Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Srácok!

Én már totál szétcsúsztam ebben a diagnosztika témában...

Azt akartam kideríteni, hogy az enyémhez '95-ös X20XEV motorral milyen diagcucc kell Tech1 vagy Tech2. És tulajdonképpen mi is ez a TechX cucc, egy interfész és egy program kombója?

Valamint tudok ILYET Ebayről rendelni jóval olcsóbban, de ehhez kellene még egy átalakító ami a 10pin-ről OBD2-re alakít és elméletben akkor működne is?

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Én már totál szétcsúsztam ebben a diagnosztika témában...

Azt akartam kideríteni, hogy az enyémhez '95-ös X20XEV motorral milyen diagcucc kell Tech1 vagy Tech2. És tulajdonképpen mi is ez a TechX cucc, egy interfész és egy program kombója?

Valamint tudok ILYET Ebayről rendelni jóval olcsóbban, de ehhez kellene még egy átalakító ami a 10pin-ről OBD2-re alakít és elméletben akkor működne is?

Ilyen a Tech1. Rádugod a diagnosztikai csatira, és kiírja a hibát. Nálam a bc-t Tech2 vel programozták. Am full felesleges ehhez diagnosztikai cuccos, kivan villogtatva a kód és szeva:) Ha az Ecu-t akarnám átprogramoztatni, ahhoz meg úgy is ki kell venni a chipet belőle, szal ezekét nemlehet diagnosztikai csatin.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen a Tech1. Rádugod a diagnosztikai csatira, és kiírja a hibát. Nálam a bc-t Tech2 vel programozták. Am full felesleges ehhez diagnosztikai cuccos, kivan villogtatva a kód és szeva:) Ha az Ecu-t akarnám átprogramoztatni, ahhoz meg úgy is ki kell venni a chipet belőle, szal ezekét nemlehet diagnosztikai csatin.

Az okés, ha chippeltetni akarom, akkor arra van emberem.

De amúgy elég hasznos egy kivezérlést-teszt is, vagy egy "zajos" fojtószelep-potenciométer diagja, nemde? És ez csak két példa a rengeteg közül :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok! :) Olyan ügyben szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy mióta megvettem az autót már azóta esedékes a tompított fényszóróm beállítása mert hogy össze-vissza világít! Múltkor vagy itt a Vectra topicban vagy pedig az F Astra topicban láttam egy pontos leírást hogy hogyan is kell beállítani, függőleges falfelülettől mennyire kell megállni stb. stb.! Keresgéltem azóta mert most szeretném megcsinálni de sajnos nem találom. :D Tudna valaki segíteni egy ilyen pontos leírással, mert hogy mostanában többször előfordult hogy a szembejövök rámvillogtak..

Hali! MARSO-nál kemény 500 Ft-ért csinálnak műszeres fényszóróbeállítást.

Link to comment
Megosztás:

Hali! MARSO-nál kemény 500 Ft-ért csinálnak műszeres fényszóróbeállítást.

Msanyesz! Köszi az infót, ez azért már megfizethetőbbnek tünik... Vasárnap állítottam rajtuk egy kicsit de szeretném ha pontosan be lennének állítva így majd megejtek egy ilyen műszeres beállítást!

Link to comment
Megosztás:

Msanyesz! Köszi az infót, ez azért már megfizethetőbbnek tünik... Vasárnap állítottam rajtuk egy kicsit de szeretném ha pontosan be lennének állítva így majd megejtek egy ilyen műszeres beállítást!

Lehet olyan jól beállítottad, hogy nem is kell nekik állítani semmit :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet olyan jól beállítottad, hogy nem is kell nekik állítani semmit <_<

Pfff! Ezen most jót röhögtem! :icon13: Méghogy én... Azt inkább hagyjuk! Fogalmazzunk hogy hogy megpróbáltam, egyenlőre már nem villog senki sem szembejövet, szóval ez már haladás! :)

Amúgy tényleg csálén álltak, a falhoz közelebb állva eléggé szembetünő volt! :D

Link to comment
Megosztás:

Pfff! Ezen most jót röhögtem! :icon13: Méghogy én... Azt inkább hagyjuk! Fogalmazzunk hogy hogy megpróbáltam, egyenlőre már nem villog senki sem szembejövet, szóval ez már haladás! :)

Amúgy tényleg csálén álltak, a falhoz közelebb állva eléggé szembetünő volt! <_<

:lol:

Nah látod, mondom én hogy jó lett az :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megtudja vki mondani, hogy hány darab izzó világítja meg az óraegységet?

6 rízs izzó?

Kék izzót gondoltam bele ,mert félek, hogy a led fénye nem lenne szórt,csak egy pontba világítana,meg aztán lehet, hogy a fényerő szabályzó is megkattanna a ledektől, bár nem kellene!

Valakinek vmi tapasztalat?

Mert nekem csak A Corsa-s tapasztalatom van!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megtudja vki mondani, hogy hány darab izzó világítja meg az óraegységet?

6 rízs izzó?

Hali! 4 db Izzó kell bele. A zöldet nézd!

Ezen a hirdetésen jól látszik.

Az izzó pedig ilyen.

A szín természetesen mindegy, ami neked tetszik. Egyre figyelj oda! Csak EZ a fajta izzó jó! Van olyan ami tök így néz ki csak a fém fül helyett műanyag van és azt nem tudod beletenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megtudja vki mondani, hogy hány darab izzó világítja meg az óraegységet?

6 rízs izzó?

Kék izzót gondoltam bele ,mert félek, hogy a led fénye nem lenne szórt,csak egy pontba világítana,meg aztán lehet, hogy a fényerő szabályzó is megkattanna a ledektől, bár nem kellene!

Valakinek vmi tapasztalat?

Mert nekem csak A Corsa-s tapasztalatom van!

Addigra még írtál hozzá! :)

Szóval! Nekem piros led van berakva és egyáltalán nem rossz. Szépen megvilágít mindent. Viszont a fényerő szabályzás nem működik. Hiába tekerem nem csinál semmit. Előtte jó volt a gyári izzókkal.

Link to comment
Megosztás:

Addigra még írtál hozzá! :)

Szóval! Nekem piros led van berakva és egyáltalán nem rossz. Szépen megvilágít mindent. Viszont a fényerő szabályzás nem működik. Hiába tekerem nem csinál semmit. Előtte jó volt a gyári izzókkal.

Vigyázni kell Korzás barátunkkal :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A Vectra x20xev motort építek be régebbi opelbe, és szeretnék segítséget kérni a kábelkorbáccsal. A kompjuter csatija elött van 3db csatlakozó. Azokra mi megy rá? Gondolom a legnagyobbra megy a + és a gyujtás, de még ott van ezer szál vezeték. Ha már azt megtudja mondani valaki hogy mejik megy az óracsoporthoz a másik kettő közül, vagy a fedélzeti kompjuterre, az már nagy segítség. Előre is köszi! Bálint!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A Vectra x20xev motort építek be régebbi opelbe, és szeretnék segítséget kérni a kábelkorbáccsal. A kompjuter csatija elött van 3db csatlakozó. Azokra mi megy rá? Gondolom a legnagyobbra megy a + és a gyujtás, de még ott van ezer szál vezeték. Ha már azt megtudja mondani valaki hogy mejik megy az óracsoporthoz a másik kettő közül, vagy a fedélzeti kompjuterre, az már nagy segítség. Előre is köszi! Bálint!

Ezt nem nagyon értem :)

Kapcsolásirajzod van? Ha nincs, akkor INNEN tudsz letölteni.

Nekem így néz ki a lábtér:

DSCF0480.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ez a kapcsolásirajz megvan nekem. De azért köszi! Hát kénytelen leszek kimérni egyenként minden szálat hogy hova megy a kompjuteren, és akkor a rajz alapján megtudom hogy mi akar az lenni. Elég hülyén tettem fel a kérdést! Most megpróbálom értelmesen: A motor kábelkorbácsról megy valami jel fel a műszerfalhoz (azon belül a fedélzeti kompjuterhez ha van olyan bennük) ami utánna másik szálon visszamegy a motorhoz válaszként? Vagy csak a műszerekhez mennek fel a vezetékek és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kapcsolásirajz megvan nekem. De azért köszi! Hát kénytelen leszek kimérni egyenként minden szálat hogy hova megy a kompjuteren, és akkor a rajz alapján megtudom hogy mi akar az lenni. Elég hülyén tettem fel a kérdést! Most megpróbálom értelmesen: A motor kábelkorbácsról megy valami jel fel a műszerfalhoz (azon belül a fedélzeti kompjuterhez ha van olyan bennük) ami utánna másik szálon visszamegy a motorhoz válaszként? Vagy csak a műszerekhez mennek fel a vezetékek és ennyi.

Sajna megfogtál :S Utálom az elektromosságot... mert nem látom :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Jaja,mert a lednek elhanyagolható az ellenállása az izzójéhoz képest!

Addigra még írtál hozzá! :)

Szóval! Nekem piros led van berakva és egyáltalán nem rossz. Szépen megvilágít mindent. Viszont a fényerő szabályzás nem működik. Hiába tekerem nem csinál semmit. Előtte jó volt a gyári izzókkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.