Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Ma végre megjavult az ablakemelőim is(majdnem)! :D

Egy kedves Vp-i Calibrástól vásároltam egy kettes kapcsolót. Beraktam és így már jó!

Viszont a jobboldali még mindig csak 7-8 részletben hajlandó fel-le járni. Olyan mint amikor az autómata vinné le-fel csak mindig "letilt". Megnyomom a gombot(nem nyomom folyamatosan) és visz 5cm, majd megáll!

Sajna passzolom a kérdést!! :blush:

A becsipődésgátlót maga a motor elektrónikája tudja? Mert ez nálam nem működik! Vagy is, a jobboson nem tudom tesztelni,de a balos az nem tudja! :huh:

A jobbos akkor sem megy fel ha nyomva tartod a becsípődésgátló felülíró gombját?

Nem kell véletlenül betanitani? Nekünk akksi levétel után az egyik autonk csinálja ezt, alsó- és felsőpontban nyomva tartjuk a kapcsolót és utána jó lesz.

Betanítani csak a komfort módot lehet neki, a becsípésgátlást alapból tudja, kb félúttól fölfelé, ha meg nincs betanítva, akkor csak addig megy míg nyomva tartod.

De hiszen nálad is betanítható, sőt működik is!

Magad írtad hogy a jobb oldali ablak csak több részletben megy ugyan fel, de akor úgy hogy nem nyomod folyamatosan a gombot. Azaz a komfortelektronika működne (mert ha nem akkor az ablak csak akkor mozogna ha folyamatosan nyomva tartod a gombot), csak valami mindig letiltja. Ez a valami pedig éppen a becsípődésgátló lesz, ami olyankor tilt ha a motor egy bizonyos teljesítménynél többet vesz fel, mondjuk mert akadályba ütközik. Következésképpen az elektronikának semmi baja, nálad valami mechanikai probléma lesz, azaz valamiért szorul az ablak. Szét kéne szedni és megnézni.

Ha a becsípésgátló tiltaná le, akkor vissza is húzna, nem csak simán megáll. Persze ettől még nem kizárt hogy szorul.

Link to comment
Megosztás:

De hiszen nálad is betanítható, sőt működik is!

Magad írtad hogy a jobb oldali ablak csak több részletben megy ugyan fel, de akor úgy hogy nem nyomod folyamatosan a gombot. Azaz a komfortelektronika működne (mert ha nem akkor az ablak csak akkor mozogna ha folyamatosan nyomva tartod a gombot), csak valami mindig letiltja. Ez a valami pedig éppen a becsípődésgátló lesz, ami olyankor tilt ha a motor egy bizonyos teljesítménynél többet vesz fel, mondjuk mert akadályba ütközik. Következésképpen az elektronikának semmi baja, nálad valami mechanikai probléma lesz, azaz valamiért szorul az ablak. Szét kéne szedni és megnézni.

Erre már én is gondoltam! Ezért egyszer már kiszedtem a helyéről, és üveg nélkül próbáltam. Ugyan így működött. Maga a szerkezetet még nem bontottam meg,ez lessz a következő!

Link to comment
Megosztás:

A jobbos akkor sem megy fel ha nyomva tartod a becsípődésgátló felülíró gombját?

Betanítani csak a komfort módot lehet neki, a becsípésgátlást alapból tudja, kb félúttól fölfelé, ha meg nincs betanítva, akkor csak addig megy míg nyomva tartod.

Ha a becsípésgátló tiltaná le, akkor vissza is húzna, nem csak simán megáll. Persze ettől még nem kizárt hogy szorul.

Ezt még nem próbáltam, hogy egyfolytában nyomom a gombot! Igazából ekkor mit is csinál? Nem figyeli a túlfeszültséget/áramerősséget?

Viszont a ballos félútól fölfelé sem tudja a becsipődésgátlást! Az autómata az megy neki!

Link to comment
Megosztás:

Ezt még nem próbáltam, hogy egyfolytában nyomom a gombot! Igazából ekkor mit is csinál? Nem figyeli a túlfeszültséget/áramerősséget?

Viszont a ballos félútól fölfelé sem tudja a becsipődésgátlást! Az autómata az megy neki!

Igen, ha nyomod a kis gombot a kapcsolók alatt, akkor az felülírja a túláram védelmet, és addig kapja a feszkót, míg le nem ég a motor. :) Ez pont a téli megszorulások miatt van benne.

Viszont érdekes hogy a balos meg nem tudja, mert ha a komfortot tudja, akkor ezt is kell neki. Vectrába nem is raktak gyárilag másmilyet. Viszont lehet hogy annak is a jobbos zavar be. Egyébként az egész vezérlőelektronika a motorokon van rajta. Tehát ha ilyen jellegű baja van, akkor azt ott kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

Tovább is van mondjam még! :D

Most este megpróbáltam a felülirógomb nyomvatartásával nyektetni a jobbos ablakot.

Elinditottam az autót, mert már tegnap is sokat próbálkoztam és az aksim nincs a helyzet magaslatán.

A jobbos ablak félig lement oszt ennyi is! Nyomtam mindent a felülirógombot is! Se le se fel! Nem voltam ideges! Itt az utcán félig lehuzott ablakkal, jó környék de azért hát............

Leálitottam a kocsit és megpróbáltam felhúzni. Működött! Nem mertem tovább próbálkozni, mert örültem hogy felment és betudom zárni az autót! A ballos tökéletesen működik, bár ez a becsipődésgátló nem működik!

Na most vesztettem el a fonalat. Szerintem ez cserés lessz, már ha találok ilyen ablakemelőt!

Link to comment
Megosztás:

Megnézem, mert mindennkép szeretném már látni a belét! Kiváncsi vagyok hogy nem e szorul. Meg rámérek hogy mit kap meg mit nem a motor!

Őőő izé, nem raktad fel fordítva a kis felcsavarozható vezetősínt? Mert attól aztán szorulhat ám rendesen.

Link to comment
Megosztás:

További fejlemény! Bár ez már kicsit fura!

Ma szétszedtem a jobbos motor elektronikáját. Semmi hibát,gányolást nem látok!

Írtam hogy a kapcsolót kicseréltem,viszont itt is a balos ablak fórditva működött,már az előzőnél is így volt(4 ablakos kapcsoló).Gondoltam nem érdekel majd a motornál megcserélem a vezetékeket és jó lessz,a jobbos jobban izgatott.

Viszont.

Ma jöttem haza,beakartam zárni a kocsit a baloldalon. Most télen kicsit szorul a jobbos záram,így belüről leszoktam nyomni, majd zárom a balost. Most átmentem a jobb oldalra,mondom bezárom innen. Elfórditom a kulcsot, a kocsi zár, DE HALLOM HOGY MEGY LE A BALOS ABLAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MI A VIHAR VAN EZZEL???????????????????????????????????

Nem a vezető oldalon kéne így működnie???

Azt értem hogy mért lefele jött az ablak. Gondolom a fórditott működés miatt, ellenkezőleg érzékeli a végálásokat.

Lehet hogy a kábelköteg ami az ülések elött fut JOBB KORMÁNYOS AUTÓBA VOLT?

Bár szerintem ennek nincs köze ehez!!

Vagy az ajtókban lévő köteg van megcserélve?

Ez is érdekes lenne, mert a baloson van a tükörkapcsoló csatija, a jobboson ugye nincs.

Valaki segítsen hogy hogyan lehetne ezt megoldani azzal ami van!

Nem akkarok új kötegeket!

Közben természetesen én is agyalok, meg nézem a kapcsolási rajzokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tehát sikerült beépítenem az LCD műszerfalat és a bc is!

Tehát nekem C16SE motor van a gépben a bc a 80 kóddal működik jól ami a vectra c18 motorhoz van gyárilag!

Na most mivel beépítettem az lcd műszerfalat így a BC hibát jelez F a hatótávolságnál ill nem is jelzi! Én itt a BC a 26 pin megcseréltem a 8 pinel mert a bekötésnél azt írja hogy lcd nél ezt meg kell cserélni !Na most a a bc kódtáblázatnál van direkt utalás Lcd re amit be is adtam a Bc nek és olyankor a hiba f eltünik és méri is a hatótávot !

De ez a kód viszont nem jó mert hibásan méri a pillanatfogyasztást tehát igy borul minden!

Kérdésem az volna ha vissza rakom a 26 pin a 8 ra akkor müködni fog é !? Mert nem értem hogy LCD és analognál azt a két pin 26 és 8 minek kell megcserélni tehát miben más ??? vagy tök mindegy és csak a bc program miat nem érzékeli olyankor ???

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Átraktam a BC 8 pinjét a 26 ra! Működni működik csak rossz értéket mutat a hatótáv ,Még a 8 pinen az Lcd ins kóddal 500km mutatott itt viszont analóg ins kóddal 26 pinel 100km mutat tehát valami különbség csak van a 8 és 26 pin között !!! Nem valami feszültség stabilizátorral függhet össze ???

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Fórumosok!

Egy kis segítség kellene, C20NE motoros 90-es vectrához. Folyamatosan világít az ABS lámpa a műszerfalon. A jeladók 1 kohm körüliek. A bal első viszont kb 1,5 kohm. Lehet ez a probléma???

Olyat már csináltam, hogy lehúztam a nagyobb értékű érzékelőt, és olyat tettem helyette, ami nagyságrendileg megegyezik a többivel, de ettől még nem aludt el a kontroll lámpa. Bár mikor így próbáltam akkor nem volt a helyén az érzékelő, csak lógott a levegőben.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet ám olvasni az ABS hibakódjait is... ;)

Az A és K pineket kösd össze a diagcsatiban, aztán figyeld az ABS lámpa villogását gyújtásnál. A hibakódok a következők:

16 - Bal első solenoid (relé és csatlakozó)
17 - Jobb első solenoid (relé és csatlakozó)
18 - Hátsó szolenoidok (relé és csatlakozó)
19 - Szolenoid áramkörök és relék
25 - Hibás szenzor (fogazott gyűrű)
35 - Szivattyú relé áramkör
37 - Féklámpa kapcsoló (pedálnál)
39 - Bal első sebesség érzékelő (Légrés és működés)
41 - Bal első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)
42 - Jobb első sebesség érzékelő (Légrés és működés)
43 - Jobb első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)
44 - Bal hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)
45 - Bal hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)
46 - Jobb hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)
47 - Jobb hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)
48 - Rendszer feszültség alacsony/magas (akkumulátor/generator)
55 - Hibás központi vezérlőegység
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Na most akkor hogy is van ez?

Van a fékfolyadék visszajelző lámpája. Ennek elvileg gyújtás ráadásakor világítani kéne, hogy tudjam működik. Valamint az úszó elég mélyre kerül, szintén. Nyilván az úszó minden opelen beszarik, de ha a csatin a két vezetéket rövidrezárom, akkor világítania kéne. Na most ez nem csinál semmit, pedig az izzó jó. Az áramot meg a közösről kapja, tehát azzal se lehet baj.

Link to comment
Megosztás:

A töltéslámpáról van egy diófával elválasztva, gyújtást ráadva látszik is, hogy olyankor gyengébben világít. Különben meg ahogy írod a szintjelző kapcsolja. Járó motornál a csati két lába közt 12V-nak kell lennie.
Érdekes, hogy hiába volt bekábelezve, az eredeti műszerfalban az izzó sem volt benne, pedig a fólia megvolt odáig. A ford.mérősben már bennevolt rendesen és működik is mióta szereztem olyan sapit.

Na most akkor hogy is van ez?

Van a fékfolyadék visszajelző lámpája. Ennek elvileg gyújtás ráadásakor világítani kéne, hogy tudjam működik. Valamint az úszó elég mélyre kerül, szintén. Nyilván az úszó minden opelen beszarik, de ha a csatin a két vezetéket rövidrezárom, akkor világítania kéne. Na most ez nem csinál semmit, pedig az izzó jó. Az áramot meg a közösről kapja, tehát azzal se lehet baj.

Link to comment
Megosztás:

A töltéslámpáról van egy diófával elválasztva, gyújtást ráadva látszik is, hogy olyankor gyengébben világít. Különben meg ahogy írod a szintjelző kapcsolja. Járó motornál a csati két lába közt 12V-nak kell lennie.

Érdekes, hogy hiába volt bekábelezve, az eredeti műszerfalban az izzó sem volt benne, pedig a fólia megvolt odáig. A ford.mérősben már bennevolt rendesen és működik is mióta szereztem olyan sapit.

Óóóóóóóóóó.

Szóval ha a sapi tetején van egy csati akkor "ELVILEG" van visszajelző is!

Nekem van rajta csati, és fordszámmérős is!

Mit nézzek meg? Van e ott 12V és az órába van e izzó? Most akkor van bent egy ússzó, és az lehet hogy kuka?

Isuzu dieselbe milyen visszajelző lehet még?

Folyamatosan találok újabb meg újabb dolgokat. Hála a fórumnak!

Nem rég láttuk hogy van klíma ventim is, de klímám nincs!! :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam eredetileg nemvolt úszós a sapka, de a vezetékét megtaláltam odabandázsolva a tűzfalnál lévő vezetékköteghez. Ha ezen mérsz 12V-ot akkor van az órában izzó, ha nem, akkor nincs, vagy kiégett. Ha járó motornál összezárod, akkor kell világítania a bal alsó sarokban a felkiáltójeles piktogramnak ;)
Spzolinál túrtunk egy ilyen úszós sapkát, és ez rendesen jelzett mikor már kopott volt a betét és leesett a folyadékszint.

Óóóóóóóóóó.

Szóval ha a sapi tetején van egy csati akkor "ELVILEG" van visszajelző is!

Nekem van rajta csati, és fordszámmérős is!

Mit nézzek meg? Van e ott 12V és az órába van e izzó? Most akkor van bent egy ússzó, és az lehet hogy kuka?

Isuzu dieselbe milyen visszajelző lehet még?

Folyamatosan találok újabb meg újabb dolgokat. Hála a fórumnak!

Nem rég láttuk hogy van klíma ventim is, de klímám nincs!! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A töltéslámpáról van egy diófával elválasztva, gyújtást ráadva látszik is, hogy olyankor gyengébben világít. Különben meg ahogy írod a szintjelző kapcsolja. Járó motornál a csati két lába közt 12V-nak kell lennie.

Érdekes, hogy hiába volt bekábelezve, az eredeti műszerfalban az izzó sem volt benne, pedig a fólia megvolt odáig. A ford.mérősben már bennevolt rendesen és működik is mióta szereztem olyan sapit.

Érdekes, a kapsolási rajz szerint az égvilágon semmire nincs rákötve. Petró, izzó kupak kész.

Viszont itt a képen látható dióda vagy mi, ami a jobboldalról a második háttérvilágítás és a km óra között van, függőlegesen:

43803-20100601-QunAuP.jpg

Az a jelenlegi műszeregységben nincs, a régiben meg van. És régen tuti hogy működött az a lámpa. Viszont a fordulatszámmérő miatt át kellett cseréljem a nyákfóliát, mert az nz-ével nem működött. (máshonnan kapja a jelet)

A kopott betétet hogy jelzi? Kell ahoz még valami plusszba?

Ahhoz, leginkább check control. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez speciál kisfékkel volt :blush:
Főleg erősebb fékezésnél világított, amikor gondolom előre ment a tartályba a maradék folyadék.

Ne felejtsd el hogy Nagyféked vagyon :) És ha elkopik majd a tárcsa és a betét is, akkor simán felvehet annyi fékfolyadékot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.