Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Érdekes dolgot fedeztünk fel minap a futóművesnél, elvileg az én autóm egy 2.2 16v , de mégis a v6-os futóműve van alatta.

Nem tudom, hogy gyárilag raktak ilyen futóművet a 2.2 16v alá, vagy ki cserélték?

Valaki találkozott már ilyennel?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv Oszi.

Link to comment
Megosztás:

Az én könyvemben másképp írja.

Meg külömbőzteti négyhengeres, és hathengeres motorhoz.

http://img1.tar.hu/fureszoszkar/img/36556776.jpg#3

Nem külömbözteti meg, a futómű ugyanaz, csak a V6-é merevebb. Ez ugyanolyan mint a Kadettnál, simában nincs stabilrúd, GSi-ben van. Bármikor be lehet rakni az 1.3-ba is, az Omegánál is ez a helyzet. Gondolom az előző gazdája jobb futóművet akart.

Link to comment
Megosztás:

Mi?

Színes kijelzős computer, navigáció, multikormány, manuális váltó. A computer-t és a navigáció-t el lehet nézni, mert azokat csak a kicsit később gyártottakba rakták bele(bár én úgy vagyok vele, ha odaírom, hogy FULL-FULL akkor minden legyen benne gyártási évtől függetlenül, mert ha nincs akkor legyen csak FULL), de multikormány és manuális váltó akkor sincs.

Link to comment
Megosztás:

Hú Gabi, ez nagyon szép... Igaz, hogy az enyém is 8V fehérke, de visszavonom, hogy az esetleges találkozáskor melléd parkolok! :D Inkább minél messzebb, hogy ne tűnjön az enyém (annyira) csúnyának... :P

Nyugodtan állj mellé, nem lett nagy arca az ominak attól, hogy tavaly új köntöst kapott :D

Meg aztán még van rajta mit csinálni ;)

Link to comment
Megosztás:

Színes kijelzős computer, navigáció, multikormány, manuális váltó. A computer-t és a navigáció-t el lehet nézni, mert azokat csak a kicsit később gyártottakba rakták bele(bár én úgy vagyok vele, ha odaírom, hogy FULL-FULL akkor minden legyen benne gyártási évtől függetlenül, mert ha nincs akkor legyen csak FULL), de multikormány és manuális váltó akkor sincs.

Én inkább évjáratfüggővé tenném a fullextrát. '96-ban még nem volt multikormány sztem. A manuális váltóval egyet értek, mert az MV6-ban az extrána számított, felár nélkül, az autváltó pedig alapfelszereltség.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen Omega nincs is. Alapban metál színnel lehetett csak kapni, a lökösök alja és küszöbök színre fújtak lennének gyárlag, és mind a négy ablaknak villanyosnak kellene lennie. Évjárat alapján hol a digit klíma, a fabetétek, TC kapcsoló? Ez sztem csak 2.5 V6, csak nemkicsit elírták a hírdetést.
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

"Lécci" segitsetek !

Most már nagyon únom a motorleaállást, 4x-5x köszörülést mig fel nem fogja hogy be akarom gyujtani,minden második lámpán leáll,stb.

Alapjáratmotor, levegőmérők pucolva, benzin-útja nem hiszem,mert u-ezt csinálja LPG-n is.

Sokat írtatok az EGR szelepröl... Most, lehet hogy vak vagyok ( és h.lye), de én ezt nem talállom! Omi 2.0/16,autómata karaván,'97. X20XEV, 1 hónapja hogy rendbe tettem a törött tőcsavart a hengfej-kipufgyüjtőcsőnél ( fejleszed nélkül). Ott van kicsi fém cső, vmi szelep féle ( mindez a szervó olajtartály mellett), de ahogy én látom ennek csak a szekunderlevegő pumpához van köze. Más kipuf-gáz visszavezetést én itt nem látok.

Van-e nekem EGR és hol keressem???

Ezenkívül, igen csúnya hangja van a gépnek gyorsuláskor, valami kopog, sztem lustább is mint kellene. Alapjáraton, gurulásban(terhelés nélkül) szépen hangzik. Lehet ilyesmi a vezérszíjj miatt?

Köszi! F.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

"Lécci" segitsetek !

Most már nagyon únom a motorleaállást, 4x-5x köszörülést mig fel nem fogja hogy be akarom gyujtani,minden második lámpán leáll,stb.

Alapjáratmotor, levegőmérők pucolva, benzin-útja nem hiszem,mert u-ezt csinálja LPG-n is.

Sokat írtatok az EGR szelepröl... Most, lehet hogy vak vagyok ( és h.lye), de én ezt nem talállom! Omi 2.0/16,autómata karaván,'97. X20XEV, 1 hónapja hogy rendbe tettem a törött tőcsavart a hengfej-kipufgyüjtőcsőnél ( fejleszed nélkül). Ott van kicsi fém cső, vmi szelep féle ( mindez a szervó olajtartály mellett), de ahogy én látom ennek csak a szekunderlevegő pumpához van köze. Más kipuf-gáz visszavezetést én itt nem látok.

Van-e nekem EGR és hol keressem???

Ezenkívül, igen csúnya hangja van a gépnek gyorsuláskor, valami kopog, sztem lustább is mint kellene. Alapjáraton, gurulásban(terhelés nélkül) szépen hangzik. Lehet ilyesmi a vezérszíjj miatt?

Köszi! F.

Nem akarok hülyeséget írni, de ez eléggé főtengely-jeladó gyanús dolog. De majd jönnek az okosabbak, és megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

"Lécci" segitsetek !

Most már nagyon únom a motorleaállást, 4x-5x köszörülést mig fel nem fogja hogy be akarom gyujtani,minden második lámpán leáll,stb.

Alapjáratmotor, levegőmérők pucolva, benzin-útja nem hiszem,mert u-ezt csinálja LPG-n is.

Sokat írtatok az EGR szelepröl... Most, lehet hogy vak vagyok ( és h.lye), de én ezt nem talállom! Omi 2.0/16,autómata karaván,'97. X20XEV, 1 hónapja hogy rendbe tettem a törött tőcsavart a hengfej-kipufgyüjtőcsőnél ( fejleszed nélkül). Ott van kicsi fém cső, vmi szelep féle ( mindez a szervó olajtartály mellett), de ahogy én látom ennek csak a szekunderlevegő pumpához van köze. Más kipuf-gáz visszavezetést én itt nem látok.

Van-e nekem EGR és hol keressem???

Ezenkívül, igen csúnya hangja van a gépnek gyorsuláskor, valami kopog, sztem lustább is mint kellene. Alapjáraton, gurulásban(terhelés nélkül) szépen hangzik. Lehet ilyesmi a vezérszíjj miatt?

Köszi! F.

Az EGR a motor és a tűzfal között van, a DIS mellett. Szereintem nagy művészet levenni. A szelepfedelet minimum le kell venni szerintem. De javítson ki valaki ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen Omega nincs is. Alapban metál színnel lehetett csak kapni, a lökösök alja és küszöbök színre fújtak lennének gyárlag, és mind a négy ablaknak villanyosnak kellene lennie. Évjárat alapján hol a digit klíma, a fabetétek, TC kapcsoló? Ez sztem csak 2.5 V6, csak nemkicsit elírták a hírdetést.

Pontosan, ezt vagy lerabolták, vagy jelet cseréltek rajta...

Link to comment
Megosztás:

Srácok

Az Opel Astra G és Facelift Omega ajtó gombjai ugyanazok? - gondolok itt a felhúzó gombokra.

Akarok alut szerezni de a fickó azt mondta nem jó B2 Omiba, úgy tudom a B1 és B2 között a témában nagy különbség van, de nem ua. véletlenül a G Astra és a Facelift Omega ebbena tekintetben?

http://cgi.ebay.co.uk/Vauxhall-Opel-Corsa-...id=p3286.c0.m14

Kösz

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.