Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Még nincs nálam sajnos, így az évjáratot sem tudom. Most beszéltem a sráccal, aszongya, működik, csak a múltkor nem tudta, hogy meg is kell nyomni a gombot, nem csak tekerni. Viszont csak öt centit megy, aztán megáll...

Átnéztem egy csomó kapcsolási rajzot, érdekes, hogy más típusoknál nincs x0-s csati. A Diagnosty fiú esete Tóth Marival mindenhol az x13, fogalmam nincs, mi az x0. De ezek szerint nem is biztos, hogy kell. Ha már a rajzon sem vezet sehova...

Most viszont el kell húznom kutyadokihoz.

Köszönöm a gyors és hathatós segítséget, ha nagy leszek, meghálálom!

Link to comment
Megosztás:

vagy nem ez volt a kérdés?

nem nem...

évjáratot csak azért kérdeztem, mert a későbbi (de még 99 előtt, u.i. a 99 utániakról nincs rajzom) B Omikon ez a vezeték a központi zárral illetve az ezzel kapcsolatban lévő gyári riasztó egységgel (ATWS) van csatlakoztatva. A korábbiaknál csak simán központi zár vezérlő egység van, ide megy a barna alapon fehér vezeték.

Link to comment
Megosztás:

A korábbiaknál csak simán központi zár vezérlő egység van, ide megy a barna alapon fehér vezeték.

Helyesebben a barna-fekete megy a központizár-vezérlőbe, hogy komfortzárral be lehessen húzni a tetőt. A barna-fehérnek egyszercsak vége van, az x0-ban.

Csak már lenne nálam! Régóta vágyom egy elektromos naptetőre! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helyesebben a barna-fekete megy a központizár-vezérlőbe, hogy komfortzárral be lehessen húzni a tetőt. A barna-fehérnek egyszercsak vége van, az x0-ban.

:banghead:

A kapcsolási rajz amit beraktam csak egy kis darabja a 27 oldal egyikének. Azért mind a 27-et nem fogom fölrakni. :wink:

Igen, a barna-fekete is oda van bekötve. A barna-fehér pedig egy csatlakozási ponthoz (X0), ami szintén egy központi zár egységhez menő (szintén barna fehér) vezetékhez van kötve. Persze a kpzár egységen belül a barna-fekete és a barna-fehér máshova van kötve.

Link to comment
Megosztás:

Azért mind a 27-et nem fogom fölrakni. :wink:
Hát pedig... :twisted: :lol:

Jóvanna, jóvanna! 6048481.png

A barna-fehér pedig egy csatlakozási ponthoz (X0), ami szintén egy központi zár egységhez menő (szintén barna fehér) vezetékhez van kötve.

Jahogy vágom már :!:

Csak az előző hsz-ben ez nem volt benne, és Günterék mindenhova barna-fehér vezetéket tesznek, ahova nem tudnak más színt kitalálni...

Link to comment
Megosztás:

Az újabbaknál már bonyolultabb, mert ott van hájtekk alarm gyárilag....

Na, annál a "hájtek alarmnál" inkább az sk átalakított Eurocar riasztómban bízok, egy kis telefonnal, meg egyéb nyalánkságokkal kiegészítve. Az legalább szól, ha baj van!

Link to comment
Megosztás:

Na, annál a "hájtek alarmnál" inkább az sk átalakított Eurocar riasztómban bízok, egy kis telefonnal, meg egyéb nyalánkságokkal kiegészítve. Az legalább szól, ha baj van!

Na jó én sem 2005-ös hájtekre gondoltam. És teljesen igazad van, nem árt beruházni egy jó riasztóba. (Enyimben is van.... amíg ki nem szállok.)

Az enyém csak hagyományos. De én már annak örülök, hogy nem riaszt be minden fuvallattól 5 percenként... Meg ugye a jobbkormány is elég visszataszító... :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Na jó én sem 2005-ös hájtekre gondoltam.

A 2005-nek ehhez nem sok köze van, pusztán az a tény, hogy gyári, és minden autóban ugyanott, ugyanolyan motyó található, eléggé kiismerhetővé teszi bármelyik rendszert. Onnantól pedig, hogy megtaláltad a kiskaput, az összes autó majdhogynem védtelen.

A téves riasztás érdekes dolog, nem is értem, miért van ilyen. Aki próbált már ütésérzékelőt beállítani, tudja, hogy gyakorlatilag lehetetlen. Vagy jó lesz azon a részen, ahol az érzékelő van, és a kocsi másik végét pedig akár fel is robbanthatod, akkor sem riaszt, vagy érzékeli a kocsi másik végét is, de akkor meg vonyít, ha elmegy mellette egy tuning Babetta. Én le szoktam tekerni nullára, így legalább a szomszédok nem rágnak be rád. Nem tudom, a beszerelők miért nem teszik ugyanezt, főleg egy nagyobb autónál. Vagy lehetne plusz érzékelőt betenni.

Azt inkább le sem írom, miket szedtem össze az enyém paripámba, mert simán azt mondod, hogy paranoiás vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 2005-nek ehhez nem sok köze van...

Arra céloztam, hogy nem 2005-ös, hanem a 90-es évek közepén alkalmazott riasztóról van szó.

pusztán az a tény, hogy gyári, és minden autóban ugyanott, ugyanolyan motyó található, eléggé kiismerhetővé teszi bármelyik rendszert. Onnantól pedig, hogy megtaláltad a kiskaput, az összes autó majdhogynem védtelen.

A téves riasztás érdekes dolog, nem is értem, miért van ilyen. Aki próbált már ütésérzékelőt beállítani, tudja, hogy gyakorlatilag lehetetlen. Vagy jó lesz azon a részen, ahol az érzékelő van, és a kocsi másik végét pedig akár fel is robbanthatod, akkor sem riaszt, vagy érzékeli a kocsi másik végét is, de akkor meg vonyít, ha elmegy mellette egy tuning Babetta. Én le szoktam tekerni nullára, így legalább a szomszédok nem rágnak be rád. Nem tudom, a beszerelők miért nem teszik ugyanezt, főleg egy nagyobb autónál. Vagy lehetne plusz érzékelőt betenni.

Azt inkább le sem írom, miket szedtem össze az enyém paripámba, mert simán azt mondod, hogy paranoiás vagyok. :D

Hát én ezekre nem tudok érdemben reagálni. Az én autómnak a jobbkormány is nyújt valami védelmet. (Sajna ismerek olyan embert aki foglalkozott ilyennel, és ő mondta, hogy nem ismer olyan "szakmabelit" aki ebben a kategóriában jobbkormányost lopna. Inkább arrébkocog és keres egy másikat, amit jobban el lehet adni és nem is tekeredik föl vele a fára egy km-en belül.) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.