Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Mit mondtam? LESZAROM AZ EPC-t.....

Ez mi????????????????? : GID.. olyan ami van a kocsimba, és olyan ami kell a 2008 telóshoz....

és egy link: ugyan GIDről CIDre módosított.... (EPC ben találtál GID-et? NEM? Vajon miért???)

GID to CID

http://home.btconnect.com/nickargue/images...itted%20GID.JPG

Nekem meg nem ilyen volt a kocsimban, de telós és CCRT2008-as!!! -> lásd EPC amit én nem xarok le. Szerintem fejezzük be a témát és JEGELJÜK. Majd megkérdez valaki független szakértőt azt annyi, plussz megnéz pár autót amiben CCRT2008-van. Aztán vesz amit vesz ha akar.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg nem ilyen volt a kocsimban, de telós és CCRT2008-as!!! -> lásd EPC amit én nem xarok le. Szerintem fejezzük be a témát és JEGELJÜK. Majd megkérdez valaki független szakértőt azt annyi, plussz megnéz pár autót amiben CCRT2008-van. Aztán vesz amit vesz ha akar.

A független szakértő megvolt, akinél be akartam építetni a cuccot... és ő megerősített mindebben...

Egyenlőre én próbáltam átalakítani, te meg készen kaptad... szal....

Link to comment
Megosztás:

Nekem vki egyszer azt mondta, hogy ilyen telefonos cuccot csak akkor vegyek meg, ha a kijelzőt és rádiót egyben veszem meg, és előtte működött. Semmiképp ne veszegessek össze darabokban ilyen cuccokat, mert esélyes, hogy sosem fog működni. Tehát marad a jó öreg SC804 :)

Facelift navis fejegység és CID kijelzője esetében így van, ha nem nullázták mind a kettőt akkor mehet a szemétre vagy alkatrésznek (esetleg barmolás).Sima cuccoknál nem hiszem hogy gond. Ez is a Siemens ötlete lehetett anno...

Link to comment
Megosztás:

Mert felhúztál:

http://img5.tar.hu/gsizoli/size2/73460801.jpg

Még jó hogy nincs Nálam a késem... :)

Tod mit tovább szítom, kapcsold be az EPC-t mit ír a színesre?? Multifunkcionális kijelzőegység... MIND így hívja... vazzz :D

Pl:

KIJELZŐEGYSÉG, MULTIFUNKCIONÁLIS KIJELZŐ (JELÖLÉS: KJ) (NAVIGÁCIÓS RENDSZER SZÁMÁRA) (SZÍNES KIJELZÉSHEZ)

Ezek szerint az is MID?, mert Multi info display ;)....

Link to comment
Megosztás:

hát inkább aludtatok volna! :)

ekkora vitát nem akartam, de most kikeresem a kapcsirajzokat hozzá, megnézem a kötéseket és betesszük a 2008-at telefonnal

Kell hozzá egy kijelző. Nekem most a MID later type van.

Na ezzel alapból semmit nem ír ki. Kell egy másik.

Most pár nap kell, a rajzok tanulmányozására aztán begyűjtöm a kijelzőket és amelyikkel megy az marad! A kábelezés nem lehet gond, addig alkudjatok még egymással ;)

nagyon köszi a helpeket :D

Link to comment
Megosztás:

De jó, újabb elnevezés... Így még nem láttam hallottam :) DE ez a legkorrektebb eddig...

Ok , legyen CCRT display, így én sem hallottam...abban azért egyetérthetünk a néven kívül hogy nem GID és viszi a telót, ha már CCRT rádiókhoz volt..

Egyébként meg itt is vannak furcsaságok, a GID-re azt írja hogy NCDx rádiókhoz van, de ezek szerint Philips-el is műxik Nálad..

Link to comment
Megosztás:

hát inkább aludtatok volna! :D

ekkora vitát nem akartam, de most kikeresem a kapcsirajzokat hozzá, megnézem a kötéseket és betesszük a 2008-at telefonnal

Kell hozzá egy kijelző. Nekem most a MID later type van.

Na ezzel alapból semmit nem ír ki. Kell egy másik.

Most pár nap kell, a rajzok tanulmányozására aztán begyűjtöm a kijelzőket és amelyikkel megy az marad! A kábelezés nem lehet gond, addig alkudjatok még egymással :P

nagyon köszi a helpeket ;)

Na aludtam rá egyet és eszembe jutott, nem a rádiót nem látta a CCRT kijelző (;)) hanem a kocsi dolgaival nem volt kibékülve. Pl nem tudtam nullázni a hibaüzeneteket (alacsony ablakmosó, stb) utána egyébként agyaltam, hogy egy másik bajuszkapcsolóval (mert nem egyforma a 2,2esé meg a 3,2-é, lehet megoldódott volna?? Nem tom. Vedd meg GsiZoli rádióját, kijelzőjét, esetleg bajuszkapcsolóját, az tuti egy kocsiban volt stb. Aztán próbálkozz. Nekem nem érte meg még pluszt beleölni, inkább vettem egy kocsit. :) ;)

A cd-s csavar dolog ismert már nekem is...

Link to comment
Megosztás:

Ok , legyen CCRT display, így én sem hallottam...abban azért egyetérthetünk a néven kívül hogy nem GID és viszi a telót, ha már CCRT rádiókhoz volt..

Egyébként meg itt is vannak furcsaságok, a GID-re azt írja hogy NCDx rádiókhoz van, de ezek szerint Philips-el is műxik Nálad..

De bakker nem azt írja, hogy csak azzal működik, hanem hogy gyárilag azzal adták. :) :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az alpjáratom néha leesik , álltalában mikor nagyobb fordulatról esik le és nem áll meg a normális állásnál hanem leesik, volt töbször hogy le is állt.

kitisztítottam az alpjárati motort nem változott, kitisztítottam az agr szelepet azzal se lett jobb (bár igazából nem is volt koszos egyikse)

itt olvastam hogy kell kivillogtatni a hibákat, először sarú le, töröltem, aztán mentem egyet vele, megint ég a motorkontrol lámpa, na akkor kivillogtattam.

ezt villogta 89,71,31.

89=O2 Sensor 2 Open Circuit, az angol nem az erősségem de gondolom a kettes lambda áramkőr nyitott vagy szakadt? megnéztem, szemre nincs szakadás, da majd valahogy rámérek a vezetékekre.

71=Intake Air Temperature Voltage High, beszivott levegő hőmérséklet magasfeszűltség? a légtömegmérő elött van egy valami jeladó, gondolom azaz.

31=No Engine RPM Signal, nincs motor fordulatjel, ezt gondoltam mert nem járt a motor.

az lenne a kérdésem, melyik a kettes lambdaszonda, és hogy mit jelent az a 71 es kód, hogy kell értelmezni (cserélni kell?)

minden segítséget elfogadok, thx

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az alpjáratom néha leesik , álltalában mikor nagyobb fordulatról esik le és nem áll meg a normális állásnál hanem leesik, volt töbször hogy le is állt.

kitisztítottam az alpjárati motort nem változott, kitisztítottam az agr szelepet azzal se lett jobb (bár igazából nem is volt koszos egyikse)

itt olvastam hogy kell kivillogtatni a hibákat, először sarú le, töröltem, aztán mentem egyet vele, megint ég a motorkontrol lámpa, na akkor kivillogtattam.

ezt villogta 89,71,31.

89=O2 Sensor 2 Open Circuit, az angol nem az erősségem de gondolom a kettes lambda áramkőr nyitott vagy szakadt? megnéztem, szemre nincs szakadás, da majd valahogy rámérek a vezetékekre.

71=Intake Air Temperature Voltage High, beszivott levegő hőmérséklet magasfeszűltség? a légtömegmérő elött van egy valami jeladó, gondolom azaz.

31=No Engine RPM Signal, nincs motor fordulatjel, ezt gondoltam mert nem járt a motor.

az lenne a kérdésem, melyik a kettes lambdaszonda, és hogy mit jelent az a 71 es kód, hogy kell értelmezni (cserélni kell?)

minden segítséget elfogadok, thx

Mivel ez két olyan hiba, ami szakadásra utal, át kéne nézni a kábelköteg csatlakozásait, ill. az ECU csatlakozását.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az alpjáratom néha leesik , álltalában mikor nagyobb fordulatról esik le és nem áll meg a normális állásnál hanem leesik, volt töbször hogy le is állt.

kitisztítottam az alpjárati motort nem változott, kitisztítottam az agr szelepet azzal se lett jobb (bár igazából nem is volt koszos egyikse)

itt olvastam hogy kell kivillogtatni a hibákat, először sarú le, töröltem, aztán mentem egyet vele, megint ég a motorkontrol lámpa, na akkor kivillogtattam.

ezt villogta 89,71,31.

89=O2 Sensor 2 Open Circuit, az angol nem az erősségem de gondolom a kettes lambda áramkőr nyitott vagy szakadt? megnéztem, szemre nincs szakadás, da majd valahogy rámérek a vezetékekre.

71=Intake Air Temperature Voltage High, beszivott levegő hőmérséklet magasfeszűltség? a légtömegmérő elött van egy valami jeladó, gondolom azaz.

31=No Engine RPM Signal, nincs motor fordulatjel, ezt gondoltam mert nem járt a motor.

az lenne a kérdésem, melyik a kettes lambdaszonda, és hogy mit jelent az a 71 es kód, hogy kell értelmezni (cserélni kell?)

minden segítséget elfogadok, thx

A 2-es az utasoldali.Nem Te cseréltél váltót? Nézd meg a csatlakozását és hogy jól érintkezik-e. A beszívott levegő hőmérésklet érzékelőnél első körben szintén csati ell.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az alpjáratom néha leesik , álltalában mikor nagyobb fordulatról esik le és nem áll meg a normális állásnál hanem leesik, volt töbször hogy le is állt.

kitisztítottam az alpjárati motort nem változott, kitisztítottam az agr szelepet azzal se lett jobb (bár igazából nem is volt koszos egyikse)

itt olvastam hogy kell kivillogtatni a hibákat, először sarú le, töröltem, aztán mentem egyet vele, megint ég a motorkontrol lámpa, na akkor kivillogtattam.

ezt villogta 89,71,31.

89=O2 Sensor 2 Open Circuit, az angol nem az erősségem de gondolom a kettes lambda áramkőr nyitott vagy szakadt? megnéztem, szemre nincs szakadás, da majd valahogy rámérek a vezetékekre.

71=Intake Air Temperature Voltage High, beszivott levegő hőmérséklet magasfeszűltség? a légtömegmérő elött van egy valami jeladó, gondolom azaz.

31=No Engine RPM Signal, nincs motor fordulatjel, ezt gondoltam mert nem járt a motor.

az lenne a kérdésem, melyik a kettes lambdaszonda, és hogy mit jelent az a 71 es kód, hogy kell értelmezni (cserélni kell?)

minden segítséget elfogadok, thx

Igaz hogy nekem kevesebb henger jutott, azok is egy sorban... De nekem ugyanezt a hibajelenséget produkálta amikor elfogyott a szelepfedéltömítés, és álltak a gyertyák az olajban/esővízben. Egyszerre ejtettem meg ennek orvoslását (új szelepfedél tömítés+Loctite paszta), a gyertyák és a benzinszűrő cseréjét is. Bár utóbbinak nemsok köze lehet hozzá, de a probléma megszűnt.

Továbbá, nekem nem voltak hibakódok. Csak egyszerűen néha túl vehemensen esett le a fordulat, így kinyomott kuplunggal néha leállt a vas.

Link to comment
Megosztás:

Igaz hogy nekem kevesebb henger jutott, azok is egy sorban... De nekem ugyanezt a hibajelenséget produkálta amikor elfogyott a szelepfedéltömítés, és álltak a gyertyák az olajban/esővízben. Egyszerre ejtettem meg ennek orvoslását (új szelepfedél tömítés+Loctite paszta), a gyertyák és a benzinszűrő cseréjét is. Bár utóbbinak nemsok köze lehet hozzá, de a probléma megszűnt.

Továbbá, nekem nem voltak hibakódok. Csak egyszerűen néha túl vehemensen esett le a fordulat, így kinyomott kuplunggal néha leállt a vas.

két éve cseréltem a tömítést, gyertyákat, gyujtókábeleket, szintén azért mert olajban álltak a gyertyák ,még lefolyt a kipufcsonkra is és füstölt minden :)

azóta nem látok olajat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Antenna kérdés a hozzáértőkhöz.

Olyan B Omegában, kombi, ahol gyári tetőantenna van és nincs a csomagtérajtóban az antenna erősitő, vajon hol lehet?

Lebontottam a csomagtérajtó kárpitját és nem volt alatta az erősitő.

Köszi Oldjawás.

Az antenna talpában, legalábbis nekem ott volt. Nézd meg, ha az antenna kábelen kívül megy bele még egy (asszem) kék kábel, akkor ott lesz a hunyó!

Link to comment
Megosztás:

Az antenna talpában, legalábbis nekem ott volt. Nézd meg, ha az antenna kábelen kívül megy bele még egy (asszem) kék kábel, akkor ott lesz a hunyó!

Köszi, én is erre gondoltam.

Akkor kénytelen leszek komplett másik antennát beszerezni.

Csak ez a fajta csatlakozójú elég drága. :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

95-ös Omiban cseréltem váltórudazatot. Ami be lett téve, fiatalabból való mert reteszelt. Az lenne a kérdésem, megoldható-e hogy működjön vagy hagyjam kiakasztva? Szerelő nem vállata a belenyúlást. Házilag esetleg össze lehet hozni? Ha igen, valami megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Az antenna talpában, legalábbis nekem ott volt. Nézd meg, ha az antenna kábelen kívül megy bele még egy (asszem) kék kábel, akkor ott lesz a hunyó!

Tényleg, te meg tudod mondani, hogy miért három kábel jön ki az antenna talpból? Még senkitől nem kaptam rá választ, hogy mire szolgál a harmadik.

Mert egy a pozitiv, egy az antennakábel, de mi a harmadik? Lehet hogy test? Bár azt kétlem, mert szerintem maga a tető testel. De akkor mire jó??

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, te meg tudod mondani, hogy miért három kábel jön ki az antenna talpból? Még senkitől nem kaptam rá választ, hogy mire szolgál a harmadik.

Mert egy a pozitiv, egy az antennakábel, de mi a harmadik? Lehet hogy test? Bár azt kétlem, mert szerintem maga a tető testel. De akkor mire jó??

Na ezt nem tudom, de már megnézni sem tudom... Viszont nem emlékszem, hogy nálam 3 lett volna. Testet biztos a kasztniról kapja. Azért a kábel színe segíthet megfejteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segitséget antenna ügyben. Sikerült megcsinálnom. :-)

Valaki mondta, hogy meg kell nézni az antenna csatlakozót a rádiónál. Szétszedtem, egy lehelet vékony drót van beleforrasztva az antenna csatlakozóba, természetesen az engedett el. Visszaforrasztottam, most megint tökéletes az antennám, megúsztam az egész cseréjét. :-D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.