Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok! Mi a fészkes fenét csináljak a projektoros lámpámmal? Nem világít szart sem. 2002-es Omega. Van valami trükk a foncsor cseréjére, vagy tényleg vegyek új lámpát? Marha drága egy ilyen öreg kocsihoz. Van tapasztalatotok? Plíz, help mí!!! :-)

Szélvédő cserével kapcsolatban is kérnék tanácsot! Köszönöm!

Módosítva : OmegaKocka
Link to comment
Megosztás:

Cserélhető benne a projektor? Ha igen, akkor utána kéne járnod a Mini Morimoto-nak, Calibrás körben ódákat zengenek róla. A lámpa maga marad, csak a gyári projektort kell leszerelni (lefűrészelni?) róla, és valami módon a Morimoto-t felrakni a helyére. Ég és föld a különbség.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

 

Szert tettem egy x20DTH motoros Omegára 40.000 Ft-ért. Sajnos motorhibás volt. Vettem bele a 55.000 km-t futott x20dtl-es motort. Úgy tudom hogy a két motor között csak a rezgéscsillapító a különbség. Az autóba beleraktuk természetesen az x20dth turbóval, illetve az x20dtl-es adagolóra felkerült a x20dth-as adagoló elektronikája. Ezt követően tökéletesen indult a gép. Az autó próba útja  során azt tapasztaltam, hogy 1-be 4500-ig kiforog minden probléma nélkül viszont 2-be már csak 3500 ig tudtam kiforgatni majd kivillant a chek lámpa és a számítógép nagy valószínűleg átváltott servíz üzemmódba.Maximum sebesség az autóval 120 km/h. Milyen hibát követtünk el szerintetek? Az autóról annyit kell tudni még, hogy a megvétel előtt 5 évet állt a tűző napon stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Módosítva : Csoki
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Csoki írta:

Sziasztok!

 

Szert tettem egy x20DTH motoros Omegára 40.000 Ft-ért. Sajnos motorhibás volt. Vettem bele a 55.000 km-t futott x20dtl-es motort. Úgy tudom hogy a két motor között csak a rezgéscsillapító a különbség. Az autóba beleraktuk természetesen az x20dth turbóval, illetve az x20dtl-es adagolóra felkerült a x20dth-as adagoló elektronikája. Ezt követően tökéletesen indult a gép. Az autó próba útja  során azt tapasztaltam, hogy 1-be 4500-ig kiforog minden probléma nélkül viszont 2-be már csak 3500 ig tudtam kiforgatni majd kivillant a chek lámpa és a számítógép nagy valószínűleg átváltott servíz üzemmódba.Maximum sebesség az autóval 120 km/h. Milyen hibát követtünk el szerintetek? Az autóról annyit kell tudni még, hogy a megvétel előtt 5 évet állt a tűző napon stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hát ha van hibalámpa ,akkor valószinűleg van tárolt hibakód is. Ki kell olvastatni a hibatárolót, és megmondja az autó mi a baja. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Csoki írta:

Természetesen ez megtörtént az egyik szaki ezt olvasta ki a gépével: 1 számú kritikus rendszerhiba.

a másik hőmérséklet jeladó hibát. A harmadik meg azt, hogy a rendszer szerviz üzemmódban működik.

Akkor mi a gond? Ami rossz ki kell cserélni, meg kell javíttatni! Mégis mire vársz?!?

 

Link to comment
Megosztás:

Szép estét kedves fórumlakók . Érdeklődni szeretnék , hogy esetleg egy 12v-ról 220v ra generáló inverter ami maximum 240w ott ad le elbirna e egy 4x50w os erősítőt (nem hivatalos autós erősítő ) és , hogy a 75amperes akkumulátor ezt mennyire birná kiszolgálni ??? Illetve van e értelme??

 

+ 1 kérdés az omegámban van ajtó világítás nyitott ajtónál , de csak az első kettőn működik hol lehet a hiba ???

Módosítva : Pooli90816
Link to comment
Megosztás:

Többször próbáltuk mindig ugyanezt a kódot dobja ki hiába csináljuk meg! Ezért szeretném megtudni, hogy valaki járt-e már így? Továbbá hátha valaki már egy 87 lovas dtl-t átalakított dth-ra és tudja hogy mi lehet a hiba.

Módosítva : Csoki
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Pooli90816 írta:

Szép estét kedves fórumlakók . Érdeklődni szeretnék , hogy esetleg egy 12v-ról 220v ra generáló inverter ami maximum 240w ott ad le elbirna e egy 4x50w os erősítőt (nem hivatalos autós erősítő ) és , hogy a 75amperes akkumulátor ezt mennyire birná kiszolgálni ??? Illetve van e értelme??

Nem és nincs, felesleges!

 

+ 1 kérdés az omegámban van ajtó világítás nyitott ajtónál , de csak az első kettőn működik hol lehet a hiba ???

Talán a kapcsolóknál, vezetékeknél, biztosítékoknál!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot fórumlakók :) a héten elvittem a gépet(2.0 benzines x20se) szervizbe , hogy nézzék át az autót kell e valamit esetleg cserélni javíttatni hál istennek semmi baja nincs viszont mikor rákötötték a gépre ,hogy kiolvassák az esetleges hibakódokat az autó nem reagált rá , nem tudja véletlenül valaki , hogy esetleg mi lehet a baj ?? És persze ha van megoldás megköszönném ha elárulnátok :D 

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Mivel az Én gépemet is vizsgálták Opcommal, Delfhi géppel, Autocommmal de egyik ellenőrzés (kiolvasás) sem ért annyit amit egy TECh 2-ssel csináltak. Tech 2-vel tökéletesen meg tudják állapítani az ecu-ban lévő tárolt hiba kódot. Természetesen olyan szaki kell aki ért is hozzá.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az omegámnak nem akar működni a kiegészítő vízkeringető szivattyúja. a szivattyút kipróbáltam, működik, ha adok neki 12v-ot, de egyébként használat közben nem kapcsol be, akkor sem, ha fel van melegedve a víz üzemi hőfokra, és a ventilátor is bekapcsolt.

Szerintetek mi lehet a probléma? Találkozott e már valaki ilyen problémával?

Miért nem kapcsolhat be, valami tönkrement, ami vezérli(jeladó, termosztát, stb.)

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv: István

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.