Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Na azt hiszem hogy hibakód kiolvasásra rájöttem. Egyszerre az R és S gombok és akkor megjeleníti. Ugye így kell? De hibakód listát hol találok hozzá?

Az csak a BC hibakódjait fogja megjeleníteni. A motor hibakódokat villogtatni lehet a motorkontroll

lámpán, ha a diag csati bizonyos lábai össze vannak zárva.

Plusz funkciót nem tudsz a gyári BC-ből kihozni.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki

kérdés ,valaki szedte már le a tetőkárpitot?? a tető közepén a két műanyag lefogatót hogyan lehet sérülésmentesen leszedni,

a másik meg az oldalsó díszlécek az ajtókon,azokat hogyan lehet lefabzikálni úgy hogy ne törjenek el?

utcabeli sorstársam megpróbálta az övét csak úgy lepattintani mint álltalába az ilyen műanyag kütyüket,de nem akart neki elsőr lejönni,aztán kicsit ráhatott,és okos enged elv. és a díszcsík engedett :-O !

én nem szeretnék így koppanni :-)

Link to comment
Megosztás:

A tetőkárpitnál alá kell nyúlni kétoldalról a műanyag bizbasznak, és erővel kihúzni.

Nekem 3 van mivel kombi, de nem tört el egyik sem.

oldal díszléc kicsit mókásabb. kétoldalas ragaccsal van alul-felül felragasztva, valamint két

patent fogja még az ajtóhoz. szikével kell a ragasztót vágni, elég nehéz, majd ki lehet pattintani

az ajtóból.

Link to comment
Megosztás:

A tetőkárpitnál alá kell nyúlni kétoldalról a műanyag bizbasznak, és erővel kihúzni.

Nekem 3 van mivel kombi, de nem tört el egyik sem.

oldal díszléc kicsit mókásabb. kétoldalas ragaccsal van alul-felül felragasztva, valamint két

patent fogja még az ajtóhoz. szikével kell a ragasztót vágni, elég nehéz, majd ki lehet pattintani

az ajtóból.

köszi!

nekem is caravanom van de én asszem csak kettőt darabot láttam :huh:

és azt nem tudod hol tudok rendelni díszcsikot , ( márkakereskedésen kívül?)?

Link to comment
Megosztás:

nekem is caravanom van de én asszem csak kettőt darabot láttam :huh:

és azt nem tudod hol tudok rendelni díszcsikot , ( márkakereskedésen kívül?)?

akkor háromnak kell lennie :lol:

díszcsíkot én is most fogok vadászni a jobb elsőre, mert leszedésnél sérült kicsit.

egyébként korábban találtam már bontóban bal elsőt jó állapotút, de pl a sárvédőn

levő rövidet csergőben vettem újan.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki

tudja valaki hogy hol és hogyan lehet ellenőrizni és utántölteni a difiben az olajat?

tegnap alá kellet néznem a gépnek mert megváltozott a hangja,lementem az aknába és láttam hogy elengedte a hegesztés a kipucsonkot! aztán rápillantottam a difire és szt vettem észre hog yszivárog az olaj belöle a jobb oldalon.

lehet hogy csak a szimering miatt?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Meg kellene nézni a klimával kapcsolatos kapcsolót ill reléket(elvileg ha megy a klima mindentöl függetlenül"1"-es állásban megy a befúvóventilátor)Ez csak egy tipp.Lehet,hogy a kapcsolód haldoklik.Bár akkor a többi fokozat is vacakolna.DE az tuti,hogy ha megy a klima ha be kapcsolod a befúvatást ha nem 1-esen megy a ventilátor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B Omega vásárlás előtt állok, 2.0 benzinest szeretnék venni.

A 16V motorról többen is lebeszélnek, a 8V motor pedig elég ritka.

Mi a tapasztalatotok a 16V motorokkal?

Köszi: R

Na, ez egy jó hely az Omegás csevegésre :)

Mondjuk én nem értek hozzá, úgyhogy nem is okoskodok tovább :huh: Csak egy picit:

Amúgy, amit belinkeltél, jól néz ki, de ki tudja, hogy mennyit ment, és azt hogyan? Persze ez minden használt autónál így van, kivéve, ha ismerőstől veszed. Természetesen a hirdetések alapján minden autó keveset futott, sérülésmentes, garázsban tartott, frissen szervízelt, és nem utolsó sorban nem dohányzó-női tulajé volt.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

...hogy a többiek is tudják: a "B Omegát vennék" topicról jöttünk át ide. :huh:

ivannorbi:

szóval ez tényleg szép autó, megnéztem. Kormánykerék nem kopott, kárpitok szépek, mindene megvan és működik. Engem nem zavar:

ha dohányoztak, de nem látszik és nem érezni... :)

ha sérült volt, de szépen és jól megcsinálták (nyilván nem rommá tört autóról beszélünk, egy kocc vagy meghúzás belefér)

szervizelésre úgyis számolok...

garázsban tartott: úgyis látszik a napszítta kárpit, megszürkült lökhárító + díszlécek...

Igen, nálunk minden autó női tulajos, öreg bácsika, ügyvéd, orvos stb.-é volt... :) Már azt sem hiszem el, ha tényleg azé volt... és felőlem bárki lehetett, ha vigyázott rá. (Ismerek én is igénytelen dokit és rendes burkolót. Természetesen nem akarok senkit megbántani, sem személyesen, sem a szakmájával!)

Szóval: mit tudtok a 2.0i 16V motorokról? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval: mit tudtok a 2.0i 16V motorokról? :huh:

Annyira azért nem kell fázni tőle. Ha normálisan karban volt tartva, és nem 300e km van

az autóban, akkor nyugodtan számolhatsz azzal is. Vezérléscserekor kicsit mélyebben kell

nyúlni a zsebbe, meg hidrotőke-szelepszárszimmering cserekor, vagyis ha hf-et kell

újítani, na akkor nagy költség.

Az mondjuk igaz, hogy a 8v-s 20SE motor biztosan tovább tart. Nekem is ilyen van :lol:

omegauj.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az mondjuk igaz, hogy a 8v-s 20SE motor biztosan tovább tart. Nekem is ilyen van :)

http://www.opel16v.hu/kepek/2006/omegauj.jpg

De neki ez úgysem lenne jó, mert ez elég sokat volt (van) mókolva, meg agyon van tuningolva (legalábbis optikailag) :lol: :D

Arról nem is beszélve, hogy törve is volt :)

Meg nem is metál.

Folytassam? ;)

A motorolaj pedig...! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali

valakinek csinált már olyat az autó , hogy gyorsításkor kinyuladt a motor diagnosztika lámpa? De csak egy pilanatra. Vezérmű tengely jeladó volt benne már cserélve.

A következő valaki cserélt már főtengely szimeringet /hátsót/ . Nagyon munkás ? Van akna.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem kell fázni tőle. Ha normálisan karban volt tartva, és nem 300e km van

az autóban, akkor nyugodtan számolhatsz azzal is. Vezérléscserekor kicsit mélyebben kell

nyúlni a zsebbe, meg hidrotőke-szelepszárszimmering cserekor, vagyis ha hf-et kell

újítani, na akkor nagy költség.

Az mondjuk igaz, hogy a 8v-s 20SE motor biztosan tovább tart. Nekem is ilyen van :)

omegauj.jpg

:huh: hát ez igen ! gyönyrü a verda!

ezzel a géppel jössz szombaton?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Az mondjuk igaz, hogy a 8v-s 20SE motor biztosan tovább tart. Nekem is ilyen van :D

...

Nagyon szép az autód, de ilyen spoiler nekem szóba sem jöhet ( a párom - mondjuk úgy - nem profi sofőr :huh: ), a járdaszegélyek 2 napon belül hazavágnák.

A metál színt azért favorizálom, mert úgy vettem észre, a metál festésű autókon kevesebb a korrózió. Gondolom a több réteg, vagy a gondosabb kivitelezés. Erősítsetek meg benne, ha így van!

Vagy csak nem látszik annyira? :lol:

Szerintem a fehér Astrák-Omegák jóval rozsdásabbak ÁLTALÁBAN. Nyilván vannak ellenpéldák is.

A leendő B Omegám keresése a fenti paraméterekkel indul, de biztosan kénytelen leszek valami(k)ből engedni. Ez bele is van kalkulálva. (Ideális NŐ/FÉRFI sincsen, mégsem élünk egyedül :) ) Természetesen egy gyönyörű nem metál, vagy enyhén sérült, vagy 2 légzsákos stb. is szóba jöhet, ha egyébként tetszik, a többi feltételnek nagyjából megfelel és nincs túlárazva. Amit írtam, azok a kiinduló igényeim.

Nyilván egy bemattult piros, 3ajtós törött Corsa, félmillió km-rel nem játszik, de hajlok azért a kompromisszumra. :)

Link to comment
Megosztás:

...

Nyilván egy bemattult piros, 3ajtós törött Corsa, félmillió km-rel nem játszik, de hajlok azért a kompromisszumra. :lol:

ugyan nem félmillió km, de azért majdnem stimmel a leírás, és mégis sokakat megőrjített a tulajjal együtt! (a képen a piros A corsáról volna szó... a kék-fekete nem lényeges :huh: )

12.jpg

Link to comment
Megosztás:

ugyan nem félmillió km, de azért majdnem stimmel a leírás, és mégis sokakat megőrjített a tulajjal együtt! (a képen a piros A corsáról volna szó... a kék-fekete nem lényeges :huh: )

:lol: :) :)

khmmm...helyesbítek: NEKEM nem játszik. Nem fér be a két gyerekülés, a babakocsi, a cuccaink, meg mi. Mármint egyszerre. Egy fordulóval. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali

Az utolsó gázos autóm zsiguli volt. Na nem ez a lényeg. Akinek gázos omegája van, mit tapasztalt? Azon kívül , hogy olcsóbb.

Kérdeztem két kiló mire benne van hívatalossan. Zsigulinál mind1 volt annó mi van benne csak égjen. A pillangó szelepnél a szívja be a keveréket? /gáz levegő/

A moci nem jelez hibát a kopogás érzékelő miatt? Vagy nem számit semmi? Kell valamit átalakítani ? Becsapni valami kütyüt.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.