Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Biztos volt már téma, de azt szeretném megtudni, hogy ha lekopott a felirat a motorvezérlő dobozról, akkor honnan lehet megtudni a számát, ami alapján be lehet azonosítani? Állítólag két szám eltérés már elég problémás lehet.

Kösz!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Biztos volt már téma, de azt szeretném megtudni, hogy ha lekopott a felirat a motorvezérlő dobozról, akkor honnan lehet megtudni a számát, ami alapján be lehet azonosítani? Állítólag két szám eltérés már elég problémás lehet.

Kösz!

Azthiszem ha rádugjátok a gépre akkor kiirja az adatait, de ha jól tudom akkor a motorvezérlők vmibe különböznek egymástól. Vagy te most mire vagy kiváncsi??

Link to comment
Megosztás:

Azthiszem ha rádugjátok a gépre akkor kiirja az adatait, de ha jól tudom akkor a motorvezérlők vmibe különböznek egymástól. Vagy te most mire vagy kiváncsi??

á

Van kívül a dobozán egy szám, azt szeretném megtudni, de az enyémen sajna lekopott a papír.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Biztos volt már téma, de azt szeretném megtudni, hogy ha lekopott a felirat a motorvezérlő dobozról, akkor honnan lehet megtudni a számát, ami alapján be lehet azonosítani? Állítólag két szám eltérés már elég problémás lehet.

Kösz!

Milyen motorral van szerelve az autód és mikori évjárat?

Link to comment
Megosztás:

1.6-os injektoros motor, 89-es évjárat, C16NZ motorkód.

Annyit találtam csak, hogy a központi befecskendezéseseknél MULTEC rendszer van. Számot sehol nem láttam utána írva. A hengerenkénti befecskendezésesknél van eltérés számban. Az már MOTRONIC ML4.1 vagy M1.5 vagy M2.5 vagy M2.7 lehet.

Remélem segítettem!

Link to comment
Megosztás:

Annyit találtam csak, hogy a központi befecskendezéseseknél MULTEC rendszer van. Számot sehol nem láttam utána írva. A hengerenkénti befecskendezésesknél van eltérés számban. Az már MOTRONIC ML4.1 vagy M1.5 vagy M2.5 vagy M2.7 lehet.

Remélem segítettem!

Segítettél, köszönöm! Így már könnyebb keresgélni.

Link to comment
Megosztás:

Szakikáim!

Következő a kérdésem! Mit lehet csinálni annak megelőzése érdekében, hogy a középkonzol fűtésszabályzójának a világítása ne menjen ki 2hetente? Azt az egy darab izzót ami van benne gyárilag kicseréltem fehér ledre. Megreszeltem, megmattítottam, hogy jobb legyen a fényszórása meg minden. De ma megint elkezdett stroboszkópozni mint a múltkor és aztán kialudt. Újraindításkor megint felgyullad de azonnal el is kezd villogni. Szóval mi ilyenkor a teendő? Szerettem a fizikát ^_^ , olyannyira, hogy a középsuli első és harmadik évének nyarát is végigtanultam, mert megrántottak, de a pótvizsgát mindig sikeresen letettem. :D Szóval nem igazán vágom az elektronikát. Tud valaki valami okosat mondani? Lehet, hogy visszateszem a gyári izzót csak az meg harmatgyengén világít. :D

Link to comment
Megosztás:

Szakikáim!

Következő a kérdésem! Mit lehet csinálni annak megelőzése érdekében, hogy a középkonzol fűtésszabályzójának a világítása ne menjen ki 2hetente? Azt az egy darab izzót ami van benne gyárilag kicseréltem fehér ledre. Megreszeltem, megmattítottam, hogy jobb legyen a fényszórása meg minden. De ma megint elkezdett stroboszkópozni mint a múltkor és aztán kialudt. Újraindításkor megint felgyullad de azonnal el is kezd villogni. Szóval mi ilyenkor a teendő? Szerettem a fizikát ^_^ , olyannyira, hogy a középsuli első és harmadik évének nyarát is végigtanultam, mert megrántottak, de a pótvizsgát mindig sikeresen letettem. :D Szóval nem igazán vágom az elektronikát. Tud valaki valami okosat mondani? Lehet, hogy visszateszem a gyári izzót csak az meg harmatgyengén világít. :D

Lehet hogy hülyeséget írok, de a led az kevés áramot vesz fel, sokkal kevesebb áramot használ. Na nos mint a sima izzó az sokkal többet, ezért a csatlakozó hozzá van csinálva. Én úgy tudom hogy ha azt akarod hogy hosszú idejü legyen akkor ellenállást kell a kettő közé betenni és meg is van oldva :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy hülyeséget írok, de a led az kevés áramot vesz fel, sokkal kevesebb áramot használ. Na nos mint a sima izzó az sokkal többet, ezért a csatlakozó hozzá van csinálva. Én úgy tudom hogy ha azt akarod hogy hosszú idejü legyen akkor ellenállást kell a kettő közé betenni és meg is van oldva ^_^

Az ellenállásos rész tiszta. Sőt. Amit lehet kapni a boltokban "műszerfalvilágítás" címszóval azokban is van ellenállás. Az enyém is olyan volt eddig mind.

Olyanok mint ezek. Ezekben van ellenállás már gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Már a kocsi megvásárlása óta megvan ez a problémám de most jutottam el odáig hogy foglalkozzak vele.

Olyan gondom van a központi zárral hogy ha a kormány felőli oldalon nyitom ki akkor az összes zár kinyítodik. Ha viszont ugyanitt zárom be akkor csak a kormány melletti ajtó záródik a többi nem csinál semmit.

Másik oldalról nézve a dolgokat, ha az anyós ülés felől nyitom ki a kocsit akkor az összes ajtó kinyilik kivéve a kormány melletti. Záródni viszont az összes ajtót zárja ez az oldal. Sajnos napi gyakorlattá vált ezáltal hogy a kocsit a kormány felőli oldalon nyitom és az anyós ülés oldali ajtón zárom. Szerintetek mi lehet a bibi a központi zárral mert eddig nemigazán jöttem rá, kérdeztem több embert de nemigazán tudtak segíteni!?? Kíváncsi vagyok hogy nektek milyen ötletetek van, mi okozhatja a problémát..

A központi zárral kapcsolatban még annyit hogy nem távirányítós hanem simán kulcsos, tehát bedugom a zárba, elfordítom s nyit!

Link to comment
Megosztás:

Az ellenállásos rész tiszta. Sőt. Amit lehet kapni a boltokban "műszerfalvilágítás" címszóval azokban is van ellenállás. Az enyém is olyan volt eddig mind.

Olyanok mint ezek. Ezekben van ellenállás már gyárilag.

Az a baj ezekkel a T5 foglalatú LED-ekkel, hogy nagyon kicsi a benne levő ellenállás értéke, ettől a LED túl nagy árammal dolgozik, ezért rövid idő alatt kiég. Villogni kezd, majd elhalálozik. Ilyen kacatok vásárlása után szét kell szedni és megmérni az ellenállás értékét, ha 470 ohm alatt (270 szokott benne lenni) van akkor csere. 560 és 1 Kohm között már jó. Én 1K-t használok, így hosszú életű a LED. A boltban kérj 2 raszteres ellenállást, az befér a foglalatba. :D

Már a kocsi megvásárlása óta megvan ez a problémám de most jutottam el odáig hogy foglalkozzak vele.

Olyan gondom van a központi zárral hogy ha a kormány felőli oldalon nyitom ki akkor az összes zár kinyítodik. Ha viszont ugyanitt zárom be akkor csak a kormány melletti ajtó záródik a többi nem csinál semmit.

Másik oldalról nézve a dolgokat, ha az anyós ülés felől nyitom ki a kocsit akkor az összes ajtó kinyilik kivéve a kormány melletti. Záródni viszont az összes ajtót zárja ez az oldal. Sajnos napi gyakorlattá vált ezáltal hogy a kocsit a kormány felőli oldalon nyitom és az anyós ülés oldali ajtón zárom. Szerintetek mi lehet a bibi a központi zárral mert eddig nemigazán jöttem rá, kérdeztem több embert de nemigazán tudtak segíteni!?? Kíváncsi vagyok hogy nektek milyen ötletetek van, mi okozhatja a problémát..

A központi zárral kapcsolatban még annyit hogy nem távirányítós hanem simán kulcsos, tehát bedugom a zárba, elfordítom s nyit!

Gyári vagy U.GY a központid? A gyáriban van egy kis mikrokapcsoló a kulcs résznél ami nyitja-zárja a többi ajtót, az ugy-ban ez a kapcsoló a motorban van. Ezeket a kapcsolókat kéne ellenőrizni a vezetékekkel együtt. Elvileg sima párhuzamos kapcsolás a két oldal. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Gyári vagy U.GY a központid? A gyáriban van egy kis mikrokapcsoló a kulcs résznél ami nyitja-zárja a többi ajtót, az ugy-ban ez a kapcsoló a motorban van. Ezeket a kapcsolókat kéne ellenőrizni a vezetékekkel együtt. Elvileg sima párhuzamos kapcsolás a két oldal. ^_^

Na látod ez jó kérdés?? 3 hónapja van az autó nálam így eléggé frissnek számít, szóval ezt nem tudom! De én azt mondanám hogy 99% hogy gyári, ugyanis gondos tulajtól vettem, ahogy elnéztem gyári nem kokányolt alkatrészeket szerzett hozzá mindig!

Amúgy akkor ezzel a kapcsolóval lehet valami bibi?? Pontosan mit kéne nézni rajtuk??

Link to comment
Megosztás:

Na látod ez jó kérdés?? 3 hónapja van az autó nálam így eléggé frissnek számít, szóval ezt nem tudom! De én azt mondanám hogy 99% hogy gyári, ugyanis gondos tulajtól vettem, ahogy elnéztem gyári nem kokányolt alkatrészeket szerzett hozzá mindig!

Amúgy akkor ezzel a kapcsolóval lehet valami bibi?? Pontosan mit kéne nézni rajtuk??

Azt kéne, hogy kapcsolnak-e és ha igen, akkor a kapcsolt jel eljut-e a vezérlőhöz.

Ha gyári a központid akkor vagy a jobb lábtérben találod az ecu alatt a vezérlőt, vagy valahol a kézifék burkolat alatt. Ebben Öcsibácsi otthon van, beletelt kis idejébe míg megtalálta..... ^_^ Keresd meg a vezérlőt és mondom melyik vezetéken mit kéne mérni.....feltéve, hogy gyári :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ezekkel a T5 foglalatú LED-ekkel, hogy nagyon kicsi a benne levő ellenállás értéke, ettől a LED túl nagy árammal dolgozik, ezért rövid idő alatt kiég. Villogni kezd, majd elhalálozik. Ilyen kacatok vásárlása után szét kell szedni és megmérni az ellenállás értékét, ha 470 ohm alatt (270 szokott benne lenni) van akkor csere. 560 és 1 Kohm között már jó. Én 1K-t használok, így hosszú életű a LED. A boltban kérj 2 raszteres ellenállást, az befér a foglalatba. ^_^

Köszi! Megpróbálom akkor bent a cégnél megcsináltatni!

Link to comment
Megosztás:

Azt kéne, hogy kapcsolnak-e és ha igen, akkor a kapcsolt jel eljut-e a vezérlőhöz.

Ha gyári a központid akkor vagy a jobb lábtérben találod az ecu alatt a vezérlőt, vagy valahol a kézifék burkolat alatt. Ebben Öcsibácsi otthon van, beletelt kis idejébe míg megtalálta..... :( Keresd meg a vezérlőt és mondom melyik vezetéken mit kéne mérni.....feltéve, hogy gyári ;)

Bár az enyém gyári, de utólag lett abba a gépbe beépítve, amiből kiszedtem és így a váltóbox alatt volt eldugva. <_<

Amúgy ahogy Brekeke cartárs mondja az ECU mögött, a szigetelés alatt van a "hivatalos" búvóhelye.

Nekem most a bitzitábla mögött van. Tudod ki drótozik annyit. :wacko:

Ja, és Brekeke segített bekötni, amit most is megköszönök. ;)

Ilyet keress.

43750-20100601-Zc9l30.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bár az enyém gyári, de utólag lett abba a gépbe beépítve, amiből kiszedtem és így a váltóbox alatt volt eldugva. <_<

Amúgy ahogy Brekeke cartárs mondja az ECU mögött, a szigetelés alatt van a "hivatalos" búvóhelye.

Nekem most a bitzitábla mögött van. Tudod ki drótozik annyit. :(

Ja, és Brekeke segített bekötni, amit most is megköszönök. ;)

Ilyet keress.

http://pics.coldline.hu/pics/43750-20100601-Zc9l30.jpg

Köszi szépen a képes segítséget, így már legalább tudom hogy mit is keressek pontosan! Ma már biztosan nem lesz rá időm hogy megnézzem, de jövő héten valamikor sort kerítek rá, mert tényleg macerás ez a nyitás-zárás procedúra, jó lenne pontot tenni az ügy végére! :wacko: Ha megvagyok vele akkor jelentkezem ezügyben!

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Nemrég mondtatok pár 5letet arra hogy miért világít halványan a töltés (és néha a fékkopás visszajelzővel 1xe) visszajelzőm.

A test kábelt bár nem cseréltem (a cégemnél az elektromos emberkékkel átnézettem és jó a kábel) ledrótkeféztem, a mellette lévő másik két testkábellel együtt.

Ma feltöltöttem munkaidőbe az aksimat, és rámérettem a töltésre. 13.8 -14.2 között volt kb a töltés és az akksi is tutira jó volt.

Továbbra is világít járó motornál halványan. Mi lehet ?

Továbbá az üzemanyagszint jelzőm se jó (teli tanknál 3/4 et mutat) erről azt olvastam itt nálatok a fórumon ha jól emlékszem, hogy fesszabályzó is okozhatja, de ha jó a töltés és nem tölti túl nagy sem túl kicsi feszültséggel menet közben akkor az nem okozhatja a visszajelző hibát.

5let ?

Pár hozzászólással korábban beszéltetek a középkonzol részen az égők ledesre való cseréléséről (ezt én is szeretném és figyelni fogok az ellenállásra is hogy nagyobb legyen). Hogyan kell ott kicserélni, mert a gyári szerviz könyvet megnéztem és addig eljutottam hogy kihúztam a fűtés állítás részét de nagyon nem engedik a bowdenek. onnan hogyan tovább? ill mennyire nehét a műszeregység világításánál cserélni ezeket? a linket amit már párszor beraktatok elmentettem és tanúlmányoztam de nem minden 1xű.

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Nemrég mondtatok pár 5letet arra hogy miért világít halványan a töltés (és néha a fékkopás visszajelzővel 1xe) visszajelzőm.

A test kábelt bár nem cseréltem (a cégemnél az elektromos emberkékkel átnézettem és jó a kábel) ledrótkeféztem, a mellette lévő másik két testkábellel együtt.

Ma feltöltöttem munkaidőbe az aksimat, és rámérettem a töltésre. 13.8 -14.2 között volt kb a töltés és az akksi is tutira jó volt.

Továbbra is világít járó motornál halványan. Mi lehet ?

Továbbá az üzemanyagszint jelzőm se jó (teli tanknál 3/4 et mutat) erről azt olvastam itt nálatok a fórumon ha jól emlékszem, hogy fesszabályzó is okozhatja, de ha jó a töltés és nem tölti túl nagy sem túl kicsi feszültséggel menet közben akkor az nem okozhatja a visszajelző hibát.

5let ?

Pár hozzászólással korábban beszéltetek a középkonzol részen az égők ledesre való cseréléséről (ezt én is szeretném és figyelni fogok az ellenállásra is hogy nagyobb legyen). Hogyan kell ott kicserélni, mert a gyári szerviz könyvet megnéztem és addig eljutottam hogy kihúztam a fűtés állítás részét de nagyon nem engedik a bowdenek. onnan hogyan tovább? ill mennyire nehét a műszeregység világításánál cserélni ezeket? a linket amit már párszor beraktatok elmentettem és tanúlmányoztam de nem minden 1xű.

Köszi !

A ledesítésnél érdemes még kikapni a kesztyűtartót és onnan eléred a bovdenek végét. Ott kis füleket fogsz találni, azt kell majd lepattintanod és le is tudod húzni a szabályozó zsaluk karjáról. Szükséged lesz még egy jó kis forrasztóra némi ónra és egy kis leleményességre, hogy hová rakd a világító ledeket. (Gyárilag csak 1 izzó van. Nem tudom, hogy ha csak azt cseréled, mennyivel lesz világosabb. Nekem 5 került bele. Rögzíteni meg úgy sikerült, hogy megfúrtam a plexit és egyszerűen beledugtam a ledet úgy, hogy az megszoruljon.

A végeredmény ilyen lett:63470_1266571501.jpg

Link to comment
Megosztás:

Továbbra is világít járó motornál halványan. Mi lehet ?

Valami diódahíd hibát szoktak ilyenkor az Astrások emlegetni. <_<

Kérdezd meg Brekeke vagy Daykiller cartársat, akár PÜ-ben is, biztosan segíteni fog(nak).

Amúgy az Astra topikot nyugodtan olvashatod, mert szinte egyforma a két géptípus bele.

És a nagyobb pörgés miatt ott sokszor előbb kapsz választ. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.