Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sziasztok !

Én is egy kis segítséget szeretnék kérni.

Laserline 974 - mindent úgy csinál, ahogyan kell, működteti a központizárat, villogtatja az index lámpákat, stb. - de egy árva hangot sem ad ki! Se a be-kikapcsoláskor, sem pedig az éles risztás esetében sem, akkor is csak villóg !

( A riasztó házán lévő zárat már ki-be kapcsoltam a kulccsal, de az nem segített )

Létezik valamiféle "gomb nyomás kombináció" amivel visszahozható az eredtei állapot?

Köszönettel.

Rospe

Lehet, hogy maga a hangszoró lett kuka nem? Külön van, vagy egybeépítve a riogatóval?

Link to comment
Megosztás:

Breki!

Kipróbáltam ezt a 3x ráadom a gyújtást és kikapcsol a ricsajgó tippet, de nálam nem működött:S

Amúgy megköszönném, ha a zsinórok színei szerint meg tudnád mondani a funkciókat, feladatokat, mert lassacskán mókolnom kéne vele.

:devlish:

u.i.: Úgy emlékszem, azt mondtad, hogy kirajzoltad anno teljes egészében.

Lehet, hogy többször kell, nem emléxem pontosan, de biztos működik, mert amikor kiszedve keresgettem a ki-bemeneteket így kapcsolgattam. Próbáld többször, mennie kell.

Előkotrom a rajzokat, de inkább a csati pozícióból tudom neked megmondani, hogy az mit csinál...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy többször kell, nem emléxem pontosan, de biztos működik, mert amikor kiszedve keresgettem a ki-bemeneteket így kapcsolgattam. Próbáld többször, mennie kell.

Előkotrom a rajzokat, de inkább a csati pozícióból tudom neked megmondani, hogy az mit csinál...

Ha kell belinkelem majd a fotókat, hogy melyik színű zsineg melyik színűvel van összekötve a kocsi kábelkötegéből. A kikapcsolós dolgot megy vagy 20X ismételtem, utána meg már elfogyott a türelmem, oszt kikapcsoltam a távirányítóval. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha kell belinkelem majd a fotókat, hogy melyik színű zsineg melyik színűvel van összekötve a kocsi kábelkötegéből. A kikapcsolós dolgot megy vagy 20X ismételtem, utána meg már elfogyott a türelmem, oszt kikapcsoltam a távirányítóval. :devlish:

Bekapcsolt riasztónál ha gyújtást adsz rá arra beindul a riasztó, lehet nincs bekötve az a madzag.

A fénykép jó ötlet, de lehetőleg valamennyire szemből a csatit, hogy látszódjon alsó vagy felső sor...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van nekem is egy gamma riasztom de sajnos nem sikerul parositani a taviranyitojaval.

Itt a forumba kaptam nehany regebbi adatot de sajnos a linkek mar nem aktivak

azt hiszem g 502-es a modelje

Ha valaki tudja a modszert megkerem segitsen

Sajna a varosunk egyetlen szakuzletebe azt mondtak hogy tul regi es nem tudnak segiteni. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/40662-20100520-LUX6AA.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/40663-20100520-EynXID.jpg

Valakinek valami tapasztalata ilyen riasztóval van? Csak egy gondom van vele, beélesíti magát mindig, ha a mocitetőt vagy a csomagtartó ajtót lecsapom. Ezt vajon, hogy lehetne kiiktani? A 2. linken látszik 3db kék kis kapcsoló, vajon azok mik lehetnek? Nyomkodtam őket, de nem vettem észre semmi változást.

Lehet, tőlük kellene megkérdezni. :devlish:

Említik is az F Astrát a bemutatkozóban, lehet küldenek leírást is. Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van nekem is egy gamma riasztom de sajnos nem sikerul parositani a taviranyitojaval.

Itt a forumba kaptam nehany regebbi adatot de sajnos a linkek mar nem aktivak

azt hiszem g 502-es a modelje

Ha valaki tudja a modszert megkerem segitsen

Sajna a varosunk egyetlen szakuzletebe azt mondtak hogy tul regi es nem tudnak segiteni. :devlish:

Itt olvasgass!

Link to comment
Megosztás:

Feltúrtam itthon mindent és sikerült megtalálni a riasztó leírását, csak hát nincs hozzá magyar nyelvű leírás, de így is megtaláltam, amit akartam; a sárga-zöld vezetéket kell elnyisszantani és nem lesz automata élesedés! :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Néhány riasztónál van külön biztosíték az indexek meghajtásánál. Riasztáskor villognak?

Amúgy meg sok riasztó akkor nem jelez az index-el ha nem tud beélesedni valamiért. Pl. van egy aktív érzékelő aminek nem kéne beadnia.

Ma ,megtaláltam mi a ludas ;)

Az első ülés melletti küszöb borítást ami odafogja csavar,bele volt hajtva a kábelba :rolleyes:

De most faxán villog :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem van...ki milyen riasztót ajánlana? :D (ne legyen túl drága azért)

Csak mert nagyon úgy fest az enyém kuka lesz...pl most 7végén is alig akarta kikapcsolni magát, nem érzékelte h nyomkodom a gombot. Persze először még elviszem beméretem az elemet, hátha az a ludas... Kellett nekem ez a bicskakulcsos izé :rolleyes: Jó lesz a sima is ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem van...ki milyen riasztót ajánlana? :D (ne legyen túl drága azért)

Csak mert nagyon úgy fest az enyém kuka lesz...pl most 7végén is alig akarta kikapcsolni magát, nem érzékelte h nyomkodom a gombot. Persze először még elviszem beméretem az elemet, hátha az a ludas... Kellett nekem ez a bicskakulcsos izé :rolleyes: Jó lesz a sima is ;)

Van helyben riasztós bolt. A veszprémi úton 2 is, az egyik a Delta. Én pl ott vettem, asszem 11000 volt.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Már régóta szeretnék riasztót ( inkább csak távvezérlő modult ) a kocsimba. Kulcsos központi zár van a gépbe, gondoltam egy kis extra nem nagy ügy...

tévedtem, mert ezer és ezer féle kütyüt lehet kapni.

Ha magam szeretném bekötni az egészet tud valaki segíteni? A legtöbb gyártó általános leírást mellékel a riasztók mellé. Egy bekötésért pedig elkérnek 11-15 ezret is.

A vezérlő modulokkal még bírnék, de ha esetleg indításgátlós típust vennék, azzal már lehet, hogy meggyűlne a bajom ( 1 vagy 3 pontos megszakítás stb )

Csinált már valaki ilyet otthon? Tippek, tanácsok?

Vagy vegyek egy szettet és vigyem az egészet egy autovillamossági szerelőhöz?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Már régóta szeretnék riasztót ( inkább csak távvezérlő modult ) a kocsimba. Kulcsos központi zár van a gépbe, gondoltam egy kis extra nem nagy ügy...

tévedtem, mert ezer és ezer féle kütyüt lehet kapni.

Ha magam szeretném bekötni az egészet tud valaki segíteni? A legtöbb gyártó általános leírást mellékel a riasztók mellé. Egy bekötésért pedig elkérnek 11-15 ezret is.

A vezérlő modulokkal még bírnék, de ha esetleg indításgátlós típust vennék, azzal már lehet, hogy meggyűlne a bajom ( 1 vagy 3 pontos megszakítás stb )

Csinált már valaki ilyet otthon? Tippek, tanácsok?

Vagy vegyek egy szettet és vigyem az egészet egy autovillamossági szerelőhöz?

Válaszokat előre is köszönöm!

Hali!

Sztem, ha valaki nem tök kuka az autó elektromos részéhez, az simán be tud kötni egy riasztót.

Az indításgátló részét legfeljebb nem kötöd be. :rolleyes:

A rajza alapján simán beszerelhető otthon is........

8-10 ezer körül egész jó szetteket lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Én is kb ennyiért láttam egész jónak tűnő szetteket. Azért ha elakadok majd kérek tanácsot... :rolleyes:

Hali!

Sztem, ha valaki nem tök kuka az autó elektromos részéhez, az simán be tud kötni egy riasztót.

Az indításgátló részét legfeljebb nem kötöd be. ;)

A rajza alapján simán beszerelhető otthon is........

8-10 ezer körül egész jó szetteket lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van a családban egy 2001 es 1,4-es caravan .az a problémánk vele hogy elnémult a riasztoja/gyári /,a könyve azt irja hogy a biztositék doboz mögött,van biztositékja,de nem találjuk,valami ötlet.Köszönettel.

elég ám egy helyre is beírni, mert a modik az ilyet nem szeretik.

Amúgy a biztosítékdobozt elég nehézkes kifordítani, esetleg egy tükör a műszerfal mögé és egy kis fényt neki, hátha úgy jobban látod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van a családban egy 2001 es 1,4-es caravan .az a problémánk vele hogy elnémult a riasztoja/gyári /,a könyve azt irja hogy a biztositék doboz mögött,van biztositékja,de nem találjuk,valami ötlet.Köszönettel.

Sztem meg kezd azzal, hogy megkeresed magát a riasztót. Jó eséllyel bal vagy jobb lábtér burkolat alatt (feltéve ha F astra) esetleg a motortérben.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Gondoltam egy ilyet az autóba:Visit My Websiteegy ilyennel kiegészítve:Visit My Website.azt kérdezném a motorindítás szerintetek megoldható?

Hmm, nálam ugyanaz az oldal jön be mind 2×....de mindegy.

Elvileg tudja a távindítást....oda van írva. ;)

Mondjuk arra az 5 km hatótávra nagyon kíváncsi lennék....mi 1× próbálkoztunk 1-2 km-es hatótávval 433 Mhz-n, nem autóba, hanem fixen telepített modulokkal és vért izzadtunk vele. A régi 27Mhz-s pagerek simán mentek 7-8 km-t is, de 433-on.....sztem kábítás.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.