Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Sziasztok.

Ma motormosás után után, folyamatosan ég a chek control. Amugy a motor elsőre indult a mosás után. Minden működik, nem veszek észre semmit. Csak a lámpa világit. Mi lehet ? Beázott valami? Tech-el csak jan. 2-án tudom megnézetni.

Szvsz villogtasd ki a hibakódot. Egy darab görbe drót elég hozzá.

Info

Link to comment
Megosztás:

Azt jelenti: Nockenwellen s. sen. fehlerhaft. Azaz a vezérműtengelyed jeladóját jelzi hibásnak. A fehlerhaft hibás kötés/rögzítést jelent.

ezt akartam volna én is írni... alighanem beázott a csatija(a gumidugó ellenére) a mosáskor. hajszárítóval pillanatok alatt ki lehet szárítani.. aztán egy kis kontaktspay enem fog ártani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt akartam volna én is írni... alighanem beázott a csatija(a gumidugó ellenére) a mosáskor. hajszárítóval pillanatok alatt ki lehet szárítani.. aztán egy kis kontaktspay enem fog ártani. :lol:

A kontakt spayt hanyagolnám,képes megmarni az érintkező felületét és még rosszabb lesz a kontkat egy idő után!Én már szívtam emiatt!

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam a hibakódot. 10-3-4-10 ezt villogta, aztán 3 mp. szünet. Aztán ugyanez, folyamatosan egymás után. Nem igazán tudtam értelmezni.

Jól mondják a többiek, a villogások számát kell nézni, ez adja ki magát a hibakódot, így a 10-3-4-10 az a 0340-ás hibakódot jelenti, ez alapján pedig a következő táblázatból ki lehet silabizálni a problémát:

Simtec 56.5 hibakódok:

0100 Légtömegmérő

0105 Légbeömlő absz. Nyomásérzékelő

0110 Légbeömlő levegőhőmérséklet-jeladó

0115 Hűtővíz hőm. Jeladó

0120 Pillangószelepállásjeladó (potenciométer)

0130 Lambdaszonda

0135 Lambdaszonda-fűtés

0150 Lambdaszonda

0173 Lambdaszonda

0200 Központi befecskendezőszelep

0202 2. befecskendezőszelep feszültség alacsony

0203 3. befecskendezőszelep feszültség alacsony

0204 4. befecskendezőszelep feszültség alacsony

0205 5. befecskendezőszelep feszültség alacsony

0206 6. befecskendezőszelep feszültség alacsony

0230 Üzemanyagszivattyú

0325 Kopogás-jeladó 1

0330 Kopogás-jeladó 2

0335 Főtengely-jeladó

0340 Vezérműtengely-jeladó

0351 Gyújtótekercs 1 & 4

0352 Gyújtótekercs 2 & 3

0400 Kipuffogó gáz visszavezetés

0400 Kipuffogó gáz visszavezetés

0403 Sekundar

0410 Másodlagos levegőpumpa jelfogó

0411 Másodlagos levegőpumpa jelfogó

0412 Másodlagos mágnesszelep

0443 Tankszellőztető szelep

0500 Tachogenerátor

0505 Tempomat/alapjáratállítás

0560 Akkumulátor

1120 Pillangószelepház hibás

1229

1231 Üzemanyagszivattyú relé

1320 Kopogásszabályzó 1. henger

1327 Kopogásszabályzó 2. henger

1328 Kopogásszabályzó 3. henger

1329 Kopogásszabályzó 4. henger

1405 Kipuffogó gáz visszavezetés szelep

1410 Másodlagos levegőpumpa jelfogó

1411 Másodlagos levegőpumpa jelfogó

1501

1502

1503

1530 Klímakompresszor jelfogó

1600

1601

1602 Kopogásszabályozás

1604 Kopogásszabályozás

1605 Kopogásszabályozás

1606 Kopogásszabályozás

1640 Kopogásszabályozás vagy QDM (Quad drive module)

1690 Motorkontroll-lámpa hibás

1740 Nyomatékszabályozás

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek. :)) :) :)

Megjavult. :) :D muszáj volt lemosni, mert folyt az olaj. Szelepfedél tömités csere volt, és szeretném tudni,, máshol nem folyik e? Ugy látszik kiszáradt:) Amugy működött minden rendesen, csak az a fránya narancs lámpa :lol:

Asszem többet nem lesz mosva:)

Mégegyszer köszi mindenkinek, és BOLDOG UJ ÉVET:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek. :)) :) :)

Megjavult. :) :D Muszály volt lemosni, mert folyt az olaj. Szelepfedél tömités csere volt, és szeretném tudni,, máshol nem folyik e? Ugy látszik kiszáradt:) Amugy működött minden rendesen, csak az a fránya narancs lámpa :lol:

Asszem többet nem lesz mosva:)

Mégegyszer köszi mindenkinek, és BOLDOG UJ ÉVET:

Attól még moshatod nyugodtan: én ilyenkor felszerelkezek egy csomó nejlonzacskóval meg befőttesgumival, és gondosan kitakarok minden érzékenyebb részt, mert jártam már úgy hogy másfél órán át törölgettem meg szárítgattam a benzinkútnál mire hajlandó volt elindulni...

Link to comment
Megosztás:

Mi egy Renault 25 V6-al jártunk így, de az a tűző nyári napon egy nap alatt sem akart kiszáradni és elindulni. Amúgy nekem iklyenkor a gyujtótrafó szokott rosszalkodni, így azt a részt kevésbé vizezem. De örülök, hogy rendbejött a géped.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A km-órám érdekes dolgot kezdett el ma művelni. Álló helyzetben (taposom a féket, mert automata) felmegy 18 km/h jelzésre és ott is marad, a napi km számláló is "megy" magától. Elengedem a féket - indulok - km-óra vissza 0-ra, majd mutat rendesen - megállok - km-óra 18-as jelzésen... Leállítottam a motort, km-óra 18-on áll. Gyújtás - km-óra lemegy 0-ra, majd vissza 18-ra. Mi ez??? :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki az ABS-t. :)

Az ABS vezérlő adja a sebességjelet a sebességmérő műszernek.

ABS működik: beszaggat, megy a pumpa is és a kontrollámpa nem világít folyamatosan. Viszont amikor elindultam hazafelé helyreugrott a műszer és rendesen mért - az első ABS próbáig :) Most is 18-at mutat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Asszem szar az ABS vezérlőd akkor. Szét kéne szedni, hátha csak valami forrasztási error vagy

kontakt okozza a fals sebességimpulzusokat.

Na már akartam írni, de mindig rohanni kell valahova :lol:

Beültem reggel, továbbra sem 0-t mutatott, de a motor beindításakor visszaállt és egész nap jól működött. Igaz, nem kellett az ABS közbeavatkozására támaszkodnom. De nem hagy nyugodni a dolog és ezért megkérdem, hogy merre keressem a vezérlőt?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni. Ma egyik percről a másikra tönkrement a tank mutatóm. Ezzel együtt a megtehető kilométer kijelzése sem működik. Teljesen kifeküdt a mutató, és ég a narancs tank lámpa. A műszer jó, kiprobáltuk. Mi lehet a gond? Biztositékokat néztem. Jeladó? :rolleyes:((

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.