderült, csak egy kulcs van a kocsihoz, a kereskedő azt mondta, hogy a gyári második kulcs nincs meg ami nem távirányítós.

Plusszban otthon vettük észre, hogy nincs meg a pótkerék és az emelő.....

Kérdés: A C corsához gyárilag 2 db távirányítós kulcs van, vagy pedig tényleg az egyik csak "szervízkulcs"?

Link to comment
Megosztás:

Nos kiderült, hogy mi állt a kocsim indítási probémái mögött. ECU-t ki kellett cserélni. Az különösen randa a dologban, hogy egy éve, mikor még csak 2,5 éves és így még szavatosságos volt a kocsi, nos akkor ugyanezen hibával már járt a kocsi az Opelnél, de akkor nem csináltak vele semmit. Most viszont 3,5 éves , így garancia és szavatosság már nuku, s egyből megcsinálták, persze jó pénzért. Ma ennyit az Opelről és arról, hogy veszek-e majd legközelebb is Opelt. :)

Link to comment
Megosztás:

Most ugye ez vicc volt? Nem felvágás de mérnök vagyok, hidd el értek a fémekhez. És ha a gyár garanciában cseréli a megnyúlt láncokat akkor ott valami bibi van...

Újabb kérdés, az autó átvételekor kiderült, csak egy kulcs van a kocsihoz, a kereskedő azt mondta, hogy a gyári második kulcs nincs meg ami nem távirányítós.

Plusszban otthon vettük észre, hogy nincs meg a pótkerék és az emelő.....

Kérdés: A C corsához gyárilag 2 db távirányítós kulcs van, vagy pedig tényleg az egyik csak "szervízkulcs"?

Nekem sem kevesebb a végzettségem, de nem is ez a fontos, hanem: nem épített be az autóiba az opel "nyúlós láncokat"......

Nem a gyár, hanem a márkaszervíz cserél bármit is gariban, de nekik nem a hajtáslánc csere és legfőképpen nem gariban a csere ami prioritás....

Tájékozódj picit.... :)

Kulcs: alapból 2, egy komplett (immo+riasztó+ajtótáv.), a másik mezei ún. szervízkulcs.

Link to comment
Megosztás:

Nos kiderült, hogy mi állt a kocsim indítási probémái mögött. ECU-t ki kellett cserélni. Az különösen randa a dologban, hogy egy éve, mikor még csak 2,5 éves és így még szavatosságos volt a kocsi, nos akkor ugyanezen hibával már járt a kocsi az Opelnél, de akkor nem csináltak vele semmit. Most viszont 3,5 éves , így garancia és szavatosság már nuku, s egyből megcsinálták, persze jó pénzért. Ma ennyit az Opelről és arról, hogy veszek-e majd legközelebb is Opelt. :)

Mennyibe csinálták meg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.