Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Üdvözlet mindenkinek!

Elakadtam egy problémában és ehez kérnék segítséget.Nem kimondottan omi gond dehát nekem ilyen van:)))

Na szóval láttam a paktikerben egy black&deckel invertert.gondoltam berakom a kocsiba,miért ne legyen benne egy ilyen is.Csakhogy nem tudom ezekről lehet -e működtetni laptopot(jó volna ha a kislányom nem hisztizné végig az utakat).

Megkevertek ezzel a módosított szinusz,valós szinusz,ill trapéz szinuszhullámmal.

Tehát tanács kéne meg ha van valakinek tapasztalata akkkor az se tartsa magába.

Nem szeretném elrontani a lapostopomat.

Üdv:csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Elakadtam egy problémában és ehez kérnék segítséget.Nem kimondottan omi gond dehát nekem ilyen van:)))

Na szóval láttam a paktikerben egy black&deckel invertert.gondoltam berakom a kocsiba,miért ne legyen benne egy ilyen is.Csakhogy nem tudom ezekről lehet -e működtetni laptopot(jó volna ha a kislányom nem hisztizné végig az utakat).

Megkevertek ezzel a módosított szinusz,valós szinusz,ill trapéz szinuszhullámmal.

Tehát tanács kéne meg ha van valakinek tapasztalata akkkor az se tartsa magába.

Nem szeretném elrontani a lapostopomat.

Üdv:csiziktomi

Szia

Egyik ismerősőmnek is van a kocsijában ilyen átalakító és arról megy neki is a laptop. Nekem ő azt mondta hogy ne sajnáljuk ilyenre a pénzt ha laptopot akarunk róla üzemeltetni mert a laptop nagyon érzékeny a feszültségváltozásra és könnyen csinálhat is vele valami galibát ezért kimondottan ahoz valót javaslok neked és abból se a legolcsóbbat de nem feltélen kell a legdrágábbat , legyen középút.....

Link to comment
Megosztás:

Szia

Egyik ismerősőmnek is van a kocsijában ilyen átalakító és arról megy neki is a laptop. Nekem ő azt mondta hogy ne sajnáljuk ilyenre a pénzt ha laptopot akarunk róla üzemeltetni mert a laptop nagyon érzékeny a feszültségváltozásra és könnyen csinálhat is vele valami galibát ezért kimondottan ahoz valót javaslok neked és abból se a legolcsóbbat de nem feltélen kell a legdrágábbat , legyen középút.....

A kettő nem egy... Te egy szivargyújtós laptoptápra gondolsz (szerintem), Tomi pedig az inverterek felől érdeklődött...

Tomi! Ha kell a kocsiba a 230~, és arról a laptopot is akarod használni, akkor tényleg megéri egy színuszos invertert venni. Ha viszont csak és kizárólag a laptop miatt vennél invertert, akkor inkább ne. Még egy jó minőségű szivargyújtós laptoptöltő is olcsóbb, mint a legolcsóbb színuszos inverter. Ez az én véleményem...

Link to comment
Megosztás:

A kettő nem egy... Te egy szivargyújtós laptoptápra gondolsz (szerintem), Tomi pedig az inverterek felől érdeklődött...

Tomi! Ha kell a kocsiba a 230~, és arról a laptopot is akarod használni, akkor tényleg megéri egy színuszos invertert venni. Ha viszont csak és kizárólag a laptop miatt vennél invertert, akkor inkább ne. Még egy jó minőségű szivargyújtós laptoptöltő is olcsóbb, mint a legolcsóbb színuszos inverter. Ez az én véleményem...

köszönöm a jótanácsokat.Akkor azt hiszem marad az autóstöltő.Nem szeretném gallyravágni a gépet.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá színuszos, minthogy a laptopok tápja kapcsolóüzemű, és mint olyan, elég jól

tolerálja a "kockajelet" is :lol: Viszont jó minőségű kell a nem-színuszos inverterből, mert amire

érzékeny, az a kitöltési tényező. Ha ez nem megfelelő, akkor eltolódhat az adaptív szabályzás

a tápban, és ez bezony nem jó a laptop szempontjából, mert ingadozhat a kimeneti fesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá színuszos, minthogy a laptopok tápja kapcsolóüzemű, és mint olyan, elég jól

tolerálja a "kockajelet" is :lol: Viszont jó minőségű kell a nem-színuszos inverterből, mert amire

érzékeny, az a kitöltési tényező. Ha ez nem megfelelő, akkor eltolódhat az adaptív szabályzás

a tápban, és ez bezony nem jó a laptop szempontjából, mert ingadozhat a kimeneti fesz.

Köszi a kimerítő magyarázatot.Csak az a baj ennek a felét se értettem:)

Ha lehetne tudnál konkrét tipust ajánlani?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a kimerítő magyarázatot.Csak az a baj ennek a felét se értettem:)

Ha lehetne tudnál konkrét tipust ajánlani?

Azt nem tudok. :lol: Ment már a cégesem ilyen inverterről, de a fene se emlékszik már, az milyen típus volt. :lol:

Lényeg hogy ne a legócskább kínai piacost vedd, és nem árt mondjuk voltmérővel ellenőrizni megvétel után,

hogy mondjuk rákötsz egy 100-as égőt, akkor milyen fesz van, nem-e ingadozik :)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudok. :lol: Ment már a cégesem ilyen inverterről, de a fene se emlékszik már, az milyen típus volt. :lol:

Lényeg hogy ne a legócskább kínai piacost vedd, és nem árt mondjuk voltmérővel ellenőrizni megvétel után,

hogy mondjuk rákötsz egy 100-as égőt, akkor milyen fesz van, nem-e ingadozik :)

A pontos jelalak mennyire számít? Ezek a kapcsolóüzemű tápok azzal kezdődnek, hogy Graetz-híd, és pufferkondi. Innentől semmi jelentősége sztem, hogy mennyire szinuszos a jelalakja az inverternek, max akkor lehet gond, ha nagyon keskeny tűimpulusokat állít elő, mert akkor a pufferkondi kapacitása esetleg kevésnek bizonyulhat, vagy ha jelentős túllövéseket produkál az inverter, mert az meg agyoncsaphatja a Graetzet. Sztem jobb ötlet a laptopnak egy kimondottan erre való autós tápegység, minthogy előállíts 230-at, és onnan vissza tizen pár voltot.

Link to comment
Megosztás:

A pontos jelalak mennyire számít? Ezek a kapcsolóüzemű tápok azzal kezdődnek, hogy Graetz-híd, és pufferkondi.

A pontos jelalak nem, a kitöltési tényező számít. :lol: Ha túl kicsi, terhelésre ingadozó DC lesz, ebből pedig kiszámíthatatlan AC a másik oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom hogy az Omegámban elkezdtek mozogni az ajtók a zár felöli részen és gödörökbe elég idegesítő..... :lol: Azt szeretném megkérdezni a zárakon tudok -e állítani hogy szorosabban fogják az ajtókat vagy esetleg ami a kasztniba van csavarozva amit bekap a zár azon esetleg valami állítási lehetőség? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan gondom hogy az Omegámban elkezdtek mozogni az ajtók a zár felöli részen és gödörökbe elég idegesítő..... :lol: Azt szeretném megkérdezni a zárakon tudok -e állítani hogy szorosabban fogják az ajtókat vagy esetleg ami a kasztniba van csavarozva amit bekap a zár azon esetleg valami állítási lehetőség? :lol:

Ha ránézel, már meg is látod a lehetőséget :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.