Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

35 és 45 megint.

Alapjárati fordulat szabályzó. Akkor ez pucolás lesz megint.

A lambda jelez dús keveréket. Passz új szonda, a régi meg tökéletes az Astrában. :)

A 45-ös hibakódot dobhatja, valóban az üzemanyag rossz minősége miatt!!!

Meg nekem az egyik vákumcső lecsuszása is dobott ilyen hibakódot, az ami a fojtószelep alatt, mögötte van, ez az a cső ami az aktívszenes-szűrő vákum-csöve.

Még az is lehet, hogy valamelyik injector nem tömít rendesen...

Ha vmi konkrétabb eszembe jut, akkor írok!

Link to comment
Megosztás:

35 és 45 megint.

Alapjárati fordulat szabályzó. Akkor ez pucolás lesz megint.

A lambda jelez dús keveréket. Passz új szonda, a régi meg tökéletes az Astrában. :)

Még az is lehet,hogy a 35-ös miatt dobja a 45-öst!

Mit vettél észre az autó müködésén?

Amúgy milyen motor van a tiédben?

Link to comment
Megosztás:

Köszke a tippet.

Ebben a ledes témában nem nagyon vagyok otthon :) Neten keresgettem 3mm-es 12V-os ledet (DIP 61Ft/db). Gondolom ez jó lesz nekem. A forrasztásnál kell neki valami ellenállás vagy bármi más? Vagy mehet a gyári izzó helyére?

Köszi előre is!

Persze jó, nem kell semmi extrafényerős mert kisüti a szemedet:D

Igen egy-egy ellenállást be kell forrasztani eléjük, mert sajnos a 12V-osak, se birják sokáig.

Még annyit hogy az üzemjelző helyére kéket nem érdemes tenni, mert sárga vagy épp zöld szinü plexi nem nagyon adja vissza a kék fényt.

Szivesen ha valahol elakadtál, vagy nem tiszta valami, akkor szólj csak :)

Link to comment
Megosztás:

Persze jó, nem kell semmi extrafényerős mert kisüti a szemedet:D

Igen egy-egy ellenállást be kell forrasztani eléjük, mert sajnos a 12V-osak, se birják sokáig.

Még annyit hogy az üzemjelző helyére kéket nem érdemes tenni, mert sárga vagy épp zöld szinü plexi nem nagyon adja vissza a kék fényt.

Szivesen ha valahol elakadtál, vagy nem tiszta valami, akkor szólj csak :D

Okés :) Köszke :)

Tuti lesz kérdés, mert ez a ledes/elektromos téma kicsit kínai. Egy motorgenerál bármikor jöhet, de itt még vannak sötét részek. Valamelyik honlapon találtam egy táblázatot, hogy melyik ledhez milyen feszültségen mekkora ellenállás kell. Gondolom ez alapján összeszedhetem a cuccokat, ugye?

Tényleg, hol is lehet ilyesmiket venni? :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! :)

Nem tudja véletlenül vki,hogy a Vectra fűtés légkeringető motorjának a szénkeféje hány mm szer hány mm-es?

Mert úgy néz ki,hogy elkoptak,mert csak néha akar bekapcsolni,de akkor is csak vagy kettőt fordul,utánna,meg csak néha-néha lök rajata egyet....

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Tegnap összehozott a sors 1 feltaláló fickóval, olyan LED-es "izzója" volt, amit simán be lehet tenni az autó lámpájába és a Xenon fényével vetekszik.

Kíváncsi leszek, hogy sikerül neki kamatoztatnia a tudását. Nehogy valami multi cég lenyomja a kis magyar fickót.

Hozott a hajóra is LED-es lámpákat, kipróbáltuk a sötétben, kb 2km-re voltak a nagy útjelző táblák, és látszott, ahogy rávetődik a fény. :)

4W-os LED a 100W-os izzó fényét simán lenyomta.

Link to comment
Megosztás:

Okés :) Köszke :)

Tuti lesz kérdés, mert ez a ledes/elektromos téma kicsit kínai. Egy motorgenerál bármikor jöhet, de itt még vannak sötét részek. Valamelyik honlapon találtam egy táblázatot, hogy melyik ledhez milyen feszültségen mekkora ellenállás kell. Gondolom ez alapján összeszedhetem a cuccokat, ugye?

Tényleg, hol is lehet ilyesmiket venni? :D

Persze össze lehet(de akár kiszámolni is, vagy megkérdezed az eladótól, hogy ő mekkora ellenállást javasol). Hát én itt egy helyi elektronikai boltba szereztem be őket.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Mi kell az elektromos fényszóró magasság állításhoz? mert nekem a lámpáim olyanok, h motort lehet bele rakni, az egyikbe van is csak a csatlakozók honnan-merre? belül hova megy az a tekerő?

Sorry, most csak Cali műszerfalról sikerült képet találnom, de mivel a Vectráé is ugyanilyen, ezen is láthatod hogy hol a helye a lámpamagasságállítónak:

39835-20100516-Vwn98I.jpg

Link to comment
Megosztás:

És mellette? Elvileg az elsőben van a led a másodikba meg a kapcsoló. Amugy van ilyen kapcsolóm is esetleg ha kell :devlish:

jaja tényleg a bal oldaliban van a led, egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye fölötte van két kapcsoló az egyik az első a másik a hátsó ködlámpáé? mert amit feltételezek, hogy az első nekem valamiért nem műxik pedig a lámpákban jók az izzók?! a hátsó az jó! mennyiért adnád a kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

jaja tényleg a bal oldaliban van a led, egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye fölötte van két kapcsoló az egyik az első a másik a hátsó ködlámpáé? mert amit feltételezek, hogy az első nekem valamiért nem műxik pedig a lámpákban jók az izzók?! a hátsó az jó! mennyiért adnád a kapcsolót?

Igen azok a ködlámpáké. Hát esetleg mérd ki h kapnak-e áramot, relé, biztositék jó-e, felcserélni a két kapcsolót, hogy a hátsó ködlámpájéval nem-e müxik.

Egy 1000-es mondjuk. Meg a héten megnézem neked a sárfogókat is.

Link to comment
Megosztás:

Igen azok a ködlámpáké. Hát esetleg mérd ki h kapnak-e áramot, relé, biztositék jó-e, felcserélni a két kapcsolót, hogy a hátsó ködlámpájéval nem-e müxik.

Egy 1000-es mondjuk. Meg a héten megnézem neked a sárfogókat is.

okés köszi

Link to comment
Megosztás:

azt a konzolt hogy tudom kiszedni amin vannak ezek a kapcsolók? csak kipattintani kell v. valahol van elrejtve valami csavar?

A komplett panelt csavar is fogja(azt hiszem a müszeregyésg alatti burkolatnál van), de miért akarod azt kiszedni?:devlish: Miért nem csak a kapcsolokat veszed ki?

Link to comment
Megosztás:

A komplett panelt csavar is fogja(azt hiszem a müszeregyésg alatti burkolatnál van), de miért akarod azt kiszedni?:devlish: Miért nem csak a kapcsolokat veszed ki?

azt ki tudom csak úgy pattintani? azt hittem azt csak hátulról lehet

Link to comment
Megosztás:

Persze, pici lapos csavarhuzoval alányulsz és szépen kilehet őket venni:)

kiszedtem, csak az a baj, hogy a két kapcsoló nem egyforma, van mindegyikbe egy kis műanyag pöcök ami által egyféle képen tudom berakni, szóval a csere nem jött össze:) biztosítékok jók, szal nem tudom merre hogyan. nem rég méregettem a lámpánál de mintha nem lett volna semmi fesz, áram.

Link to comment
Megosztás:

kiszedtem, csak az a baj, hogy a két kapcsoló nem egyforma, van mindegyikbe egy kis műanyag pöcök ami által egyféle képen tudom berakni, szóval a csere nem jött össze:) biztosítékok jók, szal nem tudom merre hogyan. nem rég méregettem a lámpánál de mintha nem lett volna semmi fesz, áram.

Ja tényleg van bennük az a kis müanyagcucc:S

Hát próbáld meg méregetni meddig megy el az áram, esetleg relé kapcsol-e. Sajna jobb ötletem nincs:/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy problémával fordulnék hozzátok!Van egy 92-es vectra 2.0i c20ne motor.Nem indul a motor.Kód villogatásra 31 es hiba,főtengely jeladó nem ad jelet.Jeladót kicseréltem,akkor sem indul!Ellenállásokat kiméregettem és jók az értékek.A kábelek nem szakadtak.Ismét főtengely jeladó problémát villog!Kicseréltem a motorvezérlőt,ismét nem indul!Újra főtengely jeladót villog!Nem tudom mi lehet a gond!Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.