Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

A c18nz csak a csatlakozók miatt volt lényeges nekem, mert én mindent visszaalkíthatóra csináltam. Neked nem feltétlen muszáj, a lényeg hogy valahogyan egyforma legyen a csatlakozó a két kötegen.

Vízcsövek, fékrásegítö vákuumcsöve, ilyesmik kellenek még.

Gázbovden???

Levél egy női magazinban, egy férfi tanácsadóhoz:

Kedves Zoltán!

Remélem, tudsz rajtam segíteni! Egy nap otthon hagytam a férjemet a tévé előtt és elmentem bevásárolni.

Talán 2 kilométerre járhattam a házunktól, amikor az autó motorja hirtelen leállt és nem tudtam újra beindítani.

Visszamentem a férjemért, hogy segítsen, és máig sem tudom felfogni a látványt, ami fogadott!

A férjem a szomszéd lányával hempergett az ágyban! Én 32 éves vagyok, a férjem 34, a lány meg csak 19!

A férjem beismerte, hogy már fél éve találkozgatnak!

Nem tudom, most mihez kezdjek, kérlek, segíts!!!

Várom válaszodat:

Jolán!

Kedves Jolán!

Annak, hogy ilyen rövid távolság megtétele után leáll az autó motorja, több oka is lehet.

Először ellenőrizd, nem dugult-e el az üzemanyagtömlő.

Ha tiszta, ellenőrizd az összes vezetéket ami a motorhoz vezet.

Szintén ellenőrizd az összes kábelt is, nincs-e valamelyik elszakadva.

Ha a probléma még mindig fennáll, nézd meg, nem hibásodott-e meg az üzemanyag szivattyú,

és kap-e a motor rendesen üzemanyagot.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

Zoltán.

Link to comment
Megosztás:

Érden tudok egy elég profi céget, akik foglalkoznak ilyesmivel,és értenek is hozzá. De annyira nem olcsó mulatság. De miért szeretnéd átírni?

Azért mert sokat eszik. 9 liter körül. Erős a lábam és arra gondoltam visszavetetek a benzin hozzákeverésből hogy kevesebb anyagot kapjon és kevésbé menjen. Akkor talán kevesebbet enne...

Link to comment
Megosztás:

Azért mert sokat eszik. 9 liter körül. Erős a lábam és arra gondoltam visszavetetek a benzin hozzákeverésből hogy kevesebb anyagot kapjon és kevésbé menjen. Akkor talán kevesebbet enne...

Az nem jutott eszedbe hogy valami elromlott benne?

Az a 9 liter az igen erős fogyasztás egy egyébként rendben lévő c18nz-től. Mondjuk télen, rövid utakra használva, nehéz lábbal reális.

De azt nem írtad milyen körülmények között eszik ennyit.

Én biztos nem bántanám az ecut, első körben megpróbálnék utánajárni, mi az, ami nem úgy teszi a dolgát, ahogy kéne.

Link to comment
Megosztás:

C18NZ - GT Vectra. azaz ha jól vettem ki a fórumról akkor rövidebb váltós.

Bosh Lambdaszondát vettem.

Gyertyák, gyertyakábel, rotor cserélve. Elosztó még kopottas (drága)

Olaj, termosztat cserélve.

Szelepek és szelepszár szimering nem lett még cserélve...

Gyakorlatilag ami befolyásolná a talpamon kívül az cserélve lett.

7 km a melóhelyem. tehát napi szinten 14 km...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,volna egy olyan problemam a vectrammal hogy a veszjelzo csak akkor mukodik ha kontaktalatt van a kocsi,es a bisztositekpanelnel van par kabel ami osszevan kotve,jon egy kabel a jelzokartol ami osszevan kotve egy relehez es csak ugy megy,azt szeretnem kerdezni hogyan tudnam en visszakotni eredeti kabelezesbe hogy menjen normalisan kontakt nelkul? tudna ebben segiteni valaki?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,volna egy olyan problemam a vectrammal hogy a veszjelzo csak akkor mukodik ha kontaktalatt van a kocsi,es a bisztositekpanelnel van par kabel ami osszevan kotve,jon egy kabel a jelzokartol ami osszevan kotve egy relehez es csak ugy megy,azt szeretnem kerdezni hogyan tudnam en visszakotni eredeti kabelezesbe hogy menjen normalisan kontakt nelkul? tudna ebben segiteni valaki?

Na ezt nem értem de lehet csak én!!!

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nem értem de lehet csak én!!!

szoval,a jelzom nem mukodik csak ha ravan kapcsolva a kontakt is,mert valaki (bisztos az elozo tulaj) osszevisszakotozott benne par dolgot a bisztositek panelen nemtudom miert,a jelzok bisztositekjatol jon ki egy szal aminek a vege nem vezet sehova,a jelzok relejetol ugyancsak jon ki 3 szal amibol 2 elvan vagva es az atvan vezetve egy masik szallal ami atvan hidalva a jelzokontakthazhoz,es ha en azt a ket szalat visszakotom eredeti ket szaljahoz akkor hiaba mert csaknem mukodik csak halladszik h kattog mint mikor megy a jelzo de viszont nem mukodik...

Link to comment
Megosztás:

Itt megtalálod az elektromos hálózat bekötési rajzait. Ezek alapján kéne azonosítanod, mi, micsoda, mert így látatlanban, elmondásod alapján, nem hiszem, hogy bárki is tud segíteni neked.

hat nekem ez a rajz kinai,semmit se tudtam kivenni belole hogy mi micsoda sajna :(

Link to comment
Megosztás:

hat nekem ez a rajz kinai,semmit se tudtam kivenni belole hogy mi micsoda sajna :(

Akkor vidd el autóvillamossági szerelőhöz, mert az elektromos szereléseknek ez az alapja. Ha ezen nem igazodsz el, csak nagyobb kárt okozhatsz, mint a mostani.

ui. A rajzokon az 90, 91 időszakra 467-482 ig, a későbbiekben 567-582 ig terjedő részben látható az index, és vészvillogó.

Link to comment
Megosztás:

kárpátiasan !!!a jelzőm nem működik csak akkor ha rá van kapcsolva a povorotom!!!

nem viccelődök ne hogy félre értsétek de egy kárpátaljai meg így mondta volna!

szerintem próbáld meg az elakadás jelző kapcsolót kiszedni hát ha ott van valami gebasz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem sok időm volt mostanság az autora de sikerült kivilogtatni a hibát ugy néz ki légtömegmérö hiba lesz. 66 és 73-as kódot dobta ki de azért probálok szerezni egy működőt hogy megnézzem tényleg az a baj mielött megvennék 1-et.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szép napot!

Bek@kilt a generátorom!

De volt egy tartalék ami egy 1.8 vectrárol volt megvettem mert azt mondtág jó az 1.6 hoz aztán ahogy most fel akartam rakni látom hogy kb 10 mm kinteb van az ékszijtárcsája mint a másiknak!!!

Nem adtan fel mert volt a tárcsa alltt vagy 2db vastag alátét stb addig rakosgatam még végül csak 1 vagy 2 mm különbség maradt a távolság ..az is lehet roszul volt össze rakva!

Menyit kell tölten max terhelésen és minimálison???

Mert nálam mikor rajta minden ködlámpa tompitott és megy a hütő venti akkor 13-12.9 volt ad le minimálison terhelésen pedig 13.7 - 13.8 volt !

Jó ez igy ???

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Bek@kilt a generátorom!

De volt egy tartalék ami egy 1.8 vectrárol volt megvettem mert azt mondtág jó az 1.6 hoz aztán ahogy most fel akartam rakni látom hogy kb 10 mm kinteb van az ékszijtárcsája mint a másiknak!!!

Nem adtan fel mert volt a tárcsa alltt vagy 2db vastag alátét stb addig rakosgatam még végül csak 1 vagy 2 mm különbség maradt a távolság ..az is lehet roszul volt össze rakva!

Menyit kell tölten max terhelésen és minimálison???

Mert nálam mikor rajta minden ködlámpa tompitott és megy a hütő venti akkor 13-12.9 volt ad le minimálison terhelésen pedig 13.7 - 13.8 volt !

Jó ez igy ???

Mintha a "Nagy Könyv" idevonatkozó részét másoltad volna be! :) Fordulaton terhelten, picit magasabb lehet kb 13.2-13.4 körül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.