Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hát ebben igazad van td. Én is örülök, hogy csak itt tudok csevegni! Jó autót vettem, nem kellett komolyan hozzányúlni eddig. Bocs! :lol: :D :D Most spórolok a karosszériára. Ja meg krómcsíkot keresek hátulra. Szedánom van. Nem tud valaki véletlenül egyet? Tudom, gugli, vannak is, de mindenki lökössel akarja adni...

Én megvettem újonnan a Csergőből. Igaz több mint 8e volt, de csúnyát nem akartam felrakni, jó állapotút meg nem találtam. A vicc az volt, hogy vettem 2 hátsó lököst is, de a középső léc mindegyikről hiányzott :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én megvettem újonnan a Csergőből. Igaz több mint 8e volt, de csúnyát nem akartam felrakni, jó állapotút meg nem találtam. A vicc az volt, hogy vettem 2 hátsó lököst is, de a középső léc mindegyikről hiányzott :D

Nem én szedtem le... :D

Nem volt meg már amikor vettem... nézegettem én is, mert hátul nekem is kajla az egyik.

Gondolom a katalizátorral együtt leesett az út során németből :lol:

Már ha arról beszélünk, amit szétvágtál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én megvettem újonnan a Csergőből. Igaz több mint 8e volt, de csúnyát nem akartam felrakni, jó állapotút meg nem találtam. A vicc az volt, hogy vettem 2 hátsó lököst is, de a középső léc mindegyikről hiányzott :lol:

Aha és mi lett a krómcsíkokkal azóta? Nekem bal oldalra kellene hátulra... Esetleg volna egy teljesen véletlenül? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem én szedtem le... :D

Nem volt meg már amikor vettem... nézegettem én is, mert hátul nekem is kajla az egyik.

Gondolom a katalizátorral együtt leesett az út során németből :lol:

Már ha arról beszélünk, amit szétvágtál :lol:

Igen az az egyik lökös amin nem volt, és vettem egyet bontva a Steinmetz kötény miatt, de arról is hiányzott :D

Link to comment
Megosztás:

Aha és mi lett a krómcsíkokkal azóta? Nekem bal oldalra kellene hátulra... Esetleg volna egy teljesen véletlenül? :lol:

Ne haragudj, de nem nagyon akarom eladni, mert lehet, vmikor még kelleni fog. Pl egy idióta neked koccan, nem hagy betétlapot, és neked kell finanszírozni a javítást. Sajnos jártam már így :lol: Azt már le sem írom mely kissebbséghez tartoztak.

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de nem nagyon akarom eladni, mert lehet, vmikor még kelleni fog. Pl egy idióta neked koccan, nem hagy betétlapot, és neked kell finanszírozni a javítást. Sajnos jártam már így :lol: Azt már le sem írom mely kissebbséghez tartoztak.

Ne legyél 'rászistá' !

Biztos megélhetési okokból nem hagytak betétlapot :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de nem nagyon akarom eladni, mert lehet, vmikor még kelleni fog. Pl egy idióta neked koccan, nem hagy betétlapot, és neked kell finanszírozni a javítást. Sajnos jártam már így :lol: Azt már le sem írom mely kissebbséghez tartoztak.

Csak nem a tesód kedvencei?? - De én a feketékre tippelek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de nem nagyon akarom eladni, mert lehet, vmikor még kelleni fog. Pl egy idióta neked koccan, nem hagy betétlapot, és neked kell finanszírozni a javítást. Sajnos jártam már így :lol: Azt már le sem írom mely kissebbséghez tartoztak.

Oksa, semmi baj. Egyre jobban érik bennem, hogy leveszem az összes krómcsíkot. November - december táján megy a vas lakatolásra, addig talán kiforrja magát a dolog. Azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de nem nagyon akarom eladni, mert lehet, vmikor még kelleni fog. Pl egy idióta neked koccan, nem hagy betétlapot, és neked kell finanszírozni a javítást. Sajnos jártam már így :lol: Azt már le sem írom mely kissebbséghez tartoztak.

Üdv!

Csak nem a magyarok voltak? Mert a népszámlálás után kiderül, hogy mi vagyunk a kisebbség :lol: És így jön ki az egyenlet: kevés dolgozó tart el sok-sok "rászorulót".

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem az Omegás kollégákhoz, hogy milyen szintszabályzó rendszer létezett B2 Caravanokban? Mert tesóm nemrég vásárolt egy ilyen járművet, és kerékcserekor azt láttam, hogy a hátsó lengéscsillapítókba vékony csövek csatlakoznak be. Elkezdtem keresni szelepet a csomitartóban, ahogy pl. az Astrákban előfordult, de nem találtam. Úgy rémlik, hallottam valami automata megoldásról is, lehet, hogy ebben az van?

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem az Omegás kollégákhoz, hogy milyen szintszabályzó rendszer létezett B2 Caravanokban? Mert tesóm nemrég vásárolt egy ilyen járművet, és kerékcserekor azt láttam, hogy a hátsó lengéscsillapítókba vékony csövek csatlakoznak be. Elkezdtem keresni szelepet a csomitartóban, ahogy pl. az Astrákban előfordult, de nem találtam. Úgy rémlik, hallottam valami automata megoldásról is, lehet, hogy ebben az van?

Van benne egy kompresszor, asszem jobb első sárvédő alatt. Ez nyomja fel a szintre ha megvan rakva az autó. Sedanba és caravanba is volt asszem.

Ilyen a kompresszora:

http://www.ebay.co.uk/itm/OMEGA-ELITE-SELF...=item19c48422ad

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem az Omegás kollégákhoz, hogy milyen szintszabályzó rendszer létezett B2 Caravanokban? Mert tesóm nemrég vásárolt egy ilyen járművet, és kerékcserekor azt láttam, hogy a hátsó lengéscsillapítókba vékony csövek csatlakoznak be. Elkezdtem keresni szelepet a csomitartóban, ahogy pl. az Astrákban előfordult, de nem találtam. Úgy rémlik, hallottam valami automata megoldásról is, lehet, hogy ebben az van?

A jobb oldalon van a lökhárító közelében.

Azért tudom, mert amikor megpakoltam rendesen a kocsit, akkor elég fura hangok jöttek onnan.

Meg is lepődtem, mert azt hittem, hogy hátul van.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem az Omegás kollégákhoz, hogy milyen szintszabályzó rendszer létezett B2 Caravanokban? Mert tesóm nemrég vásárolt egy ilyen járművet, és kerékcserekor azt láttam, hogy a hátsó lengéscsillapítókba vékony csövek csatlakoznak be. Elkezdtem keresni szelepet a csomitartóban, ahogy pl. az Astrákban előfordult, de nem találtam. Úgy rémlik, hallottam valami automata megoldásról is, lehet, hogy ebben az van?

Hy!

Nekem ugyan csak A Omegám van, de abból az automata szintszabályzós.

Ha a B kivitel eltér a mesémtől, sorry... tehát a lengéscsillapítók vékony csövei egy kompresszortól kapnak levegőt. Ez valahol az első lökhárító körül lesz, nekem a hátsó utas padlólemeznél van. A kompresszor működését a hátsó lengőkarra szerelt vékony himba és vezérlőegység szabályozza, ha jól tudom csak a jobb hátsón van ilyen, tehát könnyű megtalálni. Reléje nekem a hátsó ülés alatt van, biztosítékja 20A. Ha a terhelés alatt a far közelebb kerül a földhöz, a himba elfordítja a vez. egységben a kart, és beindul a kompresszor. Ha a levegővel felfújja a telókat, felemelkedik a far, a jel megszűnik, leáll a kompi.

Sajnos drága cucc, de amúgy kényelmes. A hátsó rugók emiatt gyengébbek a nem szabályzós társakénál, ha egyszer hagyományosra szerelnétek, akkor erősített rugópár is kell!!!

A gyújtás utáni kerregő-berregő hang jó esetben a működő szintszabályzás jele.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Nekem ugyan csak A Omegám van, de abból az automata szintszabályzós.

Ha a B kivitel eltér a mesémtől, sorry... tehát a lengéscsillapítók vékony csövei egy kompresszortól kapnak levegőt. Ez valahol az első lökhárító körül lesz, nekem a hátsó utas padlólemeznél van. A kompresszor működését a hátsó lengőkarra szerelt vékony himba és vezérlőegység szabályozza, ha jól tudom csak a jobb hátsón van ilyen, tehát könnyű megtalálni. Reléje nekem a hátsó ülés alatt van, biztosítékja 20A. Ha a terhelés alatt a far közelebb kerül a földhöz, a himba elfordítja a vez. egységben a kart, és beindul a kompresszor. Ha a levegővel felfújja a telókat, felemelkedik a far, a jel megszűnik, leáll a kompi.

Sajnos drága cucc, de amúgy kényelmes. A hátsó rugók emiatt gyengébbek a nem szabályzós társakénál, ha egyszer hagyományosra szerelnétek, akkor erősített rugópár is kell!!!

A gyújtás utáni kerregő-berregő hang jó esetben a működő szintszabályzás jele.

Ehhh, no olyat mintha hallanék benne. No most majd jobban figyelem.

Link to comment
Megosztás:

halihó

keres topicba írtam egyet, de ide is írok nektek, hátha ott nem mindenki olvassa

2,0-ás b omegába keres ismerősöm olyan vízcsövet, ami ilyen többágú (polip)

(nem tudom, pontosan melyik cső, van rajta több csonk, nem szerelhető, préselve vannak a csövek rajta)

Szerintem te egy futescsapot keresel.

Link to comment
Megosztás:

halihó

keres topicba írtam egyet, de ide is írok nektek, hátha ott nem mindenki olvassa

2,0-ás b omegába keres ismerősöm olyan vízcsövet, ami ilyen többágú (polip)

(nem tudom, pontosan melyik cső, van rajta több csonk, nem szerelhető, préselve vannak a csövek rajta)

Ebből nem egy féle van, alvázszám vagy betűjelölés kell hozzá.

(nem a fűtéscsap)

Link to comment
Megosztás:

közbe kiderült, hogy vectra ...

na, írom át oda

Moszkvában Ladákat osztogatnak!

- A hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem Ladát, hanem Moszkvicsot és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak!....

Jó is az ha vki nem tudja milyen autóban is ül :P - nem Te yooccoo - a haverod :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon fájó dolog miatt kérném a segítségét annak/azoknak, aki(k) professzorai a szintszabályzós témának. Az én A Omega caravanomban eldurrant a lengéscsillapítón lévő légzsák, tehát használhatatlan a cucc! :D

B Omega telók közül valamelyik helyettesítheti a selejtessé vált darabokat?

Cikkszám szerint kerestem a neten..... semmi eredmény.

Illetve horror áron, nem GM-es, hanem Monroe, 157.000/db!!! :D :D :) :D :P :D :P

Csak B Omegákhoz lenne elfogadható fájdalomküszöbön belül (Ebay), ha járható út, belevágok a cserébe.

Előre köszönöm, ha valaki tud segíteni, de félek a választól...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon fájó dolog miatt kérném a segítségét annak/azoknak, aki(k) professzorai a szintszabályzós témának. Az én A Omega caravanomban eldurrant a lengéscsillapítón lévő légzsák, tehát használhatatlan a cucc! :D

B Omega telók közül valamelyik helyettesítheti a selejtessé vált darabokat?

Cikkszám szerint kerestem a neten..... semmi eredmény.

Illetve horror áron, nem GM-es, hanem Monroe, 157.000/db!!! :D :D :) :D :P :D :P

Csak B Omegákhoz lenne elfogadható fájdalomküszöbön belül (Ebay), ha járható út, belevágok a cserébe.

Előre köszönöm, ha valaki tud segíteni, de félek a választól...

Több ismerőstől is hallottam már, hogy felújíttatnak légrugót. Ezt nem lehet? Gúglizz rá, hátha dob valami hasznosat. 150e ft-nál már meggondolandó :D

Közben nekem meg arra mondjatok valamit, hogy miért van az, hogy a múltkori rángatás Shell spúrbenzin tankolása után megszűnni látszik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon fájó dolog miatt kérném a segítségét annak/azoknak, aki(k) professzorai a szintszabályzós témának. Az én A Omega caravanomban eldurrant a lengéscsillapítón lévő légzsák, tehát használhatatlan a cucc! :D

B Omega telók közül valamelyik helyettesítheti a selejtessé vált darabokat?

Cikkszám szerint kerestem a neten..... semmi eredmény.

Illetve horror áron, nem GM-es, hanem Monroe, 157.000/db!!! :D :D :) :D :P :D :P

Csak B Omegákhoz lenne elfogadható fájdalomküszöbön belül (Ebay), ha járható út, belevágok a cserébe.

Előre köszönöm, ha valaki tud segíteni, de félek a választól...

Mesélj mikor a kocsid és milyen kivitel milyen motor bla bla bla., utángyáriból 100% hogy van olcsóbb van elég nagy kedvezményem megnézem neked. Mit kéne keresni? Mert így elég bután állok a téma előtt. Monroe cikkszám is jöhet hátha találok :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon fájó dolog miatt kérném a segítségét annak/azoknak, aki(k) professzorai a szintszabályzós témának. Az én A Omega caravanomban eldurrant a lengéscsillapítón lévő légzsák, tehát használhatatlan a cucc! :D

B Omega telók közül valamelyik helyettesítheti a selejtessé vált darabokat?

Cikkszám szerint kerestem a neten..... semmi eredmény.

Illetve horror áron, nem GM-es, hanem Monroe, 157.000/db!!! :D :D :) :D :P :D :P

Csak B Omegákhoz lenne elfogadható fájdalomküszöbön belül (Ebay), ha járható út, belevágok a cserébe.

Előre köszönöm, ha valaki tud segíteni, de félek a választól...

ha ez segít:a B omié jó bele......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.