Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Bikázástól nem nyírod ki az ECUT!

A "jó" motorvezérlővel miért nem tökéletes, ott milyen hibajelenség van??

Már írtam, nem húz rendesen, kb 3000-es fordulatnál kezd el "tépni", az alapjárat kissé ingadozó (800-900-1000), de én már ezzel is megelégednék csak ezt kölcsönbe kaptam és vissza kell adnom.

Link to comment
Megosztás:

Már írtam, nem húz rendesen, kb 3000-es fordulatnál kezd el "tépni", az alapjárat kissé ingadozó (800-900-1000), de én már ezzel is megelégednék csak ezt kölcsönbe kaptam és vissza kell adnom.

Bocs de ezt nem olvastam. Alapjárati motort tisztisd ki, meg a gyújtás kábeleid, gyertyát nézd át <_< helyedbe még ránéznék a üzemanyagszüröre, sztem elég piszkos lehet és nem jut annyi benya át kisnyomáson

Link to comment
Megosztás:

Bocs de ezt nem olvastam. Alapjárati motort tisztisd ki, meg a gyújtás kábeleid, gyertyát nézd át <_< helyedbe még ránéznék a üzemanyagszüröre, sztem elég piszkos lehet és nem jut annyi benya át kisnyomáson

Sajnos ezek már mind megtörténtek és nem változott semmi. Csak az ECU cserével javul.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem vágom, de Tech műszerrel és kis tudással át lehet programozni, vagy gyári értékekre visszaállítani.

A Tuning topikban biztos tudnak segíteni.

Általában 6-8Eft szokott lenni bontóban ill. a Vaterán.

Mennyi időd van visszaadni?

Rákérdezek ismerősöknél, de a Keresek F Astra - A Vectra alkatrészbe írd be a kívánságod, mert nem néz ide mindenki. <_<

Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem vágom, de Tech műszerrel és kis tudással át lehet programozni, vagy gyári értékekre visszaállítani.

A Tuning topikban biztos tudnak segíteni.

Általában 6-8Eft szokott lenni bontóban ill. a Vaterán.

Mennyi időd van visszaadni?

Rákérdezek ismerősöknél, de a Keresek F Astra - A Vectra alkatrészbe írd be a kívánságod, mert nem néz ide mindenki. <_<

OK, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hibakiolvasás már megy a diagnosztika csatlakozó 2 pontját rövidre zárni. És ha kiolvastam a hibakódot és rendbe hoztam a hibát, most már nem ír hibakódot, azt törölni is kellene a rendszerből nem, mert addig a hamis értékekel fog dolgozni igaz? A törléshez nincs vmi ügyesség??

Link to comment
Megosztás:

Hibakiolvasás már megy a diagnosztika csatlakozó 2 pontját rövidre zárni. És ha kiolvastam a hibakódot és rendbe hoztam a hibát, most már nem ír hibakódot, azt törölni is kellene a rendszerből nem, mert addig a hamis értékekel fog dolgozni igaz? A törléshez nincs vmi ügyesség??

De. Leveszed 5 percre az akksisarut. <_<

Igazából a szerelési könyv is azt írja hogy ha a hiba 15-20 újraindítás során nem jelentkezik (mert mondjuk ki lett javítva), akkor a hibakód automatikusan törlődik.

Link to comment
Megosztás:

Igen? Mi gyakorlati helyen azt tanultuk, hogy ha hibakód van az autóba hiába javitottuk ki, ugyanúgy rosz lesz az autó, csak akkor javul meg ha ki is töröljük :/

Akkor sztem az autóm már kitörölte a hibakódot mert mostanába nem láttam check égőt

Más: Hogyan lehet az autóból kiiktatni a inditási tiltás lehetőséget?? Probálgattam a kompressziot, és másodikra letiltotta a computer az inditást, és ilyenkor várni kell 20percet, ezért a kompresszió értéket még nemtudom :S és ez a letiltási dolog már nagyon idegesit, vagy ennek nem igy kellene müködnie?? hogy 2-3 inditási probánál letiltja az autót?

Link to comment
Megosztás:

Hibakiolvasás már megy a diagnosztika csatlakozó 2 pontját rövidre zárni. És ha kiolvastam a hibakódot és rendbe hoztam a hibát, most már nem ír hibakódot, azt törölni is kellene a rendszerből nem, mert addig a hamis értékekel fog dolgozni igaz? A törléshez nincs vmi ügyesség??

Én ma voltam szerelőnél számítógépes hibakód kiolvasáson mert a múlt hét csütörtökön kigyulladt a check engine lámpám. Kb 10 mp-ig világított majd egy kis gázadásra elaludt és nem tudtam, hogy most mi van. Lambda-szondára gyanakodtam. Egyedül a (szerintem ez a 12-es hibakód) a fordulatszámot nem érzékelte. A hibatároló pedig üres volt. A szondámnak pedig semmi baja. <_<

Szerelőm szerint ezek a régi Opelek nem képesek eltárolni a hibát. Csak akkor lehet a számítógépen kimutatni, ha éppen akkor produkálja a tüneteket.

Link to comment
Megosztás:

Igen? Mi gyakorlati helyen azt tanultuk, hogy ha hibakód van az autóba hiába javitottuk ki, ugyanúgy rosz lesz az autó, csak akkor javul meg ha ki is töröljük

Ilyen is van, sőt javarészt a mai autók ilyenek, bár az azért túlzás hogy nem javul meg ha kijavítottad a hibát, de néhány hibakód (például légzsák) eltárolt, de nem aktív állapotban bent marad, ezeket külön ki kell törölni.

A korábbi mondatomnál konkrétan az A Vectrára gondoltam, az még nem tud ilyen cifraságot.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen is van, sőt javarészt a mai autók ilyenek, bár az azért túlzás hogy nem javul meg ha kijavítottad a hibát, de néhány hibakód (például légzsák) eltárolt, de nem aktív állapotban bent marad, ezeket külön ki kell törölni.

A korábbi mondatomnál konkrétan az A Vectrára gondoltam, az még nem tud ilyen cifraságot.

Szerencsére <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Központizár problémával fordulnék hozzátok ill. riasztóval.

Mivel távirányítóra nem működött már a nyitás így kikapcsoltam a riasztót hátha hibás. (pót távirányítóval se ment)

Ma reggel kiszedtem és megmérettem az akksiját, hátha lemerült vagy egyéb hiba de semmi hiba. (6.3 volt)

Viszont mikor kiszedtem be akartam zárni a kocsit és a központinál hiába zártam kulccsal újra kinyitotta, mintha valami nem stimmelne. Gondoltam ha visszarakom a riasztót akkor megszűnik a hiba, de nem változott. Viszont most jó a távirányítós nyitás/zárás. A baj hogy nem tudom bezárni a kocsit mert kinyitja magát folyamatosan.

Mennyi időn belül veszem észre ha a riasztó esetleg leblokkolja a benzinszivattyút vagy egyebeket? beindul az autó vagy már be se indul ha nincs benzinnyomás?

Sikura SA90-es riasztóm van és az a baj hogy csak orosz leírás van hozzá. az meg még google fordítóval se segít, mert a képeket ugye az nem fordítja.

Ismeri esetleg valaki ezt a fajtát ? (made in italy)

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Központizár problémával fordulnék hozzátok ill. riasztóval.

Mivel távirányítóra nem működött már a nyitás így kikapcsoltam a riasztót hátha hibás. (pót távirányítóval se ment)

Ma reggel kiszedtem és megmérettem az akksiját, hátha lemerült vagy egyéb hiba de semmi hiba. (6.3 volt)

Viszont mikor kiszedtem be akartam zárni a kocsit és a központinál hiába zártam kulccsal újra kinyitotta, mintha valami nem stimmelne. Gondoltam ha visszarakom a riasztót akkor megszűnik a hiba, de nem változott. Viszont most jó a távirányítós nyitás/zárás. A baj hogy nem tudom bezárni a kocsit mert kinyitja magát folyamatosan.

Mennyi időn belül veszem észre ha a riasztó esetleg leblokkolja a benzinszivattyút vagy egyebeket? beindul az autó vagy már be se indul ha nincs benzinnyomás?

Sikura SA90-es riasztóm van és az a baj hogy csak orosz leírás van hozzá. az meg még google fordítóval se segít, mert a képeket ugye az nem fordítja.

Ismeri esetleg valaki ezt a fajtát ? (made in italy)

Köszi !

Hát sajna nem ismerem, de ezt láttad már?

sa90-1.gif

ITT találtam

Akksisarut levetted már? Nekem volt már, hogy meghülyült valamiért és csak ezután tért észhez.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna nem ismerem, de ezt láttad már?

ITT találtam

Akksisarut levetted már? Nekem volt már, hogy meghülyült valamiért és csak ezután tért észhez.

Szia !

Köszi! Igen láttam már és ez a bajom hogy ezt pont nem fordította le a google mert kép...

A riasztót teljesen kivettem (kikapcsolva) és előtte 1x az akksit is hogy feltöltsem. lehet hogy nekem is ezért javult meg. (mint ahogy írtad hoyg leszedted a kábelt)

A központim meg kiderült (kajaidőbe próbálgattam) hogy a jobb első ajtónál szorult meg valamiért. kézzel ka bezárom és utána riasztok (mostmár) rá vagy kézzel bezárom akkor nem akar kinyilni de ha nem zárom be kézzel akkor fent maradt és ezért nyitja ki újra az ajtókat.

Márcsak a töltésvisszajelzőm szórakozik.

Kolegák most mondták hoyg nem biztos hogy jó 5let volt megvétel után kimosni a motorteret, hogy szép legyen :-(. Le volt sok minden takarva zacsival, de mivel nagynyomásúval mostam elvileg így is kaphatott vizet. Követlen után ha beriasztottam akkor kapásból riasztott mintha baj lenne...

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi! Igen láttam már és ez a bajom hogy ezt pont nem fordította le a google mert kép...

A riasztót teljesen kivettem (kikapcsolva) és előtte 1x az akksit is hogy feltöltsem. lehet hogy nekem is ezért javult meg. (mint ahogy írtad hoyg leszedted a kábelt)

A központim meg kiderült (kajaidőbe próbálgattam) hogy a jobb első ajtónál szorult meg valamiért. kézzel ka bezárom és utána riasztok (mostmár) rá vagy kézzel bezárom akkor nem akar kinyilni de ha nem zárom be kézzel akkor fent maradt és ezért nyitja ki újra az ajtókat.

Márcsak a töltésvisszajelzőm szórakozik.

Kolegák most mondták hoyg nem biztos hogy jó 5let volt megvétel után kimosni a motorteret, hogy szép legyen :-(. Le volt sok minden takarva zacsival, de mivel nagynyomásúval mostam elvileg így is kaphatott vizet. Követlen után ha beriasztottam akkor kapásból riasztott mintha baj lenne...

Nah, akkor megvan a ludas (jobb ajtó). Nekem néha a bal első szórakozik. Van, hogy zár/nyit rendesen, de van amikor az istenért sem akar csak kulccsal működni.

Ajjaj... motorteret nagynyomásúval? Hát az tényleg kellő óvatosságot követel. Hidd el volt is baj utána <_< rövidzár valahol :wacko:

Miért szarakodik a visszajelződ?

Link to comment
Megosztás:

Még nem tudom, de már előrrébb is irtam hogy halványan világít menet közbe és mellette a fékvisszajelző is néha.

feltöltöttem az akksit, cseréltem testkábelt, mértem feszültségeket, és semmi hiba. Továbbra is jelez fordulatszám függvényében.

Olvastam valahol hogy lehet generátor diódahíd is. Ill fesszabályzóra gyanakodnék, de az a méréskor kiderült volna.

Ami érdekes hogy fesszabályzóval kapcsolatba olvastam, hogy ha az meghülyül akkor a benzinmutató is szórakozik. na most ez nekem teli tanknál (hajaj de rég is volt az) 3/4-et mutat. és ha teljesen kifexik a mutató akkor bártan lehet még 50 km-t legalább menni. Erre mondtak már jeladó problémát is ill úszó problémát, de ha jól tudom ebbe már nem műanyag van henm valami hungarocel szerü izé. De gyanaxom arra is, hogy nem furógéppel tekerték vissza 2002-be a masinát mikor németből bekerült (-65.000 a vám miatt) hanem szétkapták az óraegységet. de ez csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy dt9205a típusú multimetert.

Kérdésem az lenne hogyan lehet ezzel megmérni hogy üres állapotban, bezárva az autó mennyit fogyaszt, ezt azért kérdezem, mert 2-3 nap alatt teljesen lemerül az akkumlátorom és kiváncsi vagyok hogy vmi leszívja az áramot, vagy az akkumlátor a rossz-e

Mit hova állitsak, és a két csatlakozót hova dugjam?

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy dt9205a típusú multimetert.

Kérdésem az lenne hogyan lehet ezzel megmérni hogy üres állapotban, bezárva az autó mennyit fogyaszt, ezt azért kérdezem, mert 2-3 nap alatt teljesen lemerül az akkumlátorom és kiváncsi vagyok hogy vmi leszívja az áramot, vagy az akkumlátor a rossz-e

Mit hova állitsak, és a két csatlakozót hova dugjam?

Megoldódott a problémám, hála astrásoknak :)

Kiütöttem a multimeterbe a biztositékot, amit könnyen tudtam cserélni.

0.00 mutat, ha felnyitom a csomagajtót akkor 0.70-et, vagyis nincs semmi ami leszivná az áramot, vagyis aksi kuka

Töltésem 14.3-14.4

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a problémám, hála astrásoknak :)

Kiütöttem a multimeterbe a biztositékot, amit könnyen tudtam cserélni.

0.00 mutat, ha felnyitom a csomagajtót akkor 0.70-et, vagyis nincs semmi ami leszivná az áramot, vagyis aksi kuka

Töltésem 14.3-14.4

Öröm'Bódottá' :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.