Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Használtautón van gyári Xenon, magasságállítóval kompletten 100e körül. Amúgy az első és hátsó tengelyen is van egy kar, ami egy-egy potit állít, az pedig a fényszórót szabályozza. Az állítómotor is más a Xenonosban.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne szintszabályzó, hacsak nem gyári xenonos.

És azt nem is tudsz emberi árban szerezni, úgyhogy tegyél le róla.

Műszakira égőcsere, ahogy a kartárs is mondja :sowwy:

Azt mondta a srác, akitől a kocsit vettem, hogy (bár nem tudom mikor) 150e-be került neki a xenon a kocsiba... Mondjuk ettől még tuti égőcsere lesz... :lol: Viszont holnaptól szabin vagyok egy pár napig, úgyhogy biztos kiugrik a lámpa egy vizsgálat erejéig...

Link to comment
Megosztás:

Azt mondta a srác, akitől a kocsit vettem, hogy (bár nem tudom mikor) 150e-be került neki a xenon a kocsiba... Mondjuk ettől még tuti égőcsere lesz... :sowwy: Viszont holnaptól szabin vagyok egy pár napig, úgyhogy biztos kiugrik a lámpa egy vizsgálat erejéig...

Mint olvashattad, nem elég az sem, hogy a két lámpatest gyári xenonos. A potikat is be kell installálni és kábelezni a

futóművekre. Azt nem tudom, ez még mivel járhat...

Link to comment
Megosztás:

hali!

tud nekem valaki igaz és pontos választ adni ,hogy omega b 2.2-es benzines mennyit eszik városban és országúton.

most 2.5v6-om van és gondolkozom hogy egy 2.2-esre lecserélem. 2001-es évjáratra gondoltam.

Nekem x20xev van, némi optimalizálással (no egr, no kat., jobb öblítés a kipuff, és a szívóoldal miatt).

Így nekem vegyesben 8,6, városban 9-9,5, országúton 7,2-7,5 a fogyasztás.

Mielőtt a motort a sok sallangtól megszabadítottam, kb +2-3dl fogyasztástöbblet volt.

Normális tempóban, nem félkeresztbe autózva kapom ezt az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Hali fiuk!!

volna egy nagy problemám

elszakatt a légmenyiség mérő és a pillangó szelep közti gumicső.

az a baj hogy olyan helyen szakadt el,hogy nem tudom megragasztani.

kerestem a rajta lévő gyári szám alapján de úgy nem találtam semmit.

SEGÍTSETEEEEEK hol keressek újjat

előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Néhány kérdésem volna: ugye jól tudom, hogy a központizárvezérlő a jobboldalon az A oszlop tövében van? Az elektromos ablakot a vezérlője képes felhúzni, ha a gyári központi távirányítóján a bezárás gombot nyomva tartom, vagy ha a kulcsot elfordítva tartom. Az érdekelne, hogy külső jellel ki tudom-e ugyan ezt kényszeríteni belőle... A lényeg, hogy a riasztót pakolom át a Kadettből, és szeretném minden funkcióját kihasználni! B) Asszem azért menet közben lesz még kérdésem... B)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Omegás cartársak!

Jelenleg egy B Omega caravan vásárlása előtt állunk, kiszemeltünk egy '95-ös, 2.5TD BMW-motoros, manuális váltós gépet. A kérdésem az lenne, mire figyeljünk oda az autó megtekintésekor? Mik a jellemző hibái ennek a tipusnak? A karosszérián hol jelentkeznek először problémák? A segítségeket előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Omegás cartársak!

Jelenleg egy B Omega caravan vásárlása előtt állunk, kiszemeltünk egy '95-ös, 2.5TD BMW-motoros, manuális váltós gépet. A kérdésem az lenne, mire figyeljünk oda az autó megtekintésekor? Mik a jellemző hibái ennek a tipusnak? A karosszérián hol jelentkeznek először problémák? A segítségeket előre is köszi!

Ettől a motortípustól kicsit óvakodni kell, mert 99%-uk leharcolt már... és baromi drága a generál.

Amikor én vettem az omit, akkor nézegettem ilyeneket is, de nem találtam egyet sem ilyen motorral,

amit megvettem volna. Persze órában 130 meg 170 ezer volt, de valójában több mint a duplája volt

bennük. És azt számítsd bele, hogy nem túl jó a fogyasztása... városban megeszi a 16-18-at is, ha nem

spórolsz vele B) (mondjuk az említett példa egy automatásból van)

Amúgy ezen kívül a futóművet érdemes nagyon megnézni, mert sok szilent van, a kormányrudazat is

speciálisabb. Kaszni inkább csak hátsó íveknél és ajtók alján szokott rohadni.

Link to comment
Megosztás:

Lövésem sincs, hogy húzza fel a kp-i zár az ablakokat. Esetleg nézd meg a kapcsolási rajzokat. Azt is küldtem dvd-n

A diesel hibája az adagoló, és a hengerfej. Mindnek nagyon drága a javíttatása, bontottat pedig naon nehéz szerezni. Sajnos rozsdásodás előfordul: hátsóívek, ajtók alja és az oldalüvegek aljánál lévő gumi alatt. Ha a diesel melegen nehezen indul, akkor vszínű adagoló hibás.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Gabi és Kori is írta, az ajtók alja szokott rügyezni illetve a hátsóknak az íves része indul meg először. Hátsó ívet is láttam már rügyezni, amivel az a gáz, hogy nincs javítóív hozzá minden bokorban, mint astrához B)

Ha még a gyári lámpák vannak benne elöl, akkor csak idő kérdése, hogy mikor fogod túl mattnak találni és cserélni (utángyártott projektoros ~13e/db). Az első ködlámpák, főleg a balos fogyóeszköz kb 10e/db az utángyártott is...

Az biztos, hogy kevés kilométeres csak óra szerint van...

Aki ezzel a motorral vette, az jó eséllyel nyomta is bele a km-eket számolatlanul...

A motor láncos, cseréjét jó vastagon számolják mindenütt, és a tekergetett km-óra miatt azt se tudod mikor kéne cserélni...

Az adagolóban a HDK fej szokott elkopni, javítása megintcsak nemkis pénz.

A hűtéssel is lehetnek gondok, főleg terhelten hajszolva...

Szerintem keress hozzáértő dieseles tulajt a teszthez...

Link to comment
Megosztás:

Lövésem sincs, hogy húzza fel a kp-i zár az ablakokat. Esetleg nézd meg a kapcsolási rajzokat. Azt is küldtem dvd-n

Hát ez nem lett kész ma (igaz délután más programom volt). Az ablakfekhúzást asszem meg tudom oldani. A riasztón állítható a zárásjel, azt beállítom kb30s-re, és a vezérlőjelet a kulcselfordításnál adom neki (segített a kapcsrajz: a központizárvezérlő 1-es 2-es lába a kulcs fordítgatás jele B) ). Tehát azt fogja "hinni", hogy fél percig tartom a kulcsot, és felhúzza az ablakot... A nagyobb gondom (amivel szenvedtem is ma) az ajtónyitásérzékelő... Valamilyen módon az is a központizárvezélőbe megy, nem sima negatív zárás, és bebolondítja a riasztómat. Nyitott ajtónál is visszaélesedik... Ezen kell még dolgoznom.

De ha már itt tartunk: szerintetek a jobb hátsó ablakot miért nem húzza fel az automatika? B)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Omegás cartársak!

Jelenleg egy B Omega caravan vásárlása előtt állunk, kiszemeltünk egy '95-ös, 2.5TD BMW-motoros, manuális váltós gépet. A kérdésem az lenne, mire figyeljünk oda az autó megtekintésekor? Mik a jellemző hibái ennek a tipusnak? A karosszérián hol jelentkeznek először problémák? A segítségeket előre is köszi!

Szia.

Amikor Omegát kerestem, én is szemeztem a 2,5 bmw-s tádéval.

Megkérdeztem egy öreg autós szakit, aki látott már nem egy, sőt nem is kettő ilyen motort, mind Omegában, mind bmwben.

Véleménye szerint ilyen motorral csak új autót szabad venni, mivel -állítása szerint- omegákba nem a legjobban sikerült motorokat rakták a szereleősorról, másrészt meg az ilyen motorokat tényleg nagyon tapossák. Km számolatlanul van benne, nem hinném hogy egy 13éves dízel autóban 100-200 km van. Ennek inkább -minimum- a duplája.

Mindemellett egy nagyon jó motor, ha felújítod a vezérművet, ha raksz rá egy új hengerfejet (nem felújítottat), és egy új adagolót.

Azonban ez magyar árakkal számolva is min. 3-4-500e ft. Ha ezt rászámolod az autó árára, plusz azt, hogy ezzel csak a motort újítottad fel, futóműről, vagy az egyéb problémákról nem is beszélve.

Sajnos szerintem is nehéz olyan autót találni, amiben közel valós a km, az állapotáról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Omegás cartársak!

Jelenleg egy B Omega caravan vásárlása előtt állunk, kiszemeltünk egy '95-ös, 2.5TD BMW-motoros, manuális váltós gépet. A kérdésem az lenne, mire figyeljünk oda az autó megtekintésekor? Mik a jellemző hibái ennek a tipusnak? A karosszérián hol jelentkeznek először problémák? A segítségeket előre is köszi!

Szia.

Én 3 hónapja vettem, egy 2,5TD-t...

Igaz nem kombi, az nekem felesleges.

Nem zörög, nem kormol, igaz néha nehezen indult hidegbe (izzítógyertyát mondák nézzem meg.. de már melegvan és most nemáll fell a gond ...)

238e km volt az órában, gl felszereltségű 830e huf ért vettem 97es

Anyósoldal zúzva volt, az ablakok 95ösöek ... benne van a pakliban...

Vittem szerelőt aki hozott notit, rádugta aztmondta ennyit megér, megvettem ... B)

Minden ajtó alja rügyezik, de csak belül látszik... még!

Pár évet kibír, aztán csere Omega betegség elkell fogadni...

Szerelő haver annyit mondott, ha beszar a motor, hozassak egy donort kintről, 2ből csinálunk 1et... oszt birja majd 1 darabig megint.

Nekem még gyári a kuplung, gyári a vezérmű lánc is... tanácsként annyit mondtak, ha hallom a lánc zögését cseréljem ki B) (nem ócsó ;) )

Dinamika, fogyasztás QRVAJÓ! Megvagyok elégedve vele...

Kipörgésgátlót hiányolom, mert sokba lesz a gumi... de csaknehagyom holmi suzukis gizda majmoknak hogy lenyomjanak :D ;)

Meghát a bálna alatti fütyülő gumi felkelti a lányok érdeklődését :lol:

Fogyasztás ha elhiszitek hanem 8-8,5 full városban... 50-60között 5.ben elcsorgok

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Én 3 hónapja vettem, egy 2,5TD-t...

Igaz nem kombi, az nekem felesleges.

Nem zörög, nem kormol, igaz néha nehezen indult hidegbe (izzítógyertyát mondák nézzem meg.. de már melegvan és most nemáll fell a gond ...)

238e km volt az órában, gl felszereltségű 830e huf ért vettem 97es

Anyósoldal zúzva volt, az ablakok 95ösöek ... benne van a pakliban...

Vittem szerelőt aki hozott notit, rádugta aztmondta ennyit megér, megvettem ... B)

Minden ajtó alja rügyezik, de csak belül látszik... még!

Pár évet kibír, aztán csere Omega betegség elkell fogadni...

Szerelő haver annyit mondott, ha beszar a motor, hozassak egy donort kintről, 2ből csinálunk 1et... oszt birja majd 1 darabig megint.

Nekem még gyári a kuplung, gyári a vezérmű lánc is... tanácsként annyit mondtak, ha hallom a lánc zögését cseréljem ki B) (nem ócsó ;) )

Dinamika, fogyasztás QRVAJÓ! Megvagyok elégedve vele...

Kipörgésgátlót hiányolom, mert sokba lesz a gumi... de csaknehagyom holmi suzukis gizda majmoknak hogy lenyomjanak :D ;)

Meghát a bálna alatti fütyülő gumi felkelti a lányok érdeklődését :lol:

Fogyasztás ha elhiszitek hanem 8-8,5 full városban... 50-60között 5.ben elcsorgok

Üdv

Naja. Csak ezek a motorok külföldön is halódnak elfele.

Szóval ha belefér, hogy 2-300e ftba megy a donornak való (én 150é vettem egy 2,0 8v-s enyhén törött szedánt) odakint, akkor megéri beleugrani egybe.

Ráadásul az is valamilyen szinten zsákbamacska, hiszen abban is lehet km bőven.

3 ismerős is megjárta a 2,5 bmw motorral, igaz csak egyik volt Omegás.

Kettőnek hengerfej baja volt, állítólag azért, mert a tűzfal felőli 2 henger máshogy hűl, emiatt nyúlik, vetemedik az anyag, ami miatt előbb-utóbb megreped.

Bontott hengerfejre meg sokat nem jósoltak egyiknek sem, be is jött. Ekkor az egyik delikvens megszabadult az 525östől.

2 ember még küzd a motorral, részint fanatizmusból.

Aki megúszta a hengerfej hibát az meg kuplungozik, vezérlánc zörög, adagoló csöpög, kevés a kompresszió, turbo középrész megkopott... ez mind a soksoksoksok km miatt van (igazoltan 400e km :P ). Igaz ő ennek tudatában vette - a lerugott 94es Omega kombit-, bagóért (400e ft).

Utolsó harcosnak csak a motor felújítása eddig 400e-ben fáj (adagoló, hengerfej, gyűrűzés, főtengely csapágyazás, stb).

Link to comment
Megosztás:

Naja. Csak ezek a motorok külföldön is halódnak elfele.

Szóval ha belefér, hogy 2-300e ftba megy a donornak való (én 150é vettem egy 2,0 8v-s enyhén törött szedánt) odakint, akkor megéri beleugrani egybe.

Ráadásul az is valamilyen szinten zsákbamacska, hiszen abban is lehet km bőven.

3 ismerős is megjárta a 2,5 bmw motorral, igaz csak egyik volt Omegás.

Kettőnek hengerfej baja volt, állítólag azért, mert a tűzfal felőli 2 henger máshogy hűl, emiatt nyúlik, vetemedik az anyag, ami miatt előbb-utóbb megreped.

Bontott hengerfejre meg sokat nem jósoltak egyiknek sem, be is jött. Ekkor az egyik delikvens megszabadult az 525östől.

2 ember még küzd a motorral, részint fanatizmusból.

Aki megúszta a hengerfej hibát az meg kuplungozik, vezérlánc zörög, adagoló csöpög, kevés a kompresszió, turbo középrész megkopott... ez mind a soksoksoksok km miatt van (igazoltan 400e km ;) ). Igaz ő ennek tudatában vette - a lerugott 94es Omega kombit-, bagóért (400e ft).

Utolsó harcosnak csak a motor felújítása eddig 400e-ben fáj (adagoló, hengerfej, gyűrűzés, főtengely csapágyazás, stb).

B) :D ;)

Majd meglássuk... a vak is ezt mondta B)

Link to comment
Megosztás:

B) :D ;)

Majd meglássuk... a vak is ezt mondta B)

Persze ez így van. Mondjuk nem mondhatja azt senki, hogy a jóba nem lehet ugyanúgy belenyúlni, mint a rosszba. Persze csak kicsit több szerencse kell ;)

Egyébként ha jó, nem leharcolt, megfőzött, jómagyarmódra használt a motor, akkor szerintem kis ráfordítással, és ésszerű használattal a 2,5ös motorra sem kell vagyonokat költeni.

Tipikus eset, amikor a nagypapánál az öregecske golf dízel soktízezer km-t elpöfékel, aztán az unoka 2 hét alatt megfekteti a motort.

Kérdés, hogy mi mit bír. Sztem hiába 130le, meg rengeteg nyútonméter, a 2,5es dízel sem arra való, amire használják egyesek (félkeresztbe autózás, tipikus dízelgyilkolás üveghang, majd 2 pillanat múlva leállítani a motort, avagy a fordítottja, hideg motor azt' padlógáz). Tudja a motor mindezt, csak ennek a kegyetlen bánásmódnak megvan az ára, a gyakori hiba, a rossz hírnév.

Előző melóhelyen volt céges 2,5ös Omega. Első gazdás volt, szalonból hozták ki. 6 évesen volt benne 250e km, szinte heti rendszerességgel volt külföldi uticél.

De annál kulturáltabban járó dízelmotort nem hallottam! Igaz, megkapta ami neki jár, a rendszeres, szakszerű szervizeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vigyázzatok a kormányzárral, engem másodszor szivatott meg... B)

Írtam már nemrég, hogy eltört és vettem egy utángyártotatt 4820 Magyar forintért.

Majd vasárnap este egyszercsak nemindult, és kb 300-dik fordításra elfordult a kulcs...

Szorult, akadt, finom ütögetés, és folyamatos feszítés után tudtam indítani a kocsim.

Érdekesen áltak hozzám a kereskedésbe ahol vettem, vigyem vissza természetesen, a beépítés számlájával együtt. De amikor vettem, egy szóval nemmondták, hogy szakembernek kell beszerelni. Amikor szóvátettem, azvolt a válasz, hogy kivan irva. Ez nem eljárás, de mind1. Annyiban rendes volt a hölgy, hogy adott egy telefonszámot, mondván az úr majd tud segíteni. Ha nem, keressem meg, és "megoldjuk". Végülis segítőkész volt.

A dolog lényege, hogy ezis eltört, de ennek az a felső része, ami a kormányban tartja. Azt kidobtuk és ideiglenesen működik.

A srác, aki csinálta, szintén nagyon segítőkész volt, pillanatok alatt megcsinálta, és szólt, hogy majd keressem meg, ha van időm és a 2 töröttből csinál 1et...

Hát nemvolt egyszerű, szóval csak óvatosa... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.