Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Köszi a reakciót! A belső összekötő cseréje milyen összeg volt? Pénteken valószínű elmegyek szervízbe. Szerencsére nagypapámé volt aki 45 évig kamionozott, szóval tudott vezetni, nem pörgette. Egyébként olvasgattam a neten és egr szelepre gyanakszom, mindenesetre pénteken computer, majd megírom a fejleményeket, hogy okosodjunk.

Akkor már jobb a múltja a kocsinak. Azért jó tudni, hogy kis fordulatot sem szereti, arra is figyelni kell (ott nincs megfelelő kenés - olaj nyomás)

A lengőkar cseréje 40-50e volt mindennel együtt, de még valami kis bütyköt is cseréltek mert halálán volt. Sajnos idő miatt nem tudtam én beszerezni hozzá az alkatrészt, valszeg 10-15e-ret spóroltam volna.

Szerelési kézikönyvet tilos itt terjeszteni, szóval google-lel keress (vagy vedd meg:) )

Link to comment
Megosztás:

Akkor már jobb a múltja a kocsinak. Azért jó tudni, hogy kis fordulatot sem szereti, arra is figyelni kell (ott nincs megfelelő kenés - olaj nyomás)

A lengőkar cseréje 40-50e volt mindennel együtt, de még valami kis bütyköt is cseréltek mert halálán volt. Sajnos idő miatt nem tudtam én beszerezni hozzá az alkatrészt, valszeg 10-15e-ret spóroltam volna.

Szerelési kézikönyvet tilos itt terjeszteni, szóval google-lel keress (vagy vedd meg:) )

Elég drága mulatság, remélem nem ilyen súlyos a probléma, 38 ezer kmnél még nem tartanám indokoltnak, főleg hogy még minden makulátlan állapotban van rajta, pénteken ezt is megnézetem és majd írok.

EGR szelepet kiiktattad már? Teljesítményben érezhető, ha nincs?

Link to comment
Megosztás:

Főleg útminőség kérdés a futómű és ezzel nem áll túl jól Mo. sajnos... Tehát minden elképzelhető 38 km-nél is.

EGR szeleppel az volt, hogy ki lett iktatva, a kormolás csökkent valamivel, viszont a teljesítmény jelentősen romlott kb 20-30%-ot és a fogyasztás is nőtt.

Mint kiderült, ez azért volt, mert hiába lett kikódolva, a szelep rossz volt és beragadt egy nyílt pozicióba, ami ugye nem túl jó.

Ezután vissza lett programozva, viszont kormolt rendesen és hibát is dobott az egr szelepre.

Aztán kicseréltettem a szelepet egy újra és most itt tartunk. Nem kormol, a fogyasztás lejjebb ment (mint hibás szeleppel) és minden szép és jó. Mivel nincs gond így egyenlőre nem iktattatom ki, így is épp elég káros anyag jut a környezetbe...:(

Ha a 40-50e-ret sokallod az én eddig ráköltött pénzemen sírnál :)

Mióta megvettem a kocsit kb 500e-ret költöttem rá (új túrbó, magasnyomású rendszer felújítása, tempomat beszerelése, futómű javítások, új gumi szett, egr szelep cseréje...), de még nem bántam meg, ugyanis ha ezt az árat hozzá adom a kocsi vételárához, még mindig nem kaptam volna semmi jobbat (most kb 1évvel újabbat kaptam vola ezért, ami ugyan ennyit futott, vagy hasonló idejű visszacsavartat rosszabb állapotban mint az én kocsim...), míg nekem a főbb alkatrészekre most már 2év gari van (és minden gyári maradt rajta...). Meg hát dieselnél ez várható, 200e km-enként előléphetnek ilyen hibák sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astra után asszonynak lefoglalóztunk egy gyerektaxinak szánt 2003-as C corsát.

1.2-es motor szervó kormány és első elektromos ablakok és itt vége is az extráknak. Az egyetlen amit hiányolok az ABS de megleszünk nélküle.

A kocsi törésmentes és rozsdát sem találtam még a tankbeöntő környékén sem. Óra szerint 135ekm van benne ami kb reális. (Gyári hibátlan futómű és a motor sem volt még megbontva.)

Egyetlen egy dolog nem hagy nyugodni. A kormánynak tengely irányban van egy jókora majdnem 1cm-es játéka. Amúgy nem akad jól tekerhető tekeréskor nincs holtjátéka, szervó is rendesen dolgozik.

Szerintetek ez a kormány tengelyirányú mozgás nagy gond vagy egyszerűen javítható, netán természetes ennél a típusnál?

További, hogy csak egy gyári kulcs van hozzá és egy ősrégi riasztó amihez szintén csak egy távirányítót adnak. Mai napig nem értem, hogy miért nincs meg egy autónak a második kulcs stb. Mivel úgysem parkolunk vele olyan helyen így nem féltem, de azért egy rendes új riasztót fog kapni és rejtett kapcsolót is. Kérdésem, hogy kulcs másolásra tudtok-e megbízható helyet ahol rendesen az immo csipet is másolják. Netán lehet az immot átprogramozni, hogy az eredet kulccsal (ha ne adj isten ilyen rossz indulatú szándékkel nem adták volna) ne is tudják többet elindítani?

További érdekesség (erre azért a teljes vételár kifizetése előtt még rákérdezek) hogy K-s rendszáma van 2003-as és egy vezetett magyar szervízkönyve amibe már 27ekm -es első szervíz is bele volt írva. Szóval valami itt nem stimmel. Vagy I -s rendszám kellene vagy csak későbbtől induló magyar szervízkönyv.

Mindezek ellenére szerintem jó vétel lesz és remélem nem csalódok benne.

(ha nagy a gáz és esetleg az eredetvizsgán is probléma lesz akkor a minimális foglalót bukjuk csak amit túlélünk :) )

Erre a motorra mik a szervíz intervallumok? Mivel láncos így gondolom azt ritkán, bár azt hallottam 160e-nél (szóval hamarosan) esedékes a lánc csere is.

Link to comment
Megosztás:

a lánc majd szól ha cserés :)

a kulcsot le kel törölni és újra tanítani a meglévőt is,szükséges hozzá a carpass vagy biztonsági kód

Hogyan szól ha cserés? Eddig láncosom csak a lada volt :) azóta csak szíjas... Gondolom zajosabb lesz, de nincs még viszonyítási alapom. Majd fülelek vmelyik parkolóban :)

Ha nem kapok kódokat akkor nem megy?

Hol csinálnak ilyet? Csak opel szervíz? Ott esetleg le tudják hívni a kódokat pl alvázszám alapján is?

Kormány lötyögésre ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Így van, amennyire tudom a Tech2 kiírja hogy hány darab kulcs van ráprogramozva az autóra, törölni kell az összeset és csak a tiedet (illetve az általad másoltakat) felprogramozni. Így ha esetleg rossz szándékkal nem adta oda a kulcsot az eladó, akkor sem megy vele sokra. Ki ugyan ki tudja nyitni vele az autót (hacsak nem cserélsz zárgarnitúrát is), de elvinni nem fogja tudni.

A rendszámmal pedig sajna megszívtad: mivel az autó 2003-as és onnantól meg is van az első bejegyzés a szervizkönyvben, így 99% hogy az autó magyarországi. K-s rendszáma pedig azért van, mert a nepperek szokása az átrendszámozás, így ugyanis hogy nem tudod az eredeti rendszámot, nem tudod lenyomozni az autó előéletét. Ha meglenne az eredeti rendszám (egyébként EPC-ből elképzelhető hogy ki lehet nézni alvázszám ismeretében), akkor pl. kideríthetnéd hogy valójában mennyi kilométer volt benne (sanszos hogy visszatekerték, akármilyen jó állapotban van is, különben minek cseréltek volna rendszámot) mielőtt neked eladták, hányszor és mikor járt átvizsgáláson, miket cseréltek rajta, stb...

Link to comment
Megosztás:

Így van, amennyire tudom a Tech2 kiírja hogy hány darab kulcs van ráprogramozva az autóra, törölni kell az összeset és csak a tiedet (illetve az általad másoltakat) felprogramozni. Így ha esetleg rossz szándékkal nem adta oda a kulcsot az eladó, akkor sem megy vele sokra. Ki ugyan ki tudja nyitni vele az autót (hacsak nem cserélsz zárgarnitúrát is), de elvinni nem fogja tudni.

A rendszámmal pedig sajna megszívtad: mivel az autó 2003-as és onnantól meg is van az első bejegyzés a szervizkönyvben, így 99% hogy az autó magyarországi. K-s rendszáma pedig azért van, mert a nepperek szokása az átrendszámozás, így ugyanis hogy nem tudod az eredeti rendszámot, nem tudod lenyomozni az autó előéletét. Ha meglenne az eredeti rendszám (egyébként EPC-ből elképzelhető hogy ki lehet nézni alvázszám ismeretében), akkor pl. kideríthetnéd hogy valójában mennyi kilométer volt benne (sanszos hogy visszatekerték, akármilyen jó állapotban van is, különben minek cseréltek volna rendszámot) mielőtt neked eladták, hányszor és mikor járt átvizsgáláson, miket cseréltek rajta, stb...

Hol lehet ilyen infókat beszerezni? Ha megtudom a régi rendszámot... Meg ez a K-s rendszám is régebbi szóval azóta is lehet története.

Egyszer cikkeztek róla hogy elérhetővé teszik a műszakik alkalmával rögzített adatokat persze pénzért. Nem tudom működik-e már. Biztos nagy a lobbi ellene :(

Link to comment
Megosztás:

ha küldesz privibe egy vázszámot és benne van a rendszerbe akkor tudok rendszámot mondani

ha nincs carpass-od azt tudsz igényelni bármelyik márkaszervizbe (kb10e ft)

kód nélkül nem lehetséges a törlés

a lánc csörgést észre fogod venni (kb dizel traktor hang :) )

kormányt látatlanban passzolom

Link to comment
Megosztás:

ha küldesz privibe egy vázszámot és benne van a rendszerbe akkor tudok rendszámot mondani

ha nincs carpass-od azt tudsz igényelni bármelyik márkaszervizbe (kb10e ft)

kód nélkül nem lehetséges a törlés

a lánc csörgést észre fogod venni (kb dizel traktor hang :) )

kormányt látatlanban passzolom

Kösz majd holnap küldök számot.

Kormány meg annyi hogy ha a kormánykereket megfogom és magam felé húzom kb 1cm-t mozdul felém majd vissza is tudom tolni. Autó elindítása azaz élő szervó mellett is tudom mozgatni. Amúgy te szervízben dolgozol?

Link to comment
Megosztás:

A kormány nekem erősen gyanús hogy kormányoszlop hiba lesz... az Opelek elég régóta gyárilag biztonsági kormányoszloppal vannak szerelve, ami azt jelenti hogy baleset esetén összerogyna a kormányoszlop hogy ne nyársalja fel a vezetőt. Ez persze nem jelenti azt hogy a tied törött volt (bocs, én ilyen gyanakvó vagyok), de egy kisebb koccot el tudok képzelni, aminek a nyomát amúgy maradéktalanul kijavították, csak épp a kormányoszloppal nem törődtek. Illetve egyszerűen csak cserére érett a kormányoszlop, nekem volt már ismerősöm aki emiatt cserélt (igaz nem Corsában). Most megnéztem a családban levő C Corsát, abban nem mozog így a kormányoszlop...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a futásteljesítmény nem feltétlen reális benne, az én 2005-ösömbe amit vettem most van 245e km, pedig állapotra meg nem mondanád, ültem sokkal kevesebb km-es ugyan ilyen kocsiba ami sokkal jobban le volt lakva. Egyén függő, ha pl. van egy rossz gyereke akkor tör zúz saraz a kocsiban... :) Vagy melóra használja akkor még rosszabb állapot...

De ha egy anyuka használta reális lehet (sőt még sok is...) de ilyen kétes eredet után főleg neppertől kételkednék. A nepperek bármit kitalálnak, csak elvidd a kocsit.

Amúgy milyen árban van?

Ha jól tudom egyébként ebben a típusban is kettős tömegű lendkerék van, szóval inkább attól félj ha valami elromlana, mert az a húzós tétel (vagy már cserére érett..)

Link to comment
Megosztás:

Főleg útminőség kérdés a futómű és ezzel nem áll túl jól Mo. sajnos... Tehát minden elképzelhető 38 km-nél is.

EGR szeleppel az volt, hogy ki lett iktatva, a kormolás csökkent valamivel, viszont a teljesítmény jelentősen romlott kb 20-30%-ot és a fogyasztás is nőtt.

Mint kiderült, ez azért volt, mert hiába lett kikódolva, a szelep rossz volt és beragadt egy nyílt pozicióba, ami ugye nem túl jó.

Ezután vissza lett programozva, viszont kormolt rendesen és hibát is dobott az egr szelepre.

Aztán kicseréltettem a szelepet egy újra és most itt tartunk. Nem kormol, a fogyasztás lejjebb ment (mint hibás szeleppel) és minden szép és jó. Mivel nincs gond így egyenlőre nem iktattatom ki, így is épp elég káros anyag jut a környezetbe... :(

Ha a 40-50e-ret sokallod az én eddig ráköltött pénzemen sírnál :)

Mióta megvettem a kocsit kb 500e-ret költöttem rá (új túrbó, magasnyomású rendszer felújítása, tempomat beszerelése, futómű javítások, új gumi szett, egr szelep cseréje...), de még nem bántam meg, ugyanis ha ezt az árat hozzá adom a kocsi vételárához, még mindig nem kaptam volna semmi jobbat (most kb 1évvel újabbat kaptam vola ezért, ami ugyan ennyit futott, vagy hasonló idejű visszacsavartat rosszabb állapotban mint az én kocsim...), míg nekem a főbb alkatrészekre most már 2év gari van (és minden gyári maradt rajta...). Meg hát dieselnél ez várható, 200e km-enként előléphetnek ilyen hibák sajnos...

Egy renault 19esem volt ez előtt, 2-3 ezer körül mozog az autó ára ha jó állapotú, na én arra többet költöttem 5 év alatt mint 500e, csak fékre 120 ezer ment el ( főfékhenger 2szer, első féknyergek, tárcsák, betétek 2szer, hátsó dobok, pofák és munkahengerek, csövek....) Szervízbe nem jutottam sajnos el, viszont amit megfigyeltem, hogy ha fékezve megyek ráé egy aknafedélre, akkor nem hallom a zörgést. Csak nem a fékbetét lötyög?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astra után asszonynak lefoglalóztunk egy gyerektaxinak szánt 2003-as C corsát.

1.2-es motor szervó kormány és első elektromos ablakok és itt vége is az extráknak. Az egyetlen amit hiányolok az ABS de megleszünk nélküle.

Szia!

Szerintem a futásteljesítmény lehet reális, például nálunk a családban nagybátyám 2003as 1.0 c corsájában még csak 80 ezer van, apám 2003as swiftjében pedig 55ezer, az én 2006os corsámban pedig 38ezer. Az 1.0ás kivételével újkora óta nálunk vannak.

A rendszámos témát érdemes lenne kivizsgálnod, ki tudja alapon.

Gyárilag 2 kulcsot adnak a corsához, 1 távirányítós és egy sima kulcsot, amin van egy biléta, ami alapján tudsz kulcsot rendelni.

Ha csak 1 kulcsot adnak, szerintem gyanús, mindenképp tiltasd le, vagy nézesd meg mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a futásteljesítmény lehet reális, például nálunk a családban nagybátyám 2003as 1.0 c corsájában még csak 80 ezer van...

Sztem ti keveset használjátok. Nálunk a családban egy 2002-es C Corsa van, abban most 148e km van óra szerint, és ez sem számít extrém soknak...

De mondjuk ez a futásteljesítmény-dolog több összetevős kérdés: függ attól is hogy hol használják az autót (nagyváros/vidék), illetve az autó kategóriájától is. Korábban olvastam olyan statisztikákat, miszerint a kis városi autók (mint amilyen a Corsa C) esetében az átlagos futásteljesítmény Magyarországon nagyjából 7-8000km/év, míg a felső kategóriás utazóautók (márkánál maradva pl. Vectra C dízel) esetében az évi 30-40e km is teljesen normális. És akkor még nem beszéltünk a céges autókról, én pl. évente 100e-et megyek...

Újabb csavar, hogy ez a futásteljesítmény-mennyiség a válság óta nagyban lecsökkent, szóval ez tovább bonyolítja a számolgatást.

Mindezzel nem azt akarom mondani hogy az említett kilométer nem lehet reális, csak épp kevéssé valószínű illetve elég ritka.

Link to comment
Megosztás:

Kösz majd holnap küldök számot.

Kormány meg annyi hogy ha a kormánykereket megfogom és magam felé húzom kb 1cm-t mozdul felém majd vissza is tudom tolni. Autó elindítása azaz élő szervó mellett is tudom mozgatni. Amúgy te szervízben dolgozol?

Sziasztok..

Hát jó olvasni ezt a kormányoszlop mozgást :P nekem majdnem megállt a szívem mikor egyszer helyezkedtem az ülésben és megindult felém.. :) Igaz az is csak 1-1.5 cm de hirtelen furcsa volt mikor kattanva megállt.. Azóta megszoktam.. néha vissza lököm, kattan aztán jól van.. nem foglalkozom vele..

Azt tudjátok-e, hogy az 1.7dti az láncos vezérlésű-e ? Most lesz 200eKm a kocsiban és gőzöm sincs mi a helyzet.. nem nagyon van időm szervizekbe rohangálni (szűrők-olaj csere azért volt) de egyébként egy igénytelen állat 5Liter alatti fogyasztással..

Most ami már zavar egy kicsit az a "csörgőkígyó" ami néha van benne.. mondjuk ez akkor jelentkezik ha 5.-ben haladok 50Km/h és emelkedő jön esetleg.. nyomom a gázpedált, nagynehezen elindul de közben csörömpölget.. 80-90 környékén is "siklásból" gyorsításnál.. Én porlasztóra gyanakszom ? Más nagyon nem lehet.. Az adagoló computer már megszivatott, igaz a hiba ott egyértelmű.. megáll és kész. 100eFt és már megy is tovább :P Ezen kívül még nem volt bajom az isuzu dízellel.. Lehet ráférne egy szelep csiszolás új hengerfejtömítés vezérlés csere.. régi dízeleknél akkor csörgött be, ha valahol vizet szlopált.. ezen is agyaltam.. a tartályból mindig hiányzik folyadék, de nem drasztikus módon, fél év alatt egy liter kb. a nyomát meg nem látom a motorban (olaj tiszta-olajbeöntő fedél tiszta) semmi trutyi.. a tágulásiban néha szokott olajos-zsíros lerakodás, de erre ember még magyarázatot nem adott.. két évvel ezelött még nagyon lelkes voltam ez ügyben. De mivel mindenki csak hápog ezért úgy döntöttem nem foglalkozom vele.. Ez a motor vagy megy vagy nem megy azt már tudom.. közben meg felesleges bolygatni... de ez a csörgés néha idegesít :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az adagoló elektronika behalás milyen évjáratig jellemző? Nekem 2003-as a DTI.

Szia.. Az elektronika az összes isuzu dti motorra érvényes évjárattól függetlenül, ez van a merivában és astrákban is.. megelőzni elkerülni nem lehet.. valaki 35 ezernél valaki 200ezernél áll meg vele, nem kilóméterfüggő.. sajnos :P

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Beállt a második GM termék a garázsba :icon1:

2001corsika 1.2 16v

kicsit kopott,de opel,ami sose kop el :icon1:

Érdeklődnék tud e valaki linket,ahonnan részletes leirást tudok letölteni.

Nem olyasmi érdekel,hogy hogyan kell beállíttanio az ülést,hanem komolyabb.

kisebb hibák vannak a verdán,azokat kellene javitgatnom.Biztonsági öv,ablak,váltó hátramenet biztosíttó,belső világíttás stb.

A régi astrámhoz töltöttem le egyszer ilyen könyvet,az utölsó csavarig benne volt minden.De c corsahoz nem találok.

Ha valaki tud H astrához ugyanilyet,az is kellene.Igaz azzal még nincs gond,de jó ha van.

Link to comment
Megosztás:

Szóval csak megvettük mi is az 1.2-es corsát.

A korábbi rendszámcsere okát nem sikerült kideríteni, de 2006-ban még 50ekm volt a kocsiban és ez egybevág mind dátumilag mind km állásban a szerviz könnyvvel. (tudom azóta eltelt pár év és simán lehet benne 250ekm is)

Szépen megy még alacsony fordulaton is van használható nyomaték, szóval jó lesz ez városban.

A láncos motorhangot még nagyon szoknom kell :)

Ami nem jó hír, hogy apám szerint (aki mögöttem jött hazafelé) mintha kicsit füstölt volna amikor odaléptem neki. Majd meglátjuk...

Amiket tervezek (szépen sorban ahogy engedi a pénztárca):

-olaj és szűrők cseréje (eddig mindíg 10W-40-et kapott hol Shell-t hol a silány GM-ből :( ) Most kap meta olajat azt szereti az F astra is :) kérdés maradjak-e a 10W40-nél.

-kulcs másolás, tech 2-vel régi kulcsok törlése, újak felprogramozása. Tud valaki erre megbízható helyet ajánlani Bp-en?

-kideríteni milyen riasztó van benne és azt vagy cseréltetem vagy csak újrataníttatom csak a nálam lévő távirányítóra. Az üvegen lévő matrica és a távirányító alapján enforcer riasztó van benne. Van olyan riasztó amit aktiválni lehet az autó kulcsával? Nem túl szerencsés egyszer autókulcs majd riasztó távirányító stb. Feleségem tuti elfelejti valamelyiket aztán vagy nem lesz beriasztva vagy vinnyogni fog a riasztó sokszor :(

-kiderítem a kormány tengely irányú mozgásának okát. Arra jöttem rá hogy akkor lehet rajta nagyot rántani ha valaki a a kormányba kapaszkodva állítgatja az ülésmagasságot. Lehet több ember használta és sokat állítgatták.

-lemezfelnik beszerzése előkészülve a télre (téligumi vásárlás még ráér)

-Hidegen elindítva kicsit nehezen tér magához, de le nem fullad. Kell neki kb10 másodperc mire megtalálja az alapjáratot. (ha jól tudom ebben nincs külön alapjárati motor itt magát a pillangót mozgatja az ECU. Első körben új gyertyákat kap és injektor tisztítót esetleg üzemanyag nyomás ellenőrzés.

-sűrű olajszint ellenőrzés, hogy lássuk kajál-e

-az egyik típushiba a fényszóró magasság állító nem működik egyik oldalt sem. Most hogy ki lett iktatva az egész rendszer mert pl egyik oldal elromlott vagy mindkét motor halott azt majd kiderítem, de úgy is csak városban lesz használva szóval nem hiányzik.

- tervezek még egy műanyag kerékdob leszerelést alapos takarítást és kis korrózió védelmet (dinitrol corrotec 485-el) ez nagyon bevált az Astránál.

- igény merült fel cd-s autórádióra is :) de ez már csak húsvéti ajándék lehet.

Link to comment
Megosztás:

Van olyan riasztó amit aktiválni lehet az autó kulcsával?

Igen, az enyém is ilyen. Nálam kifejezetten szempont volt hogy az autó saját távirányítója kezelje a riasztót is, nem akartam két távirányítót a kulcskarikán, plusz külön gombnyomást a kiriasztásra és az ajtónyitásra beszállás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.