Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

a bowdenes történet engem is érdekel, m már csak 2emberes a nyitás, annyira megnyúlt a madzag. Elkezdtem a szétszedést, de már a kiakasztásnál megakadtam, m amilyen nőgyógyászati ujjtechnika szükséges hozzá, nem voltam bizt abban, hogy sikerül majd visszaakasztanom egy esetleges sikeres bowdenrövidítés után. Ha a grillt sikerül egyébként kiműteni, akkor a zárhídban alulról nehezen hozzá lehet férni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Adagoló problémával küszködök :( Pontosabban cserélni ,vagy javítani kellene. De eléggé horror árakat emlegetnek.Valakinek tapasztalatok adagolóval kapcsolatban?

Adagoló szerelő? Bontott adagoló? Felújított?

A dízel már csak ilyen zsebbe nyúlós, azért eszik kevesebbet, és néha, néhol még olcsóbb a gázolaj is, hogy aztán a megspórolt dolgokat rá költsd...

Bontott lehet most jó, aztán 2 hónap múlva?... Ki tudja, felújítottat csak garival vegyél! Adagolós van dögivel, de hogy melyik jó - nos csalódtam én már az adagolószerelőmben is anno...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Betalált jólvan.. :)

Az fel sem merült a gyógyegér fejedben ,hogy már nálam lett adagolóhibás ? :D Bár nem mintha büszke lennék rá...

Neked kerül sok pénzedbe. Gyógyegerezhetsz, de attól még neked fog fájni, nem nekem. Én csak jókat röhögök az ilyeneken...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tegnap végre kicseréltem a hátsó futómű segédkeretének függőleges nagy szilentjeit. Mindkettőn a gumi már félig elvállt a fém háztól, a balosban pedig a szilent közepében levő alu öntvény betét, amivel a hosszú csavar fogja a keretet a kasznihoz, le volt törve egy darab. A javulás érezhető és hallható, mert eddig erősebben vett kanyarban mindig koppant egyet.

Link to comment
Megosztás:

Ja és az önindító behúzótekercsét is cserélem kellett, mert már sokszor indítózás közben elengedett. Szerencsére az önindító leszerelése nélkül ki lehetett cserélni. Ugyanis V6-nál, az önindító kiszereléséhez, ki kell venni a jobb oldali motortartó bakot a konzoljával együtt :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy kis (talán nem is kicsi) problémám. Megsült az egyik vezérszíj feszítő csapágyam az (X25XE) és kicsit ledarálta a szíjat, a vezérlés pedig elment. Nem rég, kb. két éve lett cserélve a vezérlés, így nem is értem a dolgot. Na mindegy is. A kérdésem annyi lenne hozzátok, hogy a dugó összeér-e a szelepekkel, ha elmegy a vezérlés. Eddig senki nem tudott választ adni. Van egy donor X30XE hozzá, aminek a hengerfejét át tudnám rakni, de azt sem tudom, hogy teljesen passzol-e. Nagyon nem szeretném levenni a kukapokat, de, ha muszáj, akkor nem kérdéses a dolog. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem G Astrám van, de bátyám éppen egy Omega B-t szervizel. Nem autószerelő, de ügyes és megszokta oldani a dolgokat De most viszont akadt egy olyan problémája, hogy a klimakompresszort kellene kicserélnie, de nem tudja mennyire és hogyan érdemes megbontania, hogy ki tudja cserélni.

Tudnátok ebben egy rövidke leírással segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem G Astrám van, de bátyám éppen egy Omega B-t szervizel. Nem autószerelő, de ügyes és megszokta oldani a dolgokat De most viszont akadt egy olyan problémája, hogy a klimakompresszort kellene kicserélnie, de nem tudja mennyire és hogyan érdemes megbontania, hogy ki tudja cserélni.

Tudnátok ebben egy rövidke leírással segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Milyen motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy hozzáértő ember segítségét kérném, van egy B-s vectrám x20xev-s motoral és sajna a motor cserére szorul, néztem is egy másikat bele ugyanezzel a motorkóddal, csak az egy omegában van és nem is úgy áll ahogy a vectrában. Attól még beletudom tenni? Vagy más a felfogatása? Előre is Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy az X30XE-t alkatrésznek vettem. Valamelyik okos már előttem belenyúlt a mociba, kivett valamit és a koporsót nem rakta vissza rendesen a helyére, be is ázott, így a blokk kuka lett, mert tiszta rozsda volt két köcsög. Mindegy, majd csinálok egy asztalt belőle! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.