Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sziasztok!A problémám a következő lenne:Van egy tss security távirányítós riasztóm.Az a baj vele,hogy ki kellett vennem a biztosítékot a sziréna elöl,mert állandóan riasztana (állandóan szólna a sziréna).Ideiglenesen igy jó,nem merül le az akksim.Ha van valakinek ötlete mi lehet a probléma előre is megköszöném.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tanácsért fordulok hozzátok!

januárban vettem egy exide excell 54Ah-s akksit, majd márciusban egy használt Caesar 207u riogatót.

amióta ez a riasztó bent van, folyamatosan lemerül az akksim. most pl csütörtök este raktam le a kocsit, és most már nem akart indulni, de nyaraláskor 1 hétig simán bírta. mielőtt ez a riasztó bekerült nem volt ilyen problémám.

A doksija szerint 25 mA-t fogyaszt élesen. egyszer rámértem úgy, hogy semmi fogyasztó nem ment, és a riasztó sem volt éles, de így is vett fel ~20 mA áramot, ha jól rémlik.

Elvileg van benne védelem, hogy 8V alatt kikapcsol, de többször mégis 0V-ra leszopta. Most nem mértem rá az akksira, de valamennyi van benne, mert még kinyitott a kpzárral meg a riasztóval is, de volt hogy már ez se nyekkent meg.

A riasztó lehet a ludas? Vagy valami más? Esetleg milyen riasztót ajánlotok 10 k körül? Csak központi egység + távirányító kéne, ultrahang, ütésérzékelő, sziréna maradhatna a régi...

Ja meg: volt amikor megvettem a kocsiban egy gamma riasztó, írtam is erről itt korábban, ez bent maradt, mert valaki ügyesen bekötötte, csak ha leszedem nem indul az autó, és nem sikerült megtalálni mi és hol van átkötve. De ez a riasztó minimális áramot vesz fel (pár mA rémlik). Esetleg ehhez szerezzek egy működő távirányítót? Vagy jól gondolom hogy ilyen öreg technikával nem érdemes foglalkoni

Mérd meg mégegyszer, esetleg többször nyitogasd-csukogasd hátha valamikor produkál nagyobb értéket, mert 20mA-től nem merülhet le az aksi hetek alatt sem. Nekem 110 mA-t fogyaszt az ECU+távirányítós központi+rádió és egy hét állás után sem volt ilyen gondom -20 fokban sem.

Olyat is játszhatsz hogy az aksinál mérsz, közben meg valaki egyesével teszi vissza a biztosítékokat, lehet egész más körön van a hiba csak a riasztó bekötésekor megsérült valamelyik kábel. Ezt csak gyújtás nélkül csináljátok, mert az ECU pl nem szereti a gyújtás közbeni matatást!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Lenne egy olyan kérdésem a cartársakhoz, hogy az Astra gyári riasztója hogyan működik, mit tud, hogyan vezérelődik, távirányítóval? Érdemes ilyet keresni és beépíteni, vagy jobb valami ma kaphatót beépíteni? Nem kellenek (sőt kifejezetten zavarnak) olyan extra funkciók, mint pl. elindulás után az ajtók bezárása, kiszállás és be nem élesítés esetén hangjelzés, stb... A gyári gondolom nem csinálja ezeket.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Szerintetek utólagos beépített riasztónál hova érdemes tenni az ütés érzékelőt?

már a mozgás érzékelőt, vagy az üvegtörés érzékelőt?

a mozgás érzékelőt (ami akkor jelez ha lökődik a kocsit) tök mindegy a lényeg hogy JÓL legyen rögzítve a kocsiszekrényhez (hogy együtt mozogjon vele) és függőleges legyen, vagyis ahogy van benne az érzékelő

(elméletileg egy piezo lapka van benne, namost annak kell függőlegesnek lennie, hogy "lobogjon" ha lökködik)

gondolom van rajta vmi jel

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy 1 univerzális központi zárt,ami már benne volt az autóba,rá szeretném kötni az autó riasztóra,amit én tettem bele :icon1:

de nem tiszta nekem hogy a riasztó bekötésével teljesen ki lehet iktatni a központi zár agyát,vagy nem?

Már úgy értve teljesen ki szedni.

A riasztóból 6db szál jön ki,ahogy olvastam a papíron hogy ha plusz mínuszos akkor csak a fehér és a fehér fekete szálat kel bekötni,de melyik szálra kel rá kötni,ha benne marad a központi zár agya?

És ha nem kel benne hagyni akkor melyik szálat hova kössem?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Most vettem egy g astrát és csak központi zár és el.ablak van.Szeretnék bele riasztót tenni (CAESAR CT-401-típ) van hozzá bekötési rajz,csak azt nem tudom ,hogy a vezérlő szálakat hová is kell kötni ,Annyit tudok ,hogy a központi zárra ,de azt nem tudom azt a modult hol is keressem és arra hová is kössem.Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem egy g astrát és csak központi zár és el.ablak van.Szeretnék bele riasztót tenni (CAESAR CT-401-típ) van hozzá bekötési rajz,csak azt nem tudom ,hogy a vezérlő szálakat hová is kell kötni ,Annyit tudok ,hogy a központi zárra ,de azt nem tudom azt a modult hol is keressem és arra hová is kössem.Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Anyósoldalon a lábtér műanyagja mögött találod, egy nagyobb darab műanyag doboz, fejből nem tudom a szálakat, de negatívval végigpásztázod a lábakat, amelyikre zár arra értelemszerűen a zárót, amelyikre nyit arra a nyitó szálat kötöd a riasztóból, a többit meg a rajza szerint.

Link to comment
Megosztás:

Anyósoldalon a lábtér műanyagja mögött találod, egy nagyobb darab műanyag doboz, fejből nem tudom a szálakat, de negatívval végigpásztázod a lábakat, amelyikre zár arra értelemszerűen a zárót, amelyikre nyit arra a nyitó szálat kötöd a riasztóból, a többit meg a rajza szerint.

Köszönöm a segítséged ,megkeresem!

Link to comment
Megosztás:

Anyósoldalon a lábtér műanyagja mögött találod, egy nagyobb darab műanyag doboz, fejből nem tudom a szálakat, de negatívval végigpásztázod a lábakat, amelyikre zár arra értelemszerűen a zárót, amelyikre nyit arra a nyitó szálat kötöd a riasztóból, a többit meg a rajza szerint.

F astrában is ott van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni riasztó ügyileg.

94-s F Astrám van és sajnos nincs meg a riasztó távirányítója és azt sem tudom,hogy gyárilag volt e hozzá.

A motor térben ott az egység és a kulcsa is megvan amivel élesíteni lehet.

Azt sem tudom,hogy utólag beszerelt darab vagy gyári mindenesetre a piros led nem az elakadás jelző kapcsoló alatt van hanem a világítás és a ködlámpa kapcsoló között.

Előfordulhat e ,hogy ez is távirányító nélküli változat?

Az előző tulajnak nem is volt tudomása hogy van benne riasztó így ő sem tudott érdemben segíteni.

Ha valakinek van infóje ez ügyben azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is egy kis információra volna szükségem. Az én F Astrámban egy Enforcer 100-B-s riasztó van beszerelve. Központi zár, riasztó egyben. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a riasztóval megoldható az, hogy az elektromos ablakok felhúzódjanak, amikor lezárom az autót?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni riasztó ügyileg.

94-s F Astrám van és sajnos nincs meg a riasztó távirányítója és azt sem tudom,hogy gyárilag volt e hozzá.

A motor térben ott az egység és a kulcsa is megvan amivel élesíteni lehet.

Azt sem tudom,hogy utólag beszerelt darab vagy gyári mindenesetre a piros led nem az elakadás jelző kapcsoló alatt van hanem a világítás és a ködlámpa kapcsoló között.

Előfordulhat e ,hogy ez is távirányító nélküli változat?

Az előző tulajnak nem is volt tudomása hogy van benne riasztó így ő sem tudott érdemben segíteni.

Ha valakinek van infóje ez ügyben azt nagyon megköszönném.

Riasztóról én még nem hallottam ami távirányító nélkül lett volna, inkább kp zár. Vagy elvesztették a távirányítókat, ha be tudod azonosítani nézz utána lehet-e utólag távirányítót venni hozzá, de csak akkor lehet, ha ugrókódos, ha fix akkor kuka és csere, de a kábeleit fel tudod legalább használni és úgy egyszerűbb.

Sziasztok!

Nekem is egy kis információra volna szükségem. Az én F Astrámban egy Enforcer 100-B-s riasztó van beszerelve. Központi zár, riasztó egyben. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a riasztóval megoldható az, hogy az elektromos ablakok felhúzódjanak, amikor lezárom az autót?

Köszönöm a választ!

Abban az esetben megoldható, ha komfortos az ablakemelőd, vagyis rövid gombnyomásra fel és le is megy automatán, de akkor is csak úgy működik ha a zárási jel elég hosszú az indításhoz, tesztelni kell, ha nem komfortos akkor lehet egy kis egységet venni amit bekötsz és a riasztó jelére felhúzza az ablakokat sorban.

Link to comment
Megosztás:

Riasztóról én még nem hallottam ami távirányító nélkül lett volna, inkább kp zár. Vagy elvesztették a távirányítókat, ha be tudod azonosítani nézz utána lehet-e utólag távirányítót venni hozzá, de csak akkor lehet, ha ugrókódos, ha fix akkor kuka és csere, de a kábeleit fel tudod legalább használni és úgy egyszerűbb.

Abban az esetben megoldható, ha komfortos az ablakemelőd, vagyis rövid gombnyomásra fel és le is megy automatán, de akkor is csak úgy működik ha a zárási jel elég hosszú az indításhoz, tesztelni kell, ha nem komfortos akkor lehet egy kis egységet venni amit bekötsz és a riasztó jelére felhúzza az ablakokat sorban.

Köszi a válaszodat!

Még nincsen ablakemelőm, de ha eljutok oda, akkor majd olyat szeretnék, ami komfort elektronikás, csak tudni szerettem volna, hogy a riasztó tudja-e azt a funkciót!:)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszodat!

Még nincsen ablakemelőm, de ha eljutok oda, akkor majd olyat szeretnék, ami komfort elektronikás, csak tudni szerettem volna, hogy a riasztó tudja-e azt a funkciót! :)

Riasztófüggő, kb 2mp-es jel kell neki hogy elinduljon, nekem volt itthon elfekvőben ilyen segéd elektronikám aztán beépítettem pedig komfortos az ablakom :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hellósztok, astra f ben a gyári riasztó távirányító nélküli. Nekem is olyan meg olvastam is.. Aktiválni úgy lehet hogy a kulcsot retesz állásba fordítod.

Egy problémám van , elvileg nézi a belső utasteret is de ha lehúzott ablaknál riasztózom be és bent nyulkálok az érzékelő elött semmit nem reagál pedig szerintem kéne. Van valami ötlet mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok, astra f ben a gyári riasztó távirányító nélküli. Nekem is olyan meg olvastam is.. Aktiválni úgy lehet hogy a kulcsot retesz állásba fordítod.

Egy problémám van , elvileg nézi a belső utasteret is de ha lehúzott ablaknál riasztózom be és bent nyulkálok az érzékelő elött semmit nem reagál pedig szerintem kéne. Van valami ötlet mi lehet a gond?

Meg kellene nézni be van-e kötve egyáltalán a vezérlőbe, nincs-e valamilyen módon kiütve, hogy ne figyelje.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

üdv. van egy autóriasztóm, be akarom kötni itthon. olvastam hogy negatívval nézzem végig a sarukat, kihúztam a vezérlőböl a panelt ahol megvannak számozva a saruk. eddig arra rájöttem hogy a 12 essel zár, de a nyitást nem találtam meg mer miután 2biztosítékot is kiégettem nem próbálkozok. valaki aki már bekötötte magának letudja irni hogy melyikre kötötte rá a nyitás-zárást? képet nem tudok feltölteni valamiért de aki tud segíteni elküldöm neki email ba. köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!Segítsetek légyszíves!Most vettünk egy 94-as Opel Astra F-t.korához képest jó állapotú.Eddig nem volt gond,de most nem enged indítani,sziréna lett próbálva,hogy kikapcsoljuk,de semmi.van hozzá egy érdekes kerek kulcs,az hova kell?Gondolom azzal lehet kikapcsolni....előre is köszönöm a segítséget...1200-as Lada után kicsit bonyesz ez :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Segítsetek légyszíves!Most vettünk egy 94-as Opel Astra F-t.korához képest jó állapotú.Eddig nem volt gond,de most nem enged indítani,sziréna lett próbálva,hogy kikapcsoljuk,de semmi.van hozzá egy érdekes kerek kulcs,az hova kell?Gondolom azzal lehet kikapcsolni....előre is köszönöm a segítséget...1200-as Lada után kicsit bonyesz ez :-(

Egy indítókulcs van hozzá? A riogatók dobozai általában a motortérben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.