Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Álló motornál csak a 31-es kód lehet. A többi mind hiba. Én Op-comot használok, ott simán lehet törölni a hibakódokat. Ami aktuális, úgyis visszajön.

Érdekes, pedig azon kívül hogy világít a lámpa semmi észrevehető gond nincs. Alapjárat nem ugrál, szivató is leáll rendesen. Na, de ha az AB-Com kezeli akkor majd (ha megjött kínából a cucc akkor) azzal is próbálkozok mielőtt lambdát veszek.

Köszi a segítséget!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Azért írok ide mert a Frontera topicot a kutya se nézi és omega B-ben is van ilyen motor.

Egy új gonddal küzdök, a kis sárga motor világit. Akkucsere után jött elő az egész gond, mikor cseréltem akkor mértem nyugalmi áramot is. Ez okozhat gondot?

A Következő kódok jönnek:

12 - Diagnosis initiation (ez nem is hiba...)

14 - Coolant temperature sensor - voltage low

31 - No engine RPM signal (engine not running, or no Crankshaft sensor signal)--> betudható az álló motornak szerintem

35 - Idle air control valve stepper motor (no idle speed control) --> ez is betudható az álló motornak szerintem

38 - Oxygen sensor - voltage low (weak mixture) -->és ez is (mert mikor nem megy a moci akkor tényleg szegény a keverék )

Amit tudni kell az az, hogy mikor néztem a kódokat akkor a motor nem járt.

Sport '96 Motronic 1.5.4 vezérlő x20se motor.

Valaki tud valami jó megoldást? Törlölni a hibakódokat hogy kell? AB-COM kezeli?

Negatív sarut leszedni minimum egy órára. Utána olvass hibakódot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Negatív sarut leszedni minimum egy órára. Utána olvass hibakódot.

Ez volt az első próbálkozás (főleg hogy tölteni kellett az akkut is). Kint volt az akku kb egy napig, de a kód nem törlődött. Vásárlással nem akarok melléfogni (főleg hogy nem filléres dolgok) majd, ha kitudom olvastatni nézek járó motor közbeni élő diagnosztikát.

Azért még holnap megpróbálom megint az akkusaru levételét. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Olajszűrő mellett, a váltó felé.

Köszönöm a segítséget megtaláltam.

Nem ő volt a bűnös hanem én.

Ugyanis márkaszervizben kicseréltettem a szelepfedél tömítést mert enyhén gyöngyözött az olaj kifelé.

Már nem gyöngyözik mert az összes olaj a gyertyákon áll.A barmok pasztát nyomtak a tömítés mellé.Kitöröltem az olajat és lám kitűnően működik a motor.

Érdekes hogy nem autószerelő létemre eddig csak én tudtam megjavítani normálisan az omegát.

Holnapra megjönnek az új tömítések először visszaviszem a szervizbe és megmutatom mit csináltak,majd hazamegyek és szétszedem, lefényképezem, megcsinálom majd visszaviszem és kiverem a palávert hogy adják vissza a nem kevés munkadíjat és az tömítés árát.

Úgyse fogják de legalább beolvasok nekik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget megtaláltam.

Nem ő volt a bűnös hanem én.

Ugyanis márkaszervizben kicseréltettem a szelepfedél tömítést mert enyhén gyöngyözött az olaj kifelé.

Már nem gyöngyözik mert az összes olaj a gyertyákon áll.A barmok pasztát nyomtak a tömítés mellé.Kitöröltem az olajat és lám kitűnően működik a motor.

Érdekes hogy nem autószerelő létemre eddig csak én tudtam megjavítani normálisan az omegát.

Holnapra megjönnek az új tömítések először visszaviszem a szervizbe és megmutatom mit csináltak,majd hazamegyek és szétszedem, lefényképezem, megcsinálom majd visszaviszem és kiverem a palávert hogy adják vissza a nem kevés munkadíjat és az tömítés árát.

Úgyse fogják de legalább beolvasok nekik!

Mindig mondtam, az van megcsinálva, amit magadnak megcsinálsz. De ha utána is folyik az olaj, lehet,hogy elvetemedett a szelepfedeled. A Gyik-ben van szelepfedél javítás leírása.

Link to comment
Megosztás:

Ez volt az első próbálkozás (főleg hogy tölteni az akkut is). Kint volt az akku kb egy napig, de a kód nem törlődött. Vásárlással nem akarok melléfogni (főleg hogy nem filléres dolgok) majd, ha kitudom olvastatni nézek járó motor közbeni élő diagnosztikát.

Azért még holnap megpróbálom megint az akkusaru levételét. Köszi!

Az akkusaru leszedés nálam sem törölt soha hibakódot. Keress vkit aki kiolvassa és törli a kódokat. Hol laksz?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az akkusaru leszedés nálam sem törölt soha hibakódot. Keress vkit aki kiolvassa és törli a kódokat. Hol laksz?

Miskolctól nem messze, de szerintem lassan csak ideér kínából az USB-TTL konverter amivel ki tudom olvasni. (Csak nem tart tovább a posta két héttől... de ha igen az se gond, most úgy sincs használatban a kocsi)

Link to comment
Megosztás:

Miskolctól nem messze, de szerintem lassan csak ideér kínából az USB-TTL konverter amivel ki tudom olvasni. (Csak nem tart tovább a posta két héttől... de ha igen az se gond, most úgy sincs használatban a kocsi)

Kínából? Asszonynak volt, hogy 1-1,5 hónap után jött meg a cucca :P :D

Én ezért nem rendelek Ali expressről - eddig :P...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Olyan gondom van omega sedan, a gyári kulcs nem működteti a központi zárat, próbáltuk összehangolni de nem sikerült, nem érzékeli. Mi lehet a gond. Gyári riasztó van az autóban, az sem működik, csatlakoztattuk gépre és a riasztó modulban biztonsági kódot kér, és fogalmam sincs mi lehet az vagy hogy honnan tudnám meg!? Várok mindenféle segítséget, tanácsos, ötletet. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Olyan gondom van omega sedan, a gyári kulcs nem működteti a központi zárat, próbáltuk összehangolni de nem sikerült, nem érzékeli. Mi lehet a gond. Gyári riasztó van az autóban, az sem működik, csatlakoztattuk gépre és a riasztó modulban biztonsági kódot kér, és fogalmam sincs mi lehet az vagy hogy honnan tudnám meg!? Várok mindenféle segítséget, tanácsos, ötletet. Köszönöm

A car pass-on rajta van a riasztó kódja, az azért kell, hogy ne minden okos tudja piszkálni a riasztót, immot és annak programozásást. Ha nincs Carpassod, az szivacs, de elvileg és pénzért egy opelszalonban lekérhető alvázszámmal. Persze nem árt a forgalmi és a törzskönyv a kezedben, mert a 2 szép szemedért, bemondva nem adják ki... így se biztos, lehet azt mondják vidd el a kocsit oda...

Link to comment
Megosztás:

Szia. Eddig jó volt, csak most romlott el, vagy már eleve nem működött? Lehet, hogy az elem merült le,vagy a nyomógomb ment tönkre, de ha a led visszajelzi a működést, akkor az infraled is elromolhatott. A riasztó csak távirányítóval történő záráskor működik. A kódot a carpass kártya tartalmazza, de sajnos ez sokszor nincs meg, hála az idióta előző tulajoknak. Csak márkakereskedésben tudodlekérni, súlyos pénzekért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Találkozott már valaki olyan jelenséggel X20XEV-nél, hogy a gyertya üregek meg telnek vízzel? Nem hűtővíz, valószínűleg csak sima esővíz. Minden a helyén van, mi okozhatja? Mostanában szokott előfordulni. Onnan vettem észre hogy el kezdett rángatni az autó.

Link to comment
Megosztás:

Mióta meg van/kb 8 hónapja/ nem működik, csak kulccsal tudom nyitni-zárni. Az elem jó a kulcsban, kis led világít. Sajnos a kódot nem tudom, car pass nincs meg, úgyhogy egyelőre hanyagolom, utánna járok hogy mennyibe kerülne a kíkérése.

Lehet hogy csak vissza kell szinkronizálni a távirányítót: beülsz a kocsiba, becsukod az ajtókat, gyújtásra rakod és nyomod a bezárás gombot amíg le nem zárja az ajtókat (1-2 másodperc). Ha lezárja az ajtókat, akkor mákod van, nem kell Tech2 / OP-COM. Ha nem zárja le, akkor kelleni fog, de ahhoz meg kell a security kód amit az előttem leírt módon márkaszervizben adnak ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Találkozott már valaki olyan jelenséggel X20XEV-nél, hogy a gyertya üregek meg telnek vízzel? Nem hűtővíz, valószínűleg csak sima esővíz. Minden a helyén van, mi okozhatja? Mostanában szokott előfordulni. Onnan vettem észre hogy el kezdett rángatni az autó.

A szélvédő alatti műanyag vízelvezető cuccot kell átnézni, ha valahol hiba van, az vezeti be az esővizet a motortérbe: pl. az ablaktörlőknél folyik be a víz, vagy a vízelvezető alján lévő szivacsos cucc szakadt ki a motor fölött valahol és ott folyik be a víz a gyertyákhoz.

Link to comment
Megosztás:

Mióta meg van/kb 8 hónapja/ nem működik, csak kulccsal tudom nyitni-zárni. Az elem jó a kulcsban, kis led világít. Sajnos a kódot nem tudom, car pass nincs meg, úgyhogy egyelőre hanyagolom, utánna járok hogy mennyibe kerülne a kíkérése.

Előző tulaj ismeretlen? Kereskedőtől vetted vagy magánszemélytől? Mondjuk 8 hónap az 8 hónap...

Sose értettem, hogy ilyen dolgokat miért nem tesz az ember egy helyre a törzskönyvvel, vagy forgalmival... gyakorlatilag a kód ismeretében - és mert kulcskód is van rajta - simán legyártatnak egy kulcsot a csúnya bácsik, kinyitják - tudják, hogy riogató nincs, és a maguk immojára programozzák, és volt nincs kocsi...

Az Omegáim megvétele után az első volt, hogy leprogramoztattam az összes immot és csak a kezemben lévő chipeket programoztattam fel. Persze az előző tulaj leírhatta egy darab cetlire a kódot, és teljes(ebb) biztonságot - csak a másik riasztó beszerelése adott...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.