Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

akkor gondolom nem most kezdted csinálni a vasat.Meg tudnád ondani hogy ugy nkb mennyibe van a motor a felujitás meg a szerelés????

Valóban nem...

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, mert nem is a motor felújítása az, ami sokba kerül, hanem a többi hozzávaló. Sok mindent kell cserézni, ha normálisan meg akarja csinálni az ember.

Tényleg *Fószer* Ricky mondta te udod hogy kell kicserélni a világítést a közép konzolon ahol az időt megy a dátumot mutatja.Megosztod velem a tudást?

Ezt honnan vette??? :)

Viszont itt körülnézhetsz, hátha találsz hasznos infót:

http://www.aty.hu/kek/

Link to comment
Megosztás:

Kis helyzetjelentés:

http://img.tar.hu/foszer-/size2/21642732.jpg

Moci bepróbázva kb-re, de hogy ne legyen egyszerű a dolog, a tűzfalat is vágni kell, mert nem fér el az új szívócső, alul is nagyon necces közelségben van a kipuf meg az első stabilizátor, de azért elmegy.

Joban jártál volna egy C20XE-vel, meg egy rendes szerelőbrigáddal.Megfelelő utánajárás után az a moci már régen a helyén lenne. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Nálam is áll egy fekete Tigra a ház elött, a motort most készítjük fel a szívátültetésre. :blink:

Most még csak egy 1.4-es van benne, de ez iszonyatosan lusta. 4000 alatt nem lehet vele közlekedni.

1-ben úgy húz, mint a Corsám 3-ban. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Te figy' már!Ha a Corsád 3.-ban van, akkor már bőven 100 fölött repesztesz nem?Az meg elég szép dolog lenne egy F15-ös váltóval szerelt 1.4-es motortól 1-ben...........

"1-ben úgy húz, mint a Corsám 3-ban."

Itt a húz a kulcsszó, ami nem a sebességre szokott vonatkozni, hanem a nyomatékra, gyorsulásra. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

ez az auto nagyon szép, de valamit kellett volna csinálni a hátsó híddal mert a piros dobfék nagyon bénán néz ki a 17es kerék meg a szürkés fény mellett :unsure:

Nálam is áll egy fekete Tigra a ház elött, a motort most készítjük fel a szívátültetésre. :blink:

ez is c20xe? ;) vagy csak 1.6?

Link to comment
Megosztás:

ez is c20xe? :blink: vagy csak 1.6?

Petinél 1.4 áll a ház előtt...........mos'még! ;)

Amúgy körbenéztem szomszédlány Tigrincsét.........éshát.............nem véletlenül volt ez 950e.Sztem az egész bal oldala puffos volt, meg a bal eleje is.........Gyanusan néz ki............hézagok, miegymás...............új lámpa........a jobbos fakóbb.......... ilyenek.......... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

ez az auto nagyon szép, de valamit kellett volna csinálni a hátsó híddal mert a piros dobfék nagyon bénán néz ki a 17es kerék meg a szürkés fény mellett :unsure:

ez is c20xe? :blink: vagy csak 1.6?

Még 1.4, de már csak pár napja van hátra. ;)

Épp ma csináltuk a C20XE-t, ami belemegy.

Kapott új vezérmüszíjat, feszítö- és vezetögörgöt, vízpumpát és új X20XEV kartertömítést.

A többi majd holnap jön. Lesz még új szelepfedéltömítés és kap egy kis Hammerit-ot hogy ne rozsdásodjon a blokk.

Link to comment
Megosztás:

Petinél 1.4 áll a ház előtt...........mos'még! ;)

Amúgy körbenéztem szomszédlány Tigrincsét.........éshát.............nem véletlenül volt ez 950e.Sztem az egész bal oldala puffos volt, meg a bal eleje is.........Gyanusan néz ki............hézagok, miegymás...............új lámpa........a jobbos fakóbb.......... ilyenek.......... :unsure:

Rózsi után szabadon... :blink:

kár, amúgy, hogy a magyar karosszériások néha igencsak kritikán aluli teljesítményt produkálnak. (tisztelet a kivételnek). Ha jól dolgoztak volna, akkor a jelek szerint csak a lámpa árulkodhatna.

Még 1.4, de már csak pár napja van hátra. ;)

Épp ma csináltuk a C20XE-t, ami belemegy.

Kapott új vezérmüszíjat, feszítö- és vezetögörgöt, vízpumpát és új X20XEV kartertömítést.

A többi majd holnap jön. Lesz még új szelepfedéltömítés és kap egy kis Hammerit-ot hogy ne rozsdásodjon a blokk.

Ez is spéci féltengelyeket kap, vagy ebbe mi fog kerülni? ha szabad tudni?

Link to comment
Megosztás:

Ez is spéci féltengelyeket kap, vagy ebbe mi fog kerülni? ha szabad tudni?

A B Corsába és az A Tigrába nem kellenek speciális tengelyek, mert a kadetté passzol, kicsit lerövidítve.

Elvileg, de hogy tényleg passzolni fog-e, az majd kiderül, ha rakom össze. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Ma emberbaráti szeretetből felajánlottam a szolgálataimat az alattunk lakó kis hölgynek, hogy megcsináltatom az autója (Tigra X16XE) önindítóját.Már napok óta ott állt a házunk előtt, ami nem lett volna baj, csak éppen rossz helyen.Pont a bejárati kapuval szemben, így se'ki, se'be nem lehetett tolatás nélkül menni.

Szóval átadta a kulcsot, aztán elviharzott.

Nézegettem, hogy nyilván nem az utcán kellene nekilátni a műveletnek, és szerencsére a szomszédban éppen kőmunkások tevékenykedtek, így a kezdő löket meg is volt. ;)

Beálltam az udvarba, aztán gétető felnyit, és.............rájöttem, hogy nem tudtam, mire is vállalkoztam.Kb. mint ha Demó sokszelepes motorterét láttam volna.Leejteni nem kell semmit, mert úgysem esik keresztül a motortéren! :blush:

Miután ezt felmértem, inkább alulról közelítettem meg a témát.Nem volt 1Xű móka, de leoperáltam a dolgot.

Elvittem egy villanyászhoz, szal már nálam is van a dolog.Szénkefék, bendix csere volt, mert mind3 alkatrész kuka volt.A legérdekesebb, hogy az eredeti kefék alig voltak elkopva, de mégsem húzott már be az új bendixel a cucc.

Holnap felszívom majd magam, aztán megint fetrengek alatta egy sort! :D Mármint a kocsi alatt..... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.