Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sziasztok!

Omega B Caravan 2.0 B/G autóm van. Nincs féklámpám és erre szeretnék tanácsot kérni. A biztositékon már túl vagyok és a követtkező lépés érdekelne.

A segitséget előre is köszönöm.

Talán meg kellene nézni a lámpásokat, aztán, jut-e oda villany, no meg a féklámpakapcsolót...

Link to comment
Megosztás:

na hello Cartársak!

Tegnap munka után megpusztult az ablakemelőm. Vicces, hogy lehóztam kicsit, de fölfelé már nem mozdult, csak kattogó hangot adott ki a motor az ajtóba. Felfelé kézzel se tudtam húzni, csak motor segítségével. Lefelé, meg épp megtartja az üveget, tehát nem csúszik le, menet közbe se. De fel ,csak a motor plusz kézi erő!

Gondoljátok hogy cserés a szerkezet, csak vagy valami "kiugrott"! :D

(Tudjátok ment a cápa, a sügér, a reményhal meg utoljára..... :lol: )

Thnx!

PSZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne.hogy MV6-os 3000Cm 2000es évjáratú Omegánál a sebességjeladó,ami a váltón van fent, arról a vezetékek hova mennek. Elvileg egy kék zöld csíkkal, éa egy fekete citromsárga csíkkal. Kábelszakadás miatt szeretném megtudni.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne.hogy MV6-os 3000Cm 2000es évjáratú Omegánál a sebességjeladó,ami a váltón van fent, arról a vezetékek hova mennek. Elvileg egy kék zöld csíkkal, éa egy fekete citromsárga csíkkal. Kábelszakadás miatt szeretném megtudni.

Köszönöm a segítséget!

Az automataváltó vezérlőjébe, a fekete-sárga a 3-as, a kék-zöld az 5-ös lábra. De előtte még átmegy egy csatin, asszem a műszerfal alatt (a 15-ös és 11-es érintkezőkön).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok,egy opelomega 2,5 td caravan tulajdonosa....

A következő problémával fordulok hozzátok.

Egy barátommal együtt (teljesen azonos autóval)egyszerre a következő azonos hibajelenségünk van :

leállított,bezárt-vagy nem bezárt autónál-több órás hibamentes "alvás "után egyszercsak világít a computer kijelző,és közli hogy 0,0 l/100 km -t fogyasztok ill.haladok.

és égve is marad-reggel erre megyek ki.

aksi nem merül le,kocsi indul.

csere egy(harmadik computerrel is a hiba megvan.

köszönettel venném válaszotokat gyure.z

Link to comment
Megosztás:

gondolom nem gyári rádió van benne... megy át egy vezérlőszál a rádiótól a BC-ig... vagy fehér-piros, vagy szürke-piros kábel.

Kijelzőn elvileg 8-as lábra. Ha azt az egy kábelt kiiktatod, akkor nem kéne ezt csinálnia. Persze ha gyári rádió van benne, akkor

nem szótam :blush:

Link to comment
Megosztás:

gondolom nem gyári rádió van benne... megy át egy vezérlőszál a rádiótól a BC-ig... vagy fehér-piros, vagy szürke-piros kábel.

Kijelzőn elvileg 8-as lábra. Ha azt az egy kábelt kiiktatod, akkor nem kéne ezt csinálnia. Persze ha gyári rádió van benne, akkor

nem szótam :blush:

Üdv!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ és egyben elnézést is kérek hogy csak most reagálok.

A kábelt megtaláltam, a rádió persze hogy nem eredeti...kiiktattam-majd meglátjuk.

Amúgy minden működik.

A problémám az, hogy lassan jutnak eszembe a dolgok,ill sok minden változott mostanában:

-új computer kijelzőt vettem(a régiben egy sor látszott)

-kb fél éve a rádióm néha kikapcsolgatott,és az lett megállapítva hogy a rádió testje kontakthibás.

A rádióhoz új testkábelt húzott be a hozzáértő.....(lehet hogy összefügg ?)

Ha az eredetit tudnátok hogy hova érkezik-örűlnék neki.pláne ha el is mondjátok :lol:

Ha megoldottuk a problémát természetesen jelzem.

Mégegyszer köszönöm Gyüre Z.

Link to comment
Megosztás:

A problémám az, hogy lassan jutnak eszembe a dolgok,ill sok minden változott mostanában:

-új computer kijelzőt vettem(a régiben egy sor látszott)

Üdv zolianna ! Bár segíteni nem tudok,de megszabadíthatlak feleslegessé vált alkatrészektől:P

Ha a lecserélt,régi kijelződ nagy méretű,tehát nem osztott és 2 csatlakozós akkor korrekt árban átvenném tőled.

(persze csak ha pixelhibán kívül nincs más baja)

Ha érdekel jelezd!

Link to comment
Megosztás:

A problémám az, hogy lassan jutnak eszembe a dolgok,ill sok minden változott mostanában:

-új computer kijelzőt vettem(a régiben egy sor látszott)

Üdv zolianna ! Bár segíteni nem tudok,de megszabadíthatlak feleslegessé vált alkatrészektől:P

Ha a lecserélt,régi kijelződ nagy méretű,tehát nem osztott és 2 csatlakozós akkor korrekt árban átvenném tőled.

(persze csak ha pixelhibán kívül nincs más baja)

Ha érdekel jelezd!

Szia!

Az már ajándékozható állapotban sincs.....elnézést.

üdv zoli

Link to comment
Megosztás:

Ha van benne BC akkor nem lehet, hogy kontakthibás a kormánykapcsoló, esetleg a BC kijelzőjén két gomb közül vmelyik van beragadva? A kijelző vezérlőszálát hol kötötted le? mert ha a magnó cstijánál, akkor kikötötted az antennaerősítőt is.

Link to comment
Megosztás:

Na hello Cartársak!

Elképzelhető, hogy télen be be kapcsol a hűtőventillátorom? Vizem bemelegszik, majd kilencen fokos, nézegettem a hűtőt, a bemenő víz nem igazán forró, akimenő pedig majdnem hideg. Viszont a ventim megy, van amikor nem, de sokszor igen. Lehet 80 fokon nyit a termosztátom, mert a vízhő mérő nem mozdul. Meleg a víz a tukfolyóba is, de inkább meleg, mint forró. Elképzelhető a termosztát butult meg?

Nem értem! Lehet nem forgatja át a vízpumpa rendesen? De akkor úgy gondolnám feljebb menne a vizem. De a hülye utángyártott hűtő marha büdös szaga van még télen is, ha forró vizet kap. Nincs elképzelésem a hiba okára! Járt már valaki így?

SZP

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Az lenne a kérdésem, hogy egy 2.5TD-be mekkora meló bekábelezni egy fedélzeti compit? Egy másik ugyanilyen motorú autóból lenne.

Attól függ, mit szeretnél, hogy mi működjön :blush:

A fogyasztásmérést még viszonylag könnyen be lehet kötni, az egy plusz kábel az ecuhoz.

De nem árt ha a BC-vel hozod a csatlakozóját is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretett Omegám elhalmoz engem elektronikai izgalmakkal.

Tudtok nekem ajánlani valakit (lehetőleg Bp-n vagy környékén) aki megcsinálja nekem ezeket?

Gombok elöl, ablakok, roló, szivargyújtó, (természetesen pixelsoros kijelző is)

Nem szívesen nyúlok hozzá mert magamat ismerve tördelem az alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Talán ŐK tudnak segíteni. A rolót darabokra kell szedni, mindent bezsírozni és utánna jó lesz. Tapasztalat, mert párszor én is szétszedtem, de hiába zsíroztam be a síneket, csak a mechanika teljes szétszedése hozta meg a várt eredményt. Kijelzővel kapcs olvass kicsit vissza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.