Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Szorgosan kerestem - lehet én voltam a béna -, de nem találtam a témában semmit, ezért hozzátok fordulok.

Egy Omega B 2,5 TD caravanom van, előre utángyártott műanyag dob került. A kerék láthatóan beleért a dobba.

Jól van berakva az nem lehet hiba. Ami szembetűnő, hogy a kocsi akár egy drugster - ez már egy olajdeknibe került - de amúgy semmi gondom nem volt még vele.

Kérdésem, találkoztatok-e már azzal, hogy a rugók elfáradnak és a kocsi eleje leül folyamatosan persze nem egyik napról a másikra?

Lehet-e előre erősebb rugókat kapni ha cserére szánom rá magam? Már nagyon érik.

Ha igen hol lehet, kapni?

Több helyen olvastam a hat hengeres motorok súlya és a magyar utak miatt a futómű is hamarabb elfogy ezért kérdezem a rugót.

Köszönöm, ha megtiszteltek a válasszal és tanácsaitokkal,

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Kéne egy kis segítség Omega B 2.6 V6 2001-es autóval kapcsolatban.

A hibakód amit kiír: P0306 Cylinder 6 Misfire Detected

Az autó beremeg és nem tartja a fordulatszámot.

Ha valaki esetleg tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Üdv: vivi

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Első körben próbáljatok meg a hatos hengernél gyertyát cserélni, ha az sem megoldás, akkor sztem gyújtótrafó hiba lesz. De a második esetben mindenképp nézessétek meg olyan szerelővel, aki ért is hozzá.

Szia.

Először is köszönöm a válaszodat.

A gyertyák ki lettek cserélve, utánna a gyújtótrafó lett kicserélve, még igy sem volt jó.

Az üzemanyag befecskendező is ki lett cserélve, majd kompresszió mérés is történt.

Sajna még mindig megvan a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Először is köszönöm a válaszodat.

A gyertyák ki lettek cserélve, utánna a gyújtótrafó lett kicserélve, még igy sem volt jó.

Az üzemanyag befecskendező is ki lett cserélve, majd kompresszió mérés is történt.

Sajna még mindig megvan a hiba.

6-os henger gyertyájához befolyhat a víz az ablaktörlő lapátnál vagy a szelepfedél tömítetlensége miatt állhat benne az olaj. A felsoroltak cseréje után ellenőrizni kellene nincs-e folyadék a gyertyánál (bár gyertya cserénél a folyadék lefolyt volna a hengerbe ugye), ezek után még ki kéne cserélni a 6-os henger gyertyakábelét, az is lehet hibás.

(Lehet hogy egyértelmű, de a 6-os henger a vezető oldali hengersor leghátsója (tűzfal felőli), nehogy rossz hengeren vizsgálódjatok. :))

Link to comment
Megosztás:

6-os henger gyertyájához befolyhat a víz az ablaktörlő lapátnál vagy a szelepfedél tömítetlensége miatt állhat benne az olaj. A felsoroltak cseréje után ellenőrizni kellene nincs-e folyadék a gyertyánál (bár gyertya cserénél a folyadék lefolyt volna a hengerbe ugye), ezek után még ki kéne cserélni a 6-os henger gyertyakábelét, az is lehet hibás.

(Lehet hogy egyértelmű, de a 6-os henger a vezető oldali hengersor leghátsója (tűzfal felőli), nehogy rossz hengeren vizsgálódjatok. :))

Speckó...Speckó...ki kéne cserélni, na de nincs benne gyertyakábel ugye....

Link to comment
Megosztás:

Ha láttok valahol használt ültetőrugót (kb 30ast) V6-ba szóljatok légyszi.

Rendeltem FK-t, de a forgalmazó felhívott.hogy ne vegyem meg mert sz..r :D

Én most várom ebayról az fk ültetőszettet :D

H&R meg Eibach rugok ujonnan 150euro körül mozognak

Nekem meg felszabadul egy Weitec szett bár a gátlok nem valami jok a rugok meg 50/30 asok

Link to comment
Megosztás:

Én most várom ebayról az fk ültetőszettet :D

H&R meg Eibach rugok ujonnan 150euro körül mozognak

Nekem meg felszabadul egy Weitec szett bár a gátlok nem valami jok a rugok meg 50/30 asok

Azokat néztem én is csak egy kicsit várnék még mielőtt megveszem :)

Miért veszed ki a Weitec-et ? Milyen kerék volt rajta mennyire ért bele és mennyit kérsz érte :D

Link to comment
Megosztás:

Azokat néztem én is csak egy kicsit várnék még mielőtt megveszem :)

Miért veszed ki a Weitec-et ? Milyen kerék volt rajta mennyire ért bele és mennyit kérsz érte :D

Több oka is van

Az egyik hogy megy majd muszakira a kocsi es nincs a weitecrol mubizonylatom,a forgalmiba meg kaw van beirva igy nem merem meg rizikoutatni a dolgokat.

Mas reszt mert az egyik oldalt lentebb van egy kicsit mert kivan a gatlo es neha beleer a kerek a kaszniba ha alaszedem pl patkan athajtaskor.

Amugy nem erne bele, egyebkent 17 es kerekek vannak 8" szeles a felni et 35 os es 235/45 os gumikkal.

Amugy nem szednem ki mert tetszik. 480€ az uj ara.

Nezd oda adom szivesen a rugokat berakod, megnezed ha tetszik meg majd meg egyezunk valamibe.amugy zoldek a rugok :)

Link to comment
Megosztás:

Több oka is van

Az egyik hogy megy majd muszakira a kocsi es nincs a weitecrol mubizonylatom,a forgalmiba meg kaw van beirva igy nem merem meg rizikoutatni a dolgokat.

Mas reszt mert az egyik oldalt lentebb van egy kicsit mert kivan a gatlo es neha beleer a kerek a kaszniba ha alaszedem pl patkan athajtaskor.

Amugy nem erne bele, egyebkent 17 es kerekek vannak 8" szeles a felni et 35 os es 235/45 os gumikkal.

Amugy nem szednem ki mert tetszik. 480€ az uj ara.

Nezd oda adom szivesen a rugokat berakod, megnezed ha tetszik meg majd meg egyezunk valamibe.amugy zoldek a rugok :)

A gyári gátló nem szeretné az 50es rugót...kompletten nem eladó ? Mutatsz képeket az autódról ?:)

Link to comment
Megosztás:

A gyári gátló nem szeretné az 50es rugót...kompletten nem eladó ? Mutatsz képeket az autódról ? :)

Oda adhatom egyben is de gátlokat fel kell újitattani. Pesten pl vannak akik ezzel foglalkoznak.

Nem tudom hogy kell ide képet felrakni. Facen Kraicz Tamás néven meg találsz és ott akad egy két kép, vagy ha adsz valami cimet vagy facen rám irsz tudok még küldeni. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.