Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hali Mindenkienk! Olvasgatom itt a hsz.-eket és azok után félve de én is segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb kollégáktól.

Az volna a kérdés, hogy tud-e vki olyan megoldást amivel azt a galád rohadék stb. kettős tömegű lendkereket ki lehet váltani 1 tömegűvel és ha igen esetlegmilyen "káros" mellékhatásai lehetnek a motorra váltóra nézve. Picit utánaolvastam elméleteileg a Valeo gyárt ilyen kit-et, de ma felhívtam őket és ehhez a típushoz náluk nem létezik (am. 2000-es évj. 2.2i Omega-ról van szó Z22XE). Külföldi oldalakon eddig még nem próbálkoztam most majd az jön (e-bay, stb.).

Ha valakinek van bármi ötlete ne tartsa magában.

Előre is köszi.

Bontottan vegyél egyet, legolcsóbb megoldás. Kit-el az a baj, hogy gyakran nem lehet később kapni a tárcsát, kinyomót, stb-t, és utána megint cserélheted az egész szerkezetet.

Link to comment
Megosztás:

Bontottan vegyél egyet, legolcsóbb megoldás. Kit-el az a baj, hogy gyakran nem lehet később kapni a tárcsát, kinyomót, stb-t, és utána megint cserélheted az egész szerkezetet.

No igen a legolcsóbb az csak sajnos nem a legtartósabb, most is egy bontott készül kihullni alóla, januárban volt cserélve (Bár az tény, h meg lett picit erőltetve. Megjárta Erdélyt 5 fővel + csomag,)

Momentán ott tarok, h ma beszéltem több forgalmazóval, de egyiknek sincs ehhez a típushzoz kit, sőt állítólag nem is létezik. (Amit írtál a tárcsával kapcs. arról is hallottam, de gondoltam 1 próbát azért megér).

Egyelőre 4 lehetőségre gondolok még:

1.- Valami más típusé talán ha felmegy a helyére (vagy a 2000-es benyásé az ha jól tom 1tömegű, vagy talán valamelyik nagyobb ccm-es 2 tőmegűje, az gondolom a több LE miatt talán tartósabb/jobban viseli a 140 lovat, ha befér persze).

2.- Legyártatni vhol a jelenlegi 2 tömegű alapján 1 tömegűt, de azt meg ki tudja mit fog szólni hozzá a 2 tömegű kuplungszerkezete.

3.- Angol E-bay-en láttam 2 tömegűt óccsóéé, csak ők meg nem szállítanak ide.

4.- Marad a bontott, talán a következő tovább tart-.

Majd lesz valahogy, ha jutok vmire írok hátha mást is érdekel. Azért köszi a hozzászólást.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkienk! Olvasgatom itt a hsz.-eket és azok után félve de én is segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb kollégáktól.

Az volna a kérdés, hogy tud-e vki olyan megoldást amivel azt a galád rohadék stb. kettős tömegű lendkereket ki lehet váltani 1 tömegűvel és ha igen esetlegmilyen "káros" mellékhatásai lehetnek a motorra váltóra nézve. Picit utánaolvastam elméleteileg a Valeo gyárt ilyen kit-et, de ma felhívtam őket és ehhez a típushoz náluk nem létezik (am. 2000-es évj. 2.2i Omega-ról van szó Z22XE). Külföldi oldalakon eddig még nem próbálkoztam most majd az jön (e-bay, stb.).

Ha valakinek van bármi ötlete ne tartsa magában.

Előre is köszi.

Opelékat ismerve a 2 literesé jó lesz rá.

V6 esetén is ráteszik a A, B V6 Veki - Calibra V6 lendkereket és nincs vele gond állítólag. Én is gondolkodok ezen, max egyelőre tarcsiba. Kevesebb a súlya mint a kettőstömegűnek, meg ha perverz a tulaj könnyíttethet is rajta. :D

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1265482829/30

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy ez egy Omegának különös megerőltetés lenne....

A motornak nem is volt különösebben az, bár azért érezte a + kilókat, de 4-be visszapakolva szépen lehetett vele előzgetni. Viszont a lendkeréknek valszeg betett.

Ahogy írtam már korábban az is bontott volt, ki tudja mennyit ment előtte, ezért félek még 1 bontottat belerakni.

Link to comment
Megosztás:

Opelékat ismerve a 2 literesé jó lesz rá.

V6 esetén is ráteszik a A, B V6 Veki - Calibra V6 lendkereket és nincs vele gond állítólag. Én is gondolkodok ezen, max egyelőre tarcsiba. Kevesebb a súlya mint a kettőstömegűnek, meg ha perverz a tulaj könnyíttethet is rajta. :wacko:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1265482829/30

Köszi a tippet no meg a linket is. Asszem elkezdem mélyebben bújni a net bugyrait a lendkerék méretek után.

kori: ezek után lehet, h az automata olcsóbb, de nekem akkor sem gyere be a dolog :D

Link to comment
Megosztás:

1.- Valami más típusé talán ha felmegy a helyére (vagy a 2000-es benyásé az ha jól tom 1tömegű, vagy talán valamelyik nagyobb ccm-es 2 tőmegűje, az gondolom a több LE miatt talán tartósabb/jobban viseli a 140 lovat, ha befér persze).

Nem, az X20XEV-et is kettőstömegűvel szerelték.

Keress vmi jó állapotú, keveset futott külföldi bontott Omit, annak nincs oda a lendkereke.

Barkácsolni nem érdemes, mert a végén az lesz, hogy a váltót kifekteti a motor rángatása.

Nem tudom milyen lehetőséged van rá, de lendkereket cserélni kb 1 órás meló, főleg ha nem először csinálod.

Áldott egy dolog a hosszmotor! :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, meg ha már itt vagyok...

Tegnap tapasztaltam egy olyat, hogy elkezdett egyenetlenül járni a motor, alapjáraton is kalimpált benne, és minimális gázpedál lenyomásra is dadogva húzott. Leállítás után is megmaradt.

Ma reggel viszont tükörsima alapjárattal indult a vas...

Eddig nem csinált ilyet, meg mivel most nem is produkálja a dolgot, nem is tom merre nézelődjek...

Gyertyákat még nem néztem, de előfordulhat, hogy megint beázott/beolajosodott.

Ha nem, akkor gyújtástrafó?

Link to comment
Megosztás:

Ja, meg ha már itt vagyok...

Tegnap tapasztaltam egy olyat, hogy elkezdett egyenetlenül járni a motor, alapjáraton is kalimpált benne, és minimális gázpedál lenyomásra is dadogva húzott. Leállítás után is megmaradt.

Ma reggel viszont tükörsima alapjárattal indult a vas...

Eddig nem csinált ilyet, meg mivel most nem is produkálja a dolgot, nem is tom merre nézelődjek...

Gyertyákat még nem néztem, de előfordulhat, hogy megint beázott/beolajosodott.

Ha nem, akkor gyújtástrafó?

Jaja, közben annak is utánajártam (X20XEV), úgyh. az sem játszik. Még talán ha valamelyik Vectráé ha felmegy, de az meg első kerekes meg minden azért nem hiszem, meg ettől a váltó dologtól is félek picit amit írtál. A szerelés am nem gond meg tudom oldani otthon csak legyen mit beszerelni.

Szerencsére az idő nem szorít annyaira, max járok asszony Clio-jával addig (bár vezetési élményre nem egy Omi :D de azért megteszi).

Amit írtál (rángatás), nekem tavaly csinált hasonlót, a szélvédő alatt elmozdult a gumiperem és az összes vizet a motor tetelyére engedte. Mikor kiszedtük a trafót a gyertyák vízben úsztak. Takarítás szárítás után zokszó nélk. ment tovább, szerencsére a trafónak nem lett baja.

JA Mil lámpád nem gyullad ki, nekem akkor kidobta és ki is tudtuk olvasni (ha jól emlékszem 3-as henger gyújtáskimaradás.)

Link to comment
Megosztás:

Amit írtál (rángatás), nekem tavaly csinált hasonlót, a szélvédő alatt elmozdult a gumiperem és az összes vizet a motor tetelyére engedte. Mikor kiszedtük a trafót a gyertyák vízben úsztak. Takarítás szárítás után zokszó nélk. ment tovább, szerencsére a trafónak nem lett baja.

JA Mil lámpád nem gyullad ki, nekem akkor kidobta és ki is tudtuk olvasni (ha jól emlékszem 3-as henger gyújtáskimaradás.)

Ja, kössz a tippet, valszeg itt is ilyesmi lesz, megvizslatom a dolgot,

Ma kiderült hogy tegnap autómosás is volt, szóval valószínűleg itt van a kutya elásva. Bár X20XEVnél más a felállás, nem hengerenkénti gyújtás van, hanem a motor hátulján a gyújtás modul. MIL szintén nem világít... Úgyhogy remélem csak a beázás a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Ja, kössz a tippet, valszeg itt is ilyesmi lesz, megvizslatom a dolgot,

Ma kiderült hogy tegnap autómosás is volt, szóval valószínűleg itt van a kutya elásva. Bár X20XEVnél más a felállás, nem hengerenkénti gyújtás van, hanem a motor hátulján a gyújtás modul. MIL szintén nem világít... Úgyhogy remélem csak a beázás a ludas.

Így már öcsém is járt. Trafócsere lett a vége :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm de miért jó dolog ez a kettős tömegű lendkerék?

A főtengely nem teljesen egyenletes forgási sebességéből adódó rezgéseket csillapítja (azaz nem viszi át a váltóra), ezzel lényegében a motor működéséből adódó zajokat csillapítja, egyes vélemények szerint a váltó élettartamát is növeli.

Link to comment
Megosztás:

A főtengely nem teljesen egyenletes forgási sebességéből adódó rezgéseket csillapítja (azaz nem viszi át a váltóra), ezzel lényegében a motor működéséből adódó zajokat csillapítja, egyes vélemények szerint a váltó élettartamát is növeli.

Az azért elgondolkodtató hogy a V6 Vectra és Cali esetében (sőt sztem 2.6-os B Vectra esetében is??) simán jó volt a hagyományos lendkerék, de az Omega esetében már kettőstömegűt tettek. Oké hogy ez zázlóshajó volt anno, és ne legyen zaj, vibráció, stb. ha meg cserélni kell akkor nyúljon csak a zsebébe a tulaj...

Link to comment
Megosztás:

Nah igen, nekem is ez jutott eszembe miután feltettem a kérdésemet... 93-ban megjelent az A Veki / Cali V6, rádobták a 16-17 kg-os lendkereket és mai napig működik és senkinek nem kell lendkerék, mindenki csak súlynak használja ha nem adja oda a motorhoz egy bontásból. :wacko: Vagy elrakja és ha valakinek kell könnyíteni, akkor ott a csere darab...S ha jó rá a V6 sima lendkerekek akkor Én biztos felraknám, hossz motornál jóval egyszerűbb kicserélni is.

Viszont ha már így a V6-okról beszélgetünk... Nem tapasztalták a V6 tulajok a következőt nyáron, melegben, nagy melegben. Ha 95-100 fok között (mutató szerint) leállítom a kocsit, s visszaindítom akkor furán indul. Úgy tudom leírni, hogy elfordítom a kulcsot, önindító forgat beröffen a moci, ketyeg, s olyan mint ha egy pillanatra kihagy, de annyira rövid ez az idő, hogy aki beülne a kocsiba, vezetné más annak nem tűnne fel. 5 éve van nálam a kocsi, s már jó pár éve ezt tapasztaltam, de csak nyáron melegben, télen vagy hidegen semmi sincs. Tipp valakinek? Arra gondolok, hogy oké, hogy a meleg levegőnek nem olyan jó, nem jó az égési hatásfoka, a hideg beszívott levegő jobb lenne. Szóval túl forró lenne a levegő ilyenkor talán? :D

Link to comment
Megosztás:

Nah igen, nekem is ez jutott eszembe miután feltettem a kérdésemet... 93-ban megjelent az A Veki / Cali V6, rádobták a 16-17 kg-os lendkereket és mai napig működik és senkinek nem kell lendkerék, mindenki csak súlynak használja ha nem adja oda a motorhoz egy bontásból. :wacko: Vagy elrakja és ha valakinek kell könnyíteni, akkor ott a csere darab...S ha jó rá a V6 sima lendkerekek akkor Én biztos felraknám, hossz motornál jóval egyszerűbb kicserélni is.

Viszont ha már így a V6-okról beszélgetünk... Nem tapasztalták a V6 tulajok a következőt nyáron, melegben, nagy melegben. Ha 95-100 fok között (mutató szerint) leállítom a kocsit, s visszaindítom akkor furán indul. Úgy tudom leírni, hogy elfordítom a kulcsot, önindító forgat beröffen a moci, ketyeg, s olyan mint ha egy pillanatra kihagy, de annyira rövid ez az idő, hogy aki beülne a kocsiba, vezetné más annak nem tűnne fel. 5 éve van nálam a kocsi, s már jó pár éve ezt tapasztaltam, de csak nyáron melegben, télen vagy hidegen semmi sincs. Tipp valakinek? Arra gondolok, hogy oké, hogy a meleg levegőnek nem olyan jó, nem jó az égési hatásfoka, a hideg beszívott levegő jobb lenne. Szóval túl forró lenne a levegő ilyenkor talán? :D

Én még nem tapasztaltam ilyet.

Amúgy én sem értem, mi a ráknak erőltetik a kettős tömegű lendkereket. Régen sem volt ilyen vacak, és nem volt gond a váltókkal. Ha szétmentek biztos nem ez miatt.

Link to comment
Megosztás:

Én még nem tapasztaltam ilyet.

Amúgy én sem értem, mi a ráknak erőltetik a kettős tömegű lendkereket. Régen sem volt ilyen vacak, és nem volt gond a váltókkal. Ha szétmentek biztos nem ez miatt.

Újdonság volt, belerakták.

Gondolom zászlóshajó mivolta miatt.

Szép lett volna, hogy ha a kopasz Omikba meg csak sima lendkerék kerül :D

Amúgy sztem az hogy egy alkatrész gallyra megy párszáz e km után, az az autó történetének nem egy jelentős állomása.

Jó, persze nem reális az ár, amit kérnek az alkatrészért, de ez meg sztem nem a gyártó sara, hanem az alkatrészellátás nyomora.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudom nem idetartozó téma de lenne egy kérdésem.Vettem egy b omegát 2.5td automata váltos mint utolag kiderült álombol rémálom lett.Az autót úgy hoztam el hogy nem nagyon mentem vele mert a hosszbordás ékszij laza volt a tulajdonosa azt mondta ő szerinte benzinesét adták neki és nem tudta megfesziteni akkor még nem tudtam hogy az autó 60km/h -nál többet nem is megy meg azt mondta az autómataváltoba még fel kell tőlteni olajal adot is hozzá azt monta már tetek bele de nem tudták bele őnteni mindet elvitem szerelőhőz cseréltek ékszijat feltőltőték olajal.Kőzbe cseréltem gázolaj szűrőt. Leszivatam a fűtő olajat ami az autóba volt tankoltam bele rendes gázolajat majd a gép elkezdet jobban menni kipucoltam a tankba a üzemanyagszivatyu szűrőjét a szivatyút kimostam benzinel mostmár jobban megy de még mindig nem húz úgy ahogy egy 2.5td nek kellene és valamikor 130 mentem vele valamikor meg csak 110 mitől nem mehet? A generátor 13.8v mértem az jo?Attol nem lehet?A válto elindulás után az egyik sebeséget nehezen veszi de ha megyek vele pár km után simán mükődik. köszönöm előre is a válaszokat üdv:K.Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Én még nem tapasztaltam ilyet.

Amúgy én sem értem, mi a ráknak erőltetik a kettős tömegű lendkereket. Régen sem volt ilyen vacak, és nem volt gond a váltókkal. Ha szétmentek biztos nem ez miatt.

Az a szitu, h tudok olyan 93'-as 2.3 TD Omiról aminek házilag mókolták meg a kéttömegűjét és minden gond nélkül műkszik (Vezettem is nem egyszer). Nem érezni plusz vibrációt, zörgést semmit a váltó felől. Egyedül terhelésváltásoknál érezhető egy kis eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudom nem idetartozó téma de lenne egy kérdésem.Vettem egy b omegát 2.5td automata váltos mint utolag kiderült álombol rémálom lett.Az autót úgy hoztam el hogy nem nagyon mentem vele mert a hosszbordás ékszij laza volt a tulajdonosa azt mondta ő szerinte benzinesét adták neki és nem tudta megfesziteni akkor még nem tudtam hogy az autó 60km/h -nál többet nem is megy meg azt mondta az autómataváltoba még fel kell tőlteni olajal adot is hozzá azt monta már tetek bele de nem tudták bele őnteni mindet elvitem szerelőhőz cseréltek ékszijat feltőltőték olajal.Kőzbe cseréltem gázolaj szűrőt. Leszivatam a fűtő olajat ami az autóba volt tankoltam bele rendes gázolajat majd a gép elkezdet jobban menni kipucoltam a tankba a üzemanyagszivatyu szűrőjét a szivatyút kimostam benzinel mostmár jobban megy de még mindig nem húz úgy ahogy egy 2.5td nek kellene és valamikor 130 mentem vele valamikor meg csak 110 mitől nem mehet? A generátor 13.8v mértem az jo?Attol nem lehet?A válto elindulás után az egyik sebeséget nehezen veszi de ha megyek vele pár km után simán mükődik. köszönöm előre is a válaszokat üdv:K.Zoltán

Ha visszaolvasol, akkor tudod hogy milyen bontószökevényezés lesz a dologból... És ezt most kivételesen én is támogatom, de a dolog jobbik értelmében.

Ki nem próbált autót venni, nagy balgaság. Rádsóztak egy több sebből vérző gépet (amit ráadásul szutykos fűtőolajjal hajtottak, és ebből lehetnek még igencsak zsebbenyúlós problémák!), látatlanban is megmondja bárki, hogy rohadt sok pénzt rá kellene ölnöd hogy 'ne csak 110-et menjen'...

Csak hogy ne érje szó a ház elejét, 13,8V teljesen jó töltőfeszültségnek, ha terhelés alatt mérted (felkapcsolt tompítottal, pl). Váltó elindulás utáni lassúságát keresd a sebváltó topic-ban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelentem elhoztam a sajat szokevenyemet. Ma vezettem gyakorlatilag eloszor. (a trelerre fel es leallast leszamitva ^_^)

Az azert nem gyengen meglepett, hogy egy 12 eves autoban budapesten nem zorog semmi!!! Ezt hogy a halalba csinaltak nem tudom.

(volt mar 2 uj mazdam, fel evig birtak zorges nelkul ...)

Az autonak meg rossz a valtoja, jovo heten jon vissza az automatas szerelocsvo szabirol akkor megnezzuk, ugyhogy langsam jottem.

Gyorsitani gyakorlatilag egyesben tudott, utana a 4 es meg huzott valamicsket. Megdobbento hogy meglokve egyesben milyen

sokat gurul magatol meg N be pakolva is. (a masik, mazda 323-am hoz kepest)

A cuccokat kezelni meg nem tudom benne (tempomat, navi, BC, radio ...) orultem hogy csak majdnem kuplungoltam be 2x az automatat :D

Lenyeg a lenyeg a vetelarat es a kilatasokat figyelembeveve mar tobbet kaptam az autotol, mint amire szamitottam elore.

Ha valakinek van V6 benzine megmondhatna, hogy az normalis-e hogy erzertre nagyon forro a vegen a kipufogogaz. Ez normalis/nem normalis

vagy szimplan a kozepdobtol hatrafele nem gyari uj sportosabb kipufogotol van, amin csak atszalad a gaz es nem hul ki.

Ha valakinek van gyarilag navis kocsija jelentkezhetne nalam privaban megkoszonnem.

Udv. /p

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.