Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szlovákiába elzúztam egy aprók őzet...

A lökhárítóm jobb eleje K.O.

Tudja valaki esetleg, hogy ilyenkor valaki rendezi e a károkozást...

Vagy mi ennek a menete...?

Meg nem ártana egy uj lökös is....és hűtörács

THNX

Helló mindenkinek!

Még új vagyok itt,de már fél éve használom a drágámat(1998,2.0 16V).ennek ellenére sikerült a multkór leamortizálnom az elejét.Na ezt megcsinálták,de a lakatos rendelt egy bontott zárhidat is amit nem kellett felhasználni.Emiatt felajánlanám valakinek akinek kell hogy eladnám méltányos összegért.

üdv:csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Elvitték a vadászurak!!

Szia!

Én úgy tudom, hogy a legtöbb helyen, a legtöbb vadásztársaság még magyar földön sem fogja kifizetni a károdat. Akkor sem, ha a vadveszély nem volt jelezve.

Ezt egyszer egy vadőr cimborám mondta, hogy legtöbbször a vadásztársaság csak a saját kárát vállalja, vagyis hogy elpusztul az állat. A saját károdat neked kell. Ez ugyanis azért van, mert a társaságoknak nem kötelező biztosítást kötniük, amit nem is tesznek meg, hiszen kidobott pénz...

Esély a kárrendezésre akkor van, ha lakott területen belül történik az eset, a dög megvan, tehát nem csak lezúzza a járgányt, majd 2 km-re arrrébb megpusztul.

Nekem sajnos mindkét esetből volt részem, és a tapasztalatok is ezt támasztják alá. Lakott területen belül elcsapott egy szarvas, azt rendezték.

Lakott területen kívül leépítette a hűtőmaszkot, meg betörte a szélvédőt egy fácán, nem fizettek egy kanyit se. Hiába volt vadveszélyes területen kívül, hiába volt meg a dög...

Persze ez csak az én tapasztalatom, meg véleményem. Ja és itthon.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Én is jártam igy, egyszerre két őzet találtam el. Szerencsére volt Casco. A vadjelzó tábla annyit jent, hogy ha utána ütöd el a vadat, a vadásztársaság kifizetteti veled a kárt. Vagyis kifizeted a vadat, de nem kapod meg. Nekem szerencsém volt, előtte pár száz méterrel történt. Kb. 130 al két őz. Nekik sem volt esélyük, és nekem sem. Ez még az előző Astrámmal volt. A biztosító önrész levonás után épp annyit adott ami elég volt a javításra.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, mert gázzal sem indult. Délben újra megpróbáltam, de semmi. A főtengely és a vízhőm jeladó csatik kivételével mindent befújtam kontakt sprével, majd indítózás,de még mindig semmi. Ekkor tűnt fel, hogy gyújtásra rakáskor nem világított a motorelektronika lámpa a műszerfalon. Ezután gyújtás le, vissza, de pilács még mindig vak. Indítózás, és egyszercsak kattant egy relé, pilács világít és elindult az autó. Szal arra kell rájönnöm, hogy mi vezérli a motorelektronika lámpát. Asszem ez órási lépés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omega 2.5 TD BMW - Hát nagyon megfürödtem ezzel a kocsival. A már korábban említett hengerfejet köszönöm, nem kérem. Most új helyzet állt elő: a szerelőm közölte, hogy elgörbült főtengely is, és lyuk van a blokkon, cirka 4kilo a javítás, vagy új motor adagoló nélkül 320, de beszereléssel együtt is tartok 4-nél. Tudna nekem valaki esetleg egy életmentő segítséget nyújtani, ilyen esetben mit tegyek? - mert kardomba dőlök!

Előre is köszönet érte!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omega 2.5 TD BMW - Hát nagyon megfürödtem ezzel a kocsival. A már korábban említett hengerfejet köszönöm, nem kérem. Most új helyzet állt elő: a szerelőm közölte, hogy elgörbült főtengely is, és lyuk van a blokkon, cirka 4kilo a javítás, vagy új motor adagoló nélkül 320, de beszereléssel együtt is tartok 4-nél. Tudna nekem valaki esetleg egy életmentő segítséget nyújtani, ilyen esetben mit tegyek? - mert kardomba dőlök!

Előre is köszönet érte!

Javasolni annyit lehet ilyen esetben, hogy vegyél egy törött, bontott, külföldi, bármilyen autót donornak.

Esetedben akár egy 525tds bmw is jó lehet, és ha utána ügyes vagy, még jól is jössz ki az üzletből.

Én a törött Omegámhoz vettem egy osztrák donort, 150e-ért. Igaz, hogy törött volt, de már most kb 120e ft-ot kiárultam belőle, tehát egy komplett Omega orrész+bölcső+futómű nekem így 30e ft-ba került. Ha úgy számolsz, ennyiért kb egy motorháztetőt kapsz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.