Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szegasztok!

A jelen benzin árak mellett érdemes a B Omit gázosítani és ha igen akkor kinél és menyibe kerül?

Attól függ melyik motorral. Szerintem a V6-osokat bűn, mert ezek a motorok gázzal nagyon nem mennek (igaz Kori?). A X20XEV (16V, 2L, 136 LE Ecotec) sem az igazi, mert a hengerekénti befecsekedenzős autóból karburátorost csinálsz :( , igaz vannak már modern gázcomputerek is, de azok qrva drágák.

Az igazán jó választás az X20SE (C20NE utód).

Árak felől érdeklődj a Kontor Kft.-nél 239-2418.

Nekem a C16NZ Vectrába ők szerelték be. A motor alacsonyabb fordulaton gyengébb volt, magasabb fordulaton viszont erősebb mint benzinen. Az autózás gázzal, kb a benzines 70-75%-ból jött ki. Akkor éri meg ha k sokat autózol.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az MV6-osba 200 e. volt a gáz és ez sajnos nem injektoros. Az kb 350e lett volna. De tavaly szereltek egy 2.5-ösbe injektorosat bontva és az kétszázból megállt a srácnak. CSak naon nehéz kifogni ilyen cuccot bontva. Nekem a fogyasztás kb 2 litert ugrott, de öcsém kétliteres rekordja 1 lityivel eszik többet. De a gáz 140 ft körül van, ezért sztem nem kell krva sokat autózni hogy visszajöjjön. Ráadásul milyen jó mikor tankolok és olcsóért. A teljesítményt tényleg visszaveszi, de a benzint tudod továbbra is használni. A tied kb 180 e lenne szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy kis ideig még benzint fogok tankolni! Hátha occssóbb lesz!

Ahoz, hogy komolyabb beruházásokat végezzek előbb pénzhez kell jutnom az meg csak úgy megy ha eladom a calibrát! Lenne egy kérdésem szerintetek menyire valosak az alábbi adatok (X20XEV)

Autópálya 120 km/h 6.3l

Autópálya 150-200 km/h 10.4

Város rövid távon (indulástól kb. 3-5 km) 10.6

Város normál távon 8.1-9.1 (lábtól függ)

100 km-en BC alapján

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából akár reális is lehet. Bár ritkán járok autópányán 120-szal, de a 150 az nagyjából annyi lehet. Nekem hosszú távon 140-es tempónál, tudatosan mérve a fogyasztást (Angliából idáig, csak autópálya, 3 tank üzemanyag...) 9-re jött ki.

A városit annyira nem tudom. Kevesebb mint egy ezerkettes zsigulié, és ennyi nekem elég. Amikor megvettem az Omit, tudatában voltam, hogy nem 3 literes fogyasztása lesz, de addig nagy autóval akarok járni, amíg lehet. Így nem is nagyon érdekel hogy 9 vagy 11 litert eszik. Talán nem lesz mindig így. Akkor majd átülök másba. De ez az autóm már fogyasztáscsökkentés a 123-as benzines mercimhez képest, ami lassan készül, hogy újra, hétvégeken kivihessem egy körre. Talán az Ominak is ez lesz a sorsa. Hétvégi autó lesz egyszer, de sosem szeretném eladni.

Link to comment
Megosztás:

Péntek este/éjszaka valaki frankón összehúzkálta kulccsal a jobb oldalát

az omegának, meg leeresztette a jobb első kereket... Az első ajtót újra

kell fényezni, lehúzta fémig a kulcsot.

Ha egyszer elkapom az ilyet, akkor inkább ülök érte, de nem hagyom

egészségesen, azt meg is ígérhetem... Nem érdemli meg a koszos életét

az ilyen paraszt emberszabású. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Oka? Igazából még az általános okokat sem tudom felhozni, pl. hogy

valaki irigykedett volna... Itt az utcában elég gazdag emberek laknak,

és nem átjáróház, idegent nem nagyon látni.

Egyszerűen élnek köztünk tapló tirpák állatok. Ez az ok.

A hátsó szélvédő sem magától tört be anno ugyanitt az Astrán...

:(

Link to comment
Megosztás:

Oka? Igazából még az általános okokat sem tudom felhozni, pl. hogy

valaki irigykedett volna... Itt az utcában elég gazdag emberek laknak,

és nem átjáróház, idegent nem nagyon látni.

Egyszerűen élnek köztünk tapló tirpák állatok. Ez az ok.

A hátsó szélvédő sem magától tört be anno ugyanitt az Astrán...

:(

Korlátolt emlős wazze.Ha megvan, kéz eltör.Aztán meg nyakig elás, lebrunya.Ha kell segítség, szólj.Sztem sokan benevezünk majd. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,tegnapelőtt megvettem életem első opeljét egy B omega 2.0 16V kombi személyében.Idáig jó;)tud valaki lelőhelyet féklámpás tetőspoier,normálisabb kinézetű jelnélküli rácsra?(meg természetesen kijelzőjavítót)üdv:yamesbiker@yahoo.com

Link to comment
Megosztás:

Én nem BC alapján mondtam az enyém fogyasztását, hanem tényleges megtett út/újratöltött tank számítás alapján. A 9L fölfelé kerekítve volt, mert 1-2 liter különbség adódhat két teli tank között.

én sem. Az 1-2 liter tankolási eltérés 65 liternél minimális számítási hibát okoz

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,tegnapelőtt megvettem életem első opeljét egy B omega 2.0 16V kombi személyében.Idáig jó;)tud valaki lelőhelyet féklámpás tetőspoier,normálisabb kinézetű jelnélküli rácsra?(meg természetesen kijelzőjavítót)üdv:yamesbiker@yahoo.com

udv a csapatban :(

tetőspoilert kérdezd itt: www.autoplastic-a.hu

hűtődíszrács: www.incontrol.hu (Lexmault árul)

kijelzőjavító: Haudek autóműszer javító műhely, XIII ker, Alig utca, telszámot a tudakozó megmondja

Link to comment
Megosztás:

Köcc!holnap körbejárom.Az incontrol-t kérdeztem,a Lexmaul tetszik,csak még fogalmam sincs az átlagárakról,náluk a rács 33pénz.Máshol is e körül mozog?Mert akkor nem rohangálok fölöslegesen.Csak lövésem sem volt,merre induljak... :smt102

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,tegnapelőtt megvettem életem első opeljét egy B omega 2.0 16V kombi személyében.Idáig jó;)tud valaki lelőhelyet féklámpás tetőspoier,normálisabb kinézetű jelnélküli rácsra?(meg természetesen kijelzőjavítót)üdv:yamesbiker@yahoo.com

Hi! Rácsot még érdemes a baumaxban, vagy ilyen helyeken is keresgélni. Ott jóval olcsóbb és nagyobb a választék, csak kicsi gépészkedés kell a beszereléshez.

Link to comment
Megosztás:

Hi! Rácsot még érdemes a baumaxban, vagy ilyen helyeken is keresgélni. Ott jóval olcsóbb és nagyobb a választék, csak kicsi gépészkedés kell a beszereléshez.

Naakkó friss tapasztalat. Épp a hétvégén rácsoztam be a lökösömet (képek a Calibra/Egyebek topikban), történetesen épp a Baumaxban vettem hozzá a rácsot, fel is vásároltam a fehérvári és a nyíregyházi áruház teljes készletét (4db kellett, és nem tartanak sokat egy áruházban sem), de azt nem mondanám, hogy jóval olcsóbb. Amit én vettem, azt 100x12cm-es csíkban adták, egy ilyen csík kevés híján 3000 egységbe kerül, úgyhogy nem valami gazdaságos. A szerelés egyáltalán nem bonyolult, és sziloplaszttal oldottam meg (olcsóbb mint az FBS paszta), az aránylag könnyen kezelhető és -50-től +150 fokig hőálló (mivel közvetlen mögötte van a hűtő ami elég meleg, ez kell is), viszont nekem több mint egy tubus szilo kellett a biztonságos rögzítéshez. Elég stabilnak tűnik, magától nem fog kiesni, de szvsz egy nyulat vagy macskát már nem bírna ki :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.