Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Nekem a jobb első ablak csinálta egyszer, hogy hiába húztam fel, mindig visszanyitott. Előtte fel-le huzogattam, és sokszor egymásutánban nyomogattam a gombot. Szerencsére akkusaru levétel megoldotta a problémám.

Nálad meg a becsípésgátló lehetett megbolondulva, és azt hitte van valami az útjában, azért eresztette vissza az ablakot. Az sem lehetetlen, hogy tényleg megszorult valahol a vezetőben, bár ha az akksisaru levétele megoldotta a problémát, akkor nem valószínű.

Link to comment
Megosztás:

Nálad meg a becsípésgátló lehetett megbolondulva, és azt hitte van valami az útjában, azért eresztette vissza az ablakot. Az sem lehetetlen, hogy tényleg megszorult valahol a vezetőben, bár ha az akksisaru levétele megoldotta a problémát, akkor nem valószínű.

Ilyen becsípésgátló gondolom van a tetőablakokhoz is, nekem az szokta ezt játszani, ha nem bukóra van nyitva, hanem hátrahúzva, és onnan csuknám be. Saru levétel nem oldja meg. Ezzel mit lehet kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

Ilyen becsípésgátló gondolom van a tetőablakokhoz is, nekem az szokta ezt játszani, ha nem bukóra van nyitva, hanem hátrahúzva, és onnan csuknám be. Saru levétel nem oldja meg. Ezzel mit lehet kezdeni?

Abban is van asszem. Megtalálni, hogy hol szorul meg. Általában a kis szélterelő szokott, ami kinyitáskor kiemelkedik a tetővonal fölé. Nekem az szorult meg néha a Vekin.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Bár konkrétan nem jöttem rá mi a baja de szétszedtem ,kontktspré minden csatihoz,összeraktam aztán ma jó,hogy holnap is azt majd meglátjuk.

Még egy apróság.aki berakta a hátsó elektromos ablakot az nem kábelezte be az automatikát(a rajzom a 6-os láb megy a ZV-re).Most kénytelen leszek én megcsinálni.Kérdés hol van a ZV helyileg?Vagy ez bele van integrálva valamelyi egységbe?

Köszi :csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Na szóval,megint lement az ablak,de most szétszedtem a kábelezést is és hát nem szigetelö szallagot használtak hanem bandázsszallagot.Áttekertem aztán majd meglátjuk.Az elektronikát megnéztem de nem volt párás ,vizes.Szemmel nem látható rajta semmi.

Autóvillamosságnál a leggyakrabban nem sima PVC szigetelőszalagot, hanem valamilyen szövetszálas szalagot használnak.

Jobban bírja a gyűrödést, dörzsölést, és ellenállóbb a hőterhelésnek is, mint a sima PVC (ami kiszárad, és széttörik).

Link to comment
Megosztás:

Autóvillamosságnál a leggyakrabban nem sima PVC szigetelőszalagot, hanem valamilyen szövetszálas szalagot használnak.

Jobban bírja a gyűrödést, dörzsölést, és ellenállóbb a hőterhelésnek is, mint a sima PVC (ami kiszárad, és széttörik).

Köszi a felvilágosítást.Csak azért gondoltam erre mert egy csömcsögő víz volt a kötés(gondolom ami víz lefolyik az ablakól,ha lehúzom).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik B Omegában van olyan vezető oldali biztonsági öv ami visszajelez a műszerfalra, hogy be van-e kapcsolva az öv vagy nem. <_<

Ha valaki tud segíteni akkor köszönöm előre is a válaszát. :wacko:

Lényegében egyikben sem... Ez a funkció csak azokban az országokban működött, ahol törvényi szabályozás volt/van rá... :( (ha jól tudom) Ne kérdezd hol. Én személy szerint láttam már a magyaron kívül német, angol, és ír omegákat, de egyikben sem működött.

Link to comment
Megosztás:

Lényegében egyikben sem... Ez a funkció csak azokban az országokban működött, ahol törvényi szabályozás volt/van rá... <_< (ha jól tudom) Ne kérdezd hol. Én személy szerint láttam már a magyaron kívül német, angol, és ír omegákat, de egyikben sem működött.

Svéd Omegákban sincs. Pedig itt tele vannak verve mindenféle kötelezővel (nonstop világítás, fényszórómosó, stb).

Túlzottan nem merültem el a dologban, de mintha úgy láttam volna, hogy gyárilag be van vezetékelve, legalábbis az övcsatnál látszik egy vezeték (nem, nem az övfeszítőére gondoltam). Nomeg műszerfalban is van lámpicska.

Link to comment
Megosztás:

Svéd Omegákban sincs. Pedig itt tele vannak verve mindenféle kötelezővel (nonstop világítás, fényszórómosó, stb).

Túlzottan nem merültem el a dologban, de mintha úgy láttam volna, hogy gyárilag be van vezetékelve, legalábbis az övcsatnál látszik egy vezeték (nem, nem az övfeszítőére gondoltam). Nomeg műszerfalban is van lámpicska.

Visszajelző lámpa van az én calibrámban is.

Az én információim olyanok, hogy távol keleti piacon ( japán ) volt széria felszereltség ez a funkció.

Reménykedtem, hogy valamelyik jobban felszerelt B omega is rendelkezik vele itt európán belül... <_<

Link to comment
Megosztás:

Visszajelző lámpa van az én calibrámban is.

Az én információim olyanok, hogy távol keleti piacon ( japán ) volt széria felszereltség ez a funkció.

Reménykedtem, hogy valamelyik jobban felszerelt B omega is rendelkezik vele itt európán belül... <_<

Jók az infók, Japánban kötelező...

Link to comment
Megosztás:

Visszajelző lámpa van az én calibrámban is.

Az én információim olyanok, hogy távol keleti piacon ( japán ) volt széria felszereltség ez a funkció.

Reménykedtem, hogy valamelyik jobban felszerelt B omega is rendelkezik vele itt európán belül... <_<

Mi a problémád? Be kell vezetékelni...

Link to comment
Megosztás:

Nincsen semmi probléma, csak arra gondoltam, hogy bekötöm ha reális áron hozzá lehetne jutni bontott kapcsolóhoz.

Az új ára olyan 70 ezer körül mozog és csak kompletten lehet venni az övfeszítővel együtt. :wacko:

Japán piacra készült autó meg elvétve sincs az itthoni bontókban, mi? <_<

Hát akkor ez zsákutca, nekem legalábbis nagyon úgy tűnik...

Link to comment
Megosztás:

Szegeny embert az ag is...:

Nem mukodott az ECO gomb visszajelzoje. Sebaj. Szervaltam ebayrol egy egesz gombsort. Ma betuszkolom a masikat a helyere az se megy. AAArrghhh.

Elkezdtem szetkapni oket, bakker csak az ECO-ban volt a masik keszletben kiugorva az izzo! Ehh.

Meg tudja mondani valaki mi a pontos tipusa annak a ketfajta kis vacaknak ami bennuk van?

Link to comment
Megosztás:

Szegeny embert az ag is...:

Nem mukodott az ECO gomb visszajelzoje. Sebaj. Szervaltam ebayrol egy egesz gombsort. Ma betuszkolom a masikat a helyere az se megy. AAArrghhh.

Elkezdtem szetkapni oket, bakker csak az ECO-ban volt a masik keszletben kiugorva az izzo! Ehh.

Meg tudja mondani valaki mi a pontos tipusa annak a ketfajta kis vacaknak ami bennuk van?

Tudomásom szerint nincs neki típusa... Elvileg nem cserélhető. Nagy ügyeskedések árán a rizsszemizzót bele lehet bütykölni, vagy még nagyobb ügyeskedéssel LED-et. De a gyári is forrasztva van egy műanyag foglalatba, nagyon nehéz úgy kiszedni, hogy ne olvassz szét mindent, és akkor még beforrasztani az újat... Bocs, ha rossz hír. Egyszerűsíteni lehet, ha rögtön az érintkező PIN-ekre forrasztasz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.