Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Na és mi ennek az oka? :)

Kérlek szépen ez úgy néz ki, hogy van egy 13-mas átmérőjű 5 mm széles rész. Ez le van lapolva, úgy hogy a 12-es kulcs rámenjen. Utána jön egy kb 5 mm széles 8,5 mm-es váll. Ez megy a villa egyik felébe. Folytatódik 8-as átmérőben, a vgén meg van egy 8-as menet. A 8,5 ös átmérő szerepe, hogy ne tudjam belehúzni a stiftet a villába levő gumiblokkba.

Link to comment
Megosztás:

Most ugye erről van szó?

A szimeringnek tudja valaki a számát? nekem is cserélnem kellene, meg a stiftet is, mert már a fele le van kopva, és igencsak lötyög. :)

(írtam az OPPÁ-nak, remélem majd holnap válaszolnak van-e most ilyen nekik, és hogy mennyi most)

Nah megírták az OPPÁ-tól a stift aktuális árát:

"Az Ön által kért alkatrész van raktáron az ára: 780,-Ft"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy egy kérdésem:honnan tudom,h a kuplungom cserére érett?

-Ma azt hallottam egy szerelőzől,h ha már nagyon fönt áll a kuplungpedál(mint nekem is) akkor az már nem az igazi.és sokszor ezek a kis kuplungok(c14nz) meg sem csúsznak(nekem sem csúszik még),igy nem érzékeli az ember ha rossz.

Ez igaz?Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy egy kérdésem:honnan tudom,h a kuplungom cserére érett?

-Ma azt hallottam egy szerelőzől,h ha már nagyon fönt áll a kuplungpedál(mint nekem is) akkor az már nem az igazi.és sokszor ezek a kis kuplungok(c14nz) meg sem csúsznak(nekem sem csúszik még),igy nem érzékeli az ember ha rossz.

Ez igaz?Mi a véleményetek?

Ha rossz, akkor észreveszed, vagy nem emel ki, és zajos a váltás, vagy csúszik, nagy gáznál a moci felpörög, és a kocsi meg nem megy. Ha nem veszel észre semmit akkor jó. Csúszás teszt: elindítod, berakod 3-ba, felpörgeted, úgy 3-ezerig, a kocsi elől elzavarsz kutyát-macskát, szomszéd Bözsi nénit, és leugrasz a kuplungról. Ha lefullad jó, ha nem azonnal akkor csúszik.

Link to comment
Megosztás:

Ha rossz, akkor észreveszed, vagy nem emel ki, és zajos a váltás, vagy csúszik, nagy gáznál a moci felpörög, és a kocsi meg nem megy. Ha nem veszel észre semmit akkor jó. Csúszás teszt: elindítod, berakod 3-ba, felpörgeted, úgy 3-ezerig, a kocsi elől elzavarsz kutyát-macskát, szomszéd Bözsi nénit, és leugrasz a kuplungról. Ha lefullad jó, ha nem azonnal akkor csúszik.

Jah vagy akkor teszi tönkre a szerkezetet. Ezt a verziót csak saját felelősségre csináld meg. Akkora fordulatnál egy kuplungról leugrás hazavághatja még az új szerkezetet is.

Link to comment
Megosztás:

Jah vagy akkor teszi tönkre a szerkezetet. Ezt a verziót csak saját felelősségre csináld meg. Akkora fordulatnál egy kuplungról leugrás hazavághatja még az új szerkezetet is.

Szerintem annyira nem erős az autója :) De ha pl.: beteszi 5-be 50-nél, és egy padlógázra nem csúszik el, akkor az nem is csúszik :)

Link to comment
Megosztás:

Az már inkább kíméletes, de én tutira nem csinálnám meg a 82 pacival a 3000-nél leugrunk a pedálról effektust. :)

Mérnem? Én emelkedőn szoktam visszarakni háromba, felpörgetem 3000-ig a motort aztán leugrok. Semmi baja nem lesz, ha meg lesz, akkor most jött ki, nem akkor, mikor nem számít rá az ember. :)

Link to comment
Megosztás:

Jah vagy akkor teszi tönkre a szerkezetet. Ezt a verziót csak saját felelősségre csináld meg. Akkora fordulatnál egy kuplungról leugrás hazavághatja még az új szerkezetet is.

Akkor nem értett hozzá ez az Etzold csávó, mert mintha tőle olvastam volna....... :) Sőt most ahogy nézem 3000-4000-es fordulatot ír. Mondjuk ő behúzta a kéziféket...felesleges óvatosság. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy nagy problémám egy nap jöttem Pestről és a kilóméterórám hirtelen váltot egy 10000 km-ert nem tudom mi okból, van mód arra hogy én ezt visszaforgasam, mondták hogy furógépel tekerjem viszafele a km kábeltől de lehetséges ez?

Lehetséges, ki kell szedni, kis csavarhúzóval nekiugrasz és annyi. Én azt nem értem hogy, hogy tud 10ezret odébbugrani. Nem csak egy 10-es váltás volt? :) Bár azt gondolom észrevetted volna ha előtte 9999-en áll a vége :D (viszont ez nem túl váltó-téma szerintem :) )

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, ki kell szedni, kis csavarhúzóval nekiugrasz és annyi. Én azt nem értem hogy, hogy tud 10ezret odébbugrani. Nem csak egy 10-es váltás volt? :) Bár azt gondolom észrevetted volna ha előtte 9999-en áll a vége :D (viszont ez nem túl váltó-téma szerintem :) )

Tudom de nem volt külön téma erre vagy csak ép nem találtam meg, millió bocsánat érte, hmm megpróbálom megoldani...én sem hallotam még ilyet főleg, hogy edig nagyon pontos volt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.