Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok! Van esetleg tippetek, hogy az Omega műanyag bilinccsel összeillesztett vízcsöveit hogy lehet roncsolás mentesen szétbontani (a műanyag, és a gumi csövek találkozásánál)? Valami kúpos cuccnak tudom elképzelni belülről ezt a bilincset, ami a csőcsonkra szorítja a gumicsövet, de azt ütni, préselni, melegíteni...ráadásul a motortérben?! Előre is köszönöm, ha valaki ír!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , egy kedves ismerősömnek beszart a 2.5v6 omegája , szeretne venni egy donort , valakinek van tapasztalata hogy az osztrákoknál hol található bontó a magyar határ mellet ,keresett már a guglira de nem nagyon megy neki a német nyelv , elég lenne egy pár link vagy weboldal (sajnos a német nyelv nem az érősegem) amit talált vagy Németország vagy Anglia .Előre is köszi.Üdv Pety

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , egy kedves ismerősömnek beszart a 2.5v6 omegája , szeretne venni egy donort , valakinek van tapasztalata hogy az osztrákoknál hol található bontó a magyar határ mellet ,keresett már a guglira de nem nagyon megy neki a német nyelv , elég lenne egy pár link vagy weboldal (sajnos a német nyelv nem az érősegem) amit talált vagy Németország vagy Anglia .Előre is köszi.Üdv Pety

http://www.hasznalta...5_v6_cd-5724848

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega_b/opel_omega_b_2.5_v6_sport-5753235

tovább tartott elolvasni a posztodat, mint bepötyögni hogy 'hasznaltauto.hu' meg hogy Opel Omega 2400-2600ccm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A lányom ma beszállt az első ajtónál úgy a kocsiba ,hogy az elektromos üllést mozgató panelját,gombját tőböl letörte. Előszőr nem találtam végül megöröltem ,mert meg lett. lecsúszott az üllés mellé. Kezdett elszállni a dühüm,de sajnos ez nem tartott sokáig ,mert mint kiderűlt nem tudtam visszapattintani. Úgy látom, hogy az a műannyag tört le ami középen van és ez valami fix dolog volt.Az autó 3000ccm és 2000 évjárat

Valami okosat vagy, járt már esetleg így valaki?

Megint az utánajárás és ilyenre kiadni a pénzt.Elképesztő

Köszönöm

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A lányom ma beszállt az első ajtónál úgy a kocsiba ,hogy az elektromos üllést mozgató panelját,gombját tőböl letörte. Előszőr nem találtam végül megöröltem ,mert meg lett. lecsúszott az üllés mellé. Kezdett elszállni a dühüm,de sajnos ez nem tartott sokáig ,mert mint kiderűlt nem tudtam visszapattintani. úgy látom, hogy az a műannyag tört le ami középen van és ez valami fix dolog volt.Az autó 3000ccm és 2000 évjárat

Valami okosat vagy, járt már esetleg így valaki?

Megint az utánajárás és ilyenre kiadni a pénzt.Elképesztő

Köszönöm

Attila

Nekem már sikerült megragasztanom. Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Bár "köztudottan" nem ingyenszervíz a fórum, én azért megérdeklődném: 2.5 benzines motorba milyen színű fagyálló kell?

MátéDebrecen jóvoltából lett működőképes ABS-vezérlőm, amit sikeresen ki is cseréltem 7végén, de ehhez le kellett vennem a vastag vízcsövet.Ezért viszont leengedtem a hűtővizet. A kifolyt trutyit nem önteném vissza, mert túlságosan zavaros (sűrű rozsdabarna üledékes)

Szóval, milyen arányban és milyen színű folyadékot tegyek bele?

Köszönöm az értelmes válasz(oka)t .

Link to comment
Megosztás:

Bár "köztudottan" nem ingyenszervíz a fórum, én azért megérdeklődném: 2.5 benzines motorba milyen színű fagyálló kell?

MátéDebrecen jóvoltából lett működőképes ABS-vezérlőm, amit sikeresen ki is cseréltem 7végén, de ehhez le kellett vennem a vastag vízcsövet.Ezért viszont leengedtem a hűtővizet. A kifolyt trutyit nem önteném vissza, mert túlságosan zavaros (sűrű rozsdabarna üledékes)

Szóval, milyen arányban és milyen színű folyadékot tegyek bele?

Köszönöm az értelmes válasz(oka)t .

Rózsaszín gyári fagyálló kell bele 50-50% arányban.

Link to comment
Megosztás:

nagyon csaszi minden cikk!

viszont az az automatikusan átkapcsoló belső keringetés működik valakinek?

és hol van benne aktív szénszűrő?

a cikk írta, hogy valahol van benne.

talán kicserélném 12 év után ha lehet.

B2 Omegákban a gyári pollenszűrő egyben aktívszenes is 6808614 a rendelésszáma és az ugy. 3500 körül van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos a difim kanyarokban gázadásnál (főleg ha indulásnál már fordulokm is), morog. Vagyis nem tudom mi, de hátulról jön. Több mint valószínű a difim . A gépészeti rész nekem mindig is tetszett, és csináltam is elég sok tipusú autónál, de hátsó meghajtásúnál most előszőr. Olvasgattam a fórumot, sajnos nem minden esetben tudott a páciens jó állapotú, használt difihez jutni. Esetlegesen, tudtok valaki olyat ajánlani aki ért hozzá és ki tudja csapágyakat cserélni( ez még nem lenne gond) és be is tudja állítani??? Előre is köszi!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos a difim kanyarokban gázadásnál (főleg ha indulásnál már fordulokm is), morog. Vagyis nem tudom mi, de hátulról jön. Több mint valószínű a difim . A gépészeti rész nekem mindig is tetszett, és csináltam is elég sok tipusú autónál, de hátsó meghajtásúnál most előszőr. Olvasgattam a fórumot, sajnos nem minden esetben tudott a páciens jó állapotú, használt difihez jutni. Esetlegesen, tudtok valaki olyat ajánlani aki ért hozzá és ki tudja csapágyakat cserélni( ez még nem lenne gond) és be is tudja állítani??? Előre is köszi!

Üdv.

Olyat nem, de egy komplett difim van. :) Megkímélt, omegához képest keveset futott. Ha érdekelj írj Pü-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.