Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Opel Omega B hibakód kiolvasás

Teendők:

1. A kormányoszlop alatti biztosítéktáblán található 16 pólusú diagnosztikai (OBD II) csatlakozó 4-es (test) és 6-os (Check control) lábait zárjuk rövidre egy szétnyitott gemkapoccsal

2. Adjunk rá gyújtást

3. Számoljuk meg a motorkontroll lámpácska villogásait és írjuk fel egy papírra

4. A hibakódok törléséhez vegyük le az akkumulátor saruját min. 20 mp-re. ( nem minden esetben működik )

Köszi!

Megvan ez a csatlakozó, 2x8 soros a kormányra függőleges, a bal oldali (biztosítékok felöli oldalába) sorba csak két érintkező van, a jobb oldaliba, a kormány felöl az első kettő üres, a többi hat megvan. Szóval honnan indul a számozás? Gondolom ebben a sorban van, mert a másik oszlop elég hiányos. Találtam egy rajzot a csatlakozókról , itt:

http://5mp.eu/web.php?a=autodiagnosztika

Ezek szerint akkor így jól azonosítom a helyeket? Nem szeretném zárlatosra vágni a dolgokat, csak ma elég sokáig égett a check lámpa menet közbe, néha elaludt aztán megint sokáig égett. Hátha így mutat valamit a dolog.

csatim_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

ha ilyesmit akarsz venni, akkor keresd meg wessz kartársat itt :huh:

ő tud legfrisebb SW-vel adni ilyesmit, 1994-2009 évjáratokhoz, canbusszal, mindennel.

Mennyibe kerül az? És Skyrangr te mennyiért vetted? Mert régóta szeretnék én is egy ilyen kütyüt a 3 Omi mellé, de kicsit félek, hogy megveszem, utánna pedig nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül az? És Skyrangr te mennyiért vetted? Mert régóta szeretnék én is egy ilyen kütyüt a 3 Omi mellé, de kicsit félek, hogy megveszem, utánna pedig nem működik.

ebay-en olyan 4-7000ft között mozog. onnan rendeltem valami ilyesmi áron. mivel több jött, szállítás is olcsóbb volt.

Nekem is ez a bajom, hogy nem működik tökéletesen. sőt, kb sehogy :huh:

Link to comment
Megosztás:

kérdezzétek meg wessz-t, de ami olcsó cuccok vannak a neten, azok közel sem tudnak annyit, mint az övé. Pl a canbuszt sem,

mondjuk ez omegánál mindegy. nekem franyán műxik, amit tőle kaptam, mondjuk árat nem mondok, mert nekem nagyon baráti volt :huh:

Vazz drusza, itt az Omi fórumba kit érdekel a CAN bus, hacsak nem buszban hozzák a kannányi sert.. :lol: ^_^

Néha elgondolkodom én is egy ilyen beszerzésén... de amit belinkeltem ebéjes cumó elég is lenne.. ha műxik..

Link to comment
Megosztás:

kérdezzétek meg wessz-t, de ami olcsó cuccok vannak a neten, azok közel sem tudnak annyit, mint az övé. Pl a canbuszt sem,

mondjuk ez omegánál mindegy. nekem franyán műxik, amit tőle kaptam, mondjuk árat nem mondok, mert nekem nagyon baráti volt :huh:

Meglátogattam az UUC Tech Co. LTD. oldalát, jelezve, hogy érdekel a dolog, egy válasz e-mailben $18-os árat írtak +posta. Mondjuk ez a sima USB-s Tech2 szoftver nélkül. De ugye a szoftot bárki megszerzi, aki egy kicsit körülnéz a neten. wessz kolléga kb mennyiért juttatná ki nekem Írországba szerinted? (van egy légzsák hibajelem, de ha bemegyek az opelszervizbe, ott is lekapcsolnak rólam szerintem 30-40 eurót) Tehát megéri ilyen ár környékén megvennem, és a későbbiekben is jól jöhet... Vagy keressem inkább őt?

Link to comment
Megosztás:

Ma megmérettem az Omi töltését. Alapjáraton és fordulaton is 13,4V. Engem is utolérta generátor felújítás :lol: Azért 200e-ret csak kibírt.

Szerintem annyira még ne kapáld el azt a generátort :lol:

Jóaz még.

Annyit próbálj ki, hogy alapjáraton méred az akkufeszt, lekapcsolt világítással (meg egyéb fogyasztó nélkül), majd kapcsold fel a világítást.

Itt kellene látni némi változást, de az alapjárati meg fordulat közötti különbség hiánya még nem jelent semmit, a fesszabnak pont ez a dolga, hogy ne töltsön túl a generátor amikor 6000-en forgatod a gépet :lol:

Ha meg mégis újítani kell, akkor diódahíd csere, esetleg fesszab mérés kb 10-15e ft :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na meglettek az "új használt" omegám gondjainak okai. A hirtelen gázra fulladást a vezérlés csúnya elrakása okozta, ezt a szíj, feszítő, vízpumpa cserénél vettük észre. Nem számoltam hány foggal, a lényeg, hogy egy fél körrel.

Az erős kormányrázást a trapéz szilentek cseréje (első-alsó-első mindkétoldalon) és a kerékcentírozás (elöl: 60 és 30 gr) mérsékelte minimálisra, de valami még mindig játszik.

Ezek kijavítása után, viszont gyakran égett a check, ami elötte sose, kódolvasás ahogy írtátok, AGR, lambda, pillangó tisztítása, és jó a HAJÓ! Aztán nagyon meg lett küldve a gép! :lol:

Köszi az ötleteket!

"Ne villogj, ne dudáljál, hajtsál!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na meglettek az "új használt" omegám gondjainak okai. A hirtelen gázra fulladást a vezérlés csúnya elrakása okozta, ezt a szíj, feszítő, vízpumpa cserénél vettük észre. Nem számoltam hány foggal, a lényeg, hogy egy fél körrel.

Az erős kormányrázást a trapéz szilentek cseréje (első-alsó-első mindkétoldalon) és a kerékcentírozás (elöl: 60 és 30 gr) mérsékelte minimálisra, de valami még mindig játszik.

A kormányrázás nekem a kopott kormányösszekötő rúd gömbfeje miatt volt.

Bár az inkább támolygás, mint sem rázás. Ja, első trapézszilentek gyakran dőlnek ki...8-10 évet simán kibírnak, csak utána foszlik a gumi.

Kerékrázásra a másik ötletem... Szedd le a kereket, hajtsd fel a féknyerget, a féktárcsát szedd le, és alaposan pucold meg az agyat, és a tárcsa belső -felfekvő- részét.

Gyakori hogy a tárcsa és az agy közé szorul valami kosz, és emiatt kóvályog a kerék...

Érdemes megpróbálni, mert alkatrészigénye nincs, mindössze egy féktárcsatisztító spray, egy drótkefe, meg némi rongy kell hozzá.

Összerakásnál érdemes gumikalapáccsal ösztönözni a dolgokat a helyükre kerülésre... Előfordul hogy a kerékcsavar nem húzza össze rendesen az agyat a tárcsával, vagy a tehermentesítő csavaron feszül meg a tárcsa, és eláll az agytól (mondjuk pont emiatt ki is szoktam ezt dobni... kicsit macerásabb így a kerékcsere, mert forog a tárcsa, de kis rutinnal no para :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Na meglettek az "új használt" omegám gondjainak okai. A hirtelen gázra fulladást a vezérlés csúnya elrakása okozta, ezt a szíj, feszítő, vízpumpa cserénél vettük észre. Nem számoltam hány foggal, a lényeg, hogy egy fél körrel.

Az erős kormányrázást a trapéz szilentek cseréje (első-alsó-első mindkétoldalon) és a kerékcentírozás (elöl: 60 és 30 gr) mérsékelte minimálisra, de valami még mindig játszik.

Ezek kijavítása után, viszont gyakran égett a check, ami elötte sose, kódolvasás ahogy írtátok, AGR, lambda, pillangó tisztítása, és jó a HAJÓ! Aztán nagyon meg lett küldve a gép! :lol:

Ha 60 és 30gr centír volt a keréken, akkor az ráz még neked, szar a felni. vidd el görgőzni, ha alu.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Üdvözlök mindenkit, lévén új vagyok itt. Bár néhányan a nickemről régebben emlékezhetnek rám, a MOTE inditásának idejéből. :-)

Megvan az Omim, TD, automata, kombi.

Rögtön van pár elektronikus gondom.

Van egy olyan, amire egyik topikban sem találtam választ. Utólagos rádió van benne és gyakorlatilag az antenna kriminális. A rádió mögötti csatit megnéztem már, úgy tünik egy vezeték sincs elvágva, bár nem jöttem rá, hogy melyik lenne az antenna erősitő szálja.

Persze nem gyári rádió, tehát a kijelzőt nem vezérli, de úgy néz ki, hogy emiatt nem vágtak el szálat. A kombiban hátul hol keressem magát az erősitőt, vagy mit ajánlotok?

Antenna kiszedés, test erősitése, erősitő csere, stb?

Világit az ABS lámpám, de inditáskor elalszik. Viszont amint elkezd forogni a kerék, azonnal kigyullad. A másik ilyen prücök a légzsák visszajelző, ez is folyamatosan világit.

Mit lenne érdemes megnézni?

Egyelőre hirtelen ennyi.

Köszönöm Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan, amire egyik topikban sem találtam választ. Utólagos rádió van benne és gyakorlatilag az antenna kriminális. A rádió mögötti csatit megnéztem már, úgy tünik egy vezeték sincs elvágva, bár nem jöttem rá, hogy melyik lenne az antenna erősitő szálja.

Persze nem gyári rádió, tehát a kijelzőt nem vezérli, de úgy néz ki, hogy emiatt nem vágtak el szálat. A kombiban hátul hol keressem magát az erősitőt, vagy mit ajánlotok?

Antenna kiszedés, test erősitése, erősitő csere, stb?

Az erősítő az én kombi omegámban az antenna talpában volt. Egy vékony kék vezeték viszi neki a delejt, ha jól csal az emlékezetem.

Az utólagos rádiónál ha nincs elvágva semmi, az nem baj, csak akkor a rádió bekapcsolására eltűnik a dátum, és kész... ha elvágod az adott kábelt, akkor csak bekapcsolja a kijelzőt a rádió, de a dátum kint marad.

Világit az ABS lámpám, de inditáskor elalszik. Viszont amint elkezd forogni a kerék, azonnal kigyullad. A másik ilyen prücök a légzsák visszajelző, ez is folyamatosan világit.

A két hibajelzésre több elképzelésem is van. Az ABS lámpa: a rendszer lefuttatja a tesztet, mindent rendben talál, majd elinduláskor nem kap valamelyik keréktől jelet, és jelzi a hibát. Ellenőrizd az agytól a dobig a kábeleket, a Kadettomé ezen a szakaszon volt eltörve, a hibajelenség azonos volt.

A légzsákok: valószínűleg valami babrálva lett a kocsiban, és mondjuk az oldallégzsák, vagy kormánylégzsák le volt húzva, majd adtak gyújtást a kocsira. A légzsákindító megjegyezte, hogy nem érzékelt egyszer légzsákot, és kikapcsolta a rendszert, nehogy baj legyen. Alapvető kontakt hiba is lehet, de ennek kisebb a valószínűsége, hacsak nem csatlakozóknál, mivel a vezeték törése ellen dupla szigeteléssel védekeznek opelék (sárga külső hüvelyben futtatják a biztonsági cuccok kábeleit). Vagy tényleg beszart valami a légzsákrendszerben, de ez aztán szerintem tényleg nem jellemző...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Üdvözlök mindenkit, lévén új vagyok itt. Bár néhányan a nickemről régebben emlékezhetnek rám, a MOTE inditásának idejéből. :-)

Megvan az Omim, TD, automata, kombi.

Rögtön van pár elektronikus gondom.

Van egy olyan, amire egyik topikban sem találtam választ. Utólagos rádió van benne és gyakorlatilag az antenna kriminális. A rádió mögötti csatit megnéztem már, úgy tünik egy vezeték sincs elvágva, bár nem jöttem rá, hogy melyik lenne az antenna erősitő szálja.

Persze nem gyári rádió, tehát a kijelzőt nem vezérli, de úgy néz ki, hogy emiatt nem vágtak el szálat. A kombiban hátul hol keressem magát az erősitőt, vagy mit ajánlotok?

Antenna kiszedés, test erősitése, erősitő csere, stb?

Világit az ABS lámpám, de inditáskor elalszik. Viszont amint elkezd forogni a kerék, azonnal kigyullad. A másik ilyen prücök a légzsák visszajelző, ez is folyamatosan világit.

Mit lenne érdemes megnézni?

Egyelőre hirtelen ennyi.

Köszönöm Oldjawás.

Ha az utólagos rádió bekapcsolásakor eltűnik a dátum a kijelzőről, akkor biztos nincs elvágva. Ekkor sztem bekakilt az erősítő, ami caravan esetében sztem a hátsó ajtóban van, mivel a hátső szélvédő fűtőszálairól veszi a jelet.

Nekem volt gondom az ABS-el. Ugyanígy csinált mint neked. Kiderült, hogy az ABS blokkban lévő villanymotor megszorult, mert vmiért telement kosszal. Szétszedtem, kipucoltam, de pár nap múlva visszajött a gond. Ekkor a fékolajat visszavezető mágnesszelepek voltak leragadva. Ezeket az akkuról közvetlen megjárattam. Mivel a motor szétszedéséhez ki kellett szerelni, természetesen légteleníteni kellett. Légtelenítsd le mint egy ABS nélküli autót, majd menj egy kört, közben akkorákat fékezve (akár füvön vagy kavicsos részen), hogy dolgozzon az ABS, majd ismét légteleníteni.

Öcsémnél csak a kormánylégzsák csatiját kellett megmozgatni, és jó lett a rendszer. Még az oldallégzsákok ülés alatti csatija is kontaktos szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötleteket.

A rádió bekapcsolásakor eltünik a dátum. / Bár ez jó kérdés, tekintve hogy a kijelzőnek szinte csak egy-két csikja müködik/ tehát elég érdekes rejtvényeket szokott nekem kiirni. :-)

Valószinüleg akkor nem lett elvágva vezeték.

Ami még érdekes a rádiónál, hogy mivel bedugós antenna csatlakozója van, be van szerelve hozzá egy plusz fej, ami közvetit a gyári rádugós antennavég és a rádió bedugós része között. Namármost. Ha simán dugom bele, nincs szinte semmi jel. Ha csak a legvégét érintem oda a rádió bemenethez, akkor egy pillanatra felerősödik a jel, majdnem lehet fogni adót. :-D

Most hirtelen leszigeteltem körbe azt az ominózus közdarabot szigszallaggal, igy picit több jelet kap a rádió, de igy is gagyi az egész. Villamos ismereteim szerint viszont ez elvileg lehetetlen, mert a külső rész kéne ahhoz hogy letesteljen rendesen, tehát akkor kéne jobb jelet kapnia a rádiónak. Pffff. Szóval vannak érdekességek.

Ez egy elég gagyi rádió, lecserélném a sajátomra, de addig nem akarom fixre berakni, amig ezt az antenna kérdést meg nem oldom.

Kicsit hosszú voltam bocs.

Üdv Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötleteket.

A rádió bekapcsolásakor eltünik a dátum. / Bár ez jó kérdés, tekintve hogy a kijelzőnek szinte csak egy-két csikja müködik/ tehát elég érdekes rejtvényeket szokott nekem kiirni. :-)

Valószinüleg akkor nem lett elvágva vezeték.

Ami még érdekes a rádiónál, hogy mivel bedugós antenna csatlakozója van, be van szerelve hozzá egy plusz fej, ami közvetit a gyári rádugós antennavég és a rádió bedugós része között. Namármost. Ha simán dugom bele, nincs szinte semmi jel. Ha csak a legvégét érintem oda a rádió bemenethez, akkor egy pillanatra felerősödik a jel, majdnem lehet fogni adót. :-D

Most hirtelen leszigeteltem körbe azt az ominózus közdarabot szigszallaggal, igy picit több jelet kap a rádió, de igy is gagyi az egész. Villamos ismereteim szerint viszont ez elvileg lehetetlen, mert a külső rész kéne ahhoz hogy letesteljen rendesen, tehát akkor kéne jobb jelet kapnia a rádiónak. Pffff. Szóval vannak érdekességek.

Ez egy elég gagyi rádió, lecserélném a sajátomra, de addig nem akarom fixre berakni, amig ezt az antenna kérdést meg nem oldom.

Kicsit hosszú voltam bocs.

Üdv Oldjawás.

Mindenképpen antennaerősitő felkutatása majd legalább egy próbalámpa hogy kap e feszültséget ha a rádió bekapcsol. Ha úgy is szar antenna kábelek végignézése szakadás után kutatva, majd ha minden jó, erősítő csere. Legvégső esetben ha a szélvédőben levő antenna rossz akkor utólagos antenna felszerelése, lehet rejtett erősítőset is kapni.

Kijelző meg szegmenshibás vagy hogy mondják, pixelhibás. Csere vagy javíttatás.

Remélem segítettem.

Üdv és minden jót minden omisnak.

Link to comment
Megosztás:

Ja juteszembe!!

Ha valakinek nem jó a gyári távirányítója(a rádiós, nem infrás) Forrassza ki az elemfoglalatot a fenébe mert az az egésznek a nyavajája.

Én 2 vezetéket forrasztottam a nyákra a táviban, majd brutális lesz: rá az elemre.

Igy kiküszöböltem a kontakthibát örökre.

Ha kimerül leforrasztom az elemről a 2 vezetéket és csere. Örökös.

Remélem segítettem.

Üdv all.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen antennaerősitő felkutatása majd legalább egy próbalámpa hogy kap e feszültséget ha a rádió bekapcsol. Ha úgy is szar antenna kábelek végignézése szakadás után kutatva, majd ha minden jó, erősítő csere. Legvégső esetben ha a szélvédőben levő antenna rossz akkor utólagos antenna felszerelése, lehet rejtett erősítőset is kapni.

Kijelző meg szegmenshibás vagy hogy mondják, pixelhibás. Csere vagy javíttatás.

Remélem segítettem.

Üdv és minden jót minden omisnak.

Köszi, ezen a szálon is végigmegyek.

Csak azt nem értem, hogy azt mondjátok, hogy az antenna a hátsó ablakfütésre csatlakozik. De nekem ott van a tetőbe befúrva, hátul. Gyári Opel antenna.

Hogy is van ez?

Üdv Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezen a szálon is végigmegyek.

Csak azt nem értem, hogy azt mondjátok, hogy az antenna a hátsó ablakfütésre csatlakozik. De nekem ott van a tetőbe befúrva, hátul. Gyári Opel antenna.

Hogy is van ez?

Üdv Oldjawás.

Akkor mégis az én tanácsomat kövesd, az antenna talpában keresd az erősítőt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.