Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hello evribodri!

Semmi extra, csak gondoltam elújságolom (hol máshol, mint itt) hogy ma 55 lityi gázt tankoltam, óra szerint pedig majd' 500km-t tettem meg az uccsó tankolás óta. Persze a 11 lityi túl szép lenne, mivel a gáz nem kapcsol be csak 40 fokos motornál, ezért ha 450km-rel számolok, akkor is kb 12l/100km jön ki. :huh: Ja, 2.5 V6

Sziasztok! B.U.É.K mindenkinek!

Nekem is (x20xev) hasonló gázrendszerem van, és nekem is kb 12 lityire jön ki a fogyasztás. Az a baj hogy sokat megyek rövid távon. Hideg motornál néha 3-4km-t is el kell menni hogy felmelegedjen, és átkapcsoljon. Okta! Neked honnan kapja a fűtést a red.?

Kérdés mindenkihez: Sajnos erősen elkezdett folyni a kormányművemből az olaj. Alul a szimeringnél. Nem tudja valaki hogy milyen méretű szim. való oda? Mindeggyik tipusban egyforma a kormánymű? Esetleg ki lehet-e cserélni a helyén? Nagyon nem szeretném kiszerelni az egész korm. művet.!

Link to comment
Megosztás:

Kérdés mindenkihez: Sajnos erősen elkezdett folyni a kormányművemből az olaj. Alul a szimeringnél. Nem tudja valaki hogy milyen méretű szim. való oda? Mindeggyik tipusban egyforma a kormánymű? Esetleg ki lehet-e cserélni a helyén? Nagyon nem szeretném kiszerelni az egész korm. művet.!

hali mindenki!

sajna nekem is van egy ilyen problémám,igaz nekem nem annyira vészes a folyás.voszont ahogy az lenni szokott nem javul meg magátol :-) ,nekem valamivel könnyeb lenne a dolgom mivel csak X20SE a vas és így jobban obaférek a dolgokhoz! de én is kiváncsi lennék ,hogy milyen a szim. és ki kell-e venni a helyéröl csere miatt

Link to comment
Megosztás:

Én már cseréltem, de nem tudom milyen méretű. A szomorú, hogy Opelboltban is rosszat adtak, tehát ki kellett szednem és az alapján megrendelni. Egy zéger-gyűrű tartja a helyén, de figyelj, hogy rendesen rakd vissza, különben kinyomja az olajnyomás. Tapasztalat, egy szervószivattyúm bánta :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én már cseréltem, de nem tudom milyen méretű. A szomorú, hogy Opelboltban is rosszat adtak, tehát ki kellett szednem és az alapján megrendelni. Egy zéger-gyűrű tartja a helyén, de figyelj, hogy rendesen rakd vissza, különben kinyomja az olajnyomás. Tapasztalat, egy szervószivattyúm bánta :huh:

Köszi a választ! A lényeg hogy ki lehet a helyén cserélni. Így már bátran neki merek vágni a dolognak. Mégegyszer köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hogy mi melegíti a reduktort, nem tudom, mert nem értek hozzá, de nekem is kell pár km reggelente, míg átkapcsol. :huh:

De hát az Omi nem is egy munkába járós városi autó, hogy őszinték legyünk, legalábbis nem rövidtávra. Amúgy nekem sem melegszik fel országúton 90 fok fölé, lassabb menetben legalábbis. Én eltakartam a hűtő 1/3-ád, de nincs nagy változás - talán kicsivel hamarabb melegszik be és kapcsol át a gáz. Amúgy nem hiszem, hogy ez termosztát probléma lenne: apán egyes Golfját is használom néha, nincs benne a termosztát. No, az még elpapírozva is képes teljesen lehűlni országúton! (1.5 benzin) Szóval ha termosztát gond lenne ez a jelenség, akkor szerintem hidegebb lenne a motor.

Kérdés gázosokhoz: hidegben elképzelhető, hogy egyenetlenebb a járás gázzal? Illetve nem gyorsul rendesen, "dadog"?

Ja, még egy dolog: volt szó a katalizátorba fújó kompresszorról. Mikor megvettük az autót, hallottam is egy 'porszívó' hangot indításkor, de nem tudtam, hogy mi az. Viszont mióta szerelőnél járt a kicsike (olajhűtő-fűtő csere) nem hallom ezt a hangot. Hidegben nem csinálja? Mert talán pont ilyenkor dúsabb a keverék, és inkább most kellene az extra levegő a kat.-ba, nem?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

azt hittem ,hogy újjat írok a motor felmelegedéssel ill.lehűléssel kapcsolatban.

pont ma mentem ki az országútra hosszabb távra és a motor hőfok visszajelző nem ment fel csak

50-ven fokra .pánik azonnal.

amit nem értek ,hogy a meleget viszont okádja.akkor ez hogy van? nekem is a városban ahogy beértam azonnal felment de egy picit rakoncátlnkodik.mozgásban van.ennek nem igazán örültem ,mert ezt még soha nem csinálta. 2.5 v6-om van.

ja és pont visszaolvastam és meglepődtem ,hogy több mindenki küzd ilyen problémáva.

ha termosztát a probléma akkor az mennyibe fog fájni?tudja valaki?

köszi a segítséget. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Csőő! :huh: Ha leugrok a gázpedálról egy pillanatra kivillanik a mot. teszt lámpás, de máskor nem.Termosztáthoz gondolom sok köze nincs.

Tesómnak omijában 85-86 fokig ,nekem 92-94 fokig csuszik föl,a lábam sujátol függően.Más hőm termó van belejje téve.

Link to comment
Megosztás:

a kiolvasás az o.k..

nem akarok találgatni csak gondoltam hátha valaki.

de kiolvastatni csak azt lehet ami folyamatosan ég.

nem?

lehet rosszul tudom.vagy ha néha bevillan az is elég ahoz hogy kiolvassák?

hali

nekem akkor is ki tudták olvasni a hibatárolóbol az infót ,amikor csak néha felvillant fel a lámpa

Link to comment
Megosztás:

50fok? 70fok? Honnan tudjátok? Hisz az omegában, ha lineáris a hőfokmérő műszer, akkor csak 85 foktól mér. Vagy rosszul tudom?

Tudja valaki konkrétan hogy a legalsó vonalnál mennyi fokos a motor?

Analóg technika sosem lináris :huh:

Amúgy kb 55fok környékén indul a mutató (mármint ha jól mér).

Link to comment
Megosztás:

Analóg technika sosem lináris :huh:

Amúgy kb 55fok környékén indul a mutató (mármint ha jól mér).

Szia!

Most látom csak, hogy milyen webcímek vannak a hsz.-aid alatt! Ismerem Misut meg Maszatot! Misu még rokon is, szegről-végről! (Tudom: szegény én... :lol: )

Hőfokmutató: ha jók az információim és tényleg 40 fok felett kapcsol át gázra a rendszer, akkor lehet, hogy még alacsonyabbról, akár 40-45 fokról "számol" a mutató. Általában akkor kapcsol át, mikor már megmozdul a mutató is.

Kat.-ba fújó kompresszor: az nagy gáz, ha nem müxik? Lehet, hogy ezért nem indul elsőre a reggeli hidegindításkor már vagy egy hete?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 2.5 TD Omink van. Az mit jelent ha a M.I.D. kijelzőn megjelenik az "Oil Lack" felirat? A könyvében csak "Oil Lock"-ot láttam. A 2 ugyanaz lehet? Ha igen akkor elvileg "veszélyesen alacsony olajszint"-et jelent, de a nivón rendbe van és az "Engine Oil Level" még sose jelent meg ami csak szimplán alacsony olajszint. Amúgy nem tudtok mondani valami trükköt amivel utólagos beszerelés nélkül mondjuk megjeleníthető BC-n a fordulatszám, hőfokok stb.? Ja igen és hogyan lehet a hibákat kiolvasni belőle? Nekünk is nagyon ritkán éri el a 90 fokot.

Köszi a válaszokat!

Na azt hiszem hogy hibakód kiolvasásra rájöttem. Egyszerre az R és S gombok és akkor megjeleníti. Ugye így kell? De hibakód listát hol találok hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Én is találkoztam már olyannal, hogy rendben volt az olajszint, mégis anyázott a Bord. Az lett a megoldás, hogy mindig felső nívóra töltöttük az olajat. Opel16V-nek van utólagos BC, de asszem egyenlőre csak benzinesekhez, az elég sok pluszt tud. Hibakiolvasást még nem is próbáltam a BC-ből, csak a motorvezérlő computerből. A dieselnek alacsonyabb hőfokon kell üzemelnie mint a benzinesnek. 80 foknál kezd el kinyitni a termosztát, míg a benzineseknél 92-nél

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.