Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Hehe, nem dohányzom :D

Figyi, ki kell próbálni. Nekem bevált ez az "üres tankra" tankolok 15 litert dolog. Nem nagy érvágás anyagilag és próbálni tökéletes. 20- 30 km után már úgyis érezni a kocsin, legalábbis az enyémen már lehetett. Kisebb gázállás és magasabb alapjárat volt ami feltűnt először.

Nagyon régen nem tankoltam Shellen, de még akár jó is lehet a vpower :) Bár ahogy ismerem magam, előbb a sima 95-össel kezdenék, ha nincs változás jöhet a vpower 15 literje :)

A Shell-nél tankolás alatt én úgy értettem hogy sima 95-öst tankolok! (Bocs hogy nem voltam egyértelmű ezügyben...) Tehát nem V-Power-ezek, főleg azért is nem mert ahol szoktam Csepelen tankolni ott a diesel-en és a sima 95-ösön kívül nincs is más! :D

Bár lehet hogy nekem is meg kéne próbálnom egyszer a V-Power-t hogy milyen hatást vált ki! Nekem amúgy ha Shell-es anyag van benne akkor a fogyi adataim is csökkennek, tehát kevesebbet eszik a kocsi! :P

Link to comment
Megosztás:

Így hirtelen nem vágom a pontos fizikai tulajdonságait, de az biztos, hogy az acetonnak sokkal alacsonyabb a lobbanáspontja és a gyulladási hőmérséklete mint a benzinnek és az etanolnak!

Intenzívebben fog elégni szerintem a többihez képest!

Csak annyit mondhatok, hogy óvatosan bánj vele!!!

Ja és a betöltésnél is vigyázz, mert a fényezésben is kárt tehet!

Valaki vegyész itt a bandában nem?

Mondhatna pár szót a gondolatról.

Link to comment
Megosztás:

Na, egy kis összesítés 2009 2. félévi fogyasztásról. Csak eddig van meg a könyvelés, a többi blokkot már kidobtam.

Mert az a szokásom, hogy a cetliket elteszem a kesztyűtartóba 1 műanyag tasakba. Ráírom az aktuális óraállást, a többi úgyis rajta van. :D

Megtett út: 2885km. Üzemanyag: 195.25L Átlagfogyasztás: 6.77L :)

Link to comment
Megosztás:

2010.

Megtett út: 4572km. Üzemanyag: 336.6L Átlagfogyasztás: 7.36L :)

Tényleg dús a keverék. :D

2010

15719km 1274,37l 8,1l/100km vegyes fogyi (5,8-11,1-ig van minden)

Hát nem egy C16NZ az igaz, de azért én így is meg vagyok elégedve az X20XEV-vel, főleg ha beleveszem a sok várost és a folyamatos melegítéseket :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
2010

15719km 1274,37l 8,1l/100km vegyes fogyi (5,8-11,1-ig van minden)

Hát nem egy C16NZ az igaz, de azért én így is meg vagyok elégedve az X20XEV-vel, főleg ha beleveszem a sok várost és a folyamatos melegítéseket :)

5,8 hogy sikerült? Nekem 6,3-6,5 alá soha nem ment...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én még új vagyok az Opel tulajdonosok közt, de rettenetesen sok kérdésem van. Vettem egy törött Vectra A 1,7 Td. / Isuzu motoros/ Én magam újítom fel teljesen. Szerintetek, ha elkészül és működik, akkor mennyire megbízható és jó egy 18 éves autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én még új vagyok az Opel tulajdonosok közt, de rettenetesen sok kérdésem van. Vettem egy törött Vectra A 1,7 Td. / Isuzu motoros/ Én magam újítom fel teljesen. Szerintetek, ha elkészül és működik, akkor mennyire megbízható és jó egy 18 éves autó?

Hát ez csak rajtad áll, illetve azon aki összerakja, hogy mennyire gondos és alapos munkát végez.

Ennyi idősen az autónál a kor már nem számottevő tényező, az állapot ami számít.

Másrészről viszont Henry Ford mondotta vala hogy "a jó autó az új autó", de őt is meg lehet érteni, abból élt hogy új autókat árult :), még jó hogy nem fog maga ellen beszélni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
5,8 hogy sikerült? Nekem 6,3-6,5 alá soha nem ment...

Ha jól emlékszem akkor Bp.-Kunszentmiklós oda vissza 2X, 70-90 km/h között iszonyat óvatosan (műtétre hoztam/vittem Anyum).

Bár most valami nem okés, mert hétvégén Bp-Eger-Bp nem túl tempós haladással is 6,4 re jött ki. A kopogásérzékelőre tippelek, mert múltkor Sógort húztam haza amikor feltűnt, hogy iszonyatosan csörgött a motor az előgyújtástól.

Az OMW-s Carerraval is csörgedezik és ráadásul az Egri karikánál is ezzel mentem :lol: Megpróbálom megtakarítani, hátha... ha nem akkor csere :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én még új vagyok az Opel tulajdonosok közt, de rettenetesen sok kérdésem van. Vettem egy törött Vectra A 1,7 Td. / Isuzu motoros/ Én magam újítom fel teljesen. Szerintetek, ha elkészül és működik, akkor mennyire megbízható és jó egy 18 éves autó?

Szerintem meg leszel vele elégedve (persze miután rendesen összeállt a történet) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én még új vagyok az Opel tulajdonosok közt, de rettenetesen sok kérdésem van. Vettem egy törött Vectra A 1,7 Td. / Isuzu motoros/ Én magam újítom fel teljesen. Szerintetek, ha elkészül és működik, akkor mennyire megbízható és jó egy 18 éves autó?

Én másfél éve vettem egy Isuzu Vectrát, kb.3-400000 km van benne. Az órája vissza volt tekerve,de nem érdekelt. A cuccok nem drágák hozzá,én már szinte mindent cseréltem.Lassan összeállt. A motorjához viszont még nem kellett nyúlni,tavalyelőtt télen mínusz 16-ban is pöc-röff. 10W-s olajból 10000 km alatt 1 litert evett meg,15w-sből semennyit. Én Valvoline Max Life-t rakok bele,úgy tapasztaltam,az neki való olaj.Fogyasztása 5 liter ha kilencvenezel,de én volt hogy siettem és klímával 160-170-nél sem evett többet,7 liternél. Csak az Isuzu motor miatt vettem meg egyébként,bár most szívok egy ideje a fűtéssel. Arra figyelj,hogy ne főzd meg,mert hamar hengerfejes lesz ez a motor. Meg a szelepeknél a hézagoló korongozásra.Szerintem akkor nem lesz gondod vele. (Százszor igényesebb autó,mint a fapados,full alap dízel golfok.)

Ja,a generátor! Olyan szar helyen van,hogy az összes esővizet,pocsolyát beszedi.Szinte sehogyan nincs védve. Próbálj tartalékot beszerezni,mert hamar feladja és drága a javítás. Nekem most került 30000-be.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Ez megint hogy sikerült? :D Széria állapotú a géped, vagy finomítva van?

:)

Most tudom pontosan az útvonalat :D

Bp-n pár km, majd Mogyoród->Dabason pár km->Kecskemét->Kunszentmiklós->Mogyoród majd vissza Pest.

Féltáv 2 személy kicsi pakk, a másikon 3 személy + sok csomag.

Kecskemétig azért haladtunk az 50-esen rendesen, de vissza már óvatos 80-90-ke volt.

Hát, most van felújítás óta 26000km benne. Ami nem gyári az a C20XE leömlő, a Janó kipu rendszer és van benne egy MMC Chip. :lol: Ezek finomításnak számítanak? ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor Te nyertél? :lol:

Amúgy elég sok oka lehet az ilyen nagymértékű fogyinak, de erről már beszéltünk nemrég :D

Ma voltam az első 25km-es úton ahol már lehet átlagfogyasztást mérni. Lenulláztam az órát, elmentem a célhoz, visszafelé jövet még a városban poroszkálnom kellett egy kicsit és így jött ki 7,6l ez már egy kicsit megnyugtatott. Mellesleg ki tudná nekem valaki fényképezni hol található az x20xev-ben az alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam az első 25km-es úton ahol már lehet átlagfogyasztást mérni. Lenulláztam az órát, elmentem a célhoz, visszafelé jövet még a városban poroszkálnom kellett egy kicsit és így jött ki 7,6l ez már egy kicsit megnyugtatott. Mellesleg ki tudná nekem valaki fényképezni hol található az x20xev-ben az alapjárati motor?

Nah, az teljesen jó :D

Alapjárati moci:

Így néz ki

alapjar%20Opel%201.8-2.0.JPG

és itt találod a szívócső alatt (két asszem 5ös Imbusz fogja)

AlapjĂĄrati%20motor.JPG

Link to comment
Megosztás:

:D

Most tudom pontosan az útvonalat :D

Bp-n pár km, majd Mogyoród->Dabason pár km->Kecskemét->Kunszentmiklós->Mogyoród majd vissza Pest.

Féltáv 2 személy kicsi pakk, a másikon 3 személy + sok csomag.

Kecskemétig azért haladtunk az 50-esen rendesen, de vissza már óvatos 80-90-ke volt.

Hát, most van felújítás óta 26000km benne. Ami nem gyári az a C20XE leömlő, a Janó kipu rendszer és van benne egy MMC Chip. :lol: Ezek finomításnak számítanak? :)

Ahogy vesszük. ;) Milyen felújitás történt az autódon? Az MMC-nél padon hangoltak, vagy rátöltötték egy egyenszoftvert?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy vesszük. :D Milyen felújitás történt az autódon? Az MMC-nél padon hangoltak, vagy rátöltötték egy egyenszoftvert?

Füstölés miatt, HF felújítás (síkolás, szimmeringcserék, szelepvezetőcserék), hajtókarcsapágy csere (Mahle), gyűrűszett csere (Mahle), meg még pár apróság.

MMC-nél érti a srác a dolgát :D

A gyári progimat módosította, majd teszteltem pár napon keresztül (hiba nélkül). Aztán jött a második finomított verzió, itt megoldotta azokat a kis anomáliákat amiket jeleztem neki és tökéletes lett minden.

Még lesz egy 3. durvább verzió, aztán majd meglátom, hogy melyik marad benne.

Amúgy terhelés alatt (utánfutón motor és fel az emelkedőre) érezni legjobban azt a brutál pluszt ami benne van. Nagyon nem bántam meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Füstölés miatt, HF felújítás (síkolás, szimmeringcserék, szelepvezetőcserék), hajtókarcsapágy csere (Mahle), gyűrűszett csere (Mahle), meg még pár apróság.

MMC-nél érti a srác a dolgát :D

A gyári progimat módosította, majd teszteltem pár napon keresztül (hiba nélkül). Aztán jött a második finomított verzió, itt megoldotta azokat a kis anomáliákat amiket jeleztem neki és tökéletes lett minden.

Még lesz egy 3. durvább verzió, aztán majd meglátom, hogy melyik marad benne.

Amúgy terhelés alatt (utánfutón motor és fel az emelkedőre) érezni legjobban azt a brutál pluszt ami benne van. Nagyon nem bántam meg :lol:

A dugattyúgyűrűket cseréltetted, dugókhoz, perselyhez nem is nyúltatok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.