Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Éves szinten kb 100.000.- forinttal lenne több az adó az 1.7-re (cégautóadó, stb...) a fogyasztás különbségen kívül, valamint 1.7-t csak 2004-ig találtunk. Van ennyivel rosszabb az 1.3?

Erre van egy mondás a diesel motor 1.9től kezdődik :) ahogy írtam szerintem ennyi léért más kocsit keress :D ilyen 1.3 vicceket jó hamar el kell felejteni :D Fogyasztás ugyan annyi. 1.3 Diesel meg egy vicc kategória kb. Az meg kit érdekel, hogy csak 2004es van ha szétesik az 1.3mas motor akkor meg majd azért kell zsebbe nyúlni :D Attól mert valami új nem feltétlen jó is.

Link to comment
Megosztás:

Éves szinten kb 100.000.- forinttal lenne több az adó az 1.7-re (cégautóadó, stb...) a fogyasztás különbségen kívül, valamint 1.7-t csak 2004-ig találtunk. Van ennyivel rosszabb az 1.3?

Én azt mondom próbáld ki mindkettőt.

C Corsa Van 1.7-et és Punto 1.3 összehasonlítási alapom van, de aki picit is szeret kényelmesebben vezetni, az üvölteni fog az 1.7 után és nem azért mert opel.

Ha viszont tényleg ennyi a difi, akkor a pénztárca dönt...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ennyi 1.7 DTI és ennyi. :) De ennyi pénzért már más autómárkába is gondolkodnék a helyedbe :D ennyiért már 1.9 TDI kocsikat lehet venni :D

Milyen márkát érdemes még nézni? 1.6 alatt, 4-6 évest... Tudom, h necces, nekem nem is kellene, de én nem is megyek ennyit...

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkát érdemes még nézni? 1.6 alatt, 4-6 évest... Tudom, h necces, nekem nem is kellene, de én nem is megyek ennyit...

Ahogy írtam diesel motort 1.9 alatt nem érdemes venni. Ha normálisan akarja használni az ember, talán 1.7 és olyan motort kell találni amibe nincs mindenféle okosság ha a gatyád nem akarod rákölteni. :) Én a helyedbe 1.9 sima TDI motoros kocsit vennék pl VW-knél :D De az 1.9 szívó D motor is megbízhatóak úgyse versenyezni kell

Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtam diesel motort 1.9 alatt nem érdemes venni. Ha normálisan akarja használni az ember, talán 1.7 és olyan motort kell találni amibe nincs mindenféle okosság ha a gatyád nem akarod rákölteni. :) Én a helyedbe 1.9 sima TDI motoros kocsit vennék pl VW-knél :D De az 1.9 szívó D motor is megbízhatóak úgyse versenyezni kell

A cégautóadó havonta 15.000.- 1600ccm felett a 7.000.- helyett... Magasabb teljesítményadó, kötelező biztosítás...

Link to comment
Megosztás:

HDi azért nem egy életbiztosítás. Nekem 109Le-s 1.6HDi volt. Tény, hogy jól megy és jól fogyaszt. Amikor nyomtam neki 5.9 volt a plafon. (Jó mondjuk én mindig kiszámolgatom, mennyit fogyaszt a szekér)

De sokat költöttünk azért rá. És szerintem a magasnyomásúja is elkezdett gyengélkedni. Bár a mostani tulajjal is tartom a kapcsolatot. Ő elégedett. De 155e km volt benne.

És nem azért rossz mert francia hanem mert ezt tapasztaltam. Termosztát viszont 2x (!!) adta meg magát 12e km alatt (ennyit volt nálam).

DTi-nél bonyolultabb autót nem vennék. A család másik két autója is CDTi de én nagyon szeretem a kis kerregős traktoromat :) :D

Link to comment
Megosztás:

oké, nem.

Szerintem sima Szívó D vegyél vagy valami egyszerű TDI-t sokkal jobban jársz. Mint ezekkel a CDTI cuccokkal. De ha C corsa akkor már 1.7 DTI 75LE, arról nem is beszélve, hogy a VWnek sokkal jobb diesel motorja vannak vagy az audinak és sokkal biztonságosabb. :) ráadásul napi 250KM nem egy fapados corsába ül az ember az se mindegy az alkatrészek a C corsához is drágák :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy miért nem egy facelift 97utáni B 1.5td? Az isuzu is, corsa is,600-ért kapsz szépet,jót.

De fentebb írta hogy max. 4-6 évest akar. Ebbe nem fér bele sem ez, sem pedig a VW féle 1.9TDi-k.

A 206-os HDi meg lehet hogy jó motorikusan, de inkább hátizsák mint autó, nagyon kicsi a hely benne, még egy Corsához viszonyítva is. Bár női sofőrnek elég lehet.

Link to comment
Megosztás:

De fentebb írta hogy max. 4-6 évest akar. Ebbe nem fér bele sem ez, sem pedig a VW féle 1.9TDi-k.

A 206-os HDi meg lehet hogy jó motorikusan, de inkább hátizsák mint autó, nagyon kicsi a hely benne, még egy Corsához viszonyítva is. Bár női sofőrnek elég lehet.

Hát akkor csak ilyen új szarokat tud venni :) amúgy az hogy mit akar az ember az teljesen mindegy. Mit tud megvenni :D de az tuti, hogy 1.5 millióért nem C corsát vennék :D ráadásul nem 1.3mas CDTI motorral. Abból már autót lehet venni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.