Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

Üdv mindenkinek. G Astrámban a középkonzolban lévő 3 kapcsoló (belső levegő, klima, hátso ablak fűtés) Nem működnek. Illetve néha gondol eggyet és be tudom kapcsolni bármelyiket. Szerintetek maga a kapcsoló rossz vagy mi lehet még?

Lehet elcsuszott a gombsor. nekem a klímagombom volt ilyen. azóta jó. Ha az se nekem van egy fölös fűtéskonzolom. az enyémbe sajnos nem jó. delphi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A fűtéstekergetök körűl kiment a világításom.

Ki kell bontani az egész konzolt vagy van valami megoldás a cserére.?

Egyébként hol is találom a kis égőt? ;)

Hello

Húzd ki magad fele a ventilátor gombját erősen , alatta van az égő ,akkor behr a fűtésed! ez a jobb eset! ha nem akkor szét kell bombázni az egészet!

Módosítva : killermedve
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fűtéstekergetök körűl kiment a világításom.

Ki kell bontani az egész konzolt vagy van valami megoldás a cserére.?

Egyébként hol is találom a kis égőt? ;)

Nézz be a pedáloknál a középkonzolhoz és ha csavarral rögzített burkolatot látsz, akkor Delphi rendszered van. Előtte mormolj el egy imát, hogy patentos rögzítésű legyen, mert akkor Behr gyártmány és elég a középső ventillátor erősségét szabályozó gombot magad felé húzni és ott lapul majd mögötte az izzó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! két kérdés! Vettem egy g astrát!

1. A hamutartó állandóan nyitva van, nem tudom becsukni. Nagyon szét kell bontani?

2. a fűtéskapcsolóknál nem világít a múszerfal (ventillátor, stb) ezt hogy kell szétszedni? Kihúzhatom a tekerőket? Próbáltam nem jött, de nem mertem rángatni...

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! két kérdés! Vettem egy g astrát!

1. A hamutartó állandóan nyitva van, nem tudom becsukni. Nagyon szét kell bontani?

2. a fűtéskapcsolóknál nem világít a múszerfal (ventillátor, stb) ezt hogy kell szétszedni? Kihúzhatom a tekerőket? Próbáltam nem jött, de nem mertem rángatni...

köszönöm!

Meg kell nézni, hogy Bher, vagy Delphi rendszerű a fűtésed. Ha az utobbi, akkor úgyis ki kell szedned az egész középkonzolt, hogy izzót tudj benne cserélni. S akkor már a hamutartót is jobban szemügyre tudod venni, hogy mi a kotta.

Ha Bher rendszerű akkor a tekerőt le lehet kapni és mögötte van az izzó.

Link to comment
Megosztás:

Szupeer! Ez Delphi lesz.. :-( Akkor marad így asszem. Ennek nem merek nekiállni :-)

Pedig nem vészes. Hamar és könnyen ki lehet szedni még akkor is ha most csinálod. Vannak pöpec leírások amúgy pár csavar tartja a középkonzolt, tetején meg kipattintani. A többi adja magát.

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem vészes. Hamar és könnyen ki lehet szedni még akkor is ha most csinálod. Vannak pöpec leírások amúgy pár csavar tartja a középkonzolt, tetején meg kipattintani. A többi adja magát.

Szia! Nekem is ilyen gondom van :-(

Ja és nem az egyszerűbb eset, hanem a középkonzol kiszedős játék.

Nemrég szétszedtem, minden csavart, pöcköt felül kijelzőnél is kipattintottam. Pár centire ki is jön az egész, de teljesen nem jött ki. Vmi még tartja de nem láttam be mőgé mi lehet az. A kiszedett rádió helyén megnem fért be a kezem az izzóhoz.

Amúgy milyen tipusú izzó kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem olyan egyszerű, bár nekem nem a laírás szerinti autóm van. Épp itt cumizok, de összerakom, hagyom a francba. Majd melegebb időbe... Valamiért a leírás szerint nem jön ki, a középső fűtőrácsoknál nem jön ki ott tartja valami nekem, egyszer majdnem kijött mikor feszegettem erősebben, akkor viszont ezek beugrottak. Na megilyedtem gyorsan összeraktam mindent :-) most teszem be a rádiót, aztán várok, hátha tudrá valami gyógyírt... :-)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem olyan egyszerű, bár nekem nem a laírás szerinti autóm van. Épp itt cumizok, de összerakom, hagyom a francba. Majd melegebb időbe... Valamiért a leírás szerint nem jön ki, a középső fűtőrácsoknál nem jön ki ott tartja valami nekem, egyszer majdnem kijött mikor feszegettem erősebben, akkor viszont ezek beugrottak. Na megilyedtem gyorsan összeraktam mindent :-) most teszem be a rádiót, aztán várok, hátha tudrá valami gyógyírt... :-)

Szia! Nekem is ilyen gondom van :-(

Ja és nem az egyszerűbb eset, hanem a középkonzol kiszedős játék.

Nemrég szétszedtem, minden csavart, pöcköt felül kijelzőnél is kipattintottam. Pár centire ki is jön az egész, de teljesen nem jött ki. Vmi még tartja de nem láttam be mőgé mi lehet az. A kiszedett rádió helyén megnem fért be a kezem az izzóhoz.

Amúgy milyen tipusú izzó kell hozzá?

A szivargyujtónál fogja csavar és a rádiónál. A rádió keretét is ki kell szedni. A fűtésboxnak vannak ilyen fém pöcki ami fogja a közpkonzolt. Felül a befuvókat be lehet nyomni, nem fog beesni sehova, a vészvillogó kapcsolója is kis nyomásra kipattan, aztán felül a kijelzőt fogja csavar a konzolhoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Volna 1 olyan gondom hogy a hamutartó nem akad be a helyére.

Ki van nyitva becsukom és nem akad meg.

Mi lehet a gond?

Ki kéne ugrasztanai a hamutartót és a mechanikát átnézni. amikor fóliáztam én is elp...öltem vele mire össze tudtam rakni. Azt hiszem egy rugó szivatott amit felelős h csukva maradjon. Golyóstol elven működik. Ki kell nyitni teljesen aztán becsukni.

Link to comment
Megosztás:

Ki kéne ugrasztanai a hamutartót és a mechanikát átnézni. amikor fóliáztam én is elp...öltem vele mire össze tudtam rakni. Azt hiszem egy rugó szivatott amit felelős h csukva maradjon. Golyóstol elven működik. Ki kell nyitni teljesen aztán becsukni.

Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy van a vezérlő pálya akrjában egy fém tüske (kb. 0,8-1,0 mm átmérőjű és 7-8 mm hosszú) ez követi a pálya felszínét. Ha ez kiesik vagy elhagyódik akkor pótolni kell.

Itt egy angol nyelvű leírás a szétszedésről (a honlap Holland):

http://www.opel-forum.nl/viewtopic.php?f=126&t=162947

És video ugyanerről:

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Rengeteg segítséget kaptam már itt, remélem most sem csalódom. A középkonzol fűtésszabályozó gombjait (tekerőit) lehetőségem lene csili-vili fém gombokra kicserélni. Középkonzolban már cseréltem izzókat, annak nem gond a kivétele. A fűtésszabályozó panel kipattintása sem okoz gondot. De hogy veszem le a fűtésszabályozó egységről a 3 tekerő gombot? Hátul van rajta elektromos csatlakozó, azt kihúzom. A bowden kiakasztására ebben a topikban van leírás. Kiveszem a panelt, de hogyan tovább? Ja, majd elfelejtettem: Delphi rendszer.

Úgy láttam led-ezéses fényképeken, hogy leszedhetők ezek a tekerők.

Fáradozásotokat előre is megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Rengeteg segítséget kaptam már itt, remélem most sem csalódom. A középkonzol fűtésszabályozó gombjait (tekerőit) lehetőségem lene csili-vili fém gombokra kicserélni. Középkonzolban már cseréltem izzókat, annak nem gond a kivétele. A fűtésszabályozó panel kipattintása sem okoz gondot. De hogy veszem le a fűtésszabályozó egységről a 3 tekerő gombot? Hátul van rajta elektromos csatlakozó, azt kihúzom. A bowden kiakasztására ebben a topikban van leírás. Kiveszem a panelt, de hogyan tovább? Ja, majd elfelejtettem: Delphi rendszer.

Úgy láttam led-ezéses fényképeken, hogy leszedhetők ezek a tekerők.

Fáradozásotokat előre is megköszönöm.

Maga a fűtéspanelt ha kivetted, (óvatosan mert egy helyen a bowdent ami tartja egy pöcök könnyen törik) a fedelet kell leszedni, amin vannak a jelölések, azzal együtt jönnek le a tekerők is. Körbe kipattintod és határozottan lehúzod az elejét.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy van a vezérlő pálya akrjában egy fém tüske (kb. 0,8-1,0 mm átmérőjű és 7-8 mm hosszú) ez követi a pálya felszínét. Ha ez kiesik vagy elhagyódik akkor pótolni kell.

Itt egy angol nyelvű leírás a szétszedésről (a honlap Holland):

http://www.opel-forum.nl/viewtopic.php?f=126&t=162947

És video ugyanerről:

Sikerült szétszedni megvan a tüske és a rugó is.

Viszont öszerakni necces.

Nem találom hol volt a helye a tüskének

Esetleg 1 fotot vagy jó magyarázatot tud adni valaki.

Plusz a rugó kampós vége hova akad be ?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült szétszedni megvan a tüske és a rugó is.

Viszont öszerakni necces.

Nem találom hol volt a helye a tüskének

Esetleg 1 fotot vagy jó magyarázatot tud adni valaki.

Plusz a rugó kampós vége hova akad be ?

Hello,

Legközelebb április első hetében leszek autó közelében. Ha addig nem sikerül megoldani, akkor kiveszem az enyémet és lefotózom.

Fejből nekem sem megy, nem hátrány egy működőképes donor, amiről le lehet lesni a know-how-t...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,

Legközelebb április első hetében leszek autó közelében. Ha addig nem sikerül megoldani, akkor kiveszem az enyémet és lefotózom.

Fejből nekem sem megy, nem hátrány egy működőképes donor, amiről le lehet lesni a know-how-t...

:) az jó lenne.

Köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Miki várok a képekre :)

Google ba néztem de semmire nem jutottam.

Szerelőhöz nem vinném jó ha az ember tudja hogy kell öszerakni :)

Köszi a türelmet,

Nos, a hamutartót nem robbantottam szét teljesen (az ollórugó visszarakásához kell némi hidegvér...) a holland linken látható, hogy hogyan kell ráhelyezni a hamutartó oldalára, majd betolni a házba. Ez nekem is eltartott néhány próbálkozás erejéig. Viszont jó megoldás a cérna rákötése a rugóra, mert így be lehet húzni a házba. Nincs kialakított helye, magán a ház hátsó oldalán fekszik fel.

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/IMG_0414_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/IMG_0415_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hátul a "kisablakon" keresztül ellenőrizhető. Fotón nagyon nem látszott, csak ennyire.

Ha ez megvan akkor a kis reteszelőkar és a hozzá tartozó fém tüske behelyezése következhet.

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/160797233IMG_0407_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt a hamutartó nyitott állapotában kell a helyére tenni. Célszerű kissé megkenni a vezérlőpályát és a fém tüskét is némi szilikonzsírral, hogy könnyedén mozogjanak.

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/515983702IMG_0408_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/982551774IMG_0409_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha behelyezted, akkor a kart annyira fel kell tolni, hogy a kar közepén lévő műanyag nyelv tüskéje beugorjon az kisebbik íves nyílásba. Ezután már a karban lévő fém tüske követni tudja a vezérlőpályát.

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/48338205IMG_0410_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/571160233IMG_0411_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150412/744662066IMG_0413_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.