Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hajhó mindenki!

Kicsit visszakanyarodnék a tegnapi ac pumpás hozzászólásomra mert nem hagyott nyugodni ez a kérdés. Szóval nem beszéltem félre mert bizony vannak dízelek amikbe csont ugyanolyan ac van mint egy benzinesben. Ezt onnan tudom, hogy tegnap este érkezett egy 2.5td Omega bontásra és mondom azzal kezdek, hogy megnézem az ac-t. Mit ad Isten egyforma a benzinessel. Hazajöttem és még itt ál a saját Omegám ami szintén 2.5td és bezony teljesen más az ac-ja mint a benzinesé és mint a másik dízelé. Mindkét dízel kombi és mindkettő 95-ös. innentől ember legyen a talpán aki azt ki meri mondani, hogy tuti jó az enyém bele. Még mindig nem tudom van-e valami módszer erre azon kívül, hogy megnézi az ember és ahogy én javasoltam összehasonlítjuk. Hát ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A kérdés az volna, hogy a B2-es faceliftes 2.2; 2.5; 2.6 benzines motorok közt mennyire variálhatóak a kuplung/lendkerék alkatrészek (tudom az utóbbiak már V6-oask). Konkrétan 2.2-re szeretném feldobni a 2.5 lendkerekét/kuplungját ugyanis az enyémben valami ezek közül meg fogja adni magát (még nincs szétbontva, csak elég beteg hangja van szegénynek :rolleyes: )

Előre is köszi ha valakinek van valami ötlete/tanácsa.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A kérdés az volna, hogy a B2-es faceliftes 2.2; 2.5; 2.6 benzines motorok közt mennyire variálhatóak a kuplung/lendkerék alkatrészek (tudom az utóbbiak már V6-oask). Konkrétan 2.2-re szeretném feldobni a 2.5 lendkerekét/kuplungját ugyanis az enyémben valami ezek közül meg fogja adni magát (még nincs szétbontva, csak elég beteg hangja van szegénynek :rolleyes: )

Előre is köszi ha valakinek van valami ötlete/tanácsa.

Alkatrész szám alapján a 2.2-ben teljesen más a kuplungtárcsa, és szerkezet mint a 2.5 ill 2.6-ban. Az utóbbi kettőben ua a szerkezet, de a tárcsa már más alk.számú. Ezek alapján döntsd el, de sztem nem megy fel a 2.2-re a másikaké.

Link to comment
Megosztás:

Alkatrész szám alapján a 2.2-ben teljesen más a kuplungtárcsa, és szerkezet mint a 2.5 ill 2.6-ban. Az utóbbi kettőben ua a szerkezet, de a tárcsa már más alk.számú. Ezek alapján döntsd el, de sztem nem megy fel a 2.2-re a másikaké.

Köszi a segytséget. Közben máshonnan is ugyanezt a választ kaptam, úgyh ez sztem felejtős. Mindenképp írok valamelyk topicba ha lesz vmi előrelépés.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kölcsönkérnem egy V6 kábelköteget - köszi érte.

A lényeg hogy nincsenek belevezetve a kerek nagycsatiba a lambda jelvezetékek, közvetlen az ECU csatira megy rá a 2 árnyékolt vezeték. És ennél okés a 28-as láb.

Nem rendelkezik Budán valaki szerelőaknával - tekintettel a hóra - vmi garázsban?Meg kellene döfnöm a lambda csati mögött közvetlen a jelvezetéket, mert az a gyanúm hogy a csati vagy becsatakoztatott vezeték lesz KH-s v. szakadt.Visszagondolva a 2 régi lambda rögzítő fülei le voltak törve, akár rángathatta is a vadbarom aki hozzányúlt.

A térdig érő hóban, akna nélkül meg nincs kedvem méregetni.. :rolleyes:

Vagy jó lesz egy ócsó elektromos ember elérhetősége is Pesten aki nem kontár PÜ-ben - végső esetben.

Link to comment
Megosztás:

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Nekem dízelautóm akkor csinálta ezt amikor kevés volt benne a gázolaj :rolleyes:

Igaz nem csak a MIL lámpa, hanem az egész műszerfal világított, mivel leállt a motor.

Meg sokszor a kuplung sem segített, csak a kanna.

Hátha segít neked is! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Szia.

Nagy valószinüséggel adagoló fedél felújitás lesz belőle. Nekem ugyanezt csinálta, csak mivel automata, nem akart leállni.

Ha kell, pesten van telefonszámom, aki nem olcsó, viszont teljesen korrekt.

Kellemes Ünnepeket. Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kisebb problémám lett,így Karácsonyi ajándékként...szóval izzítók kimérése után,megmozgattuk reléket kontaktspré stb.

és utána "megállt az élet" ...nem izzít az autóm.

Volna v.mi használható 5letetek? Zárlat lett, vagy relé behalt? Előtte az volt a gondom,hogy ilyen időben 2x kellett izzítanom,de gyertyák jók(ellenőrzés után).! ...viszont hijjába, mert most már nem izzít :rolleyes: (műszerfalon nem is világít az izzítás meg a szerviz lámpa) Ha netán volna használható tanács,akkor köszönöm.!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kisebb problémám lett,így Karácsonyi ajándékként...szóval izzítók kimérése után,megmozgattuk reléket kontaktspré stb.

és utána "megállt az élet" ...nem izzít az autóm.

Volna v.mi használható 5letetek? Zárlat lett, vagy relé behalt? Előtte az volt a gondom,hogy ilyen időben 2x kellett izzítanom,de gyertyák jók(ellenőrzés után).! ...viszont hijjába, mert most már nem izzít :rolleyes: (műszerfalon nem is világít az izzítás meg a szerviz lámpa) Ha netán volna használható tanács,akkor köszönöm.!

Sajnos nem értek a Td-hez, de nem csak a relé csatlakozójában van elégve egy szál esetleg, és miután megmozgattátok már nem izzít? Ha nem, akkor ki kell mérni a relét, de hogy hogy azt nem tudom. Esetleg van mohácson egy haverom, akinek szintén tádéja van, próbából áttehetnéd a reléjét a tiedbe, hogy mit csinál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy 1996-os Omega 2.5td-ém.Egy picit szeretnék váltosztatni rajta.Ehez kérnék segitséget infóban hátha már valaki csinált ilyet.Szoval a lényeg:a vezérlő elektronikát szeretném kicserélni a Bmw 2.5tds-ére(143le).Csak kiváncsi lennék arra,hogy a kivánt teljesitmény növekedés meg-e jönne ezáltal.Azt tudom,hogy a bömbin nagyobb a töltölevegő hütő-a turbó ugyanez a adagoló ugyanez.Jó tudom lessz vele probléma az immó végett.De azt megoldom.Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem értek a Td-hez, de nem csak a relé csatlakozójában van elégve egy szál esetleg, és miután megmozgattátok már nem izzít? Ha nem, akkor ki kell mérni a relét, de hogy hogy azt nem tudom. Esetleg van mohácson egy haverom, akinek szintén tádéja van, próbából áttehetnéd a reléjét a tiedbe, hogy mit csinál.

Kössz Kori!

Muszáj lesz elnapolnom a dolgot,ünnepek miatt stb. ..azt hiszem nem lesz a cseredarabra szükség,mivel nincs kedvem elbarmolni v.mit és költségeket tenni a nyakamra,így hozzáértő szakemberre bízom inkább...azon a párezer ft-on nem múlik.Kössz mégecce!!

Kellemes Karácsonyt mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2000 évjáratú omega (2,5 td) első üléseit, ki lehet-e cserélni, régebbi omega ülésre(A vagy '99 elötti B) A mostani, nagyon rossz. Nem tart oldalt, és folyamatosan zsibbad a jobb lábam a gázpedálon, valamint fáj a derekam. 93-as omegám volt, annak álomülései voltak. Az se izgat, ha a régebbi ülésekben, nincs oldallégzsák.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2000 évjáratú omega (2,5 td) első üléseit, ki lehet-e cserélni, régebbi omega ülésre(A vagy '99 elötti :rolleyes: A mostani, nagyon rossz. Nem tart oldalt, és folyamatosan zsibbad a jobb lábam a gázpedálon, valamint fáj a derekam. 93-as omegám volt, annak álomülései voltak. Az se izgat, ha a régebbi ülésekben, nincs oldallégzsák.

Köszi!

Szerintem rosszul van beállítva, Nekem is volt hogy alig tudtam megülni benne, de állítgattam azt jó lett.azt is mondhatnám qva kényelmes.

Attila01 asszem árult B2 reacro szövet nyergeket, nem tudom megvan -e még Neki kérdezz rá, azzal oldaltartás kipipálva...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem rosszul van beállítva, Nekem is volt hogy alig tudtam megülni benne, de állítgattam azt jó lett.azt is mondhatnám qva kényelmes.

Attila01 asszem árult B2 reacro szövet nyergeket, nem tudom megvan -e még Neki kérdezz rá, azzal oldaltartás kipipálva...

Köszi!

Állítottam én már az ülést mindenfelé, de nem akar jó lenni. Próbálkozom még.

Utána járok a nyergeknek.

Kösz

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudom ,hogy be lehet állítani a hangerőt ,hogy egyenesen emelkedjen a sebességgel. viszont olyat produkál hogy hírtelen ezer decibellel megugrik és ez eléggé baleset veszélyes. lassításnál nem megy vissza.az o.k.

ez miért lehet?

hogy kell beállítani amúgy ezt a dolgot?

valahogy véletlenűl beállítottam vagy nemtudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.