Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sziasztok !

A 2002-es ASTRA F X14 NZ Riasztóprobléma:

Behalt a központi záras riasztóm, és nem reagál semmire .

Ha a gyujtást ráadom a riasztógomb megnyomására ki kellene hogy aludjon a müszerfalra beépített villogó piros lámpa.

Ami tiltja úgytudom a a motorvezérlő elektronikát , vagyis nem engedi beindítani a motort.

A kérdésem az lenne hogy:

Csak szerviz tudja kiszerelni kompletten az egész riasztórendszert?

vagy ki lehet e kötni valahol?

kösz ha van válasz

Mi a baj, nem riaszt, vagy nem engedi indulni a motort?

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj, nem riaszt, vagy nem engedi indulni a motort?

-----------------------------------

Nem engedi beindítani a motort.

És a központi zárat se nyitja zárja .......... de ez a kisebbik baj mert kulccsal ki tudom nyitni.

A riasztó nem szólal meg, ezek szerint kikapcsolt állapotban romlott el.

De a mototr nem engedi inditani,..és ez a baj.

Hello

Link to comment
Megosztás:

-----------------------------------

Nem engedi beindítani a motort.

És a központi zárat se nyitja zárja .......... de ez a kisebbik baj mert kulccsal ki tudom nyitni.

A riasztó nem szólal meg, ezek szerint kikapcsolt állapotban romlott el.

De a mototr nem engedi inditani,..és ez a baj.

Hello

Aha akkor szerintem mindenképpen szervizes6szerelő móka lesz, mert ki lehet ugyan venni, de ahhoz általában sokat kell bontani. Kihúzni a kábeleket, műszarfal, motortér stb. Riasztó meg gondolom később is kell, kár lenne kidobni belőle, lehet egyszerű a javítása.

Link to comment
Megosztás:

Aha akkor szerintem mindenképpen szervizes6szerelő móka lesz, mert ki lehet ugyan venni, de ahhoz általában sokat kell bontani. Kihúzni a kábeleket, műszarfal, motortér stb. Riasztó meg gondolom később is kell, kár lenne kidobni belőle, lehet egyszerű a javítása.

-------------------------------------------

Igazából én már meg akarok szabadulni tőle örökre.

Odaadom annak aki kiszereli.

Van egy deffend loock is a kocsiba, remélem az nem tud elromlani.

--------

ugyanis egyszer már letiltott engem igy a riasztom...aztán másnapra "magától" megjavult.

Félek tőle, mi van ha nem a ház elött csinálja?

Két ismerösöm is ugyanigy járt.

Csak nekik ,nem volt benne ez a motorindítást gátló.

Sajnos még a tipusát se tudom mert ezzel együtt vettük masinát.

Akitől vettem mondta hogy ki lehet kötni ha "megőrül,"de valahogy elfelejtődött megmutatnia hogy hol.

3 éve van nálam a kocsi. Ezen kivül meg voltam elégedve.vele.És ez nem is az Ő hibája.

Akkor keresnem kell egy szervizest Ujpesten.

Köszönöm a válaszod

Link to comment
Megosztás:

-------------------------------------------

Igazából én már meg akarok szabadulni tőle örökre.

Odaadom annak aki kiszereli.

Van egy deffend loock is a kocsiba, remélem az nem tud elromlani.

--------

ugyanis egyszer már letiltott engem igy a riasztom...aztán másnapra "magától" megjavult.

Félek tőle, mi van ha nem a ház elött csinálja?

Két ismerösöm is ugyanigy járt.

Csak nekik ,nem volt benne ez a motorindítást gátló.

Sajnos még a tipusát se tudom mert ezzel együtt vettük masinát.

Akitől vettem mondta hogy ki lehet kötni ha "megőrül,"de valahogy elfelejtődött megmutatnia hogy hol.

3 éve van nálam a kocsi. Ezen kivül meg voltam elégedve.vele.És ez nem is az Ő hibája.

Akkor keresnem kell egy szervizest Ujpesten.

Köszönöm a válaszod

Próbáltad levenni az akkusarut pár percre?

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad levenni az akkusarut pár percre?

--------------------------

Szia igen! de nem segített.

De csak pár másodpercre vettem le. ....ugyanis éppen siettem volna menni vele valahova.

--lehet hogy ...több kellett volna?...mondjuk 5 perc?

sajnos hogy csak holnap tudom kipróbálni....,..mert a munkahelyem előtt döglött be.

De leveszem 10 percre.

...és ha segít legalább el tudok menni vele szervízbe.

kösz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nekem olyan bajom lenne a riasztómmal, hogy most szétszedve-összerakva a verda, és a riasztóm működik(tehát látom h beriaszt), de hangot nem ad :S

valakinek valami ötlet?

A riasztó típusát megadhatnád, mert általában vannak rajtuk kis kapcsolók, amivel sok mindent lehet állítani. (van ahol ezt is)

Van olyan is, hogy kikapcsolható a riasztás, de ettől a központi zár még működik.

Link to comment
Megosztás:

Holnapra megmondom, csak érdekes nem volt semmi állítva, hozzá sem nyúltam , max a saru volt levéve.... jah és igen központi működik....

Ha pl. ENFORCER, akkor annak van valahol egy kulcsos kapcsolója, ami 1x elfordítva oda-vissza bekapcsolja ill. kikapcsolja a riasztást.

(Igaz sarulevételnél, felrakáskor "csak" visítani szokott, de ez is 1 lehetőség)

Link to comment
Megosztás:

lehet hülye vagyok, de bevallom nem értek hozzá, de olyan lehet h META SYSTEM? mert van egy kis kulcsom amit még sosem használtam a kulcscsomómról....és ez van rajta.

Nekem is Meta van bent. Mi volt szétszedve az autóban?

A riasztónknak van egy olyan funkciója, hogy ha pl. nyitott ajtónál kapcsolod be akkor kizárja azt a zónát a riasztásból amit hibásnak érez. Látszatra élesedik ( bekapcsoláskor gyorsabban villog a led, kb. fél perc múlva belassul a villogása, ilyenkor élesedik be) , de nem riaszt. Ellenőrizni kéne az ajtókapcsolókat ( bár akkor világítana az utastér lámpa) csomiajtó / mocitér érzékelőket.

Nem maradt le valahol egy "test" kábel?

A programozásáról itt találsz infókat :) Nekem is itt segítettek a kedves cartársak :)

Link to comment
Megosztás:

a lényeg h majdnem TK-ra tört az autóm eleje:( kb mint neked brekeke a "szomorú sorsú" és gyakorlatilag egy új elejét kapott. tehát minden csere. megcsináltattam.

de újdonság most lett kész. és nem indul el....persze még sok lehetőséget át kell nézni, gyújtás stb....

de a riasztó blokkolhatja az inditást? habár asszem ezt fent is kérdezték....tisztára kivagyok.

mondták h van valami, kis kütyü ami ütközésnél bekapcsol és olyan esetre szolgál pl. ha utas bent ragad ne engedje tovább a benzint pumpálni....vagy valami ilyesmi... köszönöm :$ bocs az OFFért

Link to comment
Megosztás:

a lényeg h majdnem TK-ra tört az autóm eleje:( kb mint neked brekeke a "szomorú sorsú" és gyakorlatilag egy új elejét kapott. tehát minden csere. megcsináltattam.

de újdonság most lett kész. és nem indul el....persze még sok lehetőséget át kell nézni, gyújtás stb....

de a riasztó blokkolhatja az inditást? habár asszem ezt fent is kérdezték....tisztára kivagyok.

mondták h van valami, kis kütyü ami ütközésnél bekapcsol és olyan esetre szolgál pl. ha utas bent ragad ne engedje tovább a benzint pumpálni....vagy valami ilyesmi... köszönöm :$ bocs az OFFért

A riasztó tud blokkolni, de hogy ez a funkció nálad be van-e kötve???

A kütyü nekem is újdonság...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Van egy olyan kis pici problémám,hogy amikor lezárom a kocsit riasztóval,nem villannak fel az indexek,pedig régebben villantak :devlish:

Szóval ilyenkor mi van :lol:

Ötlet?

KK

Néhány riasztónál van külön biztosíték az indexek meghajtásánál. Riasztáskor villognak?

Amúgy meg sok riasztó akkor nem jelez az index-el ha nem tud beélesedni valamiért. Pl. van egy aktív érzékelő aminek nem kéne beadnia.

Link to comment
Megosztás:

Néhány riasztónál van külön biztosíték az indexek meghajtásánál. Riasztáskor villognak?

Amúgy meg sok riasztó akkor nem jelez az index-el ha nem tud beélesedni valamiért. Pl. van egy aktív érzékelő aminek nem kéne beadnia.

Hmmmm :devlish:

Hát megnézem Du. azt is hogy villog e valami,de ha nem rákötök egy bringa villogót :lol:

Köszi a tippet :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
http://www.kephost.com/images3/kq9608ptfr9zf5g0cuyn.jpg

Nah kérem szépen várom az ötleteket, hogy ez milyen fajta riasztó, mi a márkája. Keresem már vagy fél éve, de nem találom meg sehol sem. :devlish:

Ne is keresd, mert nem találod meg. :lol:

Ilyet hajintottam ki az 1.8-asból, mert elfelejtette a távirányítót és nem lehetett kikapcsolni.

Csináltam helyette egy PIC-eset, ami ennek a csatikiosztására épült, régi ki-új be és kész. :lol:

Enyémen sem lehetett típus azonosítót látni csak hasonló szám volt beleragasztva. Sztem a gyárba szerelhették bele, mert nagyon bele volt olvadva a kábelrengetegbe a bal lábtérben. Volt hozzá koppanásérzékelő is....kár, hogy a gyárban úgy rakták be, hogy csak lógott a vezetékeken, nem volt rögzítve sehova....magyarul sz.rt sem ért.

Amíg működik pöpec, de ha bekotlik kuka :lol:

Ha netán nem tudod a távval kikapcsolni: nyisd ki az ajtót kulccsal, (vinnyogni fog) ülj be és add rá a gyújtást, majd vedd le. Ezt ismételd 3×. A harmadik után villogtatja az indexeket és kikapcsol....mehetsz a dolgodra. Én simán kirántottam az egészet mikor betojt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne is keresd, mert nem találod meg. :lol:

Ilyet hajintottam ki az 1.8-asból, mert elfelejtette a távirányítót és nem lehetett kikapcsolni.

Csináltam helyette egy PIC-eset, ami ennek a csatikiosztására épült, régi ki-új be és kész. :lol:

Enyémen sem lehetett típus azonosítót látni csak hasonló szám volt beleragasztva. Sztem a gyárba szerelhették bele, mert nagyon bele volt olvadva a kábelrengetegbe a bal lábtérben. Volt hozzá koppanásérzékelő is....kár, hogy a gyárban úgy rakták be, hogy csak lógott a vezetékeken, nem volt rögzítve sehova....magyarul sz.rt sem ért.

Amíg működik pöpec, de ha bekotlik kuka :lol:

Ha netán nem tudod a távval kikapcsolni: nyisd ki az ajtót kulccsal, (vinnyogni fog) ülj be és add rá a gyújtást, majd vedd le. Ezt ismételd 3×. A harmadik után villogtatja az indexeket és kikapcsol....mehetsz a dolgodra. Én simán kirántottam az egészet mikor betojt :devlish:

Hát koppanásérzékelőt nem találok benne sehol de szerintem ez egy utólag belegányolt, mert csak a levegőben lóg és a csatlakozásai forrasztva vannak meg szig szalagozva. Eddig még nem volt vele gondom, de ha lesz pénzem kiszedem, megkenem gépzsírral és úgy eldobom, hogy öröm lesz nézni. Ugyanez lesz a sorsa a motoroknak is, mert utólag belekókányolt izék vannak benne. Arra gondoltam, hogy veszek egy garnitúra motort, ami vezérlős, de távirányitó nélküli, szal csak kulccsal tudom nyitni és veszek hozzá egy riasztót, ami kezeli a kp zárat is. Ha jó az elképzelésem, akkor meg lehet úgy oldani, hogy ha kulccsal bezárom akkor nem kapcsol a ricsajgó, de ha a távirányítóval zárom akkor kapcsol a riogató is. Viszont ha aktiválva van akkor pedig a kulccsal kinyitom, viszont a ricsajgó aktív marad. Nem tudom, hogy mennyire érthető amire gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Hát koppanásérzékelőt nem találok benne sehol de szerintem ez egy utólag belegányolt, mert csak a levegőben lóg és a csatlakozásai forrasztva vannak meg szig szalagozva. Eddig még nem volt vele gondom, de ha lesz pénzem kiszedem, megkenem gépzsírral és úgy eldobom, hogy öröm lesz nézni. Ugyanez lesz a sorsa a motoroknak is, mert utólag belekókányolt izék vannak benne. Arra gondoltam, hogy veszek egy garnitúra motort, ami vezérlős, de távirányitó nélküli, szal csak kulccsal tudom nyitni és veszek hozzá egy riasztót, ami kezeli a kp zárat is. Ha jó az elképzelésem, akkor meg lehet úgy oldani, hogy ha kulccsal bezárom akkor nem kapcsol a ricsajgó, de ha a távirányítóval zárom akkor kapcsol a riogató is. Viszont ha aktiválva van akkor pedig a kulccsal kinyitom, viszont a ricsajgó aktív marad. Nem tudom, hogy mennyire érthető amire gondoltam.

Értem mire gondolsz! Vegyél motorokat, meg hozzá vezérlőt. Olyan kell ami nem távos. Kell egy riasztó, ami kezeli a központit is ( manapság talán már mind ilyen) Normálisan bekötve úgy fog működni ahogy leírtad. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Én is egy kis segítséget szeretnék kérni.

Laserline 974 - mindent úgy csinál, ahogyan kell, működteti a központizárat, villogtatja az index lámpákat, stb. - de egy árva hangot sem ad ki! Se a be-kikapcsoláskor, sem pedig az éles risztás esetében sem, akkor is csak villóg !

( A riasztó házán lévő zárat már ki-be kapcsoltam a kulccsal, de az nem segített )

Létezik valamiféle "gomb nyomás kombináció" amivel visszahozható az eredtei állapot?

Köszönettel.

Rospe

Link to comment
Megosztás:

Breki!

Kipróbáltam ezt a 3x ráadom a gyújtást és kikapcsol a ricsajgó tippet, de nálam nem működött:S

Amúgy megköszönném, ha a zsinórok színei szerint meg tudnád mondani a funkciókat, feladatokat, mert lassacskán mókolnom kéne vele.

:devlish:

u.i.: Úgy emlékszem, azt mondtad, hogy kirajzoltad anno teljes egészében.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.