Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Hali!

A váltó környékén van gumibak,vagy valami? Van egy fura hang,olyan "gumis" :D . Állok,üresben vagyok,benyomom a kuplungot,és semmi rezgés,csak a motor duruzsol halkan. Felengedett kuplunggal viszont van valami tompa,halk hang,de nem nagyon tudom leírni,mihez hasonlít. Picit olyan,mintha gumi ütödne neki valaminek a motor minden egyes fordulatára,és eléggé érezni a motor rezgését az utastérben. Vagy ez normális? Vagy motortartó gumibak csere lesz belőle? Ja,és a 3-at kicsit "kattanva" veszi néha. Van valakinek valami ötlete? Olajat még cseréljek benne,vagy lassan váltócsere lehet? :D Óra szerint 120 ezer a km,a valós inkább 200 körül lehet.

Szerintem a nyelestengely-csapágyat hallod, vagy a kinyomócsapágyét :D Ezek szoktak elhallgatni, ha benyomod a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a nyelestengely-csapágyat hallod, vagy a kinyomócsapágyét :D Ezek szoktak elhallgatni, ha benyomod a kuplungot.

Köszi! A jövő héten bejelentkezek a szerelőmhöz motorolaj-fékolaj-váltóolaj cserére,meg a váltó kopó dolgait is kicseréltetem.Majd megmutatom neki is a hangot.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A jövő héten bejelentkezek a szerelőmhöz motorolaj-fékolaj-váltóolaj cserére,meg a váltó kopó dolgait is kicseréltetem.Majd megmutatom neki is a hangot.

A nyelestengely csapágyhoz szét kell borítani a váltót, azt nem szeretik a szerelők, úgyhogy jól megkérik az árát :D

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/080309/DSC0082...ltoltes.hu_.jpg

Az utolsó képen a váltókar gömbjén levő gumikarika alá tekertem pár kőr szigszalagot, mindjárt meg is szünt a kotyogása a karnak. :D Viszont előjött a motortérben levő rudazaté. :D A következő művelet annak a javítása lesz. :D

Hogy lehet kioperálni a váltókart?Meg kell bontani teljesen?Nekem is kotyog.

Link to comment
Megosztás:

Én ma akartam kicserélni a stifteket,de nem jöttem rá,hogy lehet oldani :D . Vagy ilyen csapszeg szerű okosság lehet? :D

http://kepfeltoltes.hu/080316/1_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha már megvetted az újat, akkor egyszerűen csípd le csípőfogóval a végét és húzd ki a stiftet. :D

De sztem előbb vegyél egy szimeringet a váltórudazathoz, a váltókulisszába. :D A képek alapján folyik.

Link to comment
Megosztás:

Én ma akartam kicserélni a stifteket,de nem jöttem rá,hogy lehet oldani :D . Vagy ilyen csapszeg szerű okosság lehet? :D

http://kepfeltoltes.hu/080316/1_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az első képen pont látszik a pöcök, ami beakad ha felfelé húzod. Lehet, hogy a másik oldalon is van. Azt/azokat benyomtad?

De ha jobban letisztítod, akkor több részlet fog látszani. :D

Link to comment
Megosztás:

Az első képen pont látszik a pöcök, ami beakad ha felfelé húzod. Lehet, hogy a másik oldalon is van. Azt/azokat benyomtad?

De ha jobban letisztítod, akkor több részlet fog látszani. :D

Ennyire tudtam lemosni ecsettel meg hígítóval :D .A másik oldalon nem lehet mit csinálni. De szerintem ha onnan meghúzom,akkor ottmarad az a fele,amin az a pöcök van,az beugrik,és akkor már elvileg az is kijön. De ha így nem megy,akkor tényleg levágom :D .

Link to comment
Megosztás:

Ennyire tudtam lemosni ecsettel meg hígítóval :D .A másik oldalon nem lehet mit csinálni. De szerintem ha onnan meghúzom,akkor ottmarad az a fele,amin az a pöcök van,az beugrik,és akkor már elvileg az is kijön. De ha így nem megy,akkor tényleg levágom :D .

Az a legegyszerűbb, ha már megvan az új.:D

De komolyan mondom, hogy előbb vegyél szimeringet is. :D

Amúgy a gőzborotva csodákra képes. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.