Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Körbe kérdeztem.Az a 20e.s v.mi távolkeleti csoda, az autóboltos srác nem vállalt rá garit.A kövi ident pedig nekem 32.ft lett volna, a gyári BOSC pedig NEKEM 40e.

Így maradt a bontott BOSCH 8e.-ért.

Én is csak bontottban gondolkoztam, a "kedvenc" bontómban van két B Omi... Ha benzines, akkor a motor mindegy, ugye? Gondolom a dieselesé nem jó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olyan gonddal fordulok hozzátok , hogy a B-s omegámnak a középkonzoljában ki égett a jobb oldalon lévő izzó, és ezt szeretném kicserélni amihez tudom hogy le kell szedni a konzolt :D csak ezzel nem tudok boldogulni, hogyan kéne ezt csinálni? Már probálkoztam vele addig el is jutottam hogy leszedtem róla a tekerőket (analóg Klímás) és az alattuk lévő csavarokat kicsavartam, meg leszedtem az összes kapcsolót meg a vak kapcsikat is ,egyedül a magnót hagytam békén (gyári opel rádió) és most ezt nemtom hogy azt is ki kell e venni? mert ha igen akkor felmerül egy újabb kérdést hogy azt is hogy vegyem ki? :D meg hogy ezmeken kívűl tartja e ég valami a konzolt?;) Bármilyen segítséget nagyon megköszönök :P

Választotokat köszönöm előre is:)

Egy omega tulaj:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olyan gonddal fordulok hozzátok , hogy a B-s omegámnak a középkonzoljában ki égett a jobb oldalon lévő izzó, és ezt szeretném kicserélni amihez tudom hogy le kell szedni a konzolt :D csak ezzel nem tudok boldogulni, hogyan kéne ezt csinálni? Már probálkoztam vele addig el is jutottam hogy leszedtem róla a tekerőket (analóg Klímás) és az alattuk lévő csavarokat kicsavartam, meg leszedtem az összes kapcsolót meg a vak kapcsikat is ,egyedül a magnót hagytam békén (gyári opel rádió) és most ezt nemtom hogy azt is ki kell e venni? mert ha igen akkor felmerül egy újabb kérdést hogy azt is hogy vegyem ki? :D meg hogy ezmeken kívűl tartja e ég valami a konzolt?;) Bármilyen segítséget nagyon megköszönök :P

Választotokat köszönöm előre is:)

Egy omega tulaj:)

Szia.

Sem a kapcsolókat, és magnót nem kell kivenni. Viszont van két csavar a hamutartó mögött, aminek kicsavarásához a hamutartót is ki kell szedni. Kinyitod, kiszeded a belsejét, benézel a középkonzol és hamutartó közötti résen, és középen találsz egy csavart. icsavarod, hamus kiszed, majd a konzol két szélén vanna a további csavarok. Ha csak égőt akarsz cserélni, akkor a magnót elvileg nem kell kiszedni, mert az a müa konzolhoz van rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

Körbe kérdeztem.Az a 20e.s v.mi távolkeleti csoda, az autóboltos srác nem vállalt rá garit.A kövi ident pedig nekem 32.ft lett volna, a gyári BOSC pedig NEKEM 40e.

Így maradt a bontott BOSCH 8e.-ért.

Én inkább vettem gagyi ugy-at, mert az legalább új, a bontott pedig lehet, hogy két hónap múlva bekakil. Nekem 6 hó garit vállaltak rá. A Bosch nekem is 40, a GM 80e körül lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább vettem gagyi ugy-at, mert az legalább új, a bontott pedig lehet, hogy két hónap múlva bekakil. Nekem 6 hó garit vállaltak rá. A Bosch nekem is 40, a GM 80e körül lett volna.

Nahát-nahát... GM-éknél öröm az élet: az ő AC pumpájuk már egy havi fizum! :D Na ezért maradok a bontottnál, kijön belőle kb 10 új...

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Sem a kapcsolókat, és magnót nem kell kivenni. Viszont van két csavar a hamutartó mögött, aminek kicsavarásához a hamutartót is ki kell szedni. Kinyitod, kiszeded a belsejét, benézel a középkonzol és hamutartó közötti résen, és középen találsz egy csavart. icsavarod, hamus kiszed, majd a konzol két szélén vanna a további csavarok. Ha csak égőt akarsz cserélni, akkor a magnót elvileg nem kell kiszedni, mert az a müa konzolhoz van rögzítve.

Szia, köszönöm a segítséget,i sikerült megcsinálni:), szval még 1X kösziiiiiii :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kis gondom, a napokban csinált olyat az autó,hogy leállítás után egyszerűen nem indul be....

Másnap reggel semmit sem csinálva vele pöccre indult...

AC kiszedve ellenőrizve megy mint állat.

Beszerelve mért adat a biztosítéknál AC-nál is gyujtáson 4,7 V. indításnál 11,8 V

De,mégsem hallom,hogy megy (indítózásnál sem)

Kérdésem:az AC pumpa relé melyik lábát kell összekötni,hogy a relét kiiktatva kapjon áramot az AC ?

Olyan kiosztása van,hogy 1,2,3 stb. tehát nem 86 meg 30 meg 87.........

Létezik,hogy főtengely jeladó halt be???

Előre is köszi a válaszokat....

Link to comment
Megosztás:

létezik:(

nekem is hasonló gondom volt(van?)

én megpucoltam a reléket,az ac csatlakozóját,meg a főtengely jeladó csatiját.Lekopogom ebben a 600 km-es intervallumban még nem hülyéskedett.

A pucolásokon túlvagyok... :D

Ha már itt vagyok,nagy szükségem lenne egy kipufogó sorra is (öntvény) www_druzi_ru_669_0_20060423_3846_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kis gondom, a napokban csinált olyat az autó,hogy leállítás után egyszerűen nem indul be....

Másnap reggel semmit sem csinálva vele pöccre indult...

AC kiszedve ellenőrizve megy mint állat.

Beszerelve mért adat a biztosítéknál AC-nál is gyujtáson 4,7 V. indításnál 11,8 V

De,mégsem hallom,hogy megy (indítózásnál sem)

Kérdésem:az AC pumpa relé melyik lábát kell összekötni,hogy a relét kiiktatva kapjon áramot az AC ?

Olyan kiosztása van,hogy 1,2,3 stb. tehát nem 86 meg 30 meg 87.........

Létezik,hogy főtengely jeladó halt be???

Előre is köszi a válaszokat....

A 2 és 8 lábakat kell összekötni. De ha kiszeded a relét, lehet, hogy más sem fog működni, pl a tankszellőztető mágnesszelep. Amúgy a relé után van még bizti és az Immo is. Tehát a tuti, hogy egy vezetéket viszel hátra a tankhoz a reléről. De sztem nem ez lesz a gondod. Próbáld kivillogtatni a hibakódokat. Inkább főtengely-jeladó hiba lesz sztem.

Link to comment
Megosztás:

A 2 és 8 lábakat kell összekötni. De ha kiszeded a relét, lehet, hogy más sem fog működni, pl a tankszellőztető mágnesszelep. Amúgy a relé után van még bizti és az Immo is. Tehát a tuti, hogy egy vezetéket viszel hátra a tankhoz a reléről. De sztem nem ez lesz a gondod. Próbáld kivillogtatni a hibakódokat. Inkább főtengely-jeladó hiba lesz sztem.

A bizti rendben van...az immo mit tud bekavarni???

Nagyon köszönöm a választ,hibakódot nem jelez....De hamár itt tartunk, ott melyik 2 lábat kell összekötni a hibakód kivillogtatásához? :D

Az astráét tudom az A + B-t kell de itt megint számok vannak ;)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább vettem gagyi ugy-at, mert az legalább új, a bontott pedig lehet, hogy két hónap múlva bekakil. Nekem 6 hó garit vállaltak rá. A Bosch nekem is 40, a GM 80e körül lett volna.

Astráknál nagyon panaszkodnak az ugy tartósságára...

A bizti rendben van...az immo mit tud bekavarni???

Nagyon köszönöm a választ,hibakódot nem jelez....De hamár itt tartunk, ott melyik 2 lábat kell összekötni a hibakód kivillogtatásához? :D

Az astráét tudom az A + B-t kell de itt megint számok vannak ;)

Egyszerű a dolog: AC-nál teljes tápot kell mérni indítózás közben már.

5-6 lábat kell zárni.

Link to comment
Megosztás:

mitől lehet az hogy a fütést-hütést nem lehet kikapcsolni, végig megy 1esen, 2-3-4 jó, csak 0-1ben nincs változás, tehát kikapcsolhatatlan. Igy télen még nem zavar de azért később már kellemetlen lesz ;)

Nekem is volt ilyen gondom a klíma kapcsolót és a belső levegő keringető kapcsolót befújtam azóta nem megy ha lekapcsolom :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is betettem figyelőbe, kár, hogy nem caravan... Azért érdekes az ára! Valami lehet nem stimmel a kocsival. Túlságosan jó állapotban van ehhez a korhoz kívül belül. A kartámasz, a váltószoknya, kárpitok, műszerfal mind csilli-villi, kevés km, CD felszereltség, és ~1,5 évvel idősebb az enyémnél. Ha most kezdeném az Omival, erre ráugranék, de kételkedve...

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is betettem figyelőbe, kár, hogy nem caravan... Azért érdekes az ára! Valami lehet nem stimmel a kocsival. Túlságosan jó állapotban van ehhez a korhoz kívül belül. A kartámasz, a váltószoknya, kárpitok, műszerfal mind csilli-villi, kevés km, CD felszereltség, és ~1,5 évvel idősebb az enyémnél. Ha most kezdeném az Omival, erre ráugranék, de kételkedve...

Ahogy elnézem, ezt törték elöl is és hátul is.A többi meg majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.