Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Ezen már én is törtem a búrámat...

Kilehet olvasni a tárolt hibakódokat, az összes szenzorok jeleit valós időben, akkufesz, fordulatszám, sebességjel meg alapjárati pozíció. Mivel csak 160baudos, így elég lassú, kb másodpercente frissül. Az A és B kapcsokat egy 10kOhmos ellenállással kell összekötni, ekkor lesz diagnosztikai módban, az E lábon jön a soros adat. Az RS232 illesztőt már megcsináltam, működik is, egyeb járó motornál kezd el behülyülni a kapcsolat, szerintem a gyújtás miatt. Amin meghasalt a progi, az az USB - RS232 átalakító, egyszerűen nem hajlandó vele működni. Békebeli soros portos laptop kell hozzá.

multec_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Kilehet olvasni a tárolt hibakódokat, az összes szenzorok jeleit valós időben, akkufesz, fordulatszám, sebességjel meg alapjárati pozíció. Mivel csak 160baudos, így elég lassú, kb másodpercente frissül. Az A és B kapcsokat egy 10kOhmos ellenállással kell összekötni, ekkor lesz diagnosztikai módban, az E lábon jön a soros adat. Az RS232 illesztőt már megcsináltam, működik is, egyeb járó motornál kezd el behülyülni a kapcsolat, szerintem a gyújtás miatt. Amin meghasalt a progi, az az USB - RS232 átalakító, egyszerűen nem hajlandó vele működni. Békebeli soros portos laptop kell hozzá.

multec_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Hmmm. komoly cucc :)

Én most ezen gondolkodom:

http://www.ebay.co.uk/itm/02-2012-OP-COM-OPCOM-Opel-Vauxhall-Diagnostic-Interface-Tool-OBD2-Scanner-v1-44-/170823174314?pt=UK_Coins_Tokens_RL&hash=item27c5dac8aa#ht_5303wt_1344

Szerintetek menni fog Tgabika (volt) kábelével (köszi ezúton is :) )?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm. komoly cucc :)

Én most ezen gondolkodom:

http://www.ebay.co.u...#ht_5303wt_1344

Szerintetek menni fog Tgabika (volt) kábelével (köszi ezúton is :) )?

Elvileg működnie kell, abból kiindulva, hogy a leírásban is esik szó róla(hogy nem tartozék, de rendelhető). Motronicnál valamivel több adatot tud megjeleníteni, mint nekem a Multec, meg törölni is lehet vele hibakódot (KL vonal miatt).

Link to comment
Megosztás:

Elvileg működnie kell, abból kiindulva, hogy a leírásban is esik szó róla(hogy nem tartozék, de rendelhető). Motronicnál valamivel több adatot tud megjeleníteni, mint nekem a Multec, meg törölni is lehet vele hibakódot (KL vonal miatt).

És az én Simtec-emmel is kezd majd valamit vajon? :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen szelep? Az AC-t az AC relé vezérli, bár így még azt nem láttam meghalni. Fordítva már igen, azaz olyan szokott lenni hogy megégnek a relé lábai és emiatt nem kapcsolja az AC-t, olyankor el sem indul az autó.

Nyomásszabályzó ami a szivattyu meg a szürő között van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot4

olyan gondom van hogy egy meglévő központi zára szeretnék bekötni központi vezérlőt!!!

Méghozzá úgy hogy a meglévő rendszerben van egy beltéri kapcsoló 3 vezetékes ami bent nyitja ill zárja a központi zárat! Na erre a 3 vezetékes kapcsolóra kellene rákötni a központi vezérlő egységet!!!

Hogyan lehetséges!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot4

olyan gondom van hogy egy meglévő központi zára szeretnék bekötni központi vezérlőt!!!

Méghozzá úgy hogy a meglévő rendszerben van egy beltéri kapcsoló 3 vezetékes ami bent nyitja ill zárja a központi zárat! Na erre a 3 vezetékes kapcsolóra kellene rákötni a központi vezérlő egységet!!!

Hogyan lehetséges!

megoldva szét kell szedni a vezérlött ott meg keresni a pici betüket hogy OP meg COM meg NC na és aki ért hozzá az már tudja hogy miért!!!

Link to comment
Megosztás:

A TID sima háromosztatú kijelző, az időt, hőmérsékletet és a rádió adatait mutatja. A MID ugyanez Board Computer funkciókkal kiegészítve, a GID pedig ugyanaz mint a MID, csak a nevéből adódóan (Graphics Info Display) egyes funkciókat ikonokkal jelenít meg.

Hagyományos RDS rádiót alap esetben nem tudsz összekötni Opel gyári kijelzővel (egyikkel sem), de van néhány típus (főként Kenwood illetve VDO Dayton) amik gyárilag tudják ezeket a funkciókat.

Link to comment
Megosztás:

A TID sima háromosztatú kijelző, az időt, hőmérsékletet és a rádió adatait mutatja. A MID ugyanez Board Computer funkciókkal kiegészítve, a GID pedig ugyanaz mint a MID, csak a nevéből adódóan (Graphics Info Display) egyes funkciókat ikonokkal jelenít meg. Hagyományos RDS rádiót alap esetben nem tudsz összekötni Opel gyári kijelzővel (egyikkel sem), de van néhány típus (főként Kenwood illetve VDO Dayton) amik gyárilag tudják ezeket a funkciókat.

És mivel jelzik az olyan lejátszókat ami tudja ezt a tidet kezelni?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. Van egy vectra2000-es autom c20xe-s. van vele egy olyan problémám hogy amikor beinditom felpörög a motor normális szintig viszont az alapjáratot már nem tartja meg vagy csak nagyon dadogva ha gázt adok és tartanám a fordulatot ugyanugy leesik a fordulat tehát csak pumpálva tudom tartani fordulaton. Ha van valakinek ötlete mit nézzek meg kérem irjon :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy vectra2000-es autom c20xe-s. van vele egy olyan problémám hogy amikor beinditom felpörög a motor normális szintig viszont az alapjáratot már nem tartja meg vagy csak nagyon dadogva ha gázt adok és tartanám a fordulatot ugyanugy leesik a fordulat tehát csak pumpálva tudom tartani fordulaton. Ha van valakinek ötlete mit nézzek meg kérem irjon :)

Motorhiba jelzö lámpa ég?

Minden henger jár?

Ki kellene villogtatni a hibakódot, (google segít), megnézni minden hengert van e szikra, ill benzin. Ìgy hirtelen elsö körben ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor tisztítás, vagy másik autóból próbára átrakni

Alapjárati motort már tisztitottam semmi változás másikkal még nem probálatm mert nincs :). Hengerek járnak fordulaton rendesen néha még alapjárat sem dadog de csak akkor ha pár napig nem probálom beinditani és ha bemelegszik ujra dadogás a vége. Motorjelző lámpa nem világit.Légtömegmérö produkálhat ilyet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Motorhiba jelzö lámpa ég?

Minden henger jár?

Ki kellene villogtatni a hibakódot, (google segít), megnézni minden hengert van e szikra, ill benzin. Ìgy hirtelen elsö körben ennyi.

Villogtatást még nem csináltam szóval nem is tudom hogy kell csinálni sajnos :)

Link to comment
Megosztás:

Villogtatást még nem csináltam szóval nem is tudom hogy kell csinálni sajnos :)

A diagnosztikai csatlakozón A és B összekötöd.

beülsz gyújtás és számolsz minden hiba kódot háromszor ismétel el!pl. 1 villanás utána 2 vill az egyenlő 12 -diagnosztika kezdődik és ez után vill a hibakódokat ha van benne!

az akku sarut levéve elfelejt minden hiba kódot!

itt van egy kép link segítségül!

http://www.motor-talk.de/bilder/vectra-a-fehlerspeicher-auslesen-g10558676/diag-vectra-a-i203111294.html

Link to comment
Megosztás:

A diagnosztikai csatlakozón A és B összekötöd.

beülsz gyújtás és számolsz minden hiba kódot háromszor ismétel el!pl. 1 villanás utána 2 vill az egyenlő 12 -diagnosztika kezdődik és ez után vill a hibakódokat ha van benne!

az akku sarut levéve elfelejt minden hiba kódot!

itt van egy kép link segítségül!

http://www.motor-tal...i203111294.html

Köszi akkor ezt kiprobálom de csak holnap ma már nem leszek auto közelében.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

c18nz Computer-énél át lehet írni valahogy a benzin levegő arányt vagy hogy ne adjon annyi anyagot a kocsinak?

Tudom hogy lomhább lesz de mekkora meló? Módosítható egyáltalán?

Pécsett ill Pécs környékén tudtok ajánlani olyat aki ezt megcsinálná ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

c18nz Computer-énél át lehet írni valahogy a benzin levegő arányt vagy hogy ne adjon annyi anyagot a kocsinak?

Tudom hogy lomhább lesz de mekkora meló? Módosítható egyáltalán?

Pécsett ill Pécs környékén tudtok ajánlani olyat aki ezt megcsinálná ?

Érden tudok egy elég profi céget, akik foglalkoznak ilyesmivel,és értenek is hozzá. De annyira nem olcsó mulatság. De miért szeretnéd átírni?

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

wokkie!

Megvan a c16 se motor kábelköteg ecu szivattyú!

Valamit kihagytam esetleg mert te a leírásodban emlegettél valami c18nz csatlakozót vagy ilyesmi.

Tehát 60000ft votl így komplett még el kell mennem érte valami utánfutós géppel!

Még-valami!

Mi kell hozzá hogy bele tudjak tenni egy board computert is mondjuk az astráét?!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

wokkie!

Megvan a c16 se motor kábelköteg ecu szivattyú!

Valamit kihagytam esetleg mert te a leírásodban emlegettél valami c18nz csatlakozót vagy ilyesmi.

Tehát 60000ft votl így komplett még el kell mennem érte valami utánfutós géppel!

Még-valami!

Mi kell hozzá hogy bele tudjak tenni egy board computert is mondjuk az astráét?!

A c18nz csak a csatlakozók miatt volt lényeges nekem, mert én mindent visszaalkíthatóra csináltam. Neked nem feltétlen muszáj, a lényeg hogy valahogyan egyforma legyen a csatlakozó a két kötegen.

Vízcsövek, fékrásegítö vákuumcsöve, ilyesmik kellenek még.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.