Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Legalább mindjárt kicseréltem a benzincsövet az ac és a fedél közt.

Öcsém gépén is ilyen Borbet aluk vannak télen.

Nekem ezek a felnik pont nem tetszenek. :-(

Dehát ezzel vettem. Télire ugyis lecserélem gyári fém felnire és disztárcsára. Nyárra meg szerzek olyat, ami nekem is tetszik.

Link to comment
Megosztás:

nekem az fordult meg a fejemben, mi lenne ha vaj bőrrel csináltatnám meg a kormány, váltó, kézifék bőr részeit...az nagyon gagyin nézne ki? :lol:

ez is bőr. nem műbőr :lol:

azt mondta, évente nem árt lekezelni, bútorhoz való bőrápolóval, és ennyi :lol:

Egy gyors kérdés. Te szerelted ki a cuccokat, vagy ebben az árban benne volt a ki-be szerelés is?

ő csinált mindent, vittem az autót, 4 óra múlva jöttem is el vele.

Link to comment
Megosztás:

Ma kiszedtem az AC-t. Jól megszivatott, mert nem is az halt be, csak kifogyott a benzin, de a mutató 20 lityin állt. Kiszedtem a benzinszintjelzőt a tankból, erre két mágnes volt ráragadva, amiket azért dobtam a tankba, hogy összeszedjék a fém reszeléket, és ne az AC szoruljon meg. Mivel, még a kezelési is írja, hogy ne fogyasszuk ki a tankot, mert felszedi a koszt, term. fel is szedte. Még üzaszűrőt is cserélhetek sztem :lol:

Tegnap előtt engem is copatott az AC.Az istennek nem indult be benyával,csak gázzal.A probléma hasonló,kifogyott a nafta!! :lol: miért nem találta fel az Opel a soha ki nem fogyó tankot????????? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyaralás után vagyok, mentem is egy pár km-t. Az Omegával nagy gondok nem voltak, azon kívül, hogy a szervízjel a műszerfalon több alkalommal világított. Újraindítás után elalszik... Néhány esetben viszont nincs energia és alig akar megindulni az a 136 le. Nem tudom ez mitől vagy milyen jelet kap akármelyik jeladótól is a motor. Ja és a kartellcső adta meg magát az úton, amit már cseréltem.

Más; sajna megyünk kifele a nyárból rendesen, és az én fűtésem nem ecsetelem miért nem a leg ütősebb. A fűtőrendszeremet szeretném kitisztítani, de nem gondoltam olyan nagy munkába, hogy a belső fűtőrad..-ig szétszedem, inkább valami trisós átmosáson gondolkodtam, járó motornál felmelegedés után gondolom mindenhol mar egy kicsit majd tiszta vizes átmosás és menne bele az új fagyálló...

Kérdésem ( aki már csinált ilyet ), mekkora mennyiség kell a trisóból ( 2000-s motornál ), hogy ne marjon szét mindent?

Link to comment
Megosztás:

Más; sajna megyünk kifele a nyárból rendesen, és az én fűtésem nem ecsetelem miért nem a leg ütősebb. A fűtőrendszeremet szeretném kitisztítani, de nem gondoltam olyan nagy munkába, hogy a belső fűtőrad..-ig szétszedem, inkább valami trisós átmosáson gondolkodtam, járó motornál felmelegedés után gondolom mindenhol mar egy kicsit majd tiszta vizes átmosás és menne bele az új fagyálló...

Kérdésem ( aki már csinált ilyet ), mekkora mennyiség kell a trisóból ( 2000-s motornál ), hogy ne marjon szét mindent?

Hát nem tom, én sok jót nem hallottam, arról, hogy kimosd a hűtőrendszert... ott ahol eddig a vízkő tömített... nos orrán-száján fog folyni a nedű utána.... sztem nem úszod meg a fűtőradiátor cserét :lol: Ez van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem a régebbi írásaitokat is a fűtéssel kapcsolatban, egy pár jelenség nálam is felmerült, pl.: hátsó rácsokon szinte csak hideget fuj. Elől a jobb és bal oldal külön szabályozható. Lehet hogy nálam is valami szétcsúszott, akár vákumcső! Kb 4,5 éve amikor megvettem az Omegát decemberben pár próba kör után már ömlött a meleg...most 10 perc után is csak akkor ha kis fordulaton megy a ventillátor, de ez sem elég az utastér befűtésére.

A fűtéscsapot vmelyik nap megnézem, a hűtőmosást meg még átgondolom... Amióta mér az órám és tudom hány fokos a víz, azóta 90-95 fokot hamar eléri a motor hőmérséklete, reggelente kb 10-12 fok-ban, még elfogadható, de napközbe nem is kell 20-25 fok fölé menni és így is folyamatosan bekapcsol a ventillátor, azaz nem tud léghűtéssel stabil hőfokon maradni ( feltűnően sokat kapcsol ki-be a ventillátor ).

Üdv. P.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem a régebbi írásaitokat is a fűtéssel kapcsolatban, egy pár jelenség nálam is felmerült, pl.: hátsó rácsokon szinte csak hideget fuj. Elől a jobb és bal oldal külön szabályozható. Lehet hogy nálam is valami szétcsúszott, akár vákumcső! Kb 4,5 éve amikor megvettem az Omegát decemberben pár próba kör után már ömlött a meleg...most 10 perc után is csak akkor ha kis fordulaton megy a ventillátor, de ez sem elég az utastér befűtésére.

A fűtéscsapot vmelyik nap megnézem, a hűtőmosást meg még átgondolom... Amióta mér az órám és tudom hány fokos a víz, azóta 90-95 fokot hamar eléri a motor hőmérséklete, reggelente kb 10-12 fok-ban, még elfogadható, de napközbe nem is kell 20-25 fok fölé menni és így is folyamatosan bekapcsol a ventillátor, azaz nem tud léghűtéssel stabil hőfokon maradni ( feltűnően sokat kapcsol ki-be a ventillátor ).

Üdv. P.

A gyakran bekapcsoló venti lehet pár dolog miatt.

1, retkes, vízköves a hűtő, és nem hűt megfelelően (ezt vagy kimosod te, vagy elviszed olyan helyre ahol ezzel foglalkoznak és pár ezer forintért kisavazzák)

2, hengerfejes a gép (vagy közelít felé, és forralja a vizet, mondjuk ebben az esetben enni is szokta) erre némi jelként szokott utalni a betonkemény vízcső...

3, nem tudom milyen motoros a géped, de pl az x20xev(vagy x20se) motor mellé 94-96 között raktak rövidebb hűtőt (nem teljes zárhíd szélességűt, és ez kevésbé hatékony), ezzel gyakorta megy a venti. javallott a csere a nagyobbra

4, egész egyszerűen a hűtő lamellái vannak tele bogártetemekkel, és emiatt nem tudja a menetszél hűteni ( ez ellen nagynyomású mosóval motor felől történő MERŐLEGES -mivel ha nem nem így teszel ellapulnak a lamellák- mosatás hatásos), vagy már eleve laposak a lamellák

Remélem segített valamelyik ötletem.

Link to comment
Megosztás:

Kuplungot cseréltetek?

Itt keresétek a gondot!

Valszeg a kinyomószerkezett "kínai" kalapja kopott már nagyon vagy a tárcsa kiegyenlítő rugói vannak már kinyúlva.

Inkább az utóbbira tippelnék,az új lendkeréken jobban megtapad a kuplung,de a kitágult rugók miatt berángat nagyobb terhelésen.

Szia!

Kuplungot nem cseréltünk (habár gondolom nem ártott volna). Igazad lehet, bár csak egy bizonyos fordulatszámon rángat be. Magasabb fordulaton egyáltalán nem, és padlógáznál sem tapasztalható a rángatás. :lol:

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A gyakran bekapcsoló venti lehet pár dolog miatt.

1, retkes, vízköves a hűtő, és nem hűt megfelelően (ezt vagy kimosod te, vagy elviszed olyan helyre ahol ezzel foglalkoznak és pár ezer forintért kisavazzák)

2, hengerfejes a gép (vagy közelít felé, és forralja a vizet, mondjuk ebben az esetben enni is szokta) erre némi jelként szokott utalni a betonkemény vízcső...

3, nem tudom milyen motoros a géped, de pl az x20xev(vagy x20se) motor mellé 94-96 között raktak rövidebb hűtőt (nem teljes zárhíd szélességűt, és ez kevésbé hatékony), ezzel gyakorta megy a venti. javallott a csere a nagyobbra

4, egész egyszerűen a hűtő lamellái vannak tele bogártetemekkel, és emiatt nem tudja a menetszél hűteni ( ez ellen nagynyomású mosóval motor felől történő MERŐLEGES -mivel ha nem nem így teszel ellapulnak a lamellák- mosatás hatásos), vagy már eleve laposak a lamellák

Remélem segített valamelyik ötletem.

Köszi a válaszokat!

A motor x20xev, ha jól tudom a nagy hűtős. Ahogy írtam az első pár évben nem volt gond a fűtéssel, de a ventillátor se kapcsolt be ilyen sűrűn. A borotvás hűtőmosás ( lamellák között ) már egy pár hete megtörtént, sok minden kijött de nem lett kevesebb a ki be kapcsolás a ventillátornak.

Azt hiszem neki esek majd a belső vízkőoldásnak is.

Remélem, nem leszek hengerfejes, a víz mennyisége nem fogy és a csöveken sem érzem, hogy nagyon kemények lennének.

köszi P.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

A motor x20xev, ha jól tudom a nagy hűtős. Ahogy írtam az első pár évben nem volt gond a fűtéssel, de a ventillátor se kapcsolt be ilyen sűrűn. A borotvás hűtőmosás ( lamellák között ) már egy pár hete megtörtént, sok minden kijött de nem lett kevesebb a ki be kapcsolás a ventillátornak.

Azt hiszem neki esek majd a belső vízkőoldásnak is.

Remélem, nem leszek hengerfejes, a víz mennyisége nem fogy és a csöveken sem érzem, hogy nagyon kemények lennének.

köszi P.

Aaazz, szeretik a hűtőlamellák a gőzborotvázást... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

A motor x20xev, ha jól tudom a nagy hűtős. Ahogy írtam az első pár évben nem volt gond a fűtéssel, de a ventillátor se kapcsolt be ilyen sűrűn. A borotvás hűtőmosás ( lamellák között ) már egy pár hete megtörtént, sok minden kijött de nem lett kevesebb a ki be kapcsolás a ventillátornak.

Azt hiszem neki esek majd a belső vízkőoldásnak is.

Remélem, nem leszek hengerfejes, a víz mennyisége nem fogy és a csöveken sem érzem, hogy nagyon kemények lennének.

köszi P.

Azzal viszont vigyázz, mert alu a hűtő, és könnyen megadja magát a savaknak!

Azért is ajánlottam azt, hogy ezt szakműhelyben csináltasd (mmint magát a hűtő savazást).

Itt Pécsen nekem 3-4e ft-ért csinálták pár éve, garanciálisan hogy a hűtő nem fog kilyukadni.

Valami gyenge savval és ultrahanggal csinálják, így az aluminium sem károsodik, és a hatás közel tökéletes lesz.

Viszont, ha eddig évekig jó volt, és csak most 'romlott el', akkor nem sok az esélye a vízkövesedésnek...

Hacsak nem non-stop csapvízzel töltögetted fel!

Link to comment
Megosztás:

Azzal viszont vigyázz, mert alu a hűtő, és könnyen megadja magát a savaknak!

Azért is ajánlottam azt, hogy ezt szakműhelyben csináltasd (mmint magát a hűtő savazást).

Itt Pécsen nekem 3-4e ft-ért csinálták pár éve, garanciálisan hogy a hűtő nem fog kilyukadni.

Valami gyenge savval és ultrahanggal csinálják, így az aluminium sem károsodik, és a hatás közel tökéletes lesz.

Viszont, ha eddig évekig jó volt, és csak most 'romlott el', akkor nem sok az esélye a vízkövesedésnek...

Hacsak nem non-stop csapvízzel töltögetted fel!

utánnajárok, nálunk ki vállal és mennyiért (csapvíz nálam nem került bele)!

Link to comment
Megosztás:

utánnajárok, nálunk ki vállal és mennyiért (csapvíz nálam nem került bele)!

Akkor viszont nem lett vízköves... ha az évek során normális fagyállót, meg fesztvizet raktál bele, akkor emiatt nem csökkent a hűtőteljesítmény.

Szerintem a problémát ne itt keresd.

Persze ártani nem ártasz vele, ha kipucolod a rendszert.

Most jut eszembe, van egy takarólemez a hűtőmaszk belsejében (az Opel embléma mögött - téli üzemre). Ha ez benne van, vedd ki (bár ez megint ellentmond annak, hogy eddig jó volt.).

Másik problémás dolog ami lehet, hogy a termosztátod nem nyit ki rendesen... nem áramlik a víz, gyorsabban melegszik.

Link to comment
Megosztás:

Én azért mégis arra tippelnék, hogy vízköves a rendszere. Mindenképp mosasd át, vagy mosd át magad. Erre még ecetet is használhatsz. A hűtőmet már kipucoltam, kb fél vödör vízkő jött ki, de még a fűtőradiátor visszavan, mert a fűtés nálam is halovány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.