Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Hello! mindenkinek segitsetek nekem nagy gondban vagyok a opel vectra 2000es c20ne 95-ős 2oldali légzsákos stb.... olyan hibával kezdte néha be rángatott és 150-160nál ki gyuladt a szerviz kulcs és le tiltott le állt a auto vagyis le lassult mikor 110-120ra csőkent a sebeség ujra indult és ki aludt a szeviz kulcs de rángatott továbra is aztán már csak alap járat volt csak és ha gázt adtam mintha nem mentek volna a hengerek, le huztam a motor vezérlő computerről a csokit a csatiját és azota nem indul!!ki cseréltem rajta az őszes benzin szűrőt tank acét uj gyujtást kapot kábelek trafot gyujtás fedelet bene lévő kis kalapácsot is,kicseréltem a lég tőmeg mérőt is labda szondát is!!!már nagyon nem tom mi lehet még szerdán kel szervizbe mert állitolag hiba vizsgálo ki dobja a hibát vagy hibákat(ha a motor vezérlő computer minden féle képen ki kel cserélni nem lehet valami olcsobb meg oldás)mert fehér hollo ehez a tipushoz computer)adjatok tanácsot mert már ki vagyok idegileg a kis vectrámért kérlek cartársak adjatok tipeket cimet ha tudtok valami olcsobb meg oldást!!előre is kőssz

Link to comment
Megosztás:

Hello! mindenkinek segitsetek nekem nagy gondban vagyok a opel vectra 2000es c20ne 95-ős 2oldali légzsákos stb.... olyan hibával kezdte néha be rángatott és 150-160nál ki gyuladt a szerviz kulcs és le tiltott le állt a auto vagyis le lassult mikor 110-120ra csőkent a sebeség ujra indult és ki aludt a szeviz kulcs de rángatott továbra is aztán már csak alap járat volt csak és ha gázt adtam mintha nem mentek volna a hengerek, le huztam a motor vezérlő computerről a csokit a csatiját és azota nem indul!!ki cseréltem rajta az őszes benzin szűrőt tank acét uj gyujtást kapot kábelek trafot gyujtás fedelet bene lévő kis kalapácsot is,kicseréltem a lég tőmeg mérőt is labda szondát is!!!már nagyon nem tom mi lehet még szerdán kel szervizbe mert állitolag hiba vizsgálo ki dobja a hibát vagy hibákat(ha a motor vezérlő computer minden féle képen ki kel cserélni nem lehet valami olcsobb meg oldás)mert fehér hollo ehez a tipushoz computer)adjatok tanácsot mert már ki vagyok idegileg a kis vectrámért kérlek cartársak adjatok tipeket cimet ha tudtok valami olcsobb meg oldást!!előre is kőssz

Főtengely jeladó volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek normális dolog az, hogy akksi töltésekor a töltő analóg kijelzőjén a mutató kb.6-8 óra hossza alatt kb 1 mm-t mozdult? (Nem szélső helyzetből, hanem 0-6os skálán kb3,5-nél. Az első 1 óra alatt 4,5-ről felment 3,5-re aztán azóta is ott rostokol.)

Link to comment
Megosztás:

Hello! mindenkinek segitsetek nekem nagy gondban vagyok a opel vectra 2000es c20ne 95-ős 2oldali légzsákos stb.... olyan hibával kezdte néha be rángatott és 150-160nál ki gyuladt a szerviz kulcs és le tiltott le állt a auto vagyis le lassult mikor 110-120ra csőkent a sebeség ujra indult és ki aludt a szeviz kulcs de rángatott továbra is aztán már csak alap járat volt csak és ha gázt adtam mintha nem mentek volna a hengerek, le huztam a motor vezérlő computerről a csokit a csatiját és azota nem indul!!ki cseréltem rajta az őszes benzin szűrőt tank acét uj gyujtást kapot kábelek trafot gyujtás fedelet bene lévő kis kalapácsot is,kicseréltem a lég tőmeg mérőt is labda szondát is!!!már nagyon nem tom mi lehet még szerdán kel szervizbe mert állitolag hiba vizsgálo ki dobja a hibát vagy hibákat(ha a motor vezérlő computer minden féle képen ki kel cserélni nem lehet valami olcsobb meg oldás)mert fehér hollo ehez a tipushoz computer)adjatok tanácsot mert már ki vagyok idegileg a kis vectrámért kérlek cartársak adjatok tipeket cimet ha tudtok valami olcsobb meg oldást!!előre is kőssz

Szia!

Nekem van egy 93-as évjáratú C20NE-s Vectrából való motorvezérlőm.Motronic ezek a számok vannak rajta Bosch 0 261 200 376 kölcsönadom egy próbára.Ha ez a baja akkor megszámítom olcsón.De szerintem azért a komputer nem adja meg magát olyan könnyen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek normális dolog az, hogy akksi töltésekor a töltő analóg kijelzőjén a mutató kb.6-8 óra hossza alatt kb 1 mm-t mozdult? (Nem szélső helyzetből, hanem 0-6os skálán kb3,5-nél. Az első 1 óra alatt 4,5-ről felment 3,5-re aztán azóta is ott rostokol.)

Kapocsfeszültség? Töltőáram? :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem van egy 93-as évjáratú C20NE-s Vectrából való motorvezérlőm.Motronic ezek a számok vannak rajta Bosch 0 261 200 376 kölcsönadom egy próbára.Ha ez a baja akkor megszámítom olcsón.De szerintem azért a komputer nem adja meg magát olyan könnyen.

Nem rontani akarom az üzletedet, de előre mondom hogy nem lesz jó. Méghozzá azért mert a cartársnak '95-ös Vectrája van ami gyárilag immos, a te '93-as computered meg még nem tudja ezt a funkciót.

@rafi002:

A motorvezérlőn van egy két betűből álló kód (pl. GQ, GE, GF SB, EX, stb) az elején levő matricán. Ezt a kódot jegyezd meg és ugyanilyen kódú motorvezérlőt szerezz mert az lesz csak jó neked.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Valaki megmondaná nekem az A és B vectra elektromos tükör kapcsoló csatlakozója miben külömbözik.

Én már láttam nagy és kicsi végződésűt is.

Vásároltam egy pár elektromos tükröt és nem tudom milyen kapcsolót vegyek hozzá(bontottan)!

Esetleg egy kép segítene, hogy melyik az A vectra gyári kapcsoló csatlakozó vége!

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Akkor íme a két kapcsoló egymás mellett, ebből a nézetből különböznek a legkevésbé:

722823-20121010-tvMQ8x.jpg

A jobb oldali a Calibráé, a kis led rajta a bekapcsolt tükörfűtést jelzi.

Hátulról ilyenek, szintén a jobb oldali a Calibráé:

722824-20121010-202UFR.jpg

Ez pedig kapcsolóra menő csatlakozók, bal oldalt G Astra, jobb oldalt Calibra:

722822-20121010-2iYpVP.jpg

Szerintem közük nincs egymáshoz. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki kisegítene egy "A" veki elektromos tükör kapcsolási rajzzal?

Van egy pár tükröm, kapcsolóm is ,köszönet érte tgabika76-nak.

Viszont nálam nincs kiépitve a kábelezés hozzá,legalábis az ajtókba nem!

A tükörhöz tartozó csatlakozóm sincs, bár ezt talán autósboltban beszerezhető.

Egyébkét az ajtóknál lévő átvezető csatlakozóba, hogyan lehet plusz vezetékeket bekötni, ha nincs benne szabad érintkező? Ez kapható?

Plussz! A bal-jobb tükör vezetékei hol találkoznak? És milyen csatlakozóba futnak össze, és hogyan csatlakozik hozzá a kapcsoló?

Sajnos nem találtam képeket hozzá, így nem tudom milyen csatlakozókat keresek/vásároljak!

Esetleg valakinek van elfekvőbe tükör csatlakozója írjon nekem!

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek! Van egy 93 as 1.6 os vectram és a km órát szeretném fordulatszámmérősre kicserélni.Az enyém ami most van az nem fordulatszámmérős.A kérdésem az lenne hogy a fordulatszámmérőhöz a jelet honnan tudom elhozni?Mert ha jól tudom akkor nincs kábel a ford.szám mérős Vectrákban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja szerváltam egy bc-t egy Cali-ból..mivel bontóban volt az autó (kibelezve, motor nélkül) így nem tudom, milyen motorral volt szerelve anno. Az tuti, hogy nem 136 lovassal, mivel berakva az egységet az enyémbe, eléggé érdekes adatokat mutat. pl: átlagfogyi 5 liter (városban), 10 literrel mehetek még több mitn 300km-t, meg ilyenek. Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy mondjatok egy települést, ahol vállalnak és meg is tudnak csinálni egy bc kalibrálást. Én békéscsabai vagyok és itt tájékoztattak az Opel márkaszervízben, hogy ők valószínű, nem tudják megcsinálni.

Előre is köszönöm!

Üdv,

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja szerváltam egy bc-t egy Cali-ból..mivel bontóban volt az autó (kibelezve, motor nélkül) így nem tudom, milyen motorral volt szerelve anno. Az tuti, hogy nem 136 lovassal, mivel berakva az egységet az enyémbe, eléggé érdekes adatokat mutat. pl: átlagfogyi 5 liter (városban), 10 literrel mehetek még több mitn 300km-t, meg ilyenek. Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy mondjatok egy települést, ahol vállalnak és meg is tudnak csinálni egy bc kalibrálást. Én békéscsabai vagyok és itt tájékoztattak az Opel márkaszervízben, hogy ők valószínű, nem tudják megcsinálni.

Előre is köszönöm!

Üdv,

Tamás

Ha van Tech2-es műszerük (erre kérdezz rá) akkor elvileg meg tudják csinálni (legalábbis a technikai feltételek adottak), csak max. nem tudják hogyan kell. Ezen nem kell meglepődni, én is így jártam anno Veszprémben: mondtam nekik hogy csak a BC kódját kell átírni, erre azt válaszolták hogy ha viszem nekik a megfelelő kódot akkor készséggel segítenek, mert ők amúgy nem tudják hogy mit és hogyan. :blush: Vittem a kódot (opel-infos.de-ről néztem ki), ketten a villamosságis emberrel összehoztuk, még 5 percig sem tartott, a végén pénzt sem kértek érte.

Link to comment
Megosztás:

Ha van Tech2-es műszerük (erre kérdezz rá) akkor elvileg meg tudják csinálni (legalábbis a technikai feltételek adottak), csak max. nem tudják hogyan kell. Ezen nem kell meglepődni, én is így jártam anno Veszprémben: mondtam nekik hogy csak a BC kódját kell átírni, erre azt válaszolták hogy ha viszem nekik a megfelelő kódot akkor készséggel segítenek, mert ők amúgy nem tudják hogy mit és hogyan. :blush: Vittem a kódot (opel-infos.de-ről néztem ki), ketten a villamosságis emberrel összehoztuk, még 5 percig sem tartott, a végén pénzt sem kértek érte.

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Hát..nagyon remélem, hogy össze tudjuk valahogy hozni, mivel a kódokat kinéztem. Meg persze azt is, hogy nem kérnek el egy rakat pénzt "raboltam az idejüket" címszóval, akár sikerül, akár nem :P Amúgy ma megyek 9re az Opel-ba, úgyhogy imádkozom előtte még egyet :)

Link to comment
Megosztás:

Megvan az eredmény.. Nekünk is sikerült megcsinálni pik-pak, aránylag reális értékeket mutat, amivel nem vagyok megelégedve, az a hátralevő kilométerek száma. Kb 8 liter üzemanyaggal a bc elmondása szerint mehetek 120 kilométert, ami sztem kicsit irreális. Ez mondjuk lehet változhat, ha kicsit több adatot tud gyűjteni, majd látjuk. Az átlagfogyi kb rendben van. szerintetek pillanatnyi 5. sebességbe olyan 60 km/h környékén lehet 6 liter körül? Mondjuk van még egy kódindexem, ami jó lehet, mivel a táblázatból kettőt szedtem ki. Mondták, hogy teszteljem még pár napig, aztán ha kell, felprogramozzák a másik kóddal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.