Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sztem a 85-ös már nem fér be az MV6-ba. Nekem 66-os GM van, de a 70-es még belemegy. Sztem mérd le mekkora a hely, és a legnagyobbat vedd bele. Az MV6-ban úgyis 120A-es generátor van, az pedig feltölti, ha jó a feszszabályzója.

Nekem iss 74-es van az MV6-ba. Dízelbe 100-as Jászakku volt. Múltkor ilyet vett egy srác, aztán nem tudta rendesen lecsukni a motorháztetőt, mert magas(!) volt az akksi....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A külső hömérséglet kijelző konkrétan amiről szóvan.

Ma mentem a kocsival és kijelzőn ez szerepel:--.-C fok

Nézd meg a külső hőmérőt, ha szembe állsz a kocsival, az első lökös jobb oldalán találod, egy csatlakozó, ami egy kis 'kockában' végződik.

Lehet hogy szétcsúszott a csati, de az is lehet, hogy máshol szakadt a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a külső hőmérőt, ha szembe állsz a kocsival, az első lökös jobb oldalán találod, egy csatlakozó, ami egy kis 'kockában' végződik.

Lehet hogy szétcsúszott a csati, de az is lehet, hogy máshol szakadt a vezeték.

Köszi megnéztem a kis kockára milyen szinű vezeték megy?

Tudok mérni valamilyen értéket a kis kockán?

Link to comment
Megosztás:

Köszi megnéztem a kis kockára milyen szinű vezeték megy?

Tudok mérni valamilyen értéket a kis kockán?

Szét szedtem a kiskockán 4.5Kohm érték van.

A vezetk tüzetesebb vizsgálata után kiderült hogy szakadt.

némi forrasztás és zsugorcső szebb mint volt.

A kijelzőn negyed óra furikázás után csak 12,0 C fok van a klíma továbbra sem hűt.

Hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

A kijelzőn negyed óra furikázás után csak 12,0 C fok van a klíma továbbra sem hűt.

Hol keressem a hibát?

Sztem még mindig ugyanott.

Nem vagyok nagy mágus Omega-ügyben, de amennyire tudom az automata klíma a hűtés mértékénél figyelembe veszi a külső hőmérsékletet is (vagy valami ilyesmi), és ha azt érzékeli hogy odakint 12°C van, akkor érthetően nem fog hűteni teljes intenzitással, vagy inkább sehogyan sem ahogy az ábra is mutatja nálad. Ugyan nem tudom hogy merre laksz, de így július közepén vélhetően nálad sem csak 12°C van, úgyhogy ebből arra következtetek hogy valami még mindig nem jó a külső hőmérséklet érzékelőddel, és az hogy a klíma nem hűt, az tulajdonképpen ennek a folyománya.

Szedd szét és nézd meg újra azt az érzékelőt, de ha sérült akkor lehet hogy jobban jársz egy cserével.

Link to comment
Megosztás:

Szét szedtem a kiskockán 4.5Kohm érték van.

A vezetk tüzetesebb vizsgálata után kiderült hogy szakadt.

némi forrasztás és zsugorcső szebb mint volt.

A kijelzőn negyed óra furikázás után csak 12,0 C fok van a klíma továbbra sem hűt.

Hol keressem a hibát?

Sztem ha van bármilyen Opeles ismerősöd, akinek van ilyen külső hőmérsékletmérő a kocsijában (Astra, Corsa, stb.) egy próbára átrakhatod azt a kis fekete kockát, ha azzal jól mutat, akkor venni kell egy olyan érzékelőt, ha azzal sem, akkor keress még vezetékproblémát.

Link to comment
Megosztás:

Sztem még mindig ugyanott.

Nem vagyok nagy mágus Omega-ügyben, de amennyire tudom az automata klíma a hűtés mértékénél figyelembe veszi a külső hőmérsékletet is (vagy valami ilyesmi), és ha azt érzékeli hogy odakint 12°C van, akkor érthetően nem fog hűteni teljes intenzitással, vagy inkább sehogyan sem ahogy az ábra is mutatja nálad. Ugyan nem tudom hogy merre laksz, de így július közepén vélhetően nálad sem csak 12°C van, úgyhogy ebből arra következtetek hogy valami még mindig nem jó a külső hőmérséklet érzékelőddel, és az hogy a klíma nem hűt, az tulajdonképpen ennek a folyománya.

Szedd szét és nézd meg újra azt az érzékelőt, de ha sérült akkor lehet hogy jobban jársz egy cserével.

Sajnos nem Izlandon lakom.

Ott talán elmenne a 12 fok.

Irtam hogy most 4,5 K Ohm mértem.

Valószinűleg a csatlakozókon lévő oxid réteg miatt ez az érték változik mire beér a kijelzőhöz.

Sajnos nem tudtam megtisztítani minden csatlakozót, ez lehet az eltérő érték oka.

Most megnéztem a kocs állt kb 1 órát és most 16 fok van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem Izlandon lakom.

Ott talán elmenne a 12 fok.

Irtam hogy most 4,5 K Ohm mértem.

Valószinűleg a csatlakozókon lévő oxid réteg miatt ez az érték változik mire beér a kijelzőhöz.

Sajnos nem tudtam megtisztítani minden csatlakozót, ez lehet az eltérő érték oka.

Most megnéztem a kocs állt kb 1 órát és most 16 fok v an rajta.

Vársz vele még 1-2 órát, és lesz az 25 fok is! :rolleyes:

Amúgy ha mér a szenzor, akkor nemhiszem hogy azzal lenne probléma, a -.- C jelzés a szenzor hiányára utal, ha valamit mér a műszer, akkor a szenzor vélhetőleg jó, máshol van a bibi. Oxidosság abszolút alapos gyanú!

Ha nem felejtem el, akkor megmérem egy Omega szenzorát (most jön Simba cartárs klíma kompresszort felújítani)!

Link to comment
Megosztás:

Vársz vele még 1-2 órát, és lesz az 25 fok is! :rolleyes:

Amúgy ha mér a szenzor, akkor nemhiszem hogy azzal lenne probléma, a -.- C jelzés a szenzor hiányára utal, ha valamit mér a műszer, akkor a szenzor vélhetőleg jó, máshol van a bibi. Oxidosság abszolút alapos gyanú!

Ha nem felejtem el, akkor megmérem egy Omega szenzorát (most jön Simba cartárs klíma kompresszort felújítani)!

Eltelt még egy kis idő és most talán rendesen mutat jelenleg árnyékban állva 22.5 fok van rajta.

mindenhol befújtam kontakt tisztítóval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások.

Új tag ként és omega tulajdonosként számomra komoly problémával küzdök.

Elment a tükörfűtésem a szívargyújtóm és a hátsóablak fűtésem.

Az OPEL szervízben mindent rendben találtak.

Át vittem a barátomhoz a BMW szervízbe, de náluk is minden rendben volt.

Mi lehet a hiba?

Valaki tud valamit, kérem irjon.

Előre is köszönöm.

Újtag

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások.

Új tag ként és omega tulajdonosként számomra komoly problémával küzdök.

Elment a tükörfűtésem a szívargyújtóm és a hátsóablak fűtésem.

Az OPEL szervízben mindent rendben találtak.

Át vittem a barátomhoz a BMW szervízbe, de náluk is minden rendben volt.

Mi lehet a hiba?

Valaki tud valamit, kérem irjon.

Előre is köszönöm.

Újtag

Sgetíség lenne hogy milyen motor (gondolom dízel??) milyen kivitel (kombi - sedan), évjárat etrc etc..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások.

Új tag ként és omega tulajdonosként számomra komoly problémával küzdök.

Elment a tükörfűtésem a szívargyújtóm és a hátsóablak fűtésem.

Az OPEL szervízben mindent rendben találtak.

Át vittem a barátomhoz a BMW szervízbe, de náluk is minden rendben volt.

Mi lehet a hiba?

Valaki tud valamit, kérem irjon.

Előre is köszönöm.

Újtag

Szerinted mi lehet a hiba. Ezek véletlenül 1 körön vannak, tehát biztosíték! De a tech sajnos ezt nem írja ki...

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mi lehet a hiba. Ezek véletlenül 1 körön vannak, tehát biztosíték! De a tech sajnos ezt nem írja ki...

Gondolom ennél azért koplexebb lesz, mert lehet hogy valamelyik fogysztó a biztosíték körröl, ha csak a biztosítékcsere akkor nem kommentálnám a hszt.

Én is jártam hasonlóan, Nekem kiment egy biztim (nem volt szervó, klíma), mint kiderült ezek 1 körön voltak szivargyujtóval, rolóval. Opeles ember mondta először hogy ennek ilyen kemény a szervója....mondtam jaja...vadbarom...majd otthon elkezdtem széthuzogatni ami rajta volt a körön és a roló lehúzása után nem verte le a biztosítékot többet.Igaz utána később összedugtam és már úgy se...ezt sem kommentálnám...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ennél azért koplexebb lesz, mert lehet hogy valamelyik fogysztó a biztosíték körröl, ha csak a biztosítékcsere akkor nem kommentálnám a hszt.

Én is jártam hasonlóan, Nekem kiment egy biztim (nem volt szervó, klíma), mint kiderült ezek 1 körön voltak szivargyujtóval, rolóval. Opeles ember mondta először hogy ennek ilyen kemény a szervója....mondtam jaja...vadbarom...majd otthon elkezdtem széthuzogatni ami rajta volt a körön és a roló lehúzása után nem verte le a biztosítékot többet.Igaz utána később összedugtam és már úgy se...ezt sem kommentálnám...

Ilyen is lehet, de nem írta, hogy a biztosítékot nézte volna...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98as 2.0 Dti kombi omegám van. Pár napja leállítás után nem indult el többet. Javítási kézkönyvből megpróbáltam kibogarászni néhány dolgot. Üzemanyagszűrőt cseréltem, semmi. A kormány alatti biztitáblán található FI biztosíték (ami manual szerint az AC-é lenne foglalatostól hiányzik), a motortérben található biztitábla manuálos fényképe rossz minőségű szóval azt sem tudom melyik.

Előre is köszönöm az ötleteket/segítséget.

Üdv.

Nismo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98as 2.0 Dti kombi omegám van. Pár napja leállítás után nem indult el többet. Javítási kézkönyvből megpróbáltam kibogarászni néhány dolgot. Üzemanyagszűrőt cseréltem, semmi. A kormány alatti biztitáblán található FI biztosíték (ami manual szerint az AC-é lenne foglalatostól hiányzik), a motortérben található biztitábla manuálos fényképe rossz minőségű szóval azt sem tudom melyik.

Előre is köszönöm az ötleteket/segítséget.

Üdv.

Nismo

Sztem a B Vectra és G Astra topikokban is olvass utána, mert nem sok Omegast ismerek, akinek ez a motor van a gépében. De ha jól tudom, az adagolò kimúlása típushiba ezeken a motorokon.

Link to comment
Megosztás:

Eltelt még egy kis idő és most talán rendesen mutat jelenleg árnyékban állva 22.5 fok van rajta.

mindenhol befújtam kontakt tisztítóval.

Nekem "csalt" anno, aztán hol mutatott, hol nem -volt hogy jól is mért, aztán kb3500 pénzembe került egy újat venni, és több probléma nem volt vele... eccerűen meghalt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.